Článek

Náskok díky inovacím

 
Rozhodli jste se stavět moderní nízkoenergetický dům? Toužíte po velkých prosklených plochách s bezbariérovým propojením exteriéru a interiéru? Hliníkové zdvižně-posuvné dveře s drenážním systémem pro odvod vody. To je novinka, kterou právě pro vás připravil Slovaktual na rok 2016.
23.03.2016 12:15 |

podobné články

Podobné články

Napětí před řeckými volbami roste: Tsiprasova Syriza ztratila náskok, do vedení se dostává pravice

 
Řecká levicová strana Syriza bývalého premiéra Alexise Tsiprase zcela ztratila podle posledních průzkumů veřejného mínění náskok na druhé konzervativce před nadcházejícími předčasnými parlamentními volbami. S každým dalším výsledkem se náskok snižoval, až v tom posledním ji Nová demokracie dokonce lehce předstihla. Podle řeckých médií se tak rýsuje „derby“ těchto stran se všemi prvky politického dramatu.
02.09.2015 22:16 |

podobné články

Osobnosti: Alexis Tsipras (61 článků)

Centrum infuzní terapie vznikne od září i v písecké nemocnici

 
Ve středu 10. září 2014 písecká nemocnice otevře nové oddělení zaměřené na infuzní terapii ambulantním pacientům – centrum infuzní terapie. Posléze 15. září zahájí nemocnice jeho ostrý provoz. Aktivitu si vyžádala změna v systému medicínské péče posledních let, kdy je díky inovacím vědy možné řadu dříve za hospitalizace léčených chorob možné dnes léčit ambulantně. A tento postup je pro pacienta i systém péče s výhodou.
09.09.2014 10:46 |

podobné články

Síť Enterprise Europe Network napomáhá inovacím v českých malých a středních podnicích

 
Jedním z cílů Evropské unie na poli podpory malých a středních podniků je zvyšování jejich konkurenceschopnosti formou podpory jejich spolupráce s výzkumnou sférou v národním i evropském kontextu. Právě to je cílem projektu InnoNet, který připravilo sdružení CzechInno s podporou Europe Enterprise Network v České republice.
18.04.2012 09:30 |

podobné články

Číňan sestrojil auto poháněné větrem, jezdí až 140km/h

 
Inovacím se meze nekladou. Se zajímavým pokrokovým vynálezem přišel čínský farmář Tchang Čeng-Pching, který zkonstruoval speciální automobil poháněný mimo jiné i větrnou energií. Kuriózní je, že toto vozidlo může jet rychlostí až 140 km/h.
21.04.2012 15:02 |

podobné články

Rada (ČSSD): Evropa nevěří inovacím, alespoň její měšec ne

 
V únoru Evropská rada představila rozpočtový rámec na další období, které začne v příštím roce. V Evropském parlamentu by se o něm mělo hlasovat v červenci, již teď ale přináší řadu otázek.
03.04.2013 11:40 |

podobné články

Apple představil nové iPhony, levnější model je v pěti barvách

 
Společnost Apple představila nové chytré mobilní telefony iPhone, které nahradí dosavadní model iPhone 5. Jedním z nich je levnější model s názvem iPhone 5C. Zařízení má plastový kryt dostupný v pěti barvách - zelené, modré, žluté, růžové a bílé. Druhý model iPhone 5S má dokonalejší čip a nově snímač některých biometrických údajů, který má zlepšit bezpečnost operací na telefonu. Apple s novými přístroji přichází v době, kdy se potýká s klesajícím podílem na trhu a čelí kritice kvůli nedostatečným inovacím.
10.09.2013 21:00 |

podobné články

ČSOB: Sedm tipů jak platit na dovolené v zahraničí

 
Češi patří ve způsobech placení k poměrně konzervativním národům a k inovacím získáváme jen postupnou důvěru. Pro platby na zahraniční dovolené jsme byli zvyklí využívat hlavně hotovost a peníze měnit ve směnárnách. Posledních pár let ale již řada Čechů řeší platby až na místě a používá ve větší míře platební kartu.
23.07.2014 15:20 |

podobné články

Česká spořitelna je Největším překvapením soutěže Best Innovator 2014

 
Odborná porota soutěže Best Innovator 2014 ocenila přístup České spořitelny k inovacím a vyhlásila ji Největším překvapením soutěže.
21.11.2014 16:22 |

podobné články

V Ostravě probíhá diskusní panel desítek podnikatelů k inovacím

 
Panelová diskuse v Ostravě: Budoucností průmyslu v regionech jsou inovace.
15.10.2015 18:51 |

podobné články

Telička (ANO): Přehledná legislativa - první krok k bezpečnému používání dronů

 
Obliba malých bezpilotních letounů, tzv. dronů, v poslední rychle roste a stejně dynamicky se vyvíjejí jejich technologie. Drony, až už se používají profesionálně nebo pro zábavu, také představují velkou příležitost pro evropské hospodářství, kterou však omezuje neexistence harmonizovaných pravidel na celoevropské úrovni. Ten také brání dalšímu technickému rozvoji a inovacím.
08.11.2015 16:36 |

podobné články

Izraelské inovace ve veřejné sféře – možná inspirace pro Českou republiku

 
Vědecká diplomatka v Izraeli Delana Mikolášová navštívila na začátku února v Tel Avivu mezinárodní konferenci k technologickým inovacím iNNOVEX 2016.
06.03.2016 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Aviva Aviva (183 článků)

Investice do hodinek Prim přes finGOOD.cz vynáší tři procenta ročně

 
Společnost Elton hodinářská, tradiční výrobce hodinek Prim, spojila síly s novou crowdfundingovou platformou finGOOD.cz, jejímž prostřednictvím chce získat prostředky k vývoji a inovacím. „Chceme dát touto cestou šanci i drobným investorům podílet se na úspěšném rozvoji značky Prim,“ říká Martin Pabiška, generální ředitel Elton hodinářská.
30.11.2016 15:10 |

podobné články

Agrární komory zemí V4 jednaly ve Varšavě

 
Ve dnech 1. a 2. června 2017 se v rámci veletrhu Food Expo Varšava konalo mimořádné 66. společné jednání delegací agrárních komor zemí Visegradské skupiny, tedy Slovenské poľnohospodárskej a potravinárskej komory, Národní rady agrárních komor Polska, Maďarské agrární komory a Agrární komory České republiky. Prodiskutována byla především témata reformy Společné zemědělské politiky roce 2020, nekalé praktiky obchodních řetězců, praktické dopady omezování užití látek na ochranu rostlin a záležitost opuštění režimu cukerných kvót. První den se zároveň uskutečnilo setkání agrárních komor s ministry zemědělství Visegradské čtyřky a dále Bulharska, Maďarska a Slovinska, a to formou veřejné debaty k inovacím v zemědělství.
03.06.2017 20:40 |

podobné články

Pajonk (Svobodní): Státe – děkujeme, odejděte aneb Poznámky k Uberu)

 
Vláda zastaralými regulacemi brání inovacím v taxislužbě. Historicky byla taxislužba regulována téměř všude na světě. Regulace tohoto konkrétního odvětví byla také široce přijímána a vítána.
08.02.2018 17:50 |

podobné články

Pajonk (Svobodní): Státe – děkujeme, odejděte

 
Vláda zastaralými regulacemi brání inovacím v taxislužbě. Historicky byla taxislužba regulována téměř všude na světě. Regulace tohoto konkrétního odvětví byla také široce přijímána a vítána.
08.02.2018 17:55 |

podobné články

Manchester United zvýšil náskok na konkurenční City. V čele má navrch 5 bodů

 
Fotbalisté Manchesteru United zvítězili v dohrávce 31. kola anglické ligy na hřišti Blackburnu 2:0 díky gólům v poslední desetiminutovce a zvýšili svůj náskok v čele tabulky před svým městským konkurentem City na pět bodů.
03.04.2012 09:10 |

podobné články

Juventus rozstřílel Novaru a uhájil náskok v čele Serie A

 
Fotbalisté Juventusu ve 35. kole italské ligy hladce zvítězili nad Novarou 4:0. V čele tabulky soutěže tak uhájili tříbodový náskok před AC Milán, který porazil 4:1 Sienu i díky první brance Antonia Cassana po operaci srdce.
29.04.2012 19:45 |

podobné články

Man.United navýšil náskok, Chelsea bez Čecha přišla v nastavení o výhru

 
Fotbalisté Manchesteru United porazili ve 24. Kole anglické ligy Southampton 2:1 a díky zaváhání "Citizens" v duelu s QPR navýšili náskok v čele tabulky na sedm bodů.
31.01.2013 00:00 |

podobné články