Článek

Návrat rakoviny? Slovenského exprezidenta Gašparoviče operovali na onkologii

 
Slovenský exprezident Ivan Gašparovič po necelém roce podstoupil v pondělí další operaci. Stejně jako loni v červnu i tentokráte byl hospitalizován v bratislavském onkologickém ústavu. Napsal to list Nový čas.
10.02.2016 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Gašparovič (136 článků)
Podobné články

Další diplomatický skandál: Slovák se dovolal rakouskému prezidentovi

 
Nabídku na azyl ve slovenské vesnici Limbach dostala od muže napodobujícího hlas slovenského prezidenta Ivana Gašparoviče další hlava státu. Po Václavu Klausovi, jemuž zavolal rozhlasový moderátor vydávající se za Gašparoviče, měl v pátek podobný telefonát rakouský prezident Heinz Fischer. Podle slovenského deníku Nový Čas ale hned léčku odhalil a rozhovoru s neznámým mužem imitujícím Gašparoviče se zasmál. 
06.02.2013 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Heinz Fischer (70 článků) , Václav Klaus (9025 článků) , Ivan Gašparovič (136 článků)

Prezidenta Gašparoviče po výměně kloubu pustili z nemocnice

 
Slovenského prezidenta Ivana Gašparoviče, který se v pondělí podrobil operaci výměny pravého kyčelního kloubu, dnes propustili z nemocnice. Hlava státu by měla příští týden začít s rehabilitací, informovala slovenské média.
19.02.2011 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Gašparovič (136 článků)

Napodobují Gašparoviče a volají jiným prezidentům. Kam se novináři ještě dovolali?

 
Po Václavu Klausovi a jeho rakouském protějšku Heinzi Fischerovi se také maďarská hlava státu János Áder stala obětí telefonického žertu, kdy se volající vydával za slovenského prezidenta Ivana Gašparoviče.
07.02.2013 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Ivan Gašparovič (136 článků) , Václav Fischer (61 článků)

Hvězda Vyprávěj Marta Sládečková: Hospitalizace na onkologii!

 
Slovenská herečka Marta Sládečková (58) v Česku známá ze seriálu Vyprávěj, kde hrála ráznou Slovenku Máriu Martinákovou, byla podle slovenského deníku Nový čas hospitalizována na onkologii!
13.12.2016 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Marta Sládečková (4 články)

Parlament projedná žalobu na prezidenta Gašparoviče

 
Slovenský parlament dnes odpoledne projedná návrh opozice obžalovat prezidenta Ivana Gašparoviče. Opoziční strany viní hlavu státu z toho, že úmyslně porušila ústavu, když parlamentem zvoleného kandidáta Jozefa Čentéše odmítla jmenovat generálním prokurátorem. 
14.02.2013 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Gašparovič (136 článků)

Československá témata Zemana a Gašparoviče: Hokej, železnice a velvyslanec

 
Hokej, železnice a velvyslanec. Tak by se dal zhruba shrnout výstup ze setkání a debaty prezidentů Miloše Zemana a Ivana Gašparoviče v Bratislavě. Došlo ale i na útoky proti Karlu Schwarzenbergovi...
04.04.2013 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Gašparovič (136 článků) , Miloš Zeman (20442 článků)

Fotkami od mrtvého spolužáka pomohli onkologii

 
Partu středoškoláků z Frýdku - Místku poznamenala smrt jednoho z nich. Student Radim prohrál boj se zákeřnou leukémií. Smutek přemohli prodejem jeho fotografií. Peníze za ně věnovali dětské onkologii v Brně.
03.01.2012 13:55 |

podobné články

Pancová je z vazby zpátky v práci, vrátila se na onkologii v Motole. Ne všichni jsou prý ale nadšeni

 
Kateřina Pancová, která je souzena v kauze bývalého hejtmana Davida Ratha, se po propuštění z vazby vrátila do práce. Zatím jednou týdně dochází na onkologii v pražském Motole, píše sobotní MF Dnes.
12.10.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4393 článků)

V Online klinice pro onkologii prostaty provádí přední odborníci pacienty léčbou zákeřné nemoci

 
Praha, 10. ledna 2014 – Rakovina prostaty je nejčastější formou nádorového onemocnění u mužů. Počet nemocných přitom každoročně stoupá. Jak vyplývá z výzkumů, pouze polovina pacientů má dostatečné informace o tom, kde nalézt potřebné informace. Proto vznikla Online klinika pro onkologii prostaty, webový průvodce pacientů trpících tímto onemocněním. Přední čeští odborníci zde provádějí pacienty léčbou zákeřné nemoci, projekt podpořil i moderátor Alexandr Hemala.
07.04.2014 13:30 |

podobné články

Zánět močových cest pozná polovina žen. Chatujte s odbornicí na urologii a onkologii

 
Chcete vědět vše o zánětech močového měchýře nebo o nádorových onemocněních močových cest? Na chatu Blesk.cz vám odpovídala odbornice na urologii a onkologii MUDr. Michaela Matoušková z Urocentra Praha.
01.06.2015 12:45 |

podobné články

Marta Sládečková z Vyprávěj: Po převozu na onkologii se zhroutila

 
Kolegové se bojí o hvězdu seriálu Vyprávěj, slovenskou herečku Martu Sládečkovou (58). Kvůli vážným zdravotním problémům skončila na onkologii. Tam se psychicky zhroutila.
14.12.2016 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Marta Sládečková (4 články)

KOC Pardubického kraje: Konference Kontroverze v onkologii

 
Ve čtvrtek 11. května 2017 bude v Dříteči u Pardubic zahájen již VII. ročník odborné konference „Kontroverze v onkologii“. Konference, kterou již tradičně pořádá společnost Multiscan i pod hlavičkou Komplexního onkologického centra Pardubického kraje (dále KOC), je garantována Českou onkologickou společností ČLS JEP, koná se pod záštitou Společnosti radiační onkologie, biologie a fyziky JEP a bude trvat do pátku 12. května.
09.05.2017 15:05 |

podobné články

ONKO Prostaty radí mužům ohledně rakoviny prostaty už tři roky

 
Online klinika pro onkologii prostaty (ONKO Prostaty) oslavila třetí výročí, svůj provoz zahájila už v lednu roku 2014. Již více než tři roky mohou zájemci o informace k rakovině prostaty navštěvovat tohoto webového multimediálního průvodce. Přední čeští odborníci z oborů urologie a onkologie zde provádí pacienta všemi aspekty rakoviny prostaty – od vyšetření až po optimální cestu léčby. Hlavním cílem projektu je poskytnout pacientům i jejich blízkým potřebné informace a nabídnout jim pomoc v jejich nelehké situaci.
29.03.2017 11:35 |

podobné články

Při předávání slovenského Slávika byl terčem posměchu prezident Gašparovič

 
"Obyčejná a dehonestující neslušnost" a ne politická satira byla podle slovenského premiéra Roberta Fica scénka s dvojníkem prezidenta Ivana Gašparoviče během nedělního předávání hudebních cen Slavík (Slávik) 2012. Skeč, během kterého moderátoři Gašparovičova imitátora ve skafandru oslovovali jako "strejdu", Fico na svém blogu tvrdě kritizoval. 
09.02.2013 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (850 článků) , Ivan Gašparovič (136 článků)

Vědci z Oxfordu: Riziko rakoviny roste s výškou!

 
Existuje mnoho žen, které chtějí být vyšší. Podle nejnovějších poznatků v oblasti výzkumu rakoviny bylo zjištěno, že čím je člověk vyšší, tím se výrazně zvyšuje riziko vzniku rakoviny. Vědci z elitní britské Oxfordské univerzity analyzovali zdravotní záznamy u přibližně 1,3 milionu žen a přišli s tím, že existuje vztah mezi výškou a rizikem rakoviny hlavně u ženského pohlaví.
25.07.2011 05:05 |

podobné články

Obavy z rakoviny rostou! Češi plní čekárny lékařů

 
Češi a Češky již nejsou tak lhostejní ke svému zdraví a umí se postavit čelem hrozbě rakoviny. Dostavují se častěji k preventivním prohlídkám. Ženy si zvykly docházet na vyšetření prsu, které spolu s vyšetřením kůže patří k nejvyhledávanějším. Na konci žebříčku je naopak vyšetření rakoviny tlustého střeva, přestože právě v počtu onemocnění tímto druhem rakoviny patříme světově na přední příčky.
23.05.2015 15:00 |

podobné články

Léčba rakoviny stojí VZP ročně 13 miliard. Pomoci má prevence a větší informovanost

 
Každý rok pečují lékaři o bezmála 300 tisíc klientů VZP, kteří si před tím od nich vyslechli některou z onkologických diagnóz. Péče o tyto pacienty vyjde ročně na skoro 13 miliard korun. Z dat, která zdravotnická zařízení pojišťovně vykázala, vyplývá, že největší výdaje souvisejí s léčbou rakoviny trávicího ústrojí, rakoviny prsou a rakoviny mužských pohlavních orgánů. Jen za léčbu pacientů spadajících do výše uvedených tří diagnostických skupin platí VZP ročně přes 6 miliard korun.
02.02.2016 18:11 |

podobné články

Milan Lasica opět v nemocnici: Operovali ho na onkologii!

 
Na chirurgii onkologického ústavu v Bratislavě se ocitl Milan Lasica (77)! Udeřila snad rakovina, které před patnácti lety podlehl jeho parťák Július Satinský (†61)?
02.12.2017 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Milan Lasica (76 článků)

Ivanka Devátá po operaci rakoviny: VÁŽNÉ KOMPLIKACE!

 
Po operaci rakoviny tlustého střeva se teď zotavuje na Rehabilitační klinice Malvazinky. „V nemocnici, kde mne operovali, mi do rány na břiše zanesli infekci, tak tady mi ten zánět léčí. Už by to mělo být v pohodě,“ svěřila herečka a spisovatelka Ivanka Devátá (81), když ji Aha! na klinice navštívilo.
04.07.2017 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivanka Devátá (34 článků)