Článek

Nejlepším místem pro život je letos podle výzkumu Praha

 
Nejlepším místem pro život je letos podle výzkumu projektu Místo pro život Praha, následovaná Královéhradeckým a Plzeňským krajem. Nejhůř se žije ve Středočeském a Ústeckém kraji. Výsledky srovnávacího výzkumu zveřejnili jeho autoři. Výsledky vznikly kombinací statistických dat, názoru kolegia oborníků a průzkumu zemi 1400 obyvateli všech krajů.
25.11.2015 19:21 |

podobné články

Podobné články

Nejvyšší kontrolní úřad: Grantová agentura nepodporovala větší provázanost výzkumu a praxe

 
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil podporu výzkumu a vývoje, kterou ze státního rozpočtu rozděluje Grantová agentura České republiky (GAČR). Kontroloři se zaměřili na účelovou podporu základního výzkumu celkem za 15,3 miliardy korun, kterou agentura rozdělila v letech 2011 až 2015. Z kontroly vyplynulo, že GAČR nesměrovala podporu do těch oblastí výzkumu, které mají větší potenciál pro pozdější praktické využití. Nepodporovala ani větší propojení základního a aplikovaného výzkumu. Chybovala i ve veřejných soutěžích pro grantové projekty. Agentura navíc nehodnotila celkové dopady poskytnuté podpory. Česká republika přitom v kvalitě základního výzkumu zaostává za evropským průměrem.
03.04.2017 16:20 |

podobné články

Nejlepším místem pro život v ČR je Praha

 
Nejlepším místem pro život se pro letošní rok stala Praha. Za sebou nechala předchozí vítěze ankety - Královéhradecký a Plzeňský kraj. Hlavní město bodovalo díky rozvinuté infrastruktuře, dobrým podmínkám pro práci či občanskou společností. Největší slabiny má v kvalitě životního prostředí a bezpečnosti. Na opačném konci žebříčku skončil stejně jako loni Moravskoslezský kraj.
07.11.2013 12:46 |

podobné články

Hejtman Šlajs: Nejlepším místem pro život je Plzeňský kraj

 
Kvalitní péče o děti, vysoká úroveň vzdělávání, nízká nezaměstnanost nebo velký počet různorodých společenských akcí. To je jen několik důvodů, proč je Plzeňský kraj letos podruhé nejlepším místem pro život v České republice.
27.12.2014 06:31 |

podobné články

Austrálie je nejlepším místem pro život. Česko je na 23. místě

 
Nejlepším místem pro život je opět Austrálie. Dokládá to  Index kvality života , který každoročně sestavuje OECD. Index hodnotí podle 11 kritérií životní úroveň ve 36 hospodářsky vyspělých zemích světa. Rozhodujícími faktory jsou například zdraví, výše a rozdělení příjmů ve společnosti, zaměstnanost, délka pracovní doby, bydlení, bezpečí, volný čas či spokojenost se životem. Česká republika je v tomto žebříčku na 23. místě. 
05.05.2014 18:05 |

podobné články

Česko je 22. nejlepším místem na zemi. Lepší než Slovensko i Polsko

 
Nejlepším místem na Zemi pro život je již třetím rokem po sobě Austrálie. Tedy alespoň podle  letošního indexu kvality života , který vypracovala Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Ten hodnotí životní úroveň v 36 zemích světa podle 11 kritérií, jako jsou například zdraví, výše příjmů, zaměstnanost, bydlení, bezpečí nebo využití volného času. Česká republika a Slovensko skončily v hodnocení až v třetí desítce a potvrzují tak trend od té doby, co jsou součástí měření. 
28.05.2013 12:55 |

podobné články

Nejlepší místo pro život v ČR je Praha, plyne z průzkumu

 
Nejlepším místem pro život v Česku je Praha. Další oblastí, kde se žije nejlépe, je Plzeňský kraj a na třetím místě je Královéhradecký kraj. Nejhůře dopadly Moravskoslezský a Ústecký kraj. Vyplývá to z výsledků výzkumu agentury Datank.
07.11.2013 14:01 |

podobné články

Nejlepším místem k životu pro seniory je dle studie Švédsko

 
Nejlepším místem k životu pro seniory na světě je Švédsko. Uvádí to studie, která vznikla za podpory OSN a která zkoumala kvalitu života lidí starších 60 let v 91 zemích světa. Na druhém místě skončilo Norsko a na třetím Německo. Naopak nejhůře se mají podle studie starší lidé v Afghánistánu. Česká republika zaujímá 25. příčku.
01.10.2013 18:10 |

podobné články

VELKÝ VÝZKUM: Nejlepším místem pro život je Praha. Kde se v Česku žije nejhůře?

 
Lidem se nejlépe žije v hlavním městě Praze. Na druhém místě je Pardubický kraj a na třetím se umístil kraj Plzeňský. Naopak nejhůře se žije v Ústeckém a Moravskoslezském kraji. Vyplývá to z výzkumu s názvem Místo pro život.
02.12.2016 12:35 |

podobné články

Praha bez proudu. Nejezdily tramvaje, elektřina nešla hlavně v centru

 
Prahu postihly rozsáhlé výpadky elektřiny. Podle mluvčího Pražské energetiky Petra Holubce způsobila asi půlhodinový výpadek technická závada na rozvodně Praha-Jih v Chodově. Proud podle něj nešel v městských částech Praha 1, Praha 2, Praha 3, Praha 4, Praha 9 a Praha 10.
27.02.2017 13:00 |

podobné články

Jaké město je nejkvalitnějším místem pro život?

 
Hlavní město Rakouska se druhým rokem po sobě stalo nejlepším místem pro život s ohledem na jeho kvalitu. Zvítězilo v konkurenci 230 metropolí celého světa. Předběhlo švýcarský Curych, novozélandský Auckland, bavorský Mnichov a Vancouver z Britské Kolumbie v Kanadě.
09.03.2015 08:25 |

podobné články

AVO: Hodnocení výzkumu očima podnikatelů

 
Nastavení jasných pravidel řízení výzkumu, větší konkurenční prostředí a změny v připravovaném novém hodnocení výsledků - to jsou požadavky odborníků z aplikovaného výzkumu, na kterých se včera shodli na semináři o Aplikovaném výzkumu v ČR.
27.04.2016 19:50 |

podobné články

Kde se žije v Česku nejlépe? VELKÉ SROVNÁNÍ životního prostředí, dopravy a vzdělání

 
Nejlepším místem pro život v Česku je Praha. Další oblastí, kde se žije nejlépe, je Plzeňský kraj a na třetím místě je Královéhradecký kraj. Nejhůře dopadly Moravskoslezský a Ústecký kraj. Vyplývá to z výsledků výzkumu agentury Datank.
07.11.2013 14:25 |

podobné články

Londýn je pro Berdycha nejlepším místem pro tenis

 
Londýn je pro Tomáše Berdycha v posledních letech ideálním místem pro tenis. Důvod? Fanoušci. Ať už při Wimbledonu nebo nyní na Turnaji mistrů jsou podle českého hráče nejlepší na světě. 
03.11.2013 18:10 |

podobné články

Erbanová zahájila MS skvělým druhým místem, Sáblíková je čtrnáctá

 
Martina Sáblíková zahájila útok na třetí titul mistryně světa ve víceboji 14. místem na sprinterské pětistovce. Skvělým druhým místem se blýskla Karolína Erbanová, která posunula český rekord.
12.02.2011 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Martina Sáblíková (434 článků) , Karolína Erbanová (44 článků)

MHMP: Rada schválila pojmenování nových ulic

 
Rada hl. m. Prahy dnes schválila tisk, kterým se pojmenovávají nové ulice v městských částech Praha 5, Praha 11, Praha 15, Praha 16, Praha 22, Praha – Újezd a Praha - Nedvězí.
19.07.2016 14:45 |

podobné články

Nejlepším vínem v Čechách je Rulandské šedé z Velkých Žernosek

 
Nejlepším vínem, tedy Šampionem, vinařské oblasti Čechy se v Národní soutěži vín, nejvyšší soutěži vín v České republice, stalo Rulandské šedé, výběr z hroznů 2012 z Žernoseckého vinařství s.r.o. Nejlepším červeným vínem zvolila porota Rulandské modré, české zemské víno 2011 vinařství Zlatá Praha, s.r.o. Nejlepší česká vína pořadatelé nabídnou k ochutnání na výstavě vín 21. června v pražském Suchdole.
12.06.2013 15:45 |

podobné články

Kde se dá nejlépe podnikat? Na Vysočině již posedmé vyhrál Humpolec

 
Hliník věděl, proč se odstěhovat do Humpolce. Podle srovnávacího výzkumu Město pro byznys je totiž Humpolec vůbec nejlepší místo pro podnikání na Vysočině. V krajském kole výzkumu zvítězil již posedmé. Také na dalších dvou příčkách se umístila sídla na Pelhřimovsku. Druhou příčku obhájil Pelhřimov a třetí skončilo město Pacov. Vyhlašovatelem výzkumu je týdeník Ekonom.
02.03.2016 18:40 |

podobné články

Praha je pro podnikání druhé nejlepší město ve střední a východní Evropě

 
Praha je druhým nejlepším místem pro podnikání ve střední a východní Evropě. Vyplývá to z průzkumu Roland Berger Strategy Consultatns, jehož výsledky společnost zveřejnila v úterý.
31.08.2010 10:55 |

podobné články

Britský tisk: Praha je čtvrtým nejlepším místem pro emigraci

 
V Británii byl sestaven seznam dvaceti míst nejvhodnějších pro emigraci. Patří mezi ně i Praha. Žebříček nezohledňoval jen vizuální krásu metropolí a jejich památky, ale zejména stav ekonomiky a možnosti jejího růstu v dané zemi, ceny bydlení a životní náklady.
21.02.2012 15:25 |

podobné články