Článek

Nechci plnit očekávání společnosti, říká šéfka feministek

 
Rozhovor s feministkou Janou Smiggels Kavkou o násilí, nerovném zastoupení žen ve veřejných funkcích, společenských rolích a postavení českých žen.
25.02.2015 07:01 |

podobné články

Podobné články

NÁZOR FEMINISTEK! Miroslava Němcová to nebude mít lehké!

 
Současná šéfka Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová, která je ode dneška kandidátkou ODS na předsedkyni vlády, to v případné roli české premiérky nebude mít snadné!
19.06.2013 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1315 článků)

Mzdová očekávání Čechů se letos snížila o 390 Kč

 
Mzdová očekávání Čechů se vlivem krize na trhu práce v prvním pololetí snížila o 390 Kč. V minulosti přitom tuzemští uchazeči o práci očekávali stále vyšší a vyšší platy. V prvním čtvrtletí se jejich očekávání snížila v průměru z 20.254 korun na necelých dvacet tisíc, ve druhém o dalších 50 korun. Vyplývá to z analýzy společnosti Profesia, jež provozuje stejnojmenný pracovní portál.
28.07.2009 13:40 |

podobné články

Komentář Ondřeje Höppnera. Průlomový zákon: Dítě má právo na oba rodiče

 
Ta kletba se vznáší nad českou společností na stín již několik desítek let. Je jedním z nejhorších přežitků komunismu a zkostnatělého myšlení, brzdou společenského vývoje a největší zbraní feministek. Zní: Dítě patří matce.
19.01.2011 03:15 |

podobné články

Občané v průzkumu napráskali vládě: Své cíle nesplnila a neplní

 
Průzkum společnosti STEM ukázal, že se vládě podle názoru většiny občanů Česka nedaří plnit její programové cíle. Kulhá propagovaná rozpočtová odpovědnost, vláda práva i boj s korupcí. Poslední jmenovaný cíl se vládě daří plnit jen podle názoru pětiny dotázaných. Naproti tomu jednapadesát procent dotázaných míní, že vláda Petra Nečase (ODS) rozhodně není vládou bojující proti korupci.
23.04.2013 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9215 článků)

Rádio Impuls pomůže vozíčkáři, který reprezentuje Česko ve florbale

 
Rádio Impuls vybralo prvního posluchače, kterému bude v rámci projektu Pošli to dál plnit sen. Svým životním odhodláním a optimismem si získal sympatie tvůrců projektu dvaatřicetiletý vozíčkář František Synek. Vlna pomoci se ale začala šířit i mezi posluchači samotnými. Další články k tématu: Rádio Impuls spustí vlastní reality show, bude plnit sny Na Impulsu četl zprávy generální ředitel rádia, navíc donesl snídani Jsem ještě vytíženější než před úrazem, říká vozíčkář Martin Zach Nejposlouchanějším rádiem je Impuls, ukázal výzkum
12.03.2012 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Zach (169 článků)

Hemala je s manželkou od školy. My ještě museli plnit sliby, říká

 
Bývalý televizní hlasatel Alexandr Hemala (62) se s manželkou Vlastou dal dohromady už na škole. Od té doby se nikdy na delší dobu neodloučili. Za nestálostí vztahů u mladé generace vidí to, že není zvyklá plnit sliby.
03.04.2015 10:21 |

podobné články

Stanková z Vyprávěj je těhotná! Jsem v druhém měsíci, přiznala

 
Herečka Alžbeta Stanková (32) je v radostném očekávání. Slovenská kráska, kterou diváci znají především ze seriálů Vyprávěj, Přešlapy a z filmu Rebelové, už dva měsíce čeká své první dítě. „Ano, čekám miminko, ale nechci o tom ještě mluvit. Ještě to nechci rozebírat,“ řekla herečka.
26.10.2011 05:10 |

podobné články

Rezignovala šéfka organizace, která se snaží začlenit pachatele trestných činů zpět do společnosti

 
Šéfka Probační a mediační služby (PMS) Jitka Čádová k dnešnímu dni rezignovala. Informoval o tom tiskový odbor Ministerstva spravedlnosti, pod které PMS spadá. Čádová stála v čele organizační složky státu od loňského června. PMS pracuje s pachateli trestných činů a snaží se je začlenit zpět do společnosti, mimo jiné je také zadavatelem tendru na elektronické náramky pro vězně.
09.11.2015 13:11 |

podobné články

Co feministky (ne)chtějí

 
Feministek nebezpečně přibývá. Mají nejrůznější požadavky a některé z nich se jistě dají označit za přijatelné či dokonce rozumné. Určitá...
24.09.2009 14:35 |

podobné články

Sex jako nástroj moci - Zmocnit se všeho

 
Feministky už vyhráliy protože dobyly největší slabinu i těch nejmocnějších mužů - jejich děti, lásku k nim. Mateřství je největší zbraň feministek.
21.10.2011 06:05 |

podobné články

Nahé Ukrajinky zablokovaly provoz v Curychu!

 
Skupina nahých feministek z Ukrajiny zablokovala ve čtvrtek provoz v centru švýcarského města Curychu, píše agentura AFP.
10.11.2011 18:50 |

podobné články

Pozor, máme pro vás nový módní tip! Nechte si vyrobit šperk podle vlastní vagíny

 
Jessica Marie je výtvarnice, feministka a velká fanynka divadelního představení Vagina monology, což je taková modla feministek. Ale díky tomu si teď začala vydělávat slušné peníze. Na počest této divadelní hry si totiž vyrobila náhrdelník s vyobrazením své vagíny, ukázala to kamarádkám a i ty hned chtěly také takový náhrdelník. A tak je začala vyrábět ve velkém.
03.05.2013 23:15 |

podobné články

Nahé feministky zase řádily. Při demonstraci pálily panenky Barbie

 
V Berlíně byl otevřel první dům panenky Barbie v Evropě. Interaktivní putovní výstava je umístěna v replice růžové vily Barbie v životní velikosti. Její zahájení však doprovázely protesty feministek.
19.05.2013 17:35 |

podobné články

V Rusku vyvinuli videohru proti Pussy Riot: Můžete v ní umlátit Punkerky!

 
Nenávist k punkerkám ze skupiny Pussy Riot v Rusku neutuchá. Aktivisté z řad ruské pravoslavné mládeže v Moskvě vyvinuli novou počítačovou hru nazvanou Nepusť Pussy Riot do kostela ve které se prolévá virtuální krev punkerek a feministek.
12.07.2013 09:40 |

podobné články

Ti se s nimi teda nepářou! Podívejte se, s jakou vášní policisté zatýkají obnažené protestující feministky z Ukrajiny!

 
Hnutí ukrajinských feministek Femen je ve světě známá firma. Členky se proslavily svými kontroverzními demonstracemi, kde svými obnaženými prsy nejčastěji bojují proti sexismu, homofobii, prostituci, náboženství, fotbalu a vůbec nejspíš proti všemu. Nedá se říct, jestli jsou jejich obnažená ňadra úspěšná, rozhodně ale vzbuzují pozornost po celém světě.
26.02.2014 09:50 |

podobné články

V hračkářství protestovaly feministky proti panenkám. Co jim vadí?

 
Skupina feministek, z nichž některé byly oblečeny jako princezny či služky, v sobotu krátce obsadila pařížské hračkářství a protestovala proti genderovým stereotypům, jež hračky podporují. Informovala o tom dnes agentura AFP.
14.12.2014 21:10 |

podobné články

Hodně divná kampaň feministek proti sexistickým dárkům pro děti

 
Francouzské feministky se během letošních Vánoc rozhodly upozornit na údajně sexistické rozdělování dárků pro děti na ty pouze pro chlapce a ty jen pro dívky. Do několika stovek krabic od dětských hraček proto v obchodech nenápadně umístily vzkaz říkající: "Pozor, tato hračka je sexistická". Informoval o tom britský deník The Daily Telegraph.
25.12.2014 05:00 |

podobné články

Feministky zase řádí jako černá ruka: Povedlo se jim zakázat kultovní nahotiny ze strany tři v novinách!

 
Kdyby se raději sebraly a jely kopat nemocným dětem do Afriky studny s vodou, udělaly by daleko lépe. Protože jestliže vy se bojíte muslimů, my se tedy daleko více bojíme feministek.
20.01.2015 21:37 |

podobné články

Slavný hollywoodský režisér zavzpomínal, jak Petr Jákl urazil půl Ameriky!

 
Režisér nového českého filmu GHOUL, který je právě v kinech, před lety rozzuřil většinu amerických kritiček a feministek. Mohla za to jedna hláška ve slavném akčním filmu xXx, kde Petr Jákl coby hlavní záporák prohlásil na adresu luxusních dámských společnic: „Bitches, come!“
06.03.2015 19:11 |

podobné články

Osobnosti: Petr Jákl (189 článků)