Článek

Nákupní apokalypsa. Obchodní centra v USA zejí prázdnotou

 
Američané už nechtějí trávit čas v neosobních obchodních domech. Dávají přednost ruchu města a menším obchodům.
15.01.2015 16:06 |

podobné články

Podobné články

Hrady a zámky zejí letos prázdnotou, lidé kvůli krizi šetří na vstupném

 
Památky proti loňsku zejí prázdnotou. Kasteláni hradů a zámků jsou zděšeni propadem návštěvnosti. Pokles zájmu je až padesátiprocentní.
26.06.2010 10:05 |

podobné články

Obrovský komplex vypadající jako Pentagon zeje prázdnotou

 
Města duchů, statisíce bytů, v nichž nikdo nežije. I to je Čína. V Šanghaji mezi objekty, které zejí prázdnotou, vyniká obří budova Pentagonal Mart. Mělo to být ohromné, živé nákupní centrum, ale většina komplexu je prázdná.
19.01.2016 21:25 |

podobné články

DAVOVÉ ŠÍLENSTVÍ! Podívejte se, jak se zákazníci servali během nákupní horečky

 
Davová psychóza naprosto zachvátila USA. První pátek po Dni díkuvzdání totiž patří nákupní horečce. Obchodní sítě a nákupní centra přicházejí s obrovskými slevami. Kupující se v obchodech doslova trhají na kusy, jen aby ulovili co nejvíce dárků.
29.11.2013 21:40 |

podobné články

Nákupní horečka: Američané se rvali o televize. Poláci už v neděli nenakoupí

 
Řada e-shopů i kamenných obchodů dnes spustí i v Česku výprodeje na tzv. Černý pátek. Nákupní svátek odstartuje předvánoční nákupní horečku. Ta již odstartovala v USA, kde je Black Friday nákupní tradicí. A svátkem konzumu. Kdo zároveň nemá v kamenných obchodech ostré lokty nebo ochotu vystát si dlouhé fronty, ten ostrouhá. To v Polsku se nyní řeší něco jiného. Tamní zákonodárci chtějí omezit prodej o nedělích. Aby měli zaměstnanci více času na rodinu.
24.11.2017 07:15 |

podobné články

Šťastné a šílené: Nákupní centra vzali před svátky lidé ztečí

 
Do Vánoc zbývá pár dnů a nákupní horečka vrcholí. Davy lidí vyrážejí vyzbrojeny košíky a peněženkami ukořistit na poslední chvíli dárky či ingredience na štědrovečerní večeři. Podle toho to také vypadá v supermarketech, na parkovištích i v dopravních prostředcích. Například v Brně zachytil v sobotu fotograf Blesku situaci, kdy se do autobusu snažilo naráz narvat asi padesát jedinců. Zastávka samozřejmě stála poblíž nákupní galerie Vaňkovka, která také praskala ve švech.
19.12.2015 16:15 |

podobné články

Správce nákupních center Avion sleduje i trendy z Evropy a Asie

 
Stárnutí obyvatelstva, rostoucí urbanizace a rozmach digitálního světa, to jsou nejsilnější světové trendy, které v současnosti ovlivňují i chování návštěvníků nákupních center v Čechách a na Slovensku. I když se zákazníci budou i nadále rozhodovat podle kvality nákupního centra – jeho dostupnosti, přístupu, parkování, mixu obchodů a služeb, budou muset centra nabídnout i něco více. „Pro úspěch nákupních center v Čechách a na Slovensku je důležité sledovat globální trendy, které již ovlivňují anebo v budoucnosti ovlivní nákupní chování a životní styl lidí,“ uvádí Ivana Žoldošová, marketingová ředitelka developera Inter IKEA Centre Group ČR/SR, který v Čechách a na Slovensku vlastní, staví a spravuje nákupní centra AVION Shopping Park.
14.11.2012 17:55 |

podobné články

Dubajský ráj shopaholiků: V největším „obchoďáku“ světa startuje měsíční nákupní festival

 
Největší obchodní centra světa, luxusní zboží osvobozené od daní a k tomu unikátní mrakodrap Burj Khalifa, nebo nejluxusnější hotely, kde je na stěnách pravé zlato. Vítejte v Dubaji, klenotu Spojených arabským emirátů, kde 22. června startuje nákupní festival – jak jinak než jeden z největších na planet
13.06.2011 00:15 |

podobné články

Většina obchodů na Štědrý den zavře ve 14 hodin, nákupní centra nejpozději v 15 hodin!

 
Dárky mohou opozdilci nakoupit i na Štědrý den. Většina obchodních řetězců dnes zavře ve 14:00, nákupní centra pak mezi 13:00 a 15:00. Poté zůstanou otevřené jen obchody na benzínových pumpách a některé večerky.
24.12.2013 06:27 |

podobné články

Virus H1N1 vyklidil školní třídy!

 
Prasečí chřipka už dorazila i na Slovácko. Onemocněly dvě školačky (11) z pátých tříd sportovní školy v Uherském Hradišti. Zdravotní prázdniny má proto nyní 40 dětí. Dvě třídy zejí prázdnotou.
12.11.2009 05:10 |

podobné články

Většina poslanců balí kufry. Přijdou si na statisíce

 
Poslanecké lavice zatím po volbách zejí prázdnotou. 114 poslanců do nich znovu nezasedne.
01.06.2010 21:10 |

podobné články

Kvalita vody v nádržích je dobrá, kempy ale zejí prázdnotou

 
Velmi nízké teploty měly dobrý vliv na kvalitu vody v českých nádržích. Voda ve většině přírodních koupališť je zatím čistá, bez sinic a bez řas.
25.06.2010 18:45 |

podobné články

Prázdné vily pro prominenty stojí stát milióny

 
Předseda vlády, Senátu a Sněmovny – tři ústavní činitelé, kterým jejich úřady musejí zajistit bydlení v Praze, protože ani jeden nepochází z hlavního města. Výstavní vily na dobrých adresách připravené pro šéfy ale zejí prázdnotou. Ani Petr Nečas, ani Přemysl Sobotka a ani Miroslava Němcová se do nich nenastěhovali.
20.09.2010 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Přemysl Sobotka (461 článků) , Miroslava Němcová (1390 článků) , Petr Nečas (9267 článků)

V těchto domech tekla krev: Blesk přináší další osudy objektů, kde se vraždilo

 
Domy, ve kterých před nedávnem žili nebo zabíjeli bestiální vrazi, zejí prázdnotou. Kdo by tu také chtěl bydlet? A tak objekty pustnou a jejich ponurá atmosféra tím víc vyniká. Jednou z mála výjimek je vilka manželů Stodolových, kteří v letech 2001 až 2003 zavraždili osm lidí. Nedávno ji koupili manželé z Prahy. O tom, co se v jejich domě v minulosti dělo, se ale bavit nechtějí. Domek dnes vypadá udržovaně.
10.11.2010 10:25 |

podobné články

Útoky žraloků vylidnily egyptské pláže

 
Pláže oblíbeného egyptského letoviska Šarm aš-Šajch zejí po nedávných útocích žraloků prázdnotou, píše v pondělí agentura AFP. Mořští dravci v Rudém moři zabili německou turistku a vážně zranili další čtyři lidi.
06.12.2010 17:35 |

podobné články

Vysokoškolským profesorům již odzvonilo?

 
Přednáškové sály na některých vysokých školách zejí prázdnotou. Přestože studijní řády ukládají studentům povinnost na přednášky chodit, ne každý vyučující má tu čest vstoupit do zaplněné posluchárny, možná s výjimkou začátku semestru, kdy se sdělují podstatné informace o zápočtech a zkouškách.
30.05.2011 16:15 |

podobné články

VZP uvažuje o zrušení tisíců nemocničních lůžek. Oddělení zejí prázdnotou

 
Podle analýzy, kterou si nechala zpracovat VZP, je na místě v Česku zrušit až 5700 nemocničních lůžek. Lékaři jsou jasně proti. Kolik přesně by se ušetřilo, zatím není jasně spočítáno. Možná by došlo i na propouštění.
06.06.2011 08:20 |

podobné články

Nádraží v ČR zejí prázdnotou, pražské metro nejede

 
Pro obyvatele České republiky začal náročný den. O půlnoci odstartovala celodenní stávka v dopravě. Lidé tak musí vyřešit, jak se dostanou do práce či z práce, žáci a studenti do škol. Vůbec nevyjely vlaky, omezena je i doprava MHD v některých městech. V hlavním městě vyjela část nočních spojů, situace ráno je ale horší. Během dopoledne nepojede metro a jen omezený počet tramvají a autobusů.
16.06.2011 06:55 |

podobné články

Kina zejí prázdnotou: V Top 20 je i rok a půl starý Avatar!

 
Česká kina mají před premiérou posledního Harryho Pottera »prázdniny«. Nové filmy diváky netáhnou a kina se je snaží lákat na osvědčené tituly.
13.07.2011 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Harry Potter (1248 článků)

Počasí je na houby! Skutečně rostou! Tady je důkaz!

 
Deštivé počasí posledních dní vůbec nepřipomíná vrchol léta. Koupaliště zejí prázdnotou, a tak jediní, kdo se z deště mohou těšit, jsou houbaři. Těm totiž příroda přichystala opravdové hody!
02.08.2011 12:05 |

podobné články