Článek

Nejvyšší Čech (†38): O jeho smrti a trablech s pohřbem!

 
Nečekaná smrt nejvyššího Čecha, 224 cm vysokého Tomáše Pustiny (†38) z Rozkoše u Humpolce šokovala celou republiku. Sice ho trápily zdravotní problémy, ale byl tak mladý... Zemřel doma, kde se o něj starala maminka Alena. V sobotu večer usnul, ráno se neprobudil.
12.04.2016 12:15 |

podobné články

Podobné články

Nejvyšší Čech (†38): O jeho smrti a trablech s pohřbem!

 
Nečekaná smrt nejvyššího Čecha, 224 cm vysokého Tomáše Pustiny (†38) z Rozkoše u Humpolce šokovala celou republiku. Sice ho trápily zdravotní problémy, ale byl tak mladý... Zemřel doma, kde se o něj starala maminka Alena. V sobotu večer usnul, ráno se neprobudil.
15.04.2016 14:40 |

podobné články

Ondřej Brzobohatý: Před tátovým pohřbem hraje v komedii

 
Ondřeje Brzobohatého (29) čeká dnes večer těžký úkol. Poprvé od smrti svého otce Radka (†79), a ještě k tomu den před jeho pohřbem, vystoupí na jevišti, kde s tátou hrál osm let.
20.09.2012 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Brzobohatý (619 článků)

Dienstbier vytkl Klausovi, že vyhlásil volby před pohřbem jeho otce

 
Možný kandidát ČSSD v doplňovacích volbách do Senátu na Kladensku Jiří Dienstbier považuje za nekorektní a necitlivé to, že prezident Václav Klaus vyhlásil jejich termín ještě před pohřbem jeho otce, zesnulého senátora za ČSSD.
24.01.2011 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9026 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Poslední rozloučení s Tomášem Pustinou (†38): Nejvyššího Čecha pohřbili ve speciální rakvi!

 
Patřil mezi nejvyšší lidi planety, ale prožil si kvůli tomu spoustu bolesti. Nejvyšší Čech Tomáš Pustina (†38) naposledy vydechl minulou neděli ráno. Po jeho smrti musela rodina vyřešit řadu komplikací spojených s pohřbem, v sobotu dopoledne se s ním naposledy rozloučili.
16.04.2016 12:50 |

podobné články

Včerejšek vdovy po Vladimíru Dlouhém (†52) - Hektický den před pohřbem

 
Hektický den včera prožila Petra Jungmanová (38), vdova po zesnulém herci Vladimíru Dlouhém (†52). Pouhých pár hodin před dnešním pohřbem běhala po Praze a zařizovala spoustu nezbytných věcí.
25.06.2010 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Petra Jungmanová (31 článků)

První díl nové řady seriálu Dva a půl chlapa začne velkolepým pohřbem Charlieho Sheena

 
Hlavní producent seriálu Dva a půl chlapa se rozhodl, že odchod Charlieho Sheena z hlavní role tohoto pořadu bude definitivní. Chuck Lorre chce totiž novou řadu seriálu otevřít pohřbem hlavní postavy, kterou Charlie hrál. A pohřeb to má být velkolepý, aby bylo jasné, že Sheen v seriálu opravdu skončil.
04.08.2011 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Charlie Sheen (454 článků) , Chuck Lorre (10 článků)

Policie v souvislosti s Havlovým pohřbem nezaznamenala komplikace

 
Policie v souvislosti s dnešním pohřbem prezidenta Václava Havla nezaznamenala žádné výraznější komplikace ani mimořádné události. ČTK to řekla mluvčí policejního prezidia Veronika Hodačová. Policie se přitom starala o bezpečnost desítek zahraničních delegací, které do Prahy přijely, aby uctily památku prvního českého prezidenta.
23.12.2011 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4812 článků)

Dvouletý chlapec se před vlastním pohřbem probudil v rakvi a chtěl napít

 
To, co se stalo koncem minulého týdne v Brazílii, se opravdu neděje každý den. Dvouletý chlapec se údajně krátce před vlastním pohřbem probudil a od otce se dožadoval vody. Když se napil, opět si lehl a zůstal nehybný.
08.06.2012 13:20 |

podobné články

Petr Janda před pohřbem Milana Peroutky: Vzpomínal nad hrobem syna

 
VIDEO: Petr Janda (70) dorazil s manželkou Alicí (31) do strašnického krematoria o půl hodiny dříve. Před pohřbem kamaráda Milana Peroutky (†49) chtěl navštívit hrob své ženy Jany a syna Petra, z jejichž ztráty se pochopitelně stále nevyrovnal.
10.05.2013 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Janda (689 článků) , Petr Janda (689 článků)

Přítel Evy (†62), zavražděné v Karibiku: Proč spěchá s pohřbem?

 
Vražda Evy C. (†62) v Dominikánské republice silně zatřásla jejím partnerem Zdenkem J. (68). Vše viděl na vlastní oči a navíc má velké problémy s pohřbem! Exkluzivně se svěřil Blesku.
27.02.2014 06:20 |

podobné články

Nechutné! Dáda Patrasová (59): Felix ji zase podvedl a to chvíli před pohřbem!

 
Tak tohle náš nevěrník už opravdu přepískl. Ač slíbil, že se s milenkou už neuvidí, dal si s ní rande jen chvilku před pohřbem Dádiny milované tety!
05.08.2015 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Dáda Patrasová (967 článků)

Zbyněk Fiala: Od pětky dolů

 
Bude Havlíčkovo memorandum o lithiu pohřbem ČSSD? Mělo by být pohřbem těch, kdo jsou spojeni s takovýmto stylem vládnutí. Naštěstí máme volby, které dávají občanům možnost zasahovat do kandidátek prostřednictvím kroužků. Umožňují voličům prosazovat, koho v parlamentu chtějí, i koho tam z dané strany nechtějí. Je to lepší než protestovat tím, že k volbám nejdu.
10.10.2017 17:05 |

podobné články

Fotbalista Petr Čech chtěl být právník, teď se vrhl na psychologii

 
Brankář Petr Čech nepatří mezi fotbalisty, kteří rezignovali na vzdělání, protože jim vzhledem k tučným výdělkům nepřipadá podstatné. Vždy měl plán B, kdyby se mu ve fotbale nedařilo. Mohl z něj být právník nebo psycholog. Právě psychologie ho postupem času zajímá stále víc. Další články k tématu: VIDEO: Petr Čech vyměnil bránu za bicí, odehrál koncert s Eddie Stoilow Po Rosickém odhalí rockerské geny také brankář Petr Čech. Zabubnuje Petr Čech jel metrem fandit Štěpánkovi. Pak proseděli půl dne v šatně Obětavý Čech: v Dánsku chytal se zraněním, až teď začne ruku léčit
11.09.2012 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1059 článků)

Za léky proti bolesti Lauře (33) hrozí, že už se z Egypta nikdy nevrátí! Matka nyní popsala její utrpení ve vězení

 
Britská turistka Laura Plummer (33) je v pořádných trablech! Když přicestovala do Egypta na dovolenou, už na letišti ji zatkla tamní policie. Kvůli tomu, že do země přivezla přes 300 pilulek proti bolesti, může být odsouzena k trestu smrti.
07.11.2017 15:00 |

podobné články

Medik radí - 7. díl - Prohlídka mrtvoly na místě činu

 
A je to tu. Očekávaný další díl "Medik radí". Dnešní díl se bude zabývat tématem, pro laiky docela morbidním, nýbrž pro mě převelice zajímavým - a to ohledaní mrtvoly a potvrzení smrti. Ja to tedy je? Jak lékař pozná, že člověk je mrtvý? Co vše musí dále provést? Dozvíte se níže:) Když je lékař přivolán na místo činu, musí nejprve zjistit, zda je člověk živý, nebo zda je již skutečně mrtev. Pokud dotyčný žije, musí lékař hned udělat vše pro jeho záchranu. Ale i v tomto případě je nutné, aby si lékař dobře všiml polohy zraněného a též polohy předmětů, které by mohly se smrtí souviset. Pokud má lékař podezření, že již smrt nastala, musí toto skutečně prověřit. Důkaz smrti je v některých případech obtížný. Jednoznačný důkaz může pochopitelně podat encefalograf (EEG), který však nebývá vždy k dispozici. Co se týče elektrokardiografu (EKG), měření je nutné opakovat několikrát po sobě a výsledky nemusí být vždy jednoznačné.V každém případě je nutné zjistit, zda ustal tep a vyzkoušet reakci zornic (ta ovšem také nemusí být jednoznačnou známkou smrti). Proto se také používá tzv. Tonelliho příznak . Ten spočívá v tom, že pokud se stiskne oko dvěma prsty, je zornice oválná, pokud třemi je trojhranná. Tento příznak se objevuje již několik okamžiků po smrti a trvá asi 2 hodiny. Nevýhodou ovšem je, že tato deformace se neprojevuje u utopenců nebo v případě očního zákalu. Zrovna tak u oběšených ještě dlouho po smrti nedochází k deformaci zornic. Poměrně jednoduchou zkoušku k potvrzení smrti navrhl Balthazar. Jeho metoda spočívá v tom, že éter vstříknutý pod kůži se vstřebá, pokud je v těle ještě jiskra života. Pokud je člověk mrtev, po vytažení jehly vytryskne éter zpět. Pro provedení této zkoušky plně stačí 1–2 ml éteru, který lze pro lepší názornost obarvit eosinem. Pokud již lékař dospěl k závěru, že dotyčný je skutečně mrtvý, zjistí: a) Jaká je teplota těla – povětšinou se měří v rektu teploměrem. b) Zda jsou vyvinuty posmrtné skvrny (jak jsou umístěny a jakou mají barvu). c) Zda je již vyvinuta posmrtná ztuhlost. d) Zda jsou viditelné známky nějakého poranění. e) Zda se již neprojevují známky hniloby. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
04.08.2009 09:40 |

podobné články

Jitka Schneiderová: Nasadila manželovi parohy

 
Herečka Jitka Schneiderová (36) naposledy zaujala v sérii TV Prima Přešlapy o životních trablech party současných třicátníků. Její život by ovšem vydal na samostatný díl.
05.02.2010 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Schneiderová (279 článků)

Martin Fenin: Odepisovaný fotbalista zatočil s depresemi! Prášky už nepolykám!

 
S trudnomyslnou náladou na Martina Fenina (24) nechoďte. Odepisovaný talent restaroval po trablech s depresemi kariéru, odhodil poslední léky a s chutí se vrhl zpět do fotbalu. Zázračný návrat mezi zdravé slavil ve své zamilované pizzerii. Bez trápení a s úsměvem.
07.03.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Fenin (73 článků)

Devadésátnice Luba Skořepová: Proč jsem nikdy neměla děti?!

 
Herečka Luba Skořepová oslavila v září 90. narozeniny, ale elánu má stále jako za mlada. Dodnes hraje, fotí kalendáře a nebojí se mluvit o mužích a trablech svého života. V Show Jana Krause dokonce prozradila, jak probíhaly její rande a proč neměla nikdy děti.
22.11.2013 18:42 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kraus (1020 článků)

Po trablech v manželství kšeft snů? Agáta Prachařová je lidem na Primě pořádným trnem v oku

 
Modelka Agáta Prachařová  (29) se ještě nedávno musela hodně strachovat o osud svého manželství, když prosákly informace, že Jakubu Prachařovi  (31) údajně měla být nevěrná (on sám zavolal do Super.cz a zprávy z článku potvrdil ), pak se dost naivně snažila národ přesvědčit o tom, že vše bylo jenom jako (hahaha), teď se ale nakonec zase nejvíc směje ona. Podle informací Super.cz dostala kšeft, který jí lidé v branži hodně nepřejí!
11.02.2015 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Prachař (883 článků) , Agáta Prachařová (2556 článků)