Článek

Nečistíte si zuby? Hrozí vám demence, cukrovka i Alzheimer, varuje lékař, který se stal pokusným králíkem

 
Lidé, kteří si nečistí zuby, hazardují se svým zdravím! Na vlastní kůži to poznal doktor Christoffer Van Tulleken, který pro novou minisérii stanice BBC podstoupil dvoutýdenní nehygienický test: jednu část úst si čistil, druhou nechal po tuto dobu lidově řečeno „hnít“.
02.06.2015 15:35 |

podobné články

Podobné články

Zničený Nečas je pokusným králíkem. Kníže, Kalousek, Okamura i Marek Benda promluvili o šílenství

 
Olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan při obvinění expremiéra Petra Nečase argumentoval tím, že jde o zodpovězení zásadní otázky celospolečenského významu ohledně vykonávání poslaneckého mandátu. To se některým politiků nelíbí a myslí si, že to státním zástupcům nepřísluší. Nečas se podle některých stal pokusným králíkem a státní zástupci se pletou do moci zákonodárné.
14.02.2014 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9190 článků) , Marek Benda (448 článků)

Hrozí vám Alzheimer a demence? Udělejte si JEDNODUCHÝ TEST

 
Tyto otázky mohou vypadat opravdu jednoduše, ale nemusí to platit pro každého. Přinášíme vám krátký test, který byl navržen americkými vědci. Má sledovat zdravotní stav starších lidí. Nehrozí vám demence?
14.01.2014 09:10 |

podobné články

V Praze Kunraticích zahájil provoz ALZHEIMER HOME ZÁTIŠÍ

 
ALZHEIMER HOME ZÁTIŠÍ z. ú., registrovaný poskytovatel sociálních služeb, uvedl dnes slavnostně do provozu nové zařízení ALZHEIMER HOME ZÁTIŠÍ, ve kterém bude poskytovat špičkovou péči seniorům nemocným Alzheimerovou chorobou, stařeckou a dalšími typy demencí. Slavnostní otevření se uskutečnilo za účasti patronů zařízení, herců Jiřiny Bohdalové a Martina Dejdara.
18.06.2015 19:22 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Bohdalová (705 článků) , Martin Dejdar (380 článků)

Spíte déle než devět hodin denně? Možná je za tím Alzheimer a stařecká demence

 
Po odchodu do důchodu si řada lidí ráda přispí. Jak ale ukázala nová studie amerických vědců, je spánek delší než devět hodin denně jedním z prvních příznaků nástupu stařecké demence. Upozornil na ni web britského deníku The Independent.
24.02.2017 05:25 |

podobné články

Mozky Čechů ohrožuje Alzheimer a demence. Každé 3 vteřiny někdo onemocní

 
Na sobotu připadá Evropský den mozku, nejdůležitějšího orgánu v našem těle. Mozek řídí naši nervovou soustavu, bez něj nelze žít, nelze ho napravit jako zlomenou ruku nebo vyměnit jako poškozený kloub. Nejzávažnější nemocí, která může mozek postihnout, je demence. Její nejčastější příčinou bývá Alzheimerova choroba. V Česku vzrostl počet onemocnění za posledních 50 let trojnásobně.
11.03.2017 17:20 |

podobné články

Máte vysoký krevní tlak? Zvyšuje se i riziko demence

 
Demence může vzniknout poškozením bílé hmoty mozku, která propojuje jednotlivá centra a ovlivňuje kognitivní funkce člověka. K poškození bílé hmoty podle britských a amerických kardiologů dochází také vysokým krevním tlakem, který negativně působí na mozkové cévy. Jinými slovy hypertenze ve středním věku silně zvyšuje riziko demence ve stáří.
13.10.2016 12:05 |

podobné články

Jacksonův lékař dostal za neúmyslné zabití zpěváka čtyři roky

 
Lékař Conrad Murray byl odsouzen ke čtyřem letům vězení nepodmíněně za to, že nepřímo způsobil smrt zpěváka Michaela Jacksona. Podle soudu hrubě a opakovaně porušil své povinnosti lékaře vůči pacientovi, když umělci opakovaně podával anestetikum propofol. Lékař přišel i o svoji licenci. O výši odškodnění pro zpěvákovy děti rozhodne soud později. Další články k tématu: Za smrt zpěváka Jacksona může jeho lékař, rozhodla porota Do dražby míří postel, na které zemřel „král popu“ Michael Jackson Jacksonův lékař porušil léčbu, tvrdí experti. Obhajobě uštědřili ránu Jackson byl před smrtí téměř slepý, vypověděl jeho lékař Syn afrického diktátora prošustroval miliony za auta i Jacksonovy ponožky Lékař odsouzený za zabití zpěváka Jacksona se odvolá
29.11.2011 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1593 článků) , Michael Jackson (595 článků) , Michael Jackson (595 článků)

Není cukrovka jako cukrovka

 
Diabetes mellitus, cukrovka, označuje více onemocnění spojených se zvýšenou hladinou cukru (glukózy) v krvi (tzv. hyperglykémie). Její příčina se liší u jednotlivých typů diabetu:...
09.01.2012 00:15 |

podobné články

Dejte si dneska skleničku! Alkohol je prevencí demence

 
Bývalý producent BBC, novinář a popularizátor vědy Tony Edwards se rozhodl bojovat s často šířeným mýtem, že jedinou prevencí demence je totální abstinence. Svou válku s tímto podle něj nestoudným tvrzením shrnul v nové knize, v níž využívá výsledků stovek studií zabývajících se výzkumem vlivu alkoholu na zdraví mozku. Edwards tvrdí, že je zcela jasné, že střídmá! konzumace alkoholu je jedinou prevencí demence. Tedy že lidé, kteří si dopřejí jednu skleničku (nikoli víc) denně, jsou na tom lépe než abstinenti.
30.10.2015 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Tony Edwards (2 články) , Tony Edwards (2 články)

Kalousek o Janu Fischerovi: Zemanův pokusný králík a normalizační kariérista

 
Jan Fischer je posledním dílkem do skládačky úřednické vlády. K volbě svého nástupce v čele ministerstva financí se však končící ministr Miroslav Kalousek vyjádřil bez servítek. Fischer je podle něj normalizační kariérista, který se nyní stal pokusným králíkem prezidenta Zemana.
08.07.2013 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (5963 článků) , Jan Fischer (1730 článků)

Radek John: Proměnil se v Otíka!

 
PRAHA – Publicista a spisovatel Radek John (58) si hrál na kouzelníka Pokustóna! Na tiskové konferenci k dalšímu ročníku Prague food festivalu, jímž bude v roli moderátora provázet, se totiž stal pokusným králíkem šéfkuchaře Pavla Maurera.
21.05.2009 02:00 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2458 článků)

Příhodová (ODS): Kam kráčíš, české školství?

 
Vzdělávací systém se v rukou ministra Dobeše stal pokusným králíkem. Je třeba si uvědomit, že se jedná o systém vzdělání, o naši budoucnost. Považuji za hazard jen přihlížet neřízené destrukci v oblasti, která by měla vytvářet podmínky vzdělanosti národa.
29.12.2011 17:30 |

podobné články

VIDEO: Takhle vypadá Libor Bouček po 12 panácích

 
Jeden panák za druhým. Libor Bouček (31) se pořádně rozjel! Ne však na baru, ale přímo v živém vysílání na Evropě 2 za bílého dne. Moderátor se dobrovolně stal pokusným králíkem a vyzkoušel, jak postupná konzumace alkoholu ovlivní jeho chování.
10.03.2012 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Libor Bouček (381 článků)

Libor Bouček nasával přímo ve studiu

 
Jeden panák za druhým. Libor Bouček (31) se pořádně rozjel! Ne však na baru, ale přímo v živém vysílání na Evropě 2 za bílého dne. Moderátor se dobrovolně stal pokusným králíkem a vyzkoušel, jak postupná konzumace alkoholu ovlivní jeho chování.
10.03.2012 23:30 |

podobné články

Osobnosti: Libor Bouček (381 článků)

Ivan Fuksa opustil vězení. Stal se prý Ištvanovým pokusným králíkem

 
Bývalý ministr zemědělství a exposlanec ODS Ivan Fuksa již byl podle informací České televize propuštěn z vazební věznice v Ostravě. Zde byl zadržován poslední měsíc, poté co byl obviněn z podplácení v souvislosti se svou rezignací na poslanecký mandát a následným přijetím členství v dozorčí radě Českého aeroholdingu.
16.07.2013 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Fuksa (393 článků)

Praha 6 si stěžuje na nové metro a požaduje změny

 
Necelý měsíc po otevření nového úseku trasy A pražského metra se proti řešení dopravy ohradila Praha 6 s tím, že odmítá být „pokusným králíkem” dopravního podniku a Ropidu, který dopravu v Praze a okolí organizuje. Otevření metra totiž pochopitelně změnilo i organizaci části povrchových linek.
21.04.2015 16:16 |

podobné články

Nechci být pokusným králíkem. Očkovat se nenechám, řekl Klaus

 
Podle prezidenta je riziko pandemie prasečí chřipky malé. Řekl to po jednání Bezpečnostní rady státu.
29.01.2010 12:55 |

podobné články

Hrůzné svědectví z Osvětimi: "Mamička ti vyletěla komínem," řekli vězenkyni číslo A-25573 před pochodem smrti...

 
Paní Erika Bezdíčková (82) stála poprvé na osvětimské rampě tváří v tvář doktoru Josefu Mengelemu jako třináctiletá. Ten pohled do smrti nezapomene, ovlivnil celý její život. Řekla, že je jí 16, uvěřili jí a nestala se pokusným králíkem. Nacismus vzal Erice matku a otce. Komunismus, další zrůdný režim, na čas syna...
21.04.2014 05:15 |

podobné články

Vandas (DSSS): Vydělávání na strachu

 
Pamatujete? Je tomu několik let nazpět, co nás strašily prasečí a ptačí chřipky. Média denně informovala o nových případech závažných onemocnění, statistiky chrlily nová varující čísla. Nakonec došlo vše tak daleko, že lidé se nechávali v panice očkovat proti běžné chřipce a Česká republika nakoupila vakcíny za miliony korun, které nakonec skončily v peci, neboť drtivá většina občanů odmítla být pokusným králíkem v rizikovém experimentu.
28.10.2014 22:30 |

podobné články