Článek

Němečtí „agenti” verbují budoucí lékaře na českých univerzitách

 
Studenty medicíny na českých vysokých školách lanaří němečtí „agenti”. Lákají je na peníze a další výhody. Právě odchod absolventů medicíny do Německa je přitom jedním z důvodů, proč české nemocnice, hlavně ty krajské, trápí nedostatek personálu.
06.11.2015 20:50 |

podobné články

Podobné články

Odhalení Blesku: Jak verbují Čechy k boji na Ukrajinu? Přijeďte si zastřílet!

 
Až 30 Čechů bojujících na Ukrajině za separatisty? Jak a proč se tam dostali? Odpověď je tady! Blesku se podařilo zjistit, jak se tito dobrovolníci verbují! E-mail, několik telefonátů a překvapivé pozadí toho, jak ministerstvo obrany samozvané Doněcké lidové republiky (MODLR) zesiluje náborovou kampaň.
06.09.2014 05:10 |

podobné články

„Ukřižování“ Miloše Zemana od novináře Respektu: Táhne nás na východ, kolem něj jsou agenti Moskvy. A ten Nejedlý...

 
REPORTÁŽ „Zeman patří k těm politikům, kteří nás táhnou východním směrem. Stejně jako Klaus. Otázka je, proč to dělá. Jedna z odpovědí může být ta, že když někdo intenzivně dvacet let pije, tak to pozmění jeho intelektuální schopnosti. Jiné vysvětlení je, že je manipulovaný svým proruským okolím. Že jsou kolem něj agenti Moskvy, o tom nepochybuji. Velmi rizikovým člověkem je jeho poradce pro energetiku Martin Nejedlý,“ uvedl na debatě v Liberci pojednávající o ruských špionech novinář Ondřej Kundra, autor knihy Putinovi agenti.
20.04.2016 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (18371 článků)

Sýrie zakazuje na univerzitách muslimské závoje

 
Sýrie na státních i soukromých univerzitách zakázala muslimské závoje, které zahalují celý obličej. Píše to v pondělí webový portál britského deníku The Guardian.
19.07.2010 18:05 |

podobné články

Země, kde se hackeři neskrývají. Ti neslavnější učí na univerzitách své nástupce

 
Zapomeňte na klišovité výjevy poďobaných hackerů, kteří se někde v šeru svého sklepa ve vytahaných teplákách a mikině nabourávají do mailů politiků. V hackerské velmoci Íránu jde o prominentní povolání a ti nejlepší učí na univerzitách své následovníky a zakládají antivirové společnosti. 
04.03.2016 11:40 |

podobné články

Co dělali němečtí vojáci na východě Ukrajiny? Hájkův web vytáhl nejasnost

 
Někteří němečtí politici si začali klást otázky, co dělali němečtí vojáci v civilu na východě Ukrajiny. Web Petra Hájka Protiprud si ale klade otázku, proč tatáž otázka nezaznívá i z české strany, když se nás to týká. Otázku by měl klást např. údajně podprůměrný herec Martin Stropnický, toho času ministr obrany za hnutí ANO. OBSE prý sehrála roli „užitečného idiota“.
08.05.2014 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1571 článků)

Čeští lékaři berou víc než němečtí! V přepočtu na průměrnou mzdu...

 
Letošek je pro české lékaře rokem protestů. Po jarní akci »Děkujeme, odcházíme« a dalších výhružkách ministrovi Leoši Hegerovi (TOP 09) se připomněli opět včera. Přitom větší důvod k protestům mají jejich němečtí kolegové. Ti mají totiž podle experta Světové banky Jiřího Němce vzhledem k tamní průměrné mzdě mnohem nižší příjem.
22.10.2011 12:10 |

podobné články

Policie prohledala kliniku lékaře Michaela Jacksona

 
Agenti amerického federálního protidrogového úřadu (DEA) ve čtvrtek prohledali kliniku Conrada Murrayho, lékaře nedávno zesnulého zpěváka Michaela Jacksona.
22.07.2009 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1615 článků) , Michael Murray (101 článků)

NEONACISTÉ - Chystají se zabíjet?

 
Pravicoví radikálové verbují na internetu zabijáky. První tajná komanda se už připravují v lesích. Extremisté chtějí v ČR rozpoutat partyzánskou válku.
01.05.2009 16:00 |

podobné články

Teroristé v Izraeli verbují lidi přes Facebook, tvrdí rozvědka

 
Izraelská domácí rozvědka vydala v pondělí mimořádné varování, aby si místní uživatelé internetu dávali zvláštní pozor. Teroristé mají přes lživé nabídky na Facebooku unášet lidi.
19.05.2009 12:10 |

podobné články

Blesk se dovolal proruským separatistům: Jak verbují bojovníky, popsala jejich mluvčí!

 
V posledních dnech se hodně mluví o příměří na Ukrajině. Ministerstvo obrany samozvané Doněcké lidové republiky ale zesiluje svoji mobilizační a náborovou kampaň – a to i v zahraničí. Oč v ní jde a jaké rady dobrovolníkům dává?
07.09.2014 05:15 |

podobné články

Ruské matky si stěžují: Naše syny verbují do války na Ukrajině nedobrovolně!

 
Rusko přímou účast v krveprolití na východní Ukrajině odmítá, jenže proruské separatisty jeho vojáci podle všeho notně podporují. Matky ruských branců se však nyní ozvaly. A požádaly prý ruskou ombudsmanku, aby prověřila informace o nuceném verbování mladých Rusů do povstaleckých oddílů.
02.02.2015 11:10 |

podobné články

Radikálové z IS v Sýrii verbují děti. 'Lvíčat chálífátu' mají až 400

 
V řadách radikálů z Islámského státu bojuje v Sýrii až 400 dětí, které islamisté naverbovali, poskytli jim vojenský výcvik a výuku radikálního islámu. Takzvaná "lvíčata chálífátu" mají radikálům pomoci nahradit výpadky v přílivu nových bojovníků.
24.03.2015 20:16 |

podobné články

Džihádisté v Evropě plánovali krvavá jatka! Policisté tvrdí, že rozbili buňku radikálních islamistů!

 
Policisté v Itálii, Norsku, Finsku a Velké Británii podnikli obrovský zátah na džihádisty, kteří verbují bojovníky pro Islámský stát. Kriminalisté zatkli celkem 17 nebezpečných lidí.
12.11.2015 13:46 |

podobné články

Islamisté se děsí odvety za Paříž. Chystají lidské štíty, masově verbují

 
V důsledku pařížských útoků vyzvala Rada bezpečnosti OSN ke zdvojnásobení útoků na Islámský stát. Francouzi už se svou pomstou začali, zbytek spojenců ale zatím čeká na povel. Teroristé se mezitím ve své baště, syrském městě Rakka, opevňují. Kopou tunely, stavějí bunkry a odstřihli internet. Jejich rodiny už z oblasti odjely.
23.11.2015 19:45 |

podobné články

Nový klip stoupenců al-Káidy: Verbují bojovníky na výpad Trumpa o muslimech

 
Somálské milice Šabáb, které se hlásí k teroristické síti al-Káida, využily v novém propagačním videu protimuslimské výpady uchazeče o funkci amerického prezidenta Donalda Trumpa. Oznámilo to v sobotu středisko SITE, které monitoruje webové stránky islámských extremistů.
02.01.2016 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3276 článků)

Už osmileté děti verbují do války v Sýrii, další jsou sexuálně zneužívány

 
Mnoho dětí v Sýrii je nemocných, hladových a často jsou již v osmi letech ozbrojenými skupinami donuceny, aby se zapojily do bojů. Ve své nové zprávě to uvedla humanitární organizace Save the Children. V obléhaných syrských městech, kam se často nedaří dostat humanitární pomoc, podle ní žije asi 250 000 dětí.
09.03.2016 12:50 |

podobné články

Ženy verbují mladé muže k teroru. Jourová popsala novou taktiku džihádistů

 
Teroristé častěji využívají ženy k tomu, aby oslovovaly mladé a nespokojené Evropany a přetahovaly je k radikálnímu islámu. Nové „trendy“ v radikalizaci popsala v rozhovoru pro Blesk.cz eurokomisařka Věra Jourová (ANO). Podle ní roste také počet žen, které odcházejí do Iráku nebo Sýrie a zakládají tam rodiny.
21.01.2017 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (382 článků)

Ruští agenti v ČR jsou stále aktivnější, kontaktují i politiky

 
Ruští agenti se snaží prosazovat své zájmy v České republice také přes politiky. Snaží se navázat kontakty zejména se členy parlamentu a jejich spolupracovníky.
01.09.2009 01:15 |

podobné články

Krejčíř: Čeští agenti mě chtějí zatáhnout do vraždy v JAR

 
Čeští tajní agenti se snaží zatáhnout uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře do květnové vraždy majitele jihoafrické sítě striptýzových klubů Lollyho Jacksona.
28.08.2010 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (689 článků)