Článek

Národní pokračuje v uvádění ruských oper

 
Zlatá kaplička pokračuje i v nové sezóně v uvádění ruských operních klenotů. Ve čtvrtek a v pátek budou mít premiéru dvě pohádkové opery Jolanta Petra Iljiče Čajkovského a Slavík Igora Stravinského.
22.10.2015 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Slavík (21 článků)
Podobné články

Státní opera Praha otevírá sezónu festivalem italských oper

 
Festival italských oper otevře ve čtvrtek 20. srpna novou sezónu Státní opery Praha (SOP). Jeho sedmnáctý ročník nabídne do 5. září představení oper Giuseppe Verdiho (Nabucco, Rigoletto, Aida a La traviata), Giacoma Pucciniho (Madam Butterfly a Tosca) a Gioacchina Rossiniho (Lazebník sevillský).
19.08.2009 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Giuseppe Verdi (16 článků)

Náměstek ministra kultury Zdráhal: V Praze je prostor pro jeden operní soubor

 
"Vznik dvou oper v Praze má své historické kořeny pramenící v potřebě Čechů i Němců mít svůj vlastní operní dům. Důsledkem je dnešní existence dvou pražských oper financovaných státem, Státní opery Praha a Národního divadla. Jenže stát nemá potenciál investovat do opery takový objem finančních prostředků jako Vídeň, Berlín, Londýn či New York," řekl v rozhovoru pro Právo náměstek ministra kultury ČR Radek Zdráhal.
17.01.2011 12:20 |

podobné články

Putine, čekají tě vážné problémy kvůli Sýrii. Většina ruských muslimů totiž nenávidí Asada

 
Reportéři amerického magazínu Newsweek zjišťovali, jaké jsou názory ruských muslimů na vojenské operace ruských sil v Sýrii. Podle amerického magazínu může být pro prezidenta Putina problémem skutečnost, že většina ruských muslimů jsou na rozdíl od Asada sunnité a mají tedy blíže k syrské opozici.
20.10.2015 10:11 |

podobné články

Národní překvapuje, uvádí dvě málo známé Šostakovičovy opery

 
Národní divadlo pokračuje tento týden v uvádění netradičních operních titulů. Po světové premiéře opery Aloise Háby Nová země uvede ve středu pod taktovkou Jana Kučery dvě operní skladby Dmitrije Šostakoviče Orango a Antiformalistický jarmark.
15.12.2014 10:36 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kučera (19 článků)

Národní divadlo v Praze rozšířilo mozartovský repertoár o Cosi fan tutte

 
Národní divadlo usiluje o rozšíření mozartovského repertoáru, což je vzhledem ke „géniu loci“ Stavovského divadla pochopitelné i chvályhodné. Po dramaturgicko-inscenačním přínosu oper La clemenza di Tito a La finta giardiniera v nastudování manželů Herrmannových padla volba na Cosi fan tutte a v květnu to bude Idomeneo.
25.01.2010 09:25 |

podobné články

Národní divadlo slaví Mozarta

 
Výročí narození W. A. Mozarta (již 254.) připomene pražské Národní divadlo tradičně koncertem ve Stavovském divadle. Ve středu 27. 1. zazpívá árie ze skladatelových oper mladý slovenský tenorista Pavol Breslik. V duetech s ním vystoupí sopranistka Marie Fajtová, doprovodí je orchestr Collegium 1704 s dirigentem Václavem Luksem.
27.01.2010 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Marie Fajtová (4 články)

Národní divadlo nabídne devět oper a koncertní řadu

 
Devět premiér nabídne divákům operní soubor pražského Národního divadla (ND) v sezóně 2015/16. Státní opera Praha otevře v říjnu rozvrh čtyř premiér návratem Belliniho Normy s Marií Fajtovou v titulní roli. Národní divadlo s Normou vyjede příští rok na zájezd do Japonska, kde se v titulní roli představí i Edita Gruberová.
08.07.2015 16:26 |

podobné články

Osobnosti: Marie Fajtová (4 články)

Spolupráce Národního divadla a čínského národního centra pro múzická umění

 
Národní centrum pro múzická umění v Číně (National Centre for Performing Arts) a Národní divadlo v České republice se, na základě předchozích jednání vedení obou institucí, dohodli na podpisu memoranda o dlouhodobé spolupráci. Zejména na vzájemném uvádění divadelních inscenací, výměny zkušeností a odborných znalostí.
02.05.2015 20:01 |

podobné články

O ženské věrnosti s Jarkem Nohavicou

 
Cosi fan tutte (Takové jsou všechny) je první z Mozartových oper, kterou Jaromír Nohavica přeložil pro Národní divadlo moravskoslezské. Při ostravské premiéře v květnu 2006 zažívalo hlediště nezvyklý jev – lidé se během opery nahlas smáli a reagovali na současný text.
23.12.2009 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (97 článků)

Norská improvizátorka Maja Ratkje vystoupí v Praze

 
Na oslavách jedenácti let časopisu His Voice vystoupí ve čtvrtek v Národní technické knihovně v Praze norská skladatelka a zpěvačka Maja Ratkje. Kromě oper a skladeb pro sbory se věnuje i improvizované elektronické hudbě a experimentům s hlasem. Patří k nejvýraznějším postavám hudby nového tisíciletí.
07.12.2011 10:15 |

podobné články

Dvě operní pohádky v Národním divadle

 
Dvě pohádky se šťastným koncem, dva odlišné hudební světy. Národní divadlo uvede poprvé ve své historii inscenace oper Slavík Igora Stravinského a Jolanta Petra I. Čajkovského, a to v rámci jednoho večera. Premiéry jsou na programu ve čtvrtek 22. října a v pátek 23. října 2015 v Národním divadle.
20.10.2015 13:51 |

podobné články

Osobnosti: Petr Slavík (21 článků)

Další fascinující sestřih šíleností, které se dějí na ruských silnicích. Jezdit tam chce odvahu!

 
Není to tak dávno, co jsme publikovali video se "sestřihem nejpodivnějších věcí":http://www.extra.cz/sestrih-tech-nejbizarnejsich-veci-co-se-normalne-stavaji-na-ruskych-silnicich, co zachytily takzvané dash cam v Rusku. Tedy kamery, které mají Rusové na kapotě kvůli pojišťovacím podvodům. Na ruských silnicích se ale děje tolik zajímavých věcí, že jsme prostě museli přijít s pokračováním.
24.06.2013 20:55 |

podobné články

Ruské kamiony s humanitární pomocí prý pojedou rovnou do Luhanska

 
Kolona ruských nákladních aut s humanitární pomocí pro Ukrajinu dorazila dnes podle ruských médií do pohraniční Belgorodské oblasti, ale její další osud je nejistý. Původně plánovaná trasa přes Charkovskou oblasti údajně padla, ve hře je varianta přímé dodávky humanitárního nákladu do obleženého Luhanska. Na hranice by kolona měla dorazit nejspíš ve čtvrtek, podle některých ruských médií ale už dnes.
13.08.2014 20:35 |

podobné články

Ruské kamiony s humanitární pomocí prý pojedou rovnou do Luhansku

 
Kolona ruských nákladních aut s humanitární pomocí pro Ukrajinu dorazila dnes podle ruských médií do pohraniční Belgorodské oblasti, ale její další osud je nejistý. Původně plánovaná trasa přes Charkovskou oblast údajně padla, ve hře je varianta přímé dodávky humanitárního nákladu do obleženého Luhansku. Na hranice by kolona měla dorazit nejspíš ve čtvrtek, podle některých ruských médií ale už dnes.
14.08.2014 07:25 |

podobné články

Konec cizinců v ruských médiích. Moskva omezila cizí majetkovou účast

 
Moskva silně omezila působení cizinců v ruských médiích. Ruská Státní duma totiž schválila zákon, který omezuje možnost zahraniční majetkové účasti v ruských médiích, především snižuje maximální možný podíl zahraničních akcionářů ve sdělovacích prostředcích na 20 procent. Nově také cizinci nesmí v Rusku média zřizovat.
26.09.2014 18:36 |

podobné články

Syřané vítají ruské 'návštěvníky' jako bratry a spasitele. Vědí, že jsou to vojenští piloti

 
Není nic krásnějšího, než při ranní kávě poslouchat hřmění ruských letadel, pochvaluje si syrský obchodník. V syrském Latakájí se v hotelech objevuje stále více atleticky vyhlížejících ruských "turistů". Že jsou to vojáci, nikdo v hotelech oficiálně nepřizná. Ruská přítomnost ale v městě nakloněném režimu Bašára Asada sílí, v posledních dvou týdnech zde podle neoficiálních zdrojů přistálo nejméně 15 ruských vojenských letadel. Místní je vítají jako spasitele. Je to to nejlepší, co nás mohlo potkat, shodují se. 
26.09.2015 20:45 |

podobné články

Ochotníci si mohou zahrát v pražském Činoherním klubu

 
Pražský Činoherní klub pokračuje v uvádění projektů amatérských divadelních souborů. V neděli 6. prosince představí kolektiv nazvaný V.A.D. Kladno, jehož členové uvedou představení Sága rodu Rassini. O dva dny později tu bude hostovat pražské Divadlo (bez záruky) s inscenací Nevěsta.
05.12.2009 09:00 |

podobné články

Filmový Kmotr v HD kvalitě bude v kinech!

 
Minifestivalem mafiánských filmů vstoupí do roku 2011 distribuční společnost Aerofilms. Po prosincové přehlídce snímků s americkou herečkou Audrey Hepburn tak pokračuje v uvádění perel světové kinematografie v restaurovaném a zdigitalizovaném formátu.
03.01.2011 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Audrey Hepburn (53 článků)

Chovanec chce rychle ukončit dvojvládí v policii, ocenil Lessyho chlapské gesto

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) ve čtvrtek pokračuje v uvádění členů svého kabinetu na jednotlivé resorty. Dopoledne předal Martin Pecina ministerstvo vnitra Milanu Chovancovi (ČSSD). Ten chce ukončit co nejrychleji dvojvládí v čele policie. Svého úřadu se ve čtvrtek oficiálně ujali i ministři obrany Martin Stropnický a zemědělství Marian Jurečka.
30.01.2014 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1434 článků) , Bohuslav Sobotka (8241 článků) , Martin Pecina (404 článků) , Marian Jurečka (497 článků)