Článek

Napsal operu podle Tlučhořových i hudbu k Ivánku, kamaráde. Teď zkomponoval oslavné Pivní oratorium

 
Skladatel a dirigent Jan Kučera chtěl rehabilitovat pivo, na něž je často na rozdíl od vína pohlíženo s despektem.
15.05.2016 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kučera (23 článků)
Podobné články

Čtvrtníček vydraží botu herečky Hanušové, které amputovali nohu

 
Petr Čtvrtníček se rozhodl pomoci své kamarádce a kolegyni Jaroslavě Hanušové, která kvůli cukrovce přišla nedávno o nohu. Připravuje pro ni benefiční představení Ivánku kamaráde a koncert skupiny Buzerant. Navíc chce vydražit její botu. Drsný humor prý herečka vezme. Další články k tématu: Čtvrtníček zahraje speciální Ivánku, kamaráde pro herečku s amputací nohy VIDEO: Bosák změnil sport, komentoval šílený závod běžkařů v Praze Tomicová s manželem Ondřejem Malým natočili klip pro punkovou kapelu
19.11.2013 16:46 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čtvrtníček (156 článků) , Ondřej Malý (37 článků)

RECENZE: Národní divadlo uvedlo působivé postminimalistické oratorium

 
Oratorium Lost Objects (Ztracené předměty) Michaela Gordona, Davida Langa a Julie Wolfe je dalším dílem soudobé hudby, které uvedla Opera Národního divadla v Praze. Působivou hudbu umocnilo ve čtvrtek scénické provedení s citlivě pojatou projekcí.
18.12.2015 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Michael David (80 článků) , Julie Gordon (1 článek) , Michael Lang (2 články)

Tvrdíku, kamaráde, můžeš mluvit? Parodie na Čtvrtníčkova Ivánka!

 
Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej bylo před několika lety obrovským hitem internetu! Ještě teď si mnoho lidí vybaví některé pikantní hlášky v podání dua Čtvrtníček Lábus, kteří si utahovali z korupční aféry v českém fotbale. Teď si představte, že v podobném duchu vede hovor před letošními volbami volební manažer ČSSD Jaroslav Tvrdík a sociolog Jan Hartl. Nechybějí hlášky jako  “Já jsem jenom nosič vody draku” , “Liška to je srdcař, s ním se nemůžeš domluvit, protože on je zelenej jak hruška”, “volá mi Íčko, pošli notičky”, “musíme jít tomu štěstíčku trochu naproti” či “co to je za klauni”…Vybrali jsme pro vás ty nejlepší úryvky z nahrávky.
30.06.2010 12:56 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hartl (81 článků)

Herec Petr Čtvrtníček je z Horníkova návratu do fotbalu nadšený: Ivánku, vítej!

 
Velmistra švandy, herce a scenáristu Petra Čtvrtníčka (47) fotbalový šíbr Ivan Horník (60) doslova »udělal«! Divadelní kus Ivánku, kamaráde..., který Čtvrtníček napsal na policejní odposlechy pro sebe a kolegu Jiřího Lábuse, oblažil celou republiku.
21.01.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Lábus (166 článků) , Petr Čtvrtníček (156 článků)

Franzovo oratorium Prezidentská volba zazní o víkendu v Brně

 
Oratorium Prezidentská volba zazní ve světové premiéře v neděli v Brně při oslavách 35. výročí existence sboru Ars Brunensis Chorus pod taktovkou Dana Kalouska.
28.05.2015 09:21 |

podobné články

Vladimír Franz vytvořil hudební dílo o prezidentské volbě. K němu nám prozradil, nad čím by Václav Havel zbledl závistí

 
Několik divadelních her, často tak absurdních, že by Václav Havel zbledl závistí. Na ně by prý vydaly zážitky skladatele Vladimíra Franze z prezidentské kampaně, pakliže by si vedl deník. Jelikož to nedělal, zkomponoval alespoň kapesní oratorium, které bude mít v neděli premiéru. ParlamentnímListům.cz také prozradil, co si myslí o debatách kolem hymny pro Karla IV., kterou měl složit Daniel Landa.
30.05.2015 15:56 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4813 článků) , Daniel Landa (466 článků) , Vladimír Franz (179 článků)

Národní divadlo uvádí sci-fi operu Krakatit v režii Alice Nellis

 
První česká scéna zažije 20. a 21 dubna slavnostní premiéru opery na motivy Čapkova románu Krakatit. Dílo zkomponoval jeden z nejuniverzálnějších českých operních tvůrců Václav Kašlík, autorem libreta je Otakar Vávra. Novou inscenaci připravila filmová a divadelní režisérka Alice Nellis společně se scénografem Matějem Cibulkou. Hudbu nastudoval umělecký ředitel Opery Národního divadla a Státní opery Petr Kofroň.
15.04.2017 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Alice Nellis (105 článků) , Otakar Vávra (97 článků) , Petr Václav (738 článků) , Matěj Vávra (3 články)

RECENZE: Opera Rudá Marie - splněný sen Jana Kučery

 
Skladatel a dirigent Jan Kučera (1977) si splnil sen, když napsal operu Rudá Marie podle jednoho z dílů svého oblíbeného rozhlasového seriálu o rodince Tlučhořových, který od roku 1991 neúnavně improvizují Oldřich Kaiser a Jiří Lábus.
08.05.2015 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Kaiser (302 článků) , Jiří Lábus (166 článků) , Jan Kučera (23 článků) , Jiří Kučera (10 článků)

RECENZE: Čapkův Krakatit poprvé na jevišti

 
Zvláštní: Jedno z nejvarovnějších děl české literatury - Krakatit Karla Čapka - dočkal se sice dvojího, kvalitativně protikladného filmového zpracování v dílně Otakara Vávry (1948 a 1980), Václav Kašlík podle něho zkomponoval operu, pro činoherní scénu ho ale jako první adaptovali Daniel Hrbek a Martina Kinská teprve v roce 2013.
29.09.2013 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Čapek (118 článků) , Otakar Vávra (97 článků) , Václav Český (431 článků) , Karel Vávra (18 článků) , Dan Martin (115 článků) , Daniel Martin (116 článků)

Ondřej Pavelka: Kočí, to je velká tragédie...

 
ROZHOVOR: Nejdřív tu byla hra Ivánku, kamaráde, která reagovala na korupční skandál v českém fotbale. Teď přišla reakce na aféry Věcí veřejných a tajně pořízenou nahrávku vulgárních proslovů poslankyně Kristýny Kočí. Vzniklo tak představení s příznačným názvem Kristýna – blonďatá bestie. Stojí za ním herec pražského Divadla A Studio Rubín Ondřej Pavelka (55).
25.04.2011 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Pavelka (49 článků) , Kristýna Kočí (698 článků)

Vtipálek Petr Čtvrtníček: Křetínský má notičky?

 
Další korupční aféra, zase odposlechy, šťavnatý slovník fotbalových bafuňářů a tím pádem nahrávka na valníky vtípků. Co víc by si mohl herec a scenárista Petr Čtvrtníček (48) přát? Když v roce 2005 dával k dobru kus »Ivánku, kamaráde…« válela se smíchy celá republika a perly zlidověly. Teď by se měl vyhlášený recesista třást jako sulc na nový trhák, jenže netřese…
26.09.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čtvrtníček (156 článků)

Skandál premiéra Rusnoka: Ty vo*e, zemřel Mandela! Ty vo*e, kdo tam pojede?

 
Zrodila se další velká ostuda naší politické elity! Premiér Rusnok si pustil ve Sněmovně pusu na špacír: "Ty vo*e, teď ještě zemřel Mandela. Ty vo*e já jsem ve strachu, abych ještě nemusel jet tam.. to je dálka jako prase... Ty vo*e, kdo to zaplatí?" Tenhle proslov plný sprosťáren má doslova hitový potenciál. Kam se hrabe Ivánku, kamaráde. Rusnokův projev je prošpikovaný řadou autentických hlášek. Tohle prostě musíte slyšet!
07.12.2013 13:45 |

podobné články

VIDEO: Petr Čtvrtníček navlékl Jana Krause do svých tepláků

 
Petr Čtvrtníček se na Slavících postaral o jeden z mála vtipných okamžiků, když na vážené hosty vystrčil nahý zadek. Moderátor Slavíků Jan Kraus si ho teď pozval do svého pořadu a dostal kuriózní dárek. Další články k tématu: Slavičí zadky: Čtvrtníček ho ukázal sebrance, Farna v plné kráse VIDEO: Podívejte se, jak Čtvrtníček s Lábusem kupují Hanušové nohu Čtvrtníček vydraží botu herečky Hanušové, které amputovali nohu Čtvrtníček zahraje speciální Ivánku, kamaráde pro herečku s amputací nohy OBRAZEM: Sexy Poláková i polonahý Čtvrtníček. Hvězdy fotily kalendář
03.01.2014 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čtvrtníček (156 článků) , Jan Kraus (1020 článků)

„Rozepíšu to na čtyři akce, vole, a je to bez výběrovky, ne?“ zní nahrávka z ČSSD v Břeclavi

 
Jazykem jako vystřiženým z legendárního záznamu hovoru fotbalových bafuňářů, který zlidověl pod názvem „Ivánku, kamaráde“ podle úplatkářské aféry, jež se udála před deseti lety, spolu debatovali funkcionáři ČSSD v Břeclavi. Alespoň to vyplývá z utajené nahrávky z jednání členů okresního výkonného výboru ČSSD Břeclav, kterou má Právo k dispozici.
19.05.2014 03:45 |

podobné články

Sporná minulost Haškova soupeře. Ivánku, kamaráde

 
Luděk Vinš má za sebou nezapomenutelnou minulost
25.06.2009 07:15 |

podobné články

Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit, utahuje si John z Langera

 
Předseda strany Věci veřejné Radek John staví svou kariéru zejména na očerňování současných politiků. Pustil se i do Ivana Langera.
19.04.2010 23:20 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Ivan Langer (658 článků)

Bosák mluví vtipně jako Ivánek. Ale není tak vulgární

 
Porovnejte Bosáka s hláškami z Ivánku, kamaráde
25.11.2010 08:05 |

podobné články

VIDEO: Relax, ty vole! Bosákův hit jako hip hop

 
Poločasová debata komentátorů Jaromíra Bosáka a Vladimíra Táborského, která unikla na internet, už si žije svým vlastním životem. Lidé se baví, hlášky už skoro stihly zlidovět a tenhle pohled na český fotbal má nakročeno vyrovnat se i kultovnímu představení Ivánku, kamaráde. Dj Ali pro Blesk.cz a iSport.cz stvořil hip hopovou verzi Bosákova dialogu s Táborským.
26.11.2010 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Bosák (18 článků) , Ali Ali (172 článků)

Víme, co vše musí přetrpět Kristýna Kočí

 
REVUE Rebelka s basebalovou pálkou, v manželské posteli s Tluchořem, kikinka Kočí. Podobné vtípky se v současnosti vyrojily v reakci na různé eskapády poslankyně Kristýny Kočí. Ruda z Ostravy o ní složil raperskou písničku, herci Ondřej Pavelka a Barbora Poláková chystají na zítra po vzoru hry Ivánku, kamaráde scénické čtení nahraného rozhovoru s Kočí v pražském divadle Rubín.
17.04.2011 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Pavelka (49 článků) , Barbora Poláková (218 článků) , Kristýna Kočí (698 článků)