Článek

Nejtrpčí vítězství tureckého sultána

 
V nedělních volbách v Turecku na počet hlasů zvítězil prezident Erdogana. Ve skutečnosti však prohrál on a jeho idea silného prezidentského systému v jeho rukách; nejenže nedosáhl na vytouženou ústavní většinu, ale ztratil i prostou většinu parlamentní. 
08.06.2015 21:48 |

podobné články

Podobné články

Turecká televize ukázala sultána Süleymana jako ochmelku, přišlo 75 000 stížností

 
Jeden z televizních seriálů, které v poslední době zaplavují Turecko, vyvolal nečekanou polemiku, protože podle názoru mnohých znevážil památku slavného tureckého sultána Süleymana zvaného Nádherný. Za jeho vlády v 16. století zaznamenala osmanská říše značný rozkvět. Píše o tom francouzský list Le Monde.
13.01.2011 15:15 |

podobné články

Dějiny varují: Zbaví se Turci Erdogana jako kdysi sultána Abdülhamida?

 
Kdo se nepoučil z dějin, musí je znovu prožívat, prohlásil kdysi francouzský filozof a spisovatel Jean-Paul Sartre. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan možná tento citát nezná – anebo ho naopak zná až moc dobře. Za svůj vzor a inspiraci sice označuje slavného Sulejmana I. Nádherného, jeho politická dráha přitom ale až nápadně připomíná osud jiného sultána: Abdülhamid II. byl rozporuplnou postavou tureckých dějin a šel na to na přelomu 19. a 20. století hodně podobně jako Erdogan – a špatně skončil.
22.04.2017 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Jean Paul (38 článků)

Sultán Erdogan je darebák. A náš spojenec!

 
Šli byste do války za tureckého sultána? Při této otázce si nejspíš poklepete prstem na čelo. Jistě, zní hloupě, ale hloupá není. Turecko je naším spojencem.
27.07.2016 20:45 |

podobné články

Věřitelé slaví, Hušák smutní: Sazka je v konkurzu

 
Loterijní impérium Aleše Hušáka je v troskách. Miliardář a donedávna neomezený vládce sázkového gigantu tak zažívá nejtrpčí porážku své kariéry.  Sazka, která zaměstnává téměř 500 lidí a jejíž historie sahá do roku 1956 přechází do rukou konkurzního správce Josefa Cupky.
30.05.2011 12:35 |

podobné články

Čtěte, co dnes čeká Vlastu Parkanovou

 
Nejtrpčí okamžiky dvacetileté politické kariéry dnes možná čekají místopředsedkyni sněmovny Vlastu Parkanovou. Bude přesvědčovat členy Mandátového a imunitního výboru, že žádost policie o její vydání k trestnímu stíhání není důvodná. Stanovisko výboru bude důležité pro rozhodování nejednoho poslance, dnes však s největší pravděpodobností ještě nezazní.
27.06.2012 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (694 článků)

Čtěte, co dnes čeká Vlastu Parkanovou

 
Nejtrpčí okamžiky dvacetileté politické kariéry dnes možná čekají místopředsedkyni sněmovny Vlastu Parkanovou. Bude přesvědčovat členy mandátového a imunitního výboru, že žádost policie o její vydání k trestnímu stíhání není důvodná. Stanovisko výboru bude důležité pro rozhodování nejednoho poslance, dnes však s největší pravděpodobností ještě nezazní.
27.06.2012 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (694 článků)

Nejtrpčí okamžiky politické kariéry: Co dnes čeká Vlastu Parkanovou?

 
Vlasta Parkanová bude přesvědčovat členy mandátového a imunitního výboru, že žádost policie o její vydání k trestnímu stíhání není důvodná. Stanovisko výboru bude důležité pro rozhodování nejednoho poslance, dnes však s největší pravděpodobností ještě nezazní.
27.06.2012 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (694 článků)

Ivan Zahrádka: Vzpomínka na Jiřího Ortena

 
Tolik jeden deník a jedna báseň Jiřího Ortena, který příští Nový rok již nějakou další velkolepou básní nepřivítá. Jeho pozemský život tragicky zhasne zanedlouho, první zářijový den, poté co uplyne měsíc srpen, „odedávna nejtrpčí z měsíců, nejbližší konci“.
25.08.2017 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Orten (8 článků) , Ivan Ivan (858 článků)

Svět má nového nejvyššího muže, je jím Turek s 246 centimetry

 
Guinnessova kniha oslavuje vydání nového ročníku a jako každý rok jej slaví v Londýně, přímo s některými rekordmany. Letos se všechny zraky upínají na šestadvacetiletého Turka Sultana Kosena. A to doslova. Měří totiž neskutečných 246 centimetrů a v nejnovějším vydání známé knihy rekordů je tak poprvé nejvyšším mužem planety právě on.
17.09.2009 11:05 |

podobné články

Saúdové usekli hlavu muži, který v opilosti vraždil

 
Saúdové v úterý ve městě Abha popravili vraha, píše agentura AFP. Setnuli ho šavlí. Saúda Sultána Asírího potrestal soud smrtí za to, že zastřelil v hádce svého příbuzného Mufraha Asírího.
29.11.2011 15:40 |

podobné články

Bodyguardka ukradla brunejské královně šperky za 366 milionů! Odnesla diamanty, vracela bižuterii!

 
Nejvyšší soud v Londýně řeší případ drzé krádeže, která asi nemá obdoby. Mariam Azizová (55), bývalá manželka brunejského sultána a nejbohatšího muže světa Hassanala Bolkiaha (65), obvinila svou bodyguardku Fatimu Kumni Lin (34), že jí zcizila šperky v celkové hodnotě 366 milionů korun! Aby okradená nic nepoznala, plnila šperkovnice bezcennou bižuterií.
08.03.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Hassanal Bolkiah (3 články) , Lin Lin (53 článků)

Dcera brunejského sultána: Svatba jako z pohádky!

 
Brunejský sultán Muda Hassanal Bolkiah (66), jeden z nejbohatších mužů světa, v neděli provdal svou dceru, princeznu Hajah (32). Za ženu ji pojal Pengiran Haji Muhammad Ruzaini (29), pracovník ministerstva financí.
24.09.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Muhammad (171 článků) , Hassanal Bolkiah (3 články)

Už nejen nezkrotná nebo báječná, ale hlavně... Angelika česká!

 
Ženy chtěly být jako ona, mužům potají vklouzávala do nemravných snů. Angelika – ta báječná nezkrotná markýza andělů, jednoho krále a jednoho sultána.
27.09.2012 10:40 |

podobné články

Sebevrah přežil pád z 64 metrů

 
Na istanbulském mostě Fatiha Sultána Mehmeta byl ve čtvrtek o něco větší ruch než obvykle. Svůj život tam totiž chtěl ukončit Turek Orhan Eryiğit. Po dlouhém přemlouvání, při kterém stál na okraji mostu, skočil do Bosporské úžiny. Pád z výšky 64 metrů ale bez úhony přežil.
05.04.2013 10:30 |

podobné články

Sultán vdával dceru, ženich byl při obřadu polonahý

 
Říká se „jiný kraj, jiný mrav“. A tak se není čemu divit, že se svatba dcery indonéského sultána na hony lišila od toho, na co jsou zvyklí Evropané. Ženich byl totiž při slavnostním ceremoniálu polonahý, informovala agentura Reuters.
27.10.2013 15:35 |

podobné články

Rusnok: Český export do Spojených arabských emirátů roste

 
Předseda vlády Jiří Rusnok přijal ministra a zvláštního vyslance pro energetiku a změnu klimatu Spojených arabských emirátů Sultana Ahmeda Al Jabera.
30.10.2013 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1832 článků) , Jiří Rusnok (678 článků)

HK ČR: Spojené arabské emiráty jsou jedním z nejsilnějších trhů pro české exportéry

 
Automobily, digitální datové systémy, dodávky energetických zdrojů či například světoznámé české sklářství – v těchto i mnoha dalších oborech se daří českým exportérům úspěšně působit na trhu ve Spojených arabských emirátech. Na rozvoji další obchodní spolupráce se dnes shodli zástupci Hospodářských komor České republiky a Dubaje, kteří se setkali na Česko-emirátském obchodním fóru v Praze. Akce, kterou zorganizovala Hospodářská komora ČR, se zúčastnilo přes padesát zástupců českých podnikatelů. Do Prahy pak kromě ekonomického ministra Spojených arabských emirátů Sultána Al Mansouri dorazil i prezident Hospodářské a průmyslové komory Dubaje Hamad Buamin a sedm zástupců významných emirátských firem.
22.04.2015 12:41 |

podobné články

Přepych „sultána“ Erdogana: Prezident-diktátor má palác za 40 miliard!

 
Neúspěšný puč v Turecku je zavrženíhodný, ale motivaci generálů lze z určitého pohledu chápat. Země se za vlády Recepa Tayyipa Erdogana (62) přesouvá z Evropy zpátky na Blízký východ a z moderní republiky se prezident snaží udělat islamistickou diktaturu. A k takové patří i okázalý luxus vůdce. Jen se podívejte...
20.07.2016 06:20 |

podobné články

Uprchlíci přijdou, píše jasně Ondřej Neff

 
Šéfredaktor serveru NeviditelnýPes.cz Ondřej Neff tvrdí, že uprchlíci přijdou. A spojuje to s masovou demonstrací na podporu – dle jeho slov – sultána Erdogana v Istanbulu.
08.08.2016 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (194 článků)