Článek

Německý řád se soudí s Moravskoslezským krajem. Kvůli restitucím

 
Německý řád chce získat zámek v Bruntále, hrad Sovinec na Bruntálsku a několik školních objektů, které patří Moravskoslezskému kraji. O nemovitosti usiluje v šesti žalobách. Vedení kraje nároky řádu kategoricky odmítá, uvedla dnes mluvčí krajského úřadu Petra Špornová. Církve a církevní společnosti podle ní vznesly nároky i vůči 16 městům a obcím v kraji. Informovala o tom ČTK.
29.02.2016 19:40 |

podobné články

Podobné články

Mistrovství světa v hokeji: Ostrava, nebo Bratislava?

 
Město Ostrava bojuje o spolupořadatelství hokejového mistrovství světa v roce 2015. Ostravští radní už schválili memorandum o vzájemné spolupráci mezi městem, Moravskoslezským krajem a Českým svazem ledního hokeje. V něm se město spolu s krajem zavazuje k finanční podpoře v celkové výši 60 milionů korun. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Martin Štěpánek (ODS). 
21.11.2012 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Štěpánek (123 článků) , Martin Štěpánek (119 článků)

Bouřky znovu řádily na Vysočině, na Pardubicku a v Jeseníkách!

 
Meteorologové vydali další varování. Vydatný déšť by měl potrápit jižní Čechy, silné bouřky se pak přeženou Krajem Vysočina, Pardubickým, Jihomoravským, Zlínským, Olomouckým a Moravskoslezským krajem.
04.08.2014 11:30 |

podobné články

Vzientek (ČSSD): Moravskoslezský kraj má svého průvodce do mobilů

 
Rád bych vám představil mobilního průvodce Moravskoslezským krajem.
15.05.2012 13:25 |

podobné články

Ostrava a Moravskoslezský kraj lákají investory na veletrhu MIPIM

 
Dnešním dnem vrcholí veletrh MIPIM, největší evropská přehlídka nemovitostí a investičních příležitostí, jejíž 26. ročník probíhá ve Festivalovém paláci francouzského Cannes od úterý 10. března. V konkurenci desítek evropských metropolí a regionů o pozornost zahraničních investorů usiluje také Ostrava ve společné expozici s Moravskoslezským krajem, městem Havířov a partnery z řad komerčních společností aktivních na ostravském realitním a investičním trhu. Recepce na stánku pro obchodní partnery a potenciální investory se na ostravském stánku uskutečnila ve středu 11. března.
12.03.2015 21:31 |

podobné články

Sociální demokraté rozjíždí novou akci proti církevním restitucím. Nejde o nápad vedení

 
Advokát Jiří Vyvadil jako člen ČSSD vytrvale bojuje proti předávání miliardových majetků církvím. Za tímto účelem nyní na Facebooku založil skupinu, která hodlá proti církevním restitucím bojovat. Hnutí „Občané proti církevním restitucím“ podpořil dokonce i jeden z Vyvadilových spolustraníků, sedících v Poslanecké sněmovně.
31.12.2013 08:30 |

podobné články

Sociální demokraté rozjíždějí novou akci proti církevním restitucím. Nejde o nápad vedení

 
Advokát Jiří Vyvadil jako člen ČSSD vytrvale bojuje proti předávání miliardových majetků církvím. Za tímto účelem nyní na Facebooku založil skupinu, která hodlá proti církevním restitucím bojovat. Hnutí „Občané proti církevním restitucím“ podpořil dokonce i jeden z Vyvadilových spolustraníků, sedících v Poslanecké sněmovně.
31.12.2013 11:45 |

podobné články

Premiér Sobotka narazil. Lidovci odmítají další vládní tým k církevním restitucím

 
Lidovci nevidí smysl ve vzniku dalšího týmu k církevním restitucím. Šlo by ale transformovat současný vládní monitorovací tým. ČTK to dnes řekl předseda lidovců Pavel Bělobrádek v reakci na středeční jednání koalice, kde premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) koaličním partnerům představil ideu vládního vyjednávacího týmu k restitucím.
10.04.2014 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9458 článků) , Pavel Bělobrádek (1485 článků)

Středočeský kraj je nejmladším krajem v ČR

 
Nejlidnatějším krajem je od roku 2010 Středočeský kraj, o rok později se stal zároveň i krajem nejmladším. Demografické stárnutí probíhá ve všech krajích, stejně jako dlouhodobé zlepšování úmrtnosti či růst podílu dětí narozených mimo manželství. Na Moravě a na Vysočině lidé častěji uzavírají manželství a méně se rozvádějí.
14.09.2014 13:06 |

podobné články

Povodí Odry spočítalo škody po povodních na 400 miliónů

 
Povodí Odry v úterý vyčíslilo škodu, která mu vznikla v důsledku dvou povodňových vln, které se Moravskoslezským krajem prohnaly v květnu a červnu, na 400 miliónů korun. Největší problém přestavují porušené břehy. Informoval o tom generální ředitel společnosti Ivan Pospíšil. Pozitivní roli sehrály zejména přehrady.
08.06.2010 13:10 |

podobné články

Havířov se ohrazuje proti zvýhodňování Karviné

 
Otevřený dopis, týkající se nesouhlasu s dvoustranným Memorandem mezi Moravskoslezským krajem a statutárním městem Karviná, zaslal před jednáním zastupitelstva Moravskoslezského kraje 23. března 2011 jeho členům primátor statutárního města Havířova Zdeněk Osmanczyk.
22.03.2011 09:05 |

podobné články

MŽP: Program na „kotlíkové“ dotace se rozběhne 1. ledna

 
Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci s Moravskoslezským krajem vyhlašuje od 1. ledna 2012 program na výměnu starých kotlů.
21.12.2011 17:15 |

podobné články

Třetí ročník Fóra cestovního ruchu se uskutečnil v prostředí ostravského industriálu

 
V areálu Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě proběhl ve dnech 14. – 15. října třetí ročník konference „Fórum cestovního ruchu“, který pořádala agentura CzechTourism ve spolupráci s Moravskoslezským krajem a Agenturou pro regionální rozvoj (ARR).
17.10.2013 11:55 |

podobné články

Časopis cituje experta ČSSD: Důl Paskov se musí zavřít, hrozí megaprůšvih. Bojíme se to říct horníkům

 
Nad Moravskoslezským krajem se vznáší obavy nejen z uzavření některých dolů, ale také z krachu celé společnosti NWR. Pokud by k tomu došlo, bez práce by se ocitlo až třicet tisíc lidí. Problémy na Ostravsku by se tím jen prohloubily. Nikdo ovšem zatím netuší, jak se poprat s prodělečným Dolem Paskov, píše časopis Týden. A řešení je, zdá se, v nedohlednu.
17.02.2014 07:45 |

podobné články

Muž nejméně 70x natankoval pohonné hmoty a ujel

 
Více jak 70 případů krádeží pohonných hmot má na svědomí 50letý muž z Valašského Meziříčí. Krádeží se dopouštěl napříč moravskoslezským, zlínským i olomouckým krajem.
12.08.2014 00:30 |

podobné články

Na trati mezi Opavou a Hlučínem začala cestující vozit první lokomotiva na CNG

 
Na základě Memoranda o spolupráci v oblasti rozvoje nízkoemisních druhů dopravy mezi společností Vítkovice a Moravskoslezským krajem ve čtvrtek 15. ledna 2015 oficiálně uvedla strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group (VMG) na trať mezi Opavou a Hlučínem první lokomotivu s pohonem na CNG.
20.01.2015 19:32 |

podobné články

Kraj připravuje spolupráci s Moravskoslezským krajem v oblasti veřejné dopravy

 
Spolupráce Zlínského a Moravskoslezského kraje při zajištění dopravní obslužnosti území, ve kterém oba kraje k sobě přiléhají, je předmětem připravovaného memoranda, jehož znění projednala krajská rada a doporučila jej schválit krajským zastupitelům.
14.02.2015 11:06 |

podobné články

Drama v 200 km/h: Piráti silnic uháněli s kradenými vozy přes celé Česko!

 
Dramatická honička s policií napříč moravskoslezským krajem! Cílem strážců zákona byli dva zloději-piráti silnic, kteří uháněli v kradených autech z Rakouska až do Polska. Jeden z nich to ve voze vytáhl dokonce na 200 km/h. Akce na silnici skončila úspěšně jen částečně...
18.03.2015 18:45 |

podobné články

Hospodaření nemocnic Moravskoslezského kraje skončilo v plusu. Čtěte, co se chystá

 
Šest nemocnic zřízených Moravskoslezským krajem - Nemocnice s poliklinikou Havířov, Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, Nemocnice Třinec, Nemocnice ve Frýdku-Místku, Sdružené zdravotnické zařízení Krnov a Slezská nemocnice v Opavě – uzavřelo hospodaření loňského roku v černých číslech. Zatímco v roce 2013 nemocnice skončily v 37milionové ztrátě, loni v 15milionovém zisku.
19.03.2015 09:18 |

podobné články

Největší přestavba části pavilonu v Sanatoriu Jablunkov je u konce

 
Léčebna dlouhodobě nemocných v Sanatoriu Jablunkov, které je akciovou společností založenou Moravskoslezským krajem, prošla rozsáhlou přestavbou za zhruba dvacet milionů korun.
25.08.2015 20:02 |

podobné články