Článek

Největší aktualizace všech dob má opravit chybu v operačním systému Android

 
Výrobci elektroniky Samsung a LG a internetová společnost Google slíbili, že budou zajišťovat pravidelné měsíční bezpečnostní aktualizace pro chytré telefony s operačním systémem Android. V softwaru se v červenci přišlo na velkou bezpečnostní díru, kvůli které by se hackeři mohli dostat k údajům až v jedné miliardě telefonů.
09.08.2015 12:40 |

podobné články

Podobné články

V Číně mají chytrou televizi s operačním systémem Android a 3D displejem!

 
Pohání miliony chytrých telefonů i tabletů, ale jeho přítomnost v televizoru není tak obvyklá! Řeč je o operačním systému Android, který si našel cestu do chytré televize čínského výrobce Xiaomi.
14.09.2013 08:35 |

podobné články

Odborníci společnosti Check Point odhalili útoky nové generace na systém Android

 
Check Point® Software Technologies Ltd. (Nasdaq: CHKP), světový lídr v oblasti zabezpečení internetu, představil výsledky nového průzkumu s názvem „Man in the Binder: Kdo ovládá IPC, ovládá zařízení“. Studie unikátní architektury operačního systému Android ukázala potenciální hrozbu krádeží dat a informací uložených a komunikovaných na zařízeních se systémem Android prostřednictvím Binderu, mechanismu pro předávání zpráv v komunikaci mezi procesy (IPC - Inter-process Communication).
16.10.2014 16:01 |

podobné články

Program Wine spustí aplikace pro Windows na operačním systému Android

 
Aplikace pro populární mobilní operační systém Android lze většinou bez problémů spustit i ve Windows. Naopak to však nelze. Proto chystají programátoři program Wine, který by se o to měl postarat.
05.02.2013 20:05 |

podobné články

Nový registr vozidel zůstane, povedlo se ho opravit, tvrdí ministerstvo

 
Návrat k původnímu centrálnímu registru vozidel se nekoná. Provozovatel nového systému - společnost ATS-Telcom - fungování registru vylepšila a ten je nyní mnohem rychlejší. Ve čtvrtek to řekl ministr dopravy Pavel Dobeš. Dílčí chyby, které v současném systému přetrvávají, má podle něho dodavatel systému opravit.
12.07.2012 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (510 článků) , Pavel Nový (386 článků) , Pavel Nový (275 článků)

V Android marketu už mohou nakupovat i Češi

 
Společnost Google zpřístupnila svou nabídku aplikací pro telefony s operačním systémem Android i českým uživatelům.
11.10.2010 11:50 |

podobné články

Google má problém. Jeho Android posílá zprávy na jiná čísla

 
V některých telefonech s operačním systémem Android se objevila chyba v zasílání textových zpráv. SMS odcházejí na zcela jiné mobily než si přejí pisatelé textovek.
10.01.2011 11:45 |

podobné články

Zpravodajský portál televize Nova má aplikaci pro Android

 
Televize Nova uvedla mobilní aplikaci portálu TN.cz určenou pro tablety a telefony s operačním systém Android. K dispozici je zdarma.
28.01.2012 14:05 |

podobné články

Andělský Steve Jobs velebí Android v televizní reklamě

 
VIDEO. Značný rozruch vyvolala reklama odvysílaná v tchajwanské televizi, v níž místní herec imitující Steva Jobse, s andělskými křídly na zádech a svatozáří nad hlavou, vychvaluje vlastnosti tabletu s operačním systémem Android. Podle kritiků je reklamní spot vůči nedávno zesnulému zakladateli společnosti Apple, který se netajil svým pohrdáním k Androidu, neuctivý.
07.02.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Steve Jobs (133 článků)

Android je nejoblíbenější značkou mezi gayi, lesbičkami a transsexuály

 
Denně je aktivován milion zařízení s tímto operačním systémem, na světě je celkem 59 milionů chytrých telefonů, které na něm běží, ale to není zdaleka vše. Čím dál tím populárnější Android si totiž připsal další prvenství. Institut YouGov totiž zveřejnil výsledky svého průzkumu mezi spotřebiteli ohledně nejpopulárnějších značek. Mezi LGBT komunitou, tedy homosexuály, lesbami, transsexuály a transvestity jednoznačně vyhrál.
05.07.2012 08:30 |

podobné články

Nadvláda Applu končí, tablety s Androidem prý letos na trhu předstihnou iPady

 
Tabletů s operačním systémem Android od internetového gigantu Google bude letos na trzích poprvé víc než zařízení iPad americké technologické společnosti Apple. Uvedla to dnes analytická společnost International Data Corp (IDC), podle níž zákazníci dávají stále více přednost zařízení menších rozměrů. Podíl iPadů na trhu by se měl snížit z loňských 51 procent na 46 procent. Naopak tablety využívající Android by měly podíl zvýšit z loňských 42 procent na 49 procent.
12.03.2013 18:10 |

podobné články

Operační systém Android neměl být pro telefony: Původně měl běžet ve fotoaparátech!

 
Android je společně s iOS nejpopulárnějším a nejrozšířenějším operačním systémem pro mobilní zařízení. V současnosti je aktivováno na 750 milionů chytrých telefonů a tabletů, které na něm běží. Původně pro ně přitom vůbec neměl být určen. Vybaveny jím měly být chytré fotoaparáty.
24.04.2013 07:40 |

podobné články

Český rozhlas uvádí novou aplikaci pro Android: Český rozhlas – iRadio

 
Nová mobilní aplikace umožňuje pohodlný přístup k vybraným online službám Českého rozhlasu, ať jde o poslech živého vysílání, podcasty stanic, informace o programu či možnost snadno přejít na web stanice. Rozhlas tak vychází vstříc trendu poslechu rádia přes mobilní aplikace. Vedle uživatelů iPhonů, kteří si mohou stáhnout aplikaci iRadio ČRo, je teď aplikace Český rozhlas – iRadio k dispozici i majitelům mobilních telefonů s operačním systémem Android.
05.12.2013 18:20 |

podobné články

Uhoďte do toho s telefonem v ruce: Aplikace poměří síly majitelů iOS a Android mobilů!

 
Kdo je silnější, majitelé chytrých telefonů s operačním systémem iOS, nebo ti, kterým telefon pohání Android? Aplikace Punch Contest! měří sílu úderem pěstí. Je tedy na samotných uživatelích, aby o výsledku rozhodli.
31.03.2014 08:50 |

podobné články

Youtube přináší podporu HDR na mobilní Android, rozdíl je obrovský

 
Před nějakou dobou nabídlo YouTube k využití podporu HDR pro určité druhy televizí a mnozí namítali, že by něco podobného mnohem více využila především mobilní zařízení. Vypadá to, že nás společnost vyslyšela, jelikož přichází HDR i na mobily s operačním systémem Android.
17.09.2017 14:10 |

podobné články

Android Oreo. Nejnovější verze mobilního systému Googlu dostala jméno po sušence

 
Google konečně prozradil celé jméno nové verze operačního systému Android. Bude to Oreo. Je to podruhé, co Google jméno propůjčil konkrétnímu názvu nějaké cukrovinky.
28.08.2017 13:45 |

podobné články

Google nenechá nic na náhodě. Android 9.0 P počítá s výřezy v displeji

 
I přesto, že si stávající verze Androidu Oreo vede velmi neslavně (začátkem února se dostala lehce přes 1 % všech smartphonů), už se rozjíždějí spekulace o další verzi Androidu 9.0. Té se zatím nepřezdívá jinak, než Android P. Interní označení systému je „Pistachio Ice Cream“, ovšem nás daleko více zajímají některé z připravovaných funkcí.
20.02.2018 14:10 |

podobné články

Mobilní telefony možná nahradí platební kartu

 
Pátá a zatím poslední verze operačního systému pro mobilní telefony Android naznačuje, jakým směrem se Android vydá v roce 2011. Podle šéfredaktora jednoho odborného serveru Luboše Srba je největší novinkou možnost platit mobilem místo platební karty.
10.01.2011 09:55 |

podobné články

Vyšší bezpečnost chodců a nové chodníky i cyklostezky: V Integrovaném regionálním operačním systému vybrány projekty za miliardu

 
Nové chodníky podél silnic I. a II. tříd, bezbariérové přístupy k zastávkám veřejné dopravy, investice do podchodů a lávek, ale také modernizace cyklostezek a společných stezek pro chodce a cyklisty. Na to vše se mohou těšit občané v našich regionech. V Integrovaném regionálním operačním systému (IROP) bylo vybráno 130 projektů za 1,05 miliardy korun.
14.04.2017 17:20 |

podobné články

Na trhu je HTC Gratia s nejnovějším systémem Android

 
Společnost HTC uvedla na český trh elegantní model HTC Gratia s nejnovější verzí operačního systému Android 2.2.
09.12.2010 13:05 |

podobné články