Článek

Nejlepší z pojišťoven je ZP MV ČR, rozhodli lékaři

 
ZP MV ČR je nejlepší ze stávajících sedmi zdravotních pojišťoven, působících na českém trhu.
23.11.2015 12:26 |

podobné články

Podobné články

Šéf Svazu zdravotních pojišťoven v ČRo řešil, kde ušetřit velké peníze

 
O snižování nákladů zdravotních pojišťoven i o tom, kde hledat ve zdravotnictví další úspory, se mluvilo v dnešním pořadu Českého rozhlasu 20 minut Radiožurnálu, jehož hostem byl Jaromír Gajdáček, prezident Svazu zdravotních pojišťoven a generální ředitel jedné ze zaměstnaneckých zdravotních pojišťoven.
22.04.2014 18:25 |

podobné články

Zlato pro VZP! Podle klientů a pacientů je nejlepší ze všech pojišťoven

 
Podle klientů zdravotních pojišťoven a pacientských organizací je nejlepší zdravotní pojišťovnou v Česku VZP. Výsledky prvního ročníku soutěže o nejlepší zdravotní pojišťovnu vyhlásili v pondělí její organizátoři na konferenci Efektivní nemocnice. Hlavními pořadateli celé akce byly společnosti HealthCare Institute a CompuGroup Medical.
08.01.2016 14:35 |

podobné články

Protonové centrum: Výroky pojišťoven Oborové zdravotní a České průmyslové jsou nesprávné a účelové

 
Smlouvu s protonovým centrem mohou uzavřít všechny zdravotní pojišťovny. Neochota pojišťoven k uzavření smlouvy je tak porušováním zákona. Zdravotní pojišťovny jsou povinny zajistit pojištěncům léčbu, která zlepšuje jejich zdravotní stav a zmírňuje utrpení. Výroky pojišťoven tak nejsou v souladu se zákony ČR a ústavními právy občanů.
25.07.2014 13:45 |

podobné články

Pojišťovna VZP patří podle statistik České asociace pojišťoven mezi nejrychleji rostoucí

 
Česká asociace pojišťoven zveřejnila výsledky členských pojišťoven za první pololetí. V oblasti neživotního pojištění vzrostlo předepsané pojistné o 3,2 %. Pojišťovna VZP, a. s. (PVZP) ve stejném období vykázala nárůst o 23,7 %.
07.08.2015 08:11 |

podobné články

Jarní bouřky způsobily miliardové škody. Pojišťovny řeší přes 20 tisíc událostí

 
Bouřky, které zasáhly zemi na přelomu května a června, způsobily klientům domácích pojišťoven škody převyšující 1,2 miliardy Kč. Pojišťovny po nich aktuálně řeší téměř 24 000 pojistných událostí a odhadují, že jejich počet ještě mírně naroste.  Informovala o tom Česká asociace pojišťoven. Podle pojišťoven šlo hlavně o zatopené sklepy a přízemí domů, poškozené střechy a karosérie aut.
25.07.2016 16:20 |

podobné články

Lékaři si kvůli penězům od pojišťoven přetahují pacienty

 
Praktičtí lékaři si kvůli měsíčním příspěvkům od zdravotních pojišťoven za každou osobu v kartotéce, tzv. kapitačním platbám, nevybíravými metodami dále přetahují pacienty.
07.12.2009 04:35 |

podobné články

Gajdáček: Objem peněz pro nemocnice a lékaře bude na úrovni roku 2010

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger by měl dnes oznámit návrh nové úhradové vyhlášky. Nemocnice a lékaři tak budou vědět, kolik peněz dostanou příští rok od pojišťoven. Podle prezidenta Svazu zdravotních pojišťoven Jaromíra Gajdáčka ale objem peněz bude určitě na úrovni roku 2010.
10.11.2011 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1256 článků)

Němeček informoval vládu, jak chce efektivněji řídit zdravotnictví

 
Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) dnes informoval vládu o krocích, které provedl k větší efektivitě a transparentnosti veřejného zdravotního pojištění. Sněmovna už dostala jeho transparenční novelu, která zavede povinné zveřejňování smluv zdravotních pojišťoven s nemocnicemi a lékaři a zákaz náboru pojištěnců přes třetí osobu. Novela také zakotví snížení rezervních fondů zdravotních pojišťoven a spolupráci při revizní činnosti. Informuje o tom ČTK.
16.02.2015 18:41 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (362 článků)

Povinné ručení: Jak si vybrat nejlepší pojišťovnu

 
Válka pojišťoven nabízejících povinné ručení začala. Kdo tím nejvíc získá? Řidiči! Pojišťovny očekávají, že jim ubyde klientů, a tak nasadily nízké ceny, lákají až na 60% bonusy a při bouračce vám půjčí i auto. Nový zákazník navíc většinou získá dárek. Důvod? Méně registrovaných vozidel, a tím i méně klientů. Blesk vám přináší velké srovnání aktuálních nabídek pojišťoven.
30.10.2010 05:05 |

podobné články

Nejlepší hlášky z pojišťoven: Tchyně vyděsila vychované morče!

 
Každý rok nasbírají likvidátoři pojišťoven množství neuvěřitelných hlášek. Klienti se často rozepíšou a ve formuláři nejspíš realizují své potlačené spisovatelské sklony. A tak mohou »krávy spustit řetězovou reakci«, »z tchyně vystresované morče překousnout kabel« či »se figurka z šachu ukrýt před zlodějem na podlaze«.
30.12.2011 12:10 |

podobné články

Rakovina na pozvánce zabírá. K lékaři přijde až o čtvrtinu lidí víc

 
Na pravidelné prohlídky chodí v Česku k lékaři jen zhruba čtvrtina lidí. Špatnou docházku se snaží lékaři i pojišťovny prolomit adresnými pozvánkami - například kvůli včasnému zjištění rakoviny. Podle údajů pojišťoven tyto pozvánky zvyšují docházku na prohlídkách až o 26 procent.
11.06.2016 14:35 |

podobné články

Zdravotní pojišťovny se v boji o klienty neštítí nepoctivých praktik

 
Konkurenční boj o klienty zdravotních pojišťoven se v poslední době silně přiostřuje. Důvodem je snaha některých zejména menších pojišťoven přetáhnout k sobě klienty od jiných pojišťovacích ústavů. Čím větší počet klientů totiž pojišťovna má, tím si ukrojí větší díl peněz z pomyslného koláče zdravotního pojištění.
10.07.2009 06:00 |

podobné články

Řidiči si příští rok na povinném ručení připlatí až 10 pct

 
Pojišťovny každoročně na přelomu října a listopadu oznamují nové sazby povinného ručení na příští rok. Kvůli krizi je ale letošní podzim trochu atypický. Zdražení se u některých pojišťoven letos pohybuje v rozmezí od 5% u ČSOB do 12% u Allianz. Valná většina pojišťoven pak připravuje zdražení až před jarní sezónou příštího roku.
28.10.2009 00:20 |

podobné články

Pojišťovny obdržely hlášení o 3203 škodách z povodní, vyřízeny byly dvě

 
Objem škod, které způsobily povodně na Moravě, se podle předběžných výsledků pojišťoven vyšplhaly na 318,798 milionů korun. Informovala o tom ve středu Česká asociace pojišťoven (ČAP).
19.05.2010 15:35 |

podobné články

PTALI JSTE SE: Jak dostat peníze od pojišťoven

 
Hostem on-line rozhovoru byla Jolana Ackermannová z České asociace pojišťoven.
20.05.2010 17:40 |

podobné články

Škody z povodní pojišťovny odhadují na více než 1,5 miliardy korun

 
Odhadované škody způsobené povodněmi na Moravě dosahují podle pojišťoven 1,52 miliardy korun. Informovala o tom ve středu Česká asociace pojišťoven (ČAP).
27.05.2010 06:30 |

podobné články

Šéf Svazu pojišťoven: Na nejmodernější léčbu nebudou peníze

 
Jediné, co může zachránit zdravotní pojišťovny od krachu systému, je prý spoluúčast pacientů třeba na stravovacích službách nebo v podobě regulačních poplatků. V rozhovoru pro Studio Česko to uvedl prezident Svazu zdravotních pojišťoven Ladislav Friedrich.
08.09.2010 17:55 |

podobné články

Špičková zdravotní péče se musí omezit, na operace se bude déle čekat

 
Špičková zdravotní péče se bude muset v Česku omezit, a to i přesto, že na ní pacienti mají podle Ústavy právo. Několikamiliardové rezervy zdravotních pojišťoven se totiž vyčerpávají a příští rok už půjde hospodaření pojišťoven do mínusu. Uvedl to ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) v nedělní Partii.
26.09.2010 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1256 článků)

Hegerův plán: Chci miliardy od menších zdravotních pojišťoven!

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) by rád získal na platy doktorů pět miliard korun od menších zdravotních pojišťoven. Odbory Hegerův plán podporují, pojišťovny jsou proti.
30.12.2010 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1256 článků)