Článek

Nebankovní společnosti jsou jedinou útěchou pro seniory, když potřebují peníze. Pro banky nejsou už zajímaví

 
Pokud se někdo domnívá, že dluhy jsou výsadou jen určité kategorie a zkušených a rozvážných seniorů se netýkají, mýlí se. Dokazuje to jak počet exekucí na důchody, který se stále navyšuje, ale i údaje společnosti M.B.A. Finance. Z nich vyplývá, že se s věkem mění pouze poměr počtu dlužníků mezi bankovními a nebankovními poskytovateli půjček.
12.03.2015 22:36 |

podobné články

Podobné články

Sankční podmínky na úvěr u bank po roce? Žádná změna se nekoná

 
Po roce se server Bankovnipoplatky.com vrátil k tématu sankčních podmínek, které mají české banky a značkové nebankovní společnosti nastaveny u svých úvěrových produktů. Kromě toho se v letošním ročníku analýza zaměřila také na některá „softová“ kritéria - jak se banky ke spotřebitelům v oblasti spotřebitelských úvěru chovají, co vše sdělují a jaké jsou mezi nimi rozdíly*. A jak se ukazuje, zatímco nové nízkonákladové banky a značkové nebankovní společnosti reflektují poptávku na trhu, klasické banky „spí na vavřínech“.
10.09.2014 09:56 |

podobné články

Podnikáte? Nebankovní úvěry mohou zachránit váš podnik

 
Nebankovní krátkodobé půjčky jsou v současné době, kdy banky velmi pečlivě vybírají mezi klienty, pro mnohé podnikatele jedinou možností, jak při dočasném výpadku cash flow zachránit vlastní podnik. Ve středu o tom informoval Aleš Budín ze společnosti Bez banky.
14.03.2012 18:20 |

podobné články

Jak se Češi rozhodují, kde sehnat peníze? Emoce jsou na prvním místě

 
Když se lidé rozhodují pro půjčku, tak často preferují buď úplně nebankovní sektor typu Zonky, nebo menší instituce. Převládá v nich prý pocit, že nemusí „krmit“ velkou mašinerii. V řadě případů vyhrává i to, že nemusejí platit například za výběr z bankomatu nebo za vedení účtu. Převážně se to týká ale mladých lidí, menší banky i nebankovní firmy často fungují přes internet a mají minimum poboček.
12.11.2017 07:25 |

podobné články

Banky přestanou půjčovat. Lichváři tím ale nevydělají. Předpověď ekonomů

 
Možnost ekonomické recese může podle ekonomů znamenat také to, že se banky budou potýkat s problémy na hranici přežití. I když se o této situaci hovoří zatím většinou v souvislostech se zahraničními bankami, připouští analytici, že je třeba počítat s tím, že se to může začít týkat i Česka. A to by s sebou přineslo mimo jiné to, že by banky přestaly půjčovat peníze. Zda by na tom vydělaly nebankovní instituce a lichváři, zůstává otázkou.
02.11.2011 22:00 |

podobné články

Víte, jak na půjčce vydělat?

 
Že je dneska výhodnější si peníze půjčit, než spořit, ví už skoro každý. Inflace totiž požírá i to nízké úročení, které banky nabízí, když si u nich peníze uložíte. Naštěstí ale inflace funguje i naopak. Když si peníze půjčíte, díky inflaci pak reálně vrátíte menší hodnotu, než jste si půjčili na začátku. A teď opravdová pecka: Víte, že vedle klasických bank vznikly i nebankovní domy, kde vám peníze půjčí okamžitě bez trapného prokazování příjmu a účelu a bez poplatků předem?
25.04.2016 10:20 |

podobné články

Vánoční nákupy začaly, zájem o rychlé nebankovní půjčky roste

 
Do nákupu vánočních dárků se už pustila řada z nás. Do konce listopadu má většinu dárků nakoupenou každý druhý Čech. Období kolem Vánoc využívají lidé také k investicím do svých domácností. Zvýšenou poptávku po půjčkách zaznamenávají nebankovní úvěrové společnosti.
22.11.2016 16:40 |

podobné články

Jak získat peníze na dovolenou, nebo na lepší bydlení?

 
Také bojujete s finančními problémy, které vám zkrátka nedovolí dopřát si vše, co byste chtěla? Pokud je to tak, není třeba zoufat. A to z toho důvodu, že možností, jak získat peníze, samozřejmě existují. Jednou z takových jsou i výhodné krátkodobé půjčky. Ty jsou na našem trhu považovány za skutečný unikát, a to především díky podmínkám, se kterými jsou spjaté. Nejenom, že je lze získat rychle a jednoduše, ale mnohdy i z pohodlí domova, bez jakéhokoliv dokládání účelu, stejně jako bez složitého dokládání příjmu. V hotovosti, nebo na účet Kromě zmíněných krátkodobých půjček, které jsou nejčastěji spjaty s částkami v řádech tisíců korun, si ale můžete požádat i o sumy, které jsou mnohem zajímavější. Jsou řádově v desítkách, ale i stovkách tisíců korun. A co to pro vás znamená? Samozřejmě možnost, jak můžete vyrazit třeba na vysněnou dovolenou, nebo zrekonstruovat váš současný byt. Na výběr dokonce máte zde dvou možností. Jsou to buď hotovostní půjčky, které naleznete zde, nebo půjčky bezhotovostní. V rámci výběru je samozřejmě jenom na vás, čemu dáváte přednost. Současný úvěrový trh nabídne v rámci obou možností dostatek poskytovatelů. Nebojte se ani procesu schvalování Mnoho lidí má samozřejmě v souvislosti s půjčkou obavy z toho, že nedokáže splnit podmínky, které jsou nastaveny. Už dávno ale neplatí, že by půjčky poskytovaly jenom banky, a že je jejich získání složité a náročné. Příkladem mohou být půjčky pro ženy na mateřské dovolené, stejně jako půjčky pro nezaměstnané, studenty, nebo také problémové klienty. To vše jsou skupiny osob, které by u banky peníze nezískali, ale v nebankovním segmentu s tím samozřejmě problém nemají. A pokud se na tuto úvěrovou oblast podíváme detailněji, přináší i další výhody. A mezi ty patří: Jednoduché a rychlé vyřízení Využití peněz na cokoliv Bez ověřování bonity a finanční minulosti Příspěvek Jak získat peníze na dovolenou, nebo na lepší bydlení? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
26.06.2015 09:01 |

podobné články

Nebankovní půjčky pro každého

 
Půjčit si v bankovním sektoru nemůže nebo z nějakého důvodu nechce každý. Nebankovní půjčky pro každého mají velmi mírné podmínky pro posouzení žadatelů. Často není potřeba dokládat příjem a není brán v potaz záznam v registru dlužníků.
13.12.2016 21:50 |

podobné články

První nebankovní poskytovatelé mají licenci od ČNB. Patří mezi ně i Home Credit

 
Vyznat se na nebankovním úvěrovém trhu je pro spotřebitele zcela nemožné. S novou legislativou ale vysvitla naděje pro všechny žadatele o nebankovní půjčku.
25.01.2018 15:05 |

podobné články

Do spoření na penzi se pouští první nebankovní společnost

 
Změny v penzijním připojištění, které nastanou od ledna příštího roku, lákají nové hráče. První, kdo se rozhodl založit penzijní společnost, je podle dnešních Hospodářských novin investiční firma Conseq. O licenci si Conseq, která spravuje majetek investorů za zhruba 15 miliard korun a nabízí i vlastní investiční fondy, zažádá do dvou měsíců. Conseq se tak stane první nebankovní firmou, která má penzijní fond, píšou HN.
27.02.2012 08:00 |

podobné články

ČLFA: Zájem firem o nebankovní produkty stoupá

 
Jak vyplývá ze statistik České leasingové a finanční asociace (ČLFA), navzdory utlumené ekonomice stoupá zájem firem o nebankovní produkty.
30.05.2012 18:35 |

podobné články

Potřebujete půjčit peníze? 10 rad, jak nenaletět a neskončit v exekuci!

 
Potřebujete půjčit peníze? U banky nemáte šanci a uvažujete o nebankovní společnosti? Tak pozor! Vybírejte tak, aby u vás po čase nezvonili exekutoři! Poradíme vám, na co si dát pozor a nespálit se!
21.03.2014 11:20 |

podobné články

Banky utrácejí stamiliony za prověřování klientů

 
Nejisté výhledy české ekonomiky, ale i dopady hospodářské a finanční krize z let 2008 a 2009 způsobují, že banky a nebankovní instituce (například leasingové společnosti) velmi intenzivně prověřují finanční zdraví svých nových, ale i stávajících klientů.
22.01.2012 12:40 |

podobné články

Banky utrácejí stamiliony za prověřování klientů

 
Nejisté výhledy české ekonomiky, ale i dopady hospodářské a finanční krize z let 2008 a 2009 způsobují, že banky a nebankovní instituce (například leasingové společnosti) velmi intenzivně prověřují finanční zdraví svých nových, ale i stávajících klientů.
22.01.2012 12:50 |

podobné články

Ahoj, babi, potřebuji peníze: Podvodník obvolává seniory z Rokycanska

 
Podvodník vydávající se za vnuka v nesnázích útočí na seniory z Rokycanska. Volá jim na pevnou linku, tvrdí, že je jejich vnuk, a snaží se je ošálit smyšlenou historkou, že se dostal do potíží a potřebuje nutně peníze. Případem se již zabývají policisté.
04.08.2017 10:55 |

podobné články

Adam Mikulášek: To se podívejme, kdo si hýčká radikální levici

 
Protože se naučila v ekonomických otázkách ustupovat, smířila se s globál-kapitalizmem, a naopak korporacím pomáhá lidi natolik vykořenit, že jedinou „útěchou“ jim je bavit se tím, co lze koupit za peníze.
27.08.2017 21:40 |

podobné články

Průzkum: České banky nemají produkty vhodné pro seniory. V zahraničí je tomu jinak

 
České banky nemají produkty vhodné pro seniory. Ani o to příliš neusilují.
26.05.2016 13:10 |

podobné články

Vánoce jako peklo pro seniory: Trápí je smrt blízkých i nedostatek peněz

 
Osamělost a špatná finanční situace – to jsou dvě věci, které v období Vánoc ničí seniory. Z aktuálních statistik společnosti Život 90, která provozuje krizovou linku pro seniory, vyplývá, že téma samoty a mezilidských vztahů pouze v listopadu řešilo 60 % volajících. Navíc často mají omezené možnosti v navazování sociálních kontaktů, bolestná je pro ně také ztráta partnera nebo přátel z řad vrstevníků.
21.12.2016 19:45 |

podobné články

Letecká společnost mu zkazila dovolenou, musela zaplatit!

 
Víte, že můžete dostat náhradu až 15 000 korun, když se vám zpozdí letadlo? Panu Jaroslavovi takto zkazili jeho vysněnou dovolenou. Jedinou útěchou mu je, že teď mu bude muset letecká společnost pořádně zaplatit.
23.05.2013 10:05 |

podobné články