Článek

Naše data byla mylně interpretovaná, tvrdí právníci Mossack Fonseca

 
Panamská právní firma Mossack Fonseca trvá na tom, že všechny její postupy byly legální a nikomu s daňovými úniky nepomáhala. Interní data, která podle ní novináři vytrhli z kontextu, jí prý ukradli hackeři. Podala proto trestní oznámení, řekl jeden ze zakladatelů společnosti Ramón Fonseca Mora.
06.04.2016 09:50 |

podobné články

Podobné články

Kauza Panama Papers: Data nám ukradli hackeři, tvrdí firma a chce trest

 
Panamská právní firma Mossack Fonseca, z níž unikla data o klientech ukrývajících svůj majetek v daňových rájích, se stala obětí hackerského útoku zvenčí. V rozhovoru poskytnutém agentuře Reuters to dnes řekl jeden ze zakladatelů společnosti Ramón Fonseca Mora. Firma už prý podala trestní oznámení.
06.04.2016 08:00 |

podobné články

Mossack Fonseca působila i v ČR, podle TI měla vazby na firmy z korupčních kauz

 
V Česku v minulosti působila společnost s ručením omezeným Mossack Fonseca & Co. CZ, jejíž dva zakladatelé působili v řadě firem vlastněných společností WPB Holding. V podnikatelském impériu tohoto holdingu přitom končily vlastnické vazby dvou firem, díky nimž vznikla řada anonymních firem v daňových rájích, které v korupčních kauzách sloužily k zakrytí finančních toků, sdělila ve čtvrtek česká pobočka protikorupční organizace Transparency International (TI).
07.04.2016 12:20 |

podobné články

Panama Papers: Každý devátý na českém seznamu má ruské jméno

 
Uniklá data z právnické firmy Mossack Fonseca vydávají svědectví i o českých rezidentech. HlídacíPes.org se společně se zástupci dalších médií nyní snaží českou stopu v Panama Papers rozkrýt. Než  Panama tým  projde klíčové dokumenty, přinášíme přehled, co vlastně obsahuje tuzemská větev kauzy, která nyní hýbe celým světem.
14.04.2016 11:20 |

podobné články

BESIP: Tunu kovu tělem nezastavíš

 
Chodec má na přechodu pro chodce přednost. Řidiči, dej chodci při přecházení přednost. Takové a další věty slýcháme od roku 2001, kdy byla přednost chodců u nás zavedena. Mnohdy je mylně interpretována jako přednost absolutní, a mnozí se podle toho chovají – bez rozmyslu vstupují do silnice, kdykoliv se jim zachce a bez toho, aby mysleli především na své zdraví a život. Jenže, i pro chodce platí jasná pravidla.
22.05.2016 17:50 |

podobné články

GTS ukázala, jak na Big Data

 
Telekomunikační operátor a poskytovatel ICT služeb a datových center GTS Czech (GTS) připravil na konci září pro své zákazníky seminář na téma Data Governance a Big data. Šedesát návštěvníků z více než třiceti firem se seznámilo s problematikou Big Data a právní regulace Data Governance, včetně praktických příkladů práce s daty ve společnosti Tesco. Součástí semináře bylo i představení nové služby GTS Databáze jako služba.
30.09.2014 19:10 |

podobné články

ANO: Minimální daň je špatně interpretována

 
Rádi bychom opravili mylné zprávy českých médií o minimální dani pro živnostníky.
14.12.2013 09:50 |

podobné články

Cameron, Putin, Si Ťin-pching: Obří únik dokumentů odhaluje podvody elit

 
Desítky prominentních politiků a byznysmenů z řady světových zemí ukrývají své bohatství v daňových rájích, aby předešli jeho zdanění úřady svých vlastních států. Vyplývá to z dokumentů uniklých z právní firmy Mossack Fonseca, jejichž část v neděli zveřejnilo několik předních světových médií. Podle Českého centra pro investigativní žurnalistiku je mezi nimi i 283 Čechů.
03.04.2016 21:40 |

podobné články

A teď čeští „páni na holení“: Kdo prý uléval peníze do Panamy. Jsou to velká, velká jména

 
„Nejoblíbenější destinací, kam čeští klienti schovávají své firmy, jsou bezkonkurenčně Seychely, kde pro ně Mossack Fonseca založila přes 800 firem,“ uvádí server investigace.cz. Aféra spojená s včera zveřejněnými „Panama Papers“ nabývá zajímavých obrátek – Čechů, kteří drží akcie firem zřízených panamskou společností, je 283. Nejčastěji se jedná o lobbisty, odsouzené zločince, známé „krále privatizace“, lidi pohybující se ve zbraňovém průmyslu a obchodníky se solárními elektrárnami.
04.04.2016 08:40 |

podobné články

Porošenko má velké problémy. Na jeho průšvihy upozorňují i ukrajinská média

 
Deník Kyiv Post ve svém dnešním textu vznáší velmi vážná obvinění na adresu prezidenta země Petra Porošenka. Vychází přitom z uniklých dokumentů právnické společnosti Mossack Fonseca, která zařizovala převedení jeho majetku na Britské Panenské ostrovy.
04.04.2016 13:40 |

podobné články

Kauza Panama Papers ukazuje i na stovky českých jmen

 
V dokumentech společnosti Mossack Fonseca, která měla společnostem i jednotlivcům pomáhat obcházet daňové zákony, případně legalizovat výnosy z trestné činnosti, se objevují i jména českých podnikatelů. Podle webu Investigace.cz v seznamech figurují i nejbohatších Čech Petr Kellner či spolumajitel EPH, fotbalové Sparty i řady médií Daniel Křetínský. Ten již obcházení zákona odmítl. Na seznamu je podle webu 283 lidí, jejichž aktivity směřují do ČR.
04.04.2016 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1059 článků) , Petr Kellner (224 článků) , Daniel Čech (56 článků)

Slavní, co krátili daně: Kdo je zapojený do skandálu Panama Papers

 
Na seznamu advokátní kanceláře Mossack Fonseca se vyskytují jména stovek vlivných světových politiků, ale i tisíce byznysmenů, sportovců nebo celebrit. Ti všichni si nechali za uplynulých 40 let založit dohromady zhruba 200 tisíc fiktivních firem umístěných v daňových rájích. Někteří kancelář oslovili přímo, v jiných případech firmu kontaktovali jejich rodinní příslušníci nebo nejbližší přátelé.
04.04.2016 14:35 |

podobné články

Historický únik informací: Daňové ráje využívaly světové špičky. Nechybí ani Češi

 
Bývalí i současní prezidenti, vysocí politici a byznysmani ukrývají svá miliardová bohatství v daňových rájích. Odhadují to dokumenty, které unikly z právní firmy Mossack Fonseca a rok je analyzovalo více než 370 investigativních novinářů z celého světa. Českou skupinu byznysmanů zastupuje podle Českého centra pro investigativní žurnalistiku 283 lidí, včetně miliardářů Petra Kellnera či Daniela Křetínského.
04.04.2016 09:55 |

podobné články

Světem hýbe kauza šizení na daních. Podívejte se, kdo a jak se „namočil“

 
Více než 11 milionů dokumentů, takzvaných Panama Papers, ukazuje, že poradenská firma pomáhala stovkám osob a firem obcházet daňové zákony. Mezi jmény na soupisce panamské společnosti Mossack Fonseca figurují i státníci včetně ukrajinského prezideta Porošenka či islandského premiéra Gunnlaugsona, světové celebrity jako fotbalista Lionel Messi, ale i téměř tři stovky Čechů. Blesk.cz přináší přehled toho, co o kauze zatím víme.
05.04.2016 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Lionel Messi (394 článků)

Jako kovbojka: Jak se zrodil skandál s ulitými penězi. Podrobný průběh

 
Za jedním z nejmasovějších úniků dat v historii stojí více než rok tvrdé práce 400 novinářů z 80 zemí světa. Od toho momentu, kdy anonymní zdroj předal německým žurnalistům Süddeutsche Zeitung 11,5 milionů dokumentů z databáze právní firmy Mossack Fonseca, uplynulo již více než 12 měsíců. Mezinárodní kooperace, která stála za zveřejněním usvědčujících materiálů, se odehrávala v měřítku, které nemá v historii obdoby.
05.04.2016 09:00 |

podobné články

Pane Porošenko, je to špatné. Velmi zlé zprávy pro prezidenta Ukrajiny

 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko čelí stále většímu tlaku v souvislosti s uniklými dokumenty právnické společnosti Mossack Fonseca, podle kterých převedl svůj byznys do daňového ráje na Britských Panenských ostrovech. Na daních tak údajně připravil Ukrajinu o miliony dolarů.
05.04.2016 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Petro Porošenko (143 článků)

Pohřbí Panama Papers premiéra? Na Islandu demonstrovaly desítky tisíc lidí

 
Desítky tisíc lidí protestovaly na Islandu proti premiérovi Sigmundurovi Davidovi Gunnlaugssonovi (41), žádají jeho odstoupení v souvislosti s kauzou Panama papers. Vyšlo totiž najevo, že premiér Gunnlaugsson využíval služeb právní firmy Mossack Fonseca, která spravovala účty tisíců vlivných lidí v daňovém ráji.
05.04.2016 11:55 |

podobné články

Kauza Panama Papers: Co je to offshore společnost a jak fungují daňové ráje?

 
Kauza Panama Papers se týká milionů uniklých dokumentů právní firmy Mossack Fonseca. Ty dokazují, že desítky prominentních politiků a byznysmenů z řady světových zemí ukrývají své bohatství v daňových rájích. Obvykle skrz offshorové firmy. Jak to přesně funguje? Na to jsme se zeptali Lukáše Kovandy (35), hlavního ekonoma finanční skupiny Roklen.
05.04.2016 12:25 |

podobné články

Česká stopa v kauze Panama? Známý právník má prý na ostrově miliardy

 
Známý právník Josef Monsport je ve dvou firmách registrovaných na ostrově Samoa držitelem akcií v hodnotě 100 milionů dolarů (2,37 miliardy Kč), napsalo České centrum pro investigativní žurnalistiku. Vyplývá to podle něj z uniklých materiálů právnické společnosti Mossack Fonseca, které jsou základem kauzy Panamských dokumentů (Panama Papers) týkající se utajených převodů peněz do daňových rájů. Monsport deníku Právo řekl, že se Samoou neměl nikdy nic společného.
07.04.2016 10:05 |

podobné články

Panamský prezident: Finanční praktiky prověříme, chceme být transparentní

 
Panama ustaví nezávislou komisi na prověření praktik ve svém finančním sektoru. V komisi budou zastoupeni domácí i zahraniční experti, oznámil ve středu v televizním prohlášení panamský prezident. Země tak reaguje na úniky informací z databáze panamské právní firmy Mossack Fonseca o utajených převodech peněz do daňových rájů. Skandál mimo jiné pošramotil pověst středoamerické země.
07.04.2016 07:50 |

podobné články