Článek

Nečas to vzal na sebe, zároveň ale sledování popřel

 
Expremiér Petr Nečas ve středu vypovídal před soudem v kauze zneužití vojenské tajné služby ke sledování jeho bývalé manželky Radky, které údajně nařídila jeho současná manželka Jan Nečasová (dříve Nagyová). Jednání se konalo za zavřenými dveřmi, po něm ale Nečas řekl, že se žádné sledování vůbec nekonalo. Právním Nagyové ovšem později prohlásil, že expremiér u soudu vzal rozhodnutí o sledování na sebe. 
15.04.2015 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9232 článků)
Podobné články

Noviny: O nezákonném nasazení špionů v kauze Nagyová Nečas věděl

 
Bývalý premiér Petr Nečas věděl o zneužívání vojenských špionů k protiprávnímu sledování pracovníků Úřadu vlády. Informuje o tom dnešní MF Dnes, podle níž o tom kromě Jany Nagyové věděl také ředitel energetického gigantu ČEZ Daniel Beneš. Nečas se k věci nevyjádřil, Beneš to, že by o sledování věděl, ústy svého mluvčího popřel. Noviny přinášejí také podrobnosti z odposlechnutých hovorů mezi Nagyovou a Nečasem, z nichž vyplývá, že Nagyová označovala tehdejší Nečasovu manželku nelichotivou přezdívkou.
20.05.2014 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1515 článků) , Petr Nečas (9232 článků) , Jana Nagyová (1508 článků)

U Nečasové nešlo o sledování, ale obranu proti sledování, vypověděl obviněný zpravodajec

 
Zpravodajec Jan Pohůnek, obviněný kvůli sledování exmanželky bývalého premiéra Petra Načase (ODS) Radky Nečasové, se ve 13 hodin dostavil k výslechu na policii. Vyšetřovatele z Útvaru odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) chce přesvědčit, že manželku premiéra tajná služba nesledovala, ale naopak bránila proti nezákonnému sledování.
10.10.2013 13:50 |

podobné články

Nečas viděl fotky ze sledování své manželky před razií

 
Premiér Petr Nečas (ODS) viděl fotky ze sledování své manželky Radky několik dnů před rozsáhlou policejní razií. Ukázala mu je jeho blízká spolupracovnice Jana Nagyová, která je od soboty ve vazbě. Zatajila, že si sledování objednala. Právu to řekl její obhájce Eduard Bruna. Premiér v úterý oznámil, že se rozvádí.
16.06.2013 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1515 článků) , Petr Nečas (9232 článků) , Jana Nagyová (1508 článků)

Nečas fotky ze sledování ženy viděl! Nagyová mu je ukázala v slzách pár dnů před razií, tvrdí její právník

 
Premiér Petr Nečas se včera omlouval se a dušoval se, že o sledování své ženy Radky nevěděl. Jenomže nepřiznal, že fotky z jejího sledování viděl! V slzách mu je pár dní před razií ukázala tehdejší šéfka jeho kabinetu Jana Nagyová. Údajně mu však neobjasnila jejich původ, tvrdí její právník.
16.06.2013 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1515 článků) , Petr Nečas (9232 článků) , Jana Nagyová (1508 článků)

Při sledování akčních filmů se tloustne více než při sledování talk show

 
Je větší šance, že přiberete na váze při sledování akčních filmů než při sledování poklidnější pořady. Tvrdí to studie amerických vědců, jejichž experiment sledoval, kolik toho lidé sní během rozličné televizní podívané. Studii je ovšem třeba brát s rezervou, neboť byl pokus proveden jednorázově a na nepříliš velkém množství lidí. 
02.09.2014 09:15 |

podobné články

Nečas popřel poměr se svou asistentkou

 
Na Facebooku a v e-mailech se od středečního rána šíří fáma, podle níž má lídr ODS Petr Nečas mimomanželský vztah se svou spolupracovnicí Janou Nagyovou. Nečas to na dotaz Práva rezolutně popřel.
07.04.2010 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1515 článků) , Petr Nečas (9232 článků) , Jana Nagyová (1508 článků)

Soud uvěřil Nečasovi. Sledování manželky vzal na sebe, prý ji chtěl chránit

 
Sledování své manželky Radky si objednal sám expremiér Petr Nečas, bál se o ni a o svou rodinu. Svou současnou manželku Janu Nečasovou (dříve Nagyovou) jen pověřil komunikací s rozvědkou, příkazy jí ale nedávala. O své verzi natolik přesvědčil soudkyni Helenu Královou, že v květnu vydala osvobozující verdikt. Se jeho zdůvodněním přišel dnešní deník Právo.
26.08.2015 12:46 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9232 článků)

Nečas vypovídá u soudu: Potopí sebe, nebo Nagyovou?

 
Bývalý premiér Petr Nečas dnes přišel vypovídat k soudu v kauze své manželky Jany, dříve Nagyové, a údajného zneužití vojenské tajné služby. Soudkyně již dříve vyloučila z jednání veřejnost kvůli utajovaným informacím. Nečas by měl objasnit, kdo zadal v roce 2012 sledování jeho tehdejší manželky Radky. Již dříve zazněly informace, že to byl právě Nečas. Mohlo by mu hrozit trestní stíhání, protože k tomu zřejmě neměl pravomoc.
15.04.2015 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9232 článků) , Jana Nagyová (1515 článků) , Jana Nagyová (1508 článků)

Podle Nečase tajná služba manželku nesledovala, nýbrž chránila. To je ale protizákonné

 
Zatímco detektivové a žalobci viní premiérovu pravou ruku Janu Nagyovou z nezákonného zneužití vojenské tajné služby ke sledování tří soukromých osob, Nečas se v pátek pokusil ve Sněmovně i před stranickými kolegy situaci zlehčovat. Podle informací z poslaneckého klubu ODS Nečas říkal, že nešlo o sledování žádných osob, ale o ochranu manželky a dvou nezletilých dcer.
15.06.2013 04:35 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1515 článků) , Jana Nagyová (1508 článků)

VIDEO! Takhle se milionář a ministr BÁRTA vymlouval, že politiky nesledoval!

 
Ministr dopravy Vít Bárta (VV) v sobotu kategoricky popřel obvinění, že firma ABL, jejímž byl vlastníkem do svého vládního angažmá, přijala objednávku či objednávky na sledování a diskreditace politiků. Dokument o sledování politiků považuje za falzifikáty.
22.01.2011 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2828 článků)

Nečas žádá po Bártovi veřejnou omluvu za údajné sledování politiků

 
Premiér Petr Nečas (ODS) se požaduje po ministru dopravy Vítu Bártovi (VV) veřejnou omluvu za to, že se jeho někdejší bezpečnostní agentura podílela na sledování politiků ODS. Bárta totiž Nečasovi dal své slovo, že to není pravda. Podle premiéra však důkazné materiály i Bártovo vyjádření nasvědčují tomu, že ABL na tom měla alespoň podíl.
25.01.2011 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9232 článků) , Vít Bárta (2828 článků)

Nečas žádá po Bártovi veřejnou omluvu za sledování politiků i za čestné slovo

 
Premiér Petr Nečas (ODS) požaduje po ministru dopravy Vítu Bártovi (VV) veřejnou omluvu za to, že se jeho někdejší bezpečnostní agentura ABL údajně podílela na sledování politiků ODS. Bárta dal Nečasovi vloni své slovo, že to není pravda. Podle premiéra však důkazní materiály i Bártovo vyjádření nasvědčují tomu, že ABL na tom měla alespoň podíl.
25.01.2011 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9232 článků) , Vít Bárta (2828 článků)

Nečas uvedl, že o sledování osob nevěděl a omluvil se jim

 
Premiér Petr Nečas (ODS) uvedl, že nevěděl o sledování své ženy a dalších osob Vojenským zpravodajstvím. V prohlášení, vydaném poté, co dnes soud poslal do vazby jeho blízkou spolupracovnici Janu Nagyovou, napsal, že takového konání hluboce lituje a omlouvá se všem, kterých se mělo týkat. Zneužití tajných služeb k osobním či politickým účelům by prý nikdy nepřipustil.
15.06.2013 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1515 článků) , Petr Nečas (9232 článků) , Jana Nagyová (1508 článků)

Nečas viděl fotky ze sledování své ženy už pár dní před razií

 
Premiér Petr Nečas (ODS) viděl už několik dnů před rozsáhlou policejní razií výsledky sledování své manželky. Fotografie Radky Nečasové mu ukázala jeho milenka a hlavní aktérka největšího politického skandálu posledních let Jana Nagyová. Právu to řekl její obhájce Eduard Bruna.
16.06.2013 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1515 článků) , Petr Nečas (9232 článků) , Jana Nagyová (1508 článků)

Nečas u soudu: Poprvé promluvil o sledování manželky

 
Poprvé se vyjádřil ke kauze Nagyová. Bývalý premiér Petr Nečas po jednání soudu řekl, že v roce 2012 nedocházelo k žádné nezákonné činnosti. Z nařízení sledování jeho tehdejší manželky Radky byla obviněna jeho tehdejší šéfka kabinetu Jana Nagyová. Podle jejího advokáta příkaz vzešel od Nečase.
15.04.2015 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9232 článků)

Petr Nečas promluvil o detailech sledování ex-manželky, jednalo se prý o kontrasledování

 
Podle Lidových novin klíčová postava kauzy Nagygate Petr Nečas včera poprvé u soudu promluvil o své bývalé ženě Radce. Měl tak říci, co ví o údajném sledování své bývalé manželky. Podle LN nechtěl dříve s detektivy o tom mluvit, avšak u soudu se prý „rozpovídal.“
16.04.2015 08:26 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9232 článků)

Ombudsmanka chce trestat sledování zaměstnanců

 
Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová zákonodárcům doporučuje, aby inspekce práce měla možnost pokutovat zaměstnavatele za neoprávněné sledování zaměstnanců na pracovišti. Přijde jí totiž absurdní, kdy inspekce může sledování na pracovištích kontrolovat a žádat nápravu, nemůže ale uložit sankci.
17.04.2014 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (325 článků)

Prohlášení předsedy vlády a ODS Petra Nečase

 
Premiér Petr Nečas vydal v sobotu 15. června odpoledne tiskové prohlášení ke kauze údajného sledování své manželky a dalších lidí Vojenským zpravodajstvím. Odmítl v něm, že by o zneužití tajné služby věděl. Zároveň uvedl, že jeho blízká spolupracovnice Jana Nagyová, která si měla sledování objednat, nemůže pokračovat v pozici šéfky kabinetu.
15.06.2013 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1515 článků) , Petr Nečas (9232 článků) , Jana Nagyová (1508 článků)

Obří skandál roste. Úřady vyšetřují únik dat o sledování lidí na internetu

 
Bývalému technikovi amerických tajných služeb Edwardu Snowdenovi, který se přiznal k úniku tajných informací o sledování internetové komunikace, hrozí v USA mnohaleté vězení. Devětadvacetiletý Snowden nyní pobývá v Hongkongu, odkud může být vydán do Spojených států. Americké ministerstvo spravedlnosti již začalo zkoumat únik dat o sledování lidí v rámci tajného protiteroristického programu s krycím názvem Prism (prizma). Snowden přiznal, že informace poskytl deníkům The Guardian a The Washington Post. 
10.06.2013 16:35 |

podobné články