Článek

Nejvyšší soud USA povolil gayům i lesbičkám sňatky v 50 státech unie

 
Nejvyšší soud Spojených států v pátek rozhodl o tom, že gayové a lesbičky mohou uzavírat sňatky v padesáti státech unie. Doposud měly osoby stejného pohlaví povolené sňatky pouze ve 36 amerických státech. 
26.06.2015 17:21 |

podobné články

Podobné články

Obama bojuje za homosexuály, chce jim povolit sňatky

 
USA v otázce sňatků homosexuálů stále jedná podle zákona, který připouští manželský svazek pouze mezi ženou a mužem. Gayům a lesbičkám nezbývá nic jiného, než se spokojit s registrovaným pratnerstvím, a to jen v několika státech. To by se ale mohlo díky Baracku Obamovi změnit.
23.02.2011 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2408 článků)

Britští gayové a lesbičky jásají, parlament podpořil jejich sňatky

 
Poslanci britského parlamentu dnes v prvním kole hlasování podpořili manželství homosexuálů. Zákon má umožnit gayům a lesbám uzavírat církevní i občanské sňatky, případně převést již uzavřená registrovaná partnerství na řádná manželství.
05.02.2013 23:00 |

podobné články

Francie mává duhovou vlajkou. Parlament povolil homosexuálům sňatky a adopce

 
Francouzský parlament dnes definitivně schválil sňatky homosexuálů. Francie se tak stala 14. zemí, která taková manželství povolila. První svatba by se mohla uskutečnit v červnu. Očekává se, že opozice zákon napadne u ústavní rady, ale analytici tomuto kroku nedávají naději na úspěch. Úřady do centra Paříže vyslaly zesílené policejní hlídky, na večer jsou totiž naplánovány demonstrace odpůrců zákona a manifestace těch, kteří manželství gayů a leseb podporují. 
23.04.2013 18:50 |

podobné články

Katolické Irsko dělá historické rozhodnutí. Povolí homosexuální sňatky?

 
Irsko v pátečním referendu rozhoduje o povolení sňatku homosexuálů. Předběžné průzkumy zatím ukazují, že by většina Irů byla pro. Katolická země by tak mohla být dalším státem, který sňatky gayů a lesbiček povolil na základě referenda. 
22.05.2015 12:55 |

podobné články

Obama je první prezident USA v historii, který podpořil právo gayů a lesbiček na sňatek

 
Barack Obama je pro sňatky osob stejného pohlaví. Je prvním americkým prezidentem, který otevřeně právo gayů a leseb na sňatky podpořil. V rozhovoru pro televizi ABC nicméně uvedl, že by mělo být na jednotlivých amerických státech, jestli svatby homosexuálů povolí. „Myslím, že by páry stejného pohlaví měly mít možnost uzavřít sňatek,“ uvedl prezident Obama.
10.05.2012 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2408 článků)

Soud povolil v USA popravu spornou látkou: Na smrt půjde vrah a znásilňovač

 
Nejvyšší soud v americkém státě Arkansas ve čtvrtek povolil používání sporné smrtící látky v injekcích, které mají posloužit k bezprecedentní sérii poprav plánované na tyto dny. Vykonána tak bude moci být první poprava z celkem osmi, které se měly uskutečnit během 11 dnů. Další popravu soud stejně jako dvě předchozí kvůli námitkám advokátů nařídil odložit.
21.04.2017 06:55 |

podobné články

Daniel Radcliffe musel být hospitalizován s vážnou střevní infekcí

 
Herec Daniel Radcliffe se o víkendu vrátil z New Yorku, kde podporoval organizaci Trevor Project pomáhající mladým gayům a lesbičkám smířit se se svou jinakostí. Ale pobyt v USA neudělal britské hvězdě dobře, lépe řečeno dobře mu neudělalo některé z jídel, z něhož dostal vážnou střevní infekci. Dva dny musel dokonce strávit v newyorské nemocnici kvůli silné dehydrataci organismu.
09.03.2010 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Radcliffe (285 článků)

Skvělá zpráva! Brad Pitt a Angelina Jolie se konečně vezmou

 
Jeden z nejsledovanějších párů Hollywoodu – Brad Pitt  (48) a Angelina Jolie  (36) – je spolu celých sedm let. Po tak dlouhou dobu se už nespočetněkrát spekulovalo o jejich svatbě, kterou by si každý tolik přál vidět. Před několika lety se Brad v jednom rozhovoru svěřil, že se s Angelinou neožení dříve, než budou mít právo na manželství všichni lidé v USA bez rozdílu sexuální orientace. Teď ale prohlásil, že svůj závazek vůči gayům a lesbičkám nedodrží.
27.01.2012 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1642 článků) , Angelina Jolie (2045 článků)

Soud povolil exhumaci šachisty Fischera kvůli určení otcovství

 
Pozůstatky bývalého šachového mistra světa z USA Bobbyho Fischera, který byl pohřben na Islandu, budou exhumovány, aby mohlo být na základě analýzy DNA zjištěno, zda je otcem devítileté dívky. Exhumaci povolil islandský nejvyšší soud. Oznámil to ve čtvrtek právník Thórdur Bogason, který zájmy dívky, Jinky Youngové, zastupuje.
17.06.2010 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Bobby Fischer (4 články)

Průlom u sousedů: Rakouský soud podpořil sňatky gayů a leseb

 
V Rakousku budou moci od roku 2019 uzavírat manželství i homosexuální páry. Zákony, které to dosud zakazovaly, označil ústavní soud za diskriminační, informovala v úterý agentura APA. Zároveň budou moci registrované partnerství, které bylo dosud vyhrazeno gayům a lesbám, uzavírat i páry tvořené mužem a ženou.
05.12.2017 12:30 |

podobné články

Obama chce homosexuálům zpřístupnit americkou armádu

 
Americký prezident Obama slíbil gayům a lesbičkám, že bude bojovat za jejich právo sloužit v armádě, aniž by museli skrývat svou sexuální orientaci.
11.10.2009 11:00 |

podobné články

Daniel Radcliffe: Nenávidím homofoby

 
Daniel Radcliffe se stal mluvčím organizace pro prevenci sebevražd mladých homosexuálních lidí. Podle britského herce je potřeba bojovat s homofobií a mladým lidem pomáhat smířit se se svou jinakostí a nebát se ji projevovat. Do prevence homofobie a jejích následků dokonce investuje vlastní peníze. „Vždycky jsem nenáviděl všechny lidi, kteří nebyli tolerantní vůči gayům, lesbičkám a bisexuálům,“ prohlásil Radcliffe .
01.03.2010 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Radcliffe (285 článků)

Iveta Bartošová: Fandí gayům a lesbičkám!

 
Přestože má Bartošová (45) problémy sama se sebou, pamatuje i na druhé. V současné době je pro ni každý fanoušek přínosem, bez ohledu na jeho sexuální orientaci.
09.08.2011 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6694 článků)

Zhroucená Bartošová poslala vzkaz gayům a lesbičkám!

 
Přestože má Bartošová (45) problémy sama se sebou, pamatuje i na druhé. V současné době je pro ni každý fanoušek přínosem, bez ohledu na jeho sexuální orientaci.
10.08.2011 00:35 |

podobné články

Homosexuálové budou mít LUXUSNÍ bytový komplex! ZÁJEM JE OBROVSKÝ!

 
Australané plánují výstavbu komplexu, který bude určen gayům, lesbičkám či bisexuálně orientovaným lidem nad 55 let. Informuje o tom ve čtvrtek server deníku Daily Telegraph.
11.08.2011 08:40 |

podobné články

Madonna byla zažalována za podporu homosexuálů

 
Popová královna Madonna  (54) v srpnu vystoupila na koncertě v Petrohradě. Tam vyslovila svou podporu gayům a lesbičkám tím, že rozdávala náramky, na kterých bylo napsáno vyjádření proti homofobii.
13.11.2012 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Madonna (950 článků)

Simpsonovi pomáhají gayům a lesbičkám. Čtěte jak!

 
Simpsonovi pomáhají comming-outu, tvrdí německý akademik.
03.07.2013 13:25 |

podobné články

Ať si homosexuálové mohou osvojit děti svých partnerů, navrhuje Dienstbier

 
Chystá se další revoluce v právním chápání homosexuálních párů? V jejich domácnostech žije v současnosti přes 900 dětí. Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) chce nyní gayům a lesbičkám údajně umožnit, aby si mohli osvojit dítě svého partnera. Argumentuje tím, že děti k oběma rodičům vzhlížejí stejně. Ale zákony jednoho z nich opomíjí.
23.04.2014 11:50 |

podobné články

Téměř tři čtvrtiny Čechů podporují registrované partnerství homosexuálů. Průzkum zjistil i další zajímavá čísla

 
Právo homosexuálních párů na registrované partnerství podporuje 73 procent lidí. Naproti tomu s tím, aby měly právo uzavřít sňatek, souhlasí jen 45 procent občanů. Třiapadesát procent Čechů si současně myslí, že přiznání homosexuality by gayům a lesbičkám způsobilo potíže v soužití s ostatními lidmi ve městě či obci. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
11.07.2014 17:10 |

podobné články