Článek

Ne všichni nezaměstnaní chtějí skutečně pracovat, povzdechl si starosta Bruntálu

 
Bruntál patří dlouhodobě mezi ekonomicky nejslabší regiony České republiky s vysokou mírou nezaměstnanosti. Jak ale prozradil Petr Rys (STAN) naší redakci, možná se již brzy podaří městu dohodnout s novým investorem. Nová pracovní místa by mohla vzniknout i v důsledku založení sociálního zemědělského podniku. Kdy a za jakých okolností? A jak se radnice snaží pomoci dlouhodobě nezaměstnaným? Nejen o tom byla řeč.
16.11.2015 10:16 |

podobné články

Podobné články

Děláš nepořádek? Nedostaneš sociální dávky, navrhuje starosta Bruntálu

 
Bruntálsko již nepatří mezi okresy s nejvyšší nezaměstnaností v kraji, byť se v tomto údaji pohybuje stále vysoko. Co k tomu přispělo? Mají nezaměstnaní o práci zájem? A co ho zneklidňuje? Nejen o tom, jsme si povídali se starostou Bruntálu Petrem Rysem (STAN). Prozradil nám také, proč odmítl nabídku na přední místo na kandidátce i to, jaké jsou jeho aktuální plány.
15.06.2017 15:45 |

podobné články

Hrdina Petr Beck (89) čestným občanem Bruntálu: V Osvětimi přišel o 33 členů rodiny

 
Zastupitelé Bruntálu o víkendu udělili čestné občanství Petru Beckovi (89). Ten je jediným žijícím předválečným občanem Bruntálu. Navíc přežil Terezín, Osvětim, kde přišel o 33 členů rodiny včetně mámy a bratra. Po útěku z pochodu smrti narukoval do Rudé armády a s tou bojoval proti nacistům.
19.06.2017 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Beck Beck (101 článků)

Starosta Bruntálu: Ať se vám to líbí, nebo ne, tuto vládu zvolili občané

 
ROZHOVOR Ať se to komukoliv líbí či nelíbí, stále je to vláda, která byla zvolena většinou občanů, s předpokladem provedení mnohdy bolestivých reforem, které byly součástí volebních programů koaličních subjektů, řekl pro ParlamentníListy.cz starosta Bruntálu Petr Rys (BRUNTÁL 2010).
16.08.2012 19:40 |

podobné články

Starosta Bruntálu: Jsem zvědav, jak si ANO poradí s odpovědností, kterou má

 
S Petrem Rysem jsme hovořili nejen o předčasných volbách, ale zajímalo nás také, zda on sám bude chtít příští rok obhájit mandát starosty Bruntálu a co považuje za své největší úspěchy. Řeč byla také o výsledcích spolupráce radnice s agenturou pro sociální začleňování, s níž se rozhodli před dvěma lety zlepšit život lidí ze sociálně vyloučených lokalit, ale i o aktuálním sporu o nemovitost v centru města. Starosta nám rovněž prozradil, čím zakončí letošní rok, jenž se v Bruntále nese ve znamení oslav.
22.11.2013 13:47 |

podobné články

Starosta Bruntálu: Havlova blbá nálada se přelila ve vyšší naštvanost lidí

 
Nepříznivá statistika nezaměstnanosti, nízká kupní síla a navazující problémy ovlivňující sociální stabilitu obyvatelstva, úroveň veřejného pořádku a podobně jsou podle slov starosty Bruntálu Petra Ryse (BRUNTÁL 2010) největším problémem města.
04.12.2011 12:55 |

podobné články

Starosta Bruntálu: Jsem rozhodnut, budu kandidovat za Starosty a nezávislé

 
V čele Bruntálu je první volební období a letos by se chtěl pokusit obhájit mandát. Proč zrovna za hnutí STAN a nakolik je z jeho pohledu pro stranu prospěšná spolupráce s TOP 09? I na to jsme se zeptali starosty Petra Ryse (BPP/STAN). Loňský rok se nesl v Bruntále ve znamení oslav. Jaký bude ten letošní? Poměrně zevrubně jsme hovořili také o hospodaření města, včetně rozpočtu, ale nejen o tom…
15.03.2014 11:25 |

podobné články

Starosta Bruntálu: Je zvláštní, že ANO tak trvá na pozicích ministra vnitra a financí

 
Kdybych měl firmu, která je nějak napojená na zakázky města, tak mě zastupitelé odvolají za tři dny na mimořádném zasedání, neskrývá své rozladění se sestavováním vlády Petr Rys (STAN). Jako jedinému se mu v novodobé historii města podařilo obhájit mandát starosty Bruntálu. Jak se toho snaží využít? Co mu dělá největší starosti? A jaké jsou jeho plány na nejbližší období?
13.04.2018 15:45 |

podobné články

Všichni Romové nejsou stejní, ti v Jaroměři chtějí pracovat

 
V Jaroměři odstartovaly nové technické služby. Velký zájem pracovat zde mají místní Romové. Romský podnikatel Rudolf Polák, který podnik rozjel, kromě toho působí jako krajský zastupitel a jaroměřský radní. Chce prý, aby veřejnost viděla, že nejsou všichni Romové stejní, že někteří skutečně chtějí pracovat.
27.01.2012 05:30 |

podobné články

Nezaměstnaní se hlásí sami a chtějí pomáhat, prozradila ředitelka Úřadu práce

 
Podle předběžných odhadů povodňové škody dosáhnou nejméně 7,5 miliard korun. Ukazují to předběžná čísla pojišťoven, které prozatím evidují na deset tisíc pojistných událostí. Mezi lidmi ale vládne solidarita, nezaměstnaní se prý sami hlásí o práci a chtějí pomáhat. Předseda Asociace krajů Michal Hašek (ČSSD) ocenil záměr ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) ulevit povodněmi postiženým firmám.
06.06.2013 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6371 článků) , Michal Hašek (2316 článků)

Na pomoc od státu mají právo jen ti, kteří chtějí pracovat, říká Zeman

 
Na státní podporu mají nárok jen nezaměstnaní, kteří chtějí pracovat, říká prezident Miloš Zeman. Naopak lidem, kteří nabízenou práci nevezmou, by se podle něj měly sociální dávky snižovat. 
02.06.2015 14:31 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20436 článků)

Lidé zapsaní na úřadu práce do konce roku si dál mohou přivydělat

 
Možnost přivydělat si k podpoře v nezaměstnanosti ztratí od Nového roku pouze lidé, kteří se na úřadu práce zaregistrují až v příštím roce. Dříve zapsaní nezaměstnaní budou mít možnost legálně pracovat i nadále. Uvedlo to v pondělí ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). Nezaměstnaní od ledna ztratí možnost přivydělat si k podpoře kvůli změně zákona o zaměstnanosti.
27.12.2010 18:00 |

podobné články

Pracujete načerno? Hrozí vám pokuta 100 000!

 
Novela zákona o zaměstnanosti od ledna zpřísnila sankce jak pro firmy, které nelegální práci nabízejí, tak i pro lidi, kteří jsou nezaměstnaní a prací načerno se živí. Jestli jste momentálně nezaměstnaní a zvažujete nabídku pracovat pro někoho bez smlouvy, mohli byste na to tvrdě doplatit.
02.02.2012 11:50 |

podobné články

OZBROJENÍ CIZINCI PŘEPADLI ZLATNICTVÍ v Bruntálu

 
Za bílého dne přepadla trojice pachatelů - pravděpodobně cizinců - zlatnictví v centru Bruntálu. Na hlavách měli kukly a byli ozbrojeni pistolí.
10.02.2011 19:20 |

podobné články

Kamiony nesmí kvůli sněhu do Bruntálu

 
Sníh a silný vítr komplikují dopravu na Bruntálsku. Problémy působí zejména kamionům a nákladním autům, které blokují provoz v Bruntálu. Policie jim proto uzavřela vjezd do města, kam mohou jen osobní auta. Řidiči kamionů se podle policie o uzavírce dozvídají s předstihem.
05.01.2012 14:15 |

podobné články

Korunku Miss Roma získala sedmnáctiletá studentka z Bruntálu

 
Korunku Česko-Slovenské Miss Roma dnes v Hodoníně získala sedmnáctiletá Nikola Dudušová z Bruntálu. Studentku středoškolského oboru ekonomika a podnikání úspěch překvapil, vítězství prý neočekávala. Prožívám krásný večer, řekla dívka, jež se o stupně vítězů podělila s první vicemiss Sabinou Lazokovou a druhou vicemiss Pavlínu Lendelovou.
20.05.2012 00:10 |

podobné články

Ministr Zaorálek a poslanec Velebný (ČSSD) se setkali s občany Bruntálu a Rýmařova

 
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek a poslanec Ladislav Velebný přijeli do města Bruntálu a Rýmařova. Ve čtvrtek 2. října 2014 se tam setkali s občany.
03.10.2014 16:01 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2402 článků) , Ladislav Velebný (124 článků)

Alkoholový večírek skončil tragédií! Opilý muž se utopil na koupališti v Bruntálu

 
Večer plný alkoholu a touha po dobrodružství se staly osudným pětačtyřicetiletému muži v Bruntálu. Ten se spolu s kamarády vydal ve tři ráno na místní koupaliště. Z vody už se ale živý nedostal.
28.07.2015 20:45 |

podobné články

Velebný (ČSSD) byl zvolen předsedou České unie sportu na Bruntálsku

 
V pondělí 7. listopadu 2016 proběhla v Bruntálu 26. řádná valná hromada Regionálního sdružení České unie sportu v Bruntálu.
18.11.2016 09:20 |

podobné články

Pavel Šalitroš (23) z Bruntálu: Tělem chce dobýt svět!

 
Všechny peníze vsadil na jedinou kartu Pavel Šalitroš (23) z Bruntálu. Půl roku dře v posilovně, aby svým vypracovaným tělem uspěl v sobotu na prestižní soutěži v Londýně.
30.10.2017 12:05 |

podobné články