Článek

Nahého turistu zatkli v Peru, bimbase ukazoval v ruinách Machu Picchu

 
Je to exhibicionista s přehnaným smyslem pro humor. A taky na to doplatil. Brit Adam Burton (23) se na dovolené v Peru svlékl v ruinách Machu Picchu, aby si vyfotil pár hanbatých snímků. Policie pro to ale neměla pochopení, a tak putoval za mříže.
04.03.2016 11:10 |

podobné články

Podobné články

Sesuvy v Peru: Na Machu Picchu uvízli i Češi!

 
Téměř 500 turistů evakuovaly v úterý vrtulníky z oblasti Machu Picchu na jihovýchodě Peru, kde byli kvůli sesuvům půdy dva dny odříznuti od světa.
27.01.2010 23:05 |

podobné články

Machu Picchu prý neobjevil Američan, ale Němec

 
Za objevitele posvátné pevnosti Inků Machu Picchu v Peru, jejíž ruiny jsou řazeny mezi sedm nových divů světa, je považován Američan Hiram Bingham. Jeho prvenství však bylo zpochybněno dopisem z roku 1911 z archivu Yaleovy univerzity, podle něhož už asi o třicet let dříve povolila peruánská vláda Němci Augustu Bernsovi zkoumání pevnosti za podmínky, že Peru z toho dostane desetinu.
18.11.2009 09:45 |

podobné články

Senátorova pracovní cesta do Peru: Machu Picchu, listy koky a prohlídka stadiónu

 
Čtveřice senátorů z výboru pro územní rozvoj zavítala koncem května na týdenní pracovní návštěvu jihoamerického Peru. Kromě diskusí s místními politiky si senátoři našli čas i na volnočasové aktivity, jako třeba výšlap na Machu Picchu. Obsáhlé vyprávění o tom den za dnem přinesl senátor Miloš Vystrčil (ODS).
09.06.2014 09:30 |

podobné články

Z Machu Picchu evakuování už všichni turisté

 
Vrtulníky v pátek evakuovaly z oblasti Machu Picchu na jihovýchodě Peru už všechny turisty, které poblíž slavné incké pevnosti uvěznily o minulém víkendu sesuvy půdy způsobené dlouhodobými lijáky.
30.01.2010 07:40 |

podobné články

Peruánka porodila ve vlaku, pomohli jí lékaři vracející se z Machu Picchu

 
Osmnáctiletá Yessica Chuaman Sullová z Peru přichystala spolucestujícím ve vlaku nečekaně dramatickou podívanou. Porod na ni přišel totiž zrovna ve chvíli, kdy jela vlakem do práce. Stejnou linkou se přitom vracelo několik návštěvníků Machu Picchu, včetně dvou zahraničních lékařů, kteří mladé mamince pomohli přivést na svět zdravého chlapečka.
04.06.2010 15:10 |

podobné články

Machu Picchu - záhadné město v džungli - a jeho objevitel

 
Za objevitele posvátné pevnosti Inků Machu Picchu v Peru, jejíž ruiny jsou řazeny mezi sedm nových divů světa, je považován americký profesor historie a senátor Hiram Bingham.
19.11.2010 07:40 |

podobné články

Machu Picchu se uzavřelo turistům. Peruánci stávkují

 
Cenné historické památky by v Peru mohly spravovat i soukromé subjekty. Peruáncům se ale nový zákon nelíbí, bojí se o památky a zahájili tak masový protest - turisté tak mají smůlu, na incké sídlo Machu Picchu se jen tak nedostanou. Kvůli tomu, že nejezdí vlaky a autobusy, se tam nemají jak dostat.
23.10.2015 11:35 |

podobné články

Déšť a sesuvy půdy uvěznily turisty na Machu Picchu

 
Prudký déšť a sesuvy půdy dnes uvěznily na 2000 turistů u incké pevnosti Machu Picchu v peruánských Andách.
25.01.2010 21:15 |

podobné články

Mezi turisty, kteří uvízli na Machu Picchu, mohou být i Češi

 
Výjimečný stav vyhlásila peruánská vláda v regionu Cuzco včetně incké pevnosti Machu Picchu, kde lijáky způsobené sesuvy půdy přerušily železniční trať a zablokovaly v místě téměř 2000 turistů.
26.01.2010 13:05 |

podobné články

VIDEO: Žena porodila ve vlaku na Machu Picchu za asistence turistů

 
Osmnáctiletá Peruánka Yessica Huaman Sullo měla štěstí, že mezi turisty opouštějícími inckou pevnost Machu Picchu byli i dva lékaři. Přímo ve vlaku totiž začala rodit a tito turisté pomohli jejímu dítěti na svět.
04.06.2010 15:35 |

podobné články

Peruánští archeologové objevili v Machu Picchu mumii dítěte

 
Peruánští archeologové odkryli v Machu Picchu mumii dítěte, kterému mohlo být v době smrti 14 až 16 let. Vedle jeho těla byly pohřbeny cenné keramické kousky a šperky, se kterými byli pohřbíváni jen důležití lidé. Po loňském obdobném nálezu tak archeologové zaznamenali v tzv. Oblasti 9 další úspěch.
13.05.2009 19:45 |

podobné články

Na Machu Picchu čeká na evakuaci 1000 lidí. Z toho jedna Češka

 
Pobyt pod Machu Picchu se turistům prodražil, v izolované obci prudce vyskočily ceny jídla a pití.
28.01.2010 08:25 |

podobné články

Muž třicet let snil o návštěvě Machu Picchu, nakonec tam zemřel

 
Osud si s námi někdy krutě zahraje. Steve Mortimer z Velké Británie dlouhých třicet let snil o tom, že společně se svou manželkou navštíví legendární Machu Picchu. Když se mu toto přání v osmašedesáti letech konečně splnilo, zemřel na výškovou nemoc.
21.08.2013 23:20 |

podobné články

Vystrkovali zadek na Machu Picchu: Z památky byli s ostudou vyvedeni

 
Správa archeologické památky Machu Picchu vyloučila z areálu tři evropské turisty, kteří se na místě fotografovali s odhalenými hýžděmi. Podle agentury AFP to oznámila místní policie. Jde o Němce (21), Švýcara (24) a Nizozemce (26).
16.03.2018 07:30 |

podobné články

Peru- živoucí legenda

 
Peru je dědicem dávných kultur s bohatou koloniální tradicí. Peru je kouzelné místo s jednou z nejbohatších biodiverzit světa. V Peru se po staletí střetávají odlišné kultury jednotlivých kmenů, které umožnily vznik jedinečného dědictví. Peru je místem, které by měl každý někdy v životě vidět. Navštivte Peru, tuto jedinečnou živoucí legendu!
16.08.2012 00:05 |

podobné články

Zrušte všechnu podporu pro imigranty! radí Evropě ruský nacionalista Vladimir Žirinovský. A mluví o USA v ruinách, ze kterých bude stoupat dým

 
EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR Všechna velká města USA a podniky, všechno bude ležet v ruinách, z nichž bude stoupat dým. U nás bude v ruinách polovina země, protože Rusko má obrovskou rozlohu. Ano, všichni budou trpět. Nač je nám to všechno dobré, když se o všem můžeme pokojně a v míru domluvit. Tak hovoří symbol ruského nacionalismu Vladimir Žirinovský v exkluzivním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz o možné válce. Parlamentní volby v Rusku se odehrají už tuto neděli a jeho Liberálně-demokratická strana Ruska má velkou šanci v nich skončit na druhém místě.
12.09.2016 04:45 |

podobné články

Peruánské úřady turistům: Buďte uctiví a přestaňte se fotit nazí na Machu Picchu

 
Na peruánské starověké památce Macchu Picchu se rozmohl nový trend - turisté se zde fotí bez oblečení. Tamní úřady se s tím rozhodly bojovat, informuje agentura AFP.
12.03.2014 11:45 |

podobné články

Machu Pichu se otevírá turistům. Lijáky nadělaly paseku

 
Peruánské Machu Picchu bude po dvou měsících znovu přístupné pro turisty.
01.04.2010 08:25 |

podobné články

Známý zpěvák a herec ukázal bimbase, nepovedlo se mu ho skrýt smajlíky

 
Chtěl se předvádět a ukázal více, než sám chtěl. Americký zpěvák a herec Usher Raymond (37) se prostřednictví Snapchatu ukázal celému světu během sprchování. Když se vyfotil v rouše Adamově, umístil smajlík na místo bimbase. Jenže toho se mu nepodařilo skrýt celého.
29.04.2016 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Usher Raymond (8 článků)