Článek

Naděje v léčbě Alzheimera? Mladík vyvinul unikátní test

 
Patnáctiletý student vyvinul test, který by v budoucnu mohl snížit počet lidí trpících Alzheimerovou chorobou. Jeho projekt se dostal i do finále soutěže Google Science Fair.
14.07.2015 07:01 |

podobné články

Podobné články

Neuvěřitelné! Patnáctiletý kluk vymyslel geniální test: Dokáže odhalit Alzheimera!

 
Je mu teprve 15 let, ale jeho vynález se může zapsat do dějin medicíny. Britský student s indickými kořeny Krtin Nithiyanandam vyvinul test, který dokáže odhalit příznaky Alzheimerovy choroby až deset let před jejím vypuknutím a zároveň zabrání jejímu dalšímu vývoji!
16.07.2015 12:20 |

podobné články

Vědci vyvinuli test určující biologický věk

 
Jednoduchý krevní test postačí, aby bylo možno určit, jak rychle dotyčná osoba stárne, jaký je biologický věk orgánů určených k transplantaci a jaká jsou případná rizika během tohoto zákroku. Podle vědců z King's College v Londýně může test, který vyvinuli, také pomoci dopředu určit, komu hrozí větší nebezpečí, že onemocní Alzheimerovou chorobou, i když se u něho zatím neobjevují žádné příznaky. Toto předvídání Alzheimera je zatím poněkud kontroverzní, neboť možná odchylka je stále ještě spíše vysoká. Píše o tom italský deník Corriere della Sera.
26.09.2015 10:45 |

podobné články

Má Jack Nicholson Alzheimera?! Čtyři roky nenatočil žádný film!

 
45 let se držel na pomyslném hollywoodském Olympu a ve vitríně má tři Oscary. Další filmy už prý ale Jack Nicholson (77) nenatočí – podle amerických médií má Alzheimera a naučit se scénář je pro něj nemožné.
10.12.2014 13:06 |

podobné články

Osobnosti: Jack Nicholson (85 článků)

Tasemnice vytvořila nádor v těle člověka z vlastních buněk!

 
Lékaře a parazitology z celého světa šokuje případ jednačtyřicetiletého muže z Kolumbie, který zemřel na následky rakoviny. Nádory totiž v jeho těle vytvořila tasemnice dětská. To by nebylo nic zvláštního, kdyby se tumor vyvinul z buněk mužova těla působením helminta. Jenže nádor se vyvinul přímo z buněk tasemnice. A později metastazoval.
06.11.2015 17:05 |

podobné články

Test spermií si brzy uděláme i doma

 
Připomíná těhotenský test, není však určen ženám. Jmenuje se SpermCheck Fertility Test a jedná se o test plodnosti pro muže.
12.04.2010 11:05 |

podobné články

VZP hradí ženám s rakovinou prsu test, zda je chemoterapie přínos

 
Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) začala hradit ženám s rakovinou prsu speciální genetický test, aby se vyhnuly zbytečné chemoterapii. Test Oncotype DX rozliší mezi pacientkami, kterým chemoterapie pomůže, a těmi, pro něž by znamenala zbytečnou zátěž a riziko návratu rakoviny by nesnížila. Novinářům to dnes řekl náměstek ředitele VZP Petr Honěk s tím, že VZP hradí test jako první a zatím jediná v ČR.
02.12.2013 11:55 |

podobné články

Blesk zatočil s antibiotiky v medech. Inspekce stahuje 21 šarží Včelpa

 
Test Blesku odhalil již v průběhu října antibiotika v medech, které mají na etiketách jako výrobce uvedené Včelpo. Tento vážný prohřešek oficiálně potvrdily i ministerstvo zemědělství a dozorové orgány. Státní zemědělská a potravinářská inspekce nyní musela stáhnout dalších devatenáct šarží medů této značky z regálů obchodů. Celkově jich tedy zmizelo 21. To ale neznamená, že byste nemohli mít jeden z nich schovaný ve spíži. Podívejte se raději na náš přehled, abyste se ujistili, že tomu tak není. Test Blesku odhalil antibiotika v medech, které mají na etiketách jako výrobce uvedené Včelpo spol. s r. o.Test Blesku odhalil antibiotika v medech, které mají na etiketách jako výrobce uvedené Včelpo spol. s r. o. Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/356810/kdo-a-proc-lze-o-antibiotickem-medu-blesk-se-vydal-po-stopach-skandalu.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copybbb Test Blesku odhalil antibiotika v medech, které mají na etiketách jako výrobce uvedené Včelpo spol. s r. o. Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/356810/kdo-a-proc-lze-o-antibiotickem-medu-blesk-se-vydal-po-stopach-skandalu.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy
26.11.2015 17:15 |

podobné články

Unikátní test ukáže, jestli potřebujete chemoterapii. Pomáhá pacientkám

 
Šikovná novinka by výrazně mohla ulevit ženám, které mají rakovinu prsu. Je to test, který lékařům dokáže určit, na kolik procent je chemoterapie v další léčbě nezbytná. Pro pacientky je zadarmo. Začaly ho totiž hradit některé z pojišťoven.
02.12.2013 21:35 |

podobné články

Máte alzheimera? Udělejte si test! 21 rychlých otázek...

 
Kam jsem si jen dal(a) brýle? Neviděli jste moje klíče? Že ty jsi mi zase schovala pantofle? Slýcháte takové dotazy často? Je nejvyšší čas zamyslet se nad tím, jestli váš blízký netrpí Alzheimerovou chorobou.
08.02.2012 05:05 |

podobné články

Úspěch českých vědců: Zřejmě objevili cestu k léčbě Alzheimera!

 
Čeští vědci zřejmě objevili klíč k časné diagnóze Alzheimerovy nemoci a možná i naznačili cestu k objevu léku. Zjistili totiž, že v mozku pacientů jsou místně zvýšené protilátky specifické právě pro tento typ onemocnění.
04.11.2014 10:20 |

podobné články

Převratný objev ve zkoumání Alzheimera: Víme, jak chorobu zastavit, tvrdí britští vědci!

 
Alzheimerova choroba je zatím nevyléčitelná, ale mezinárodní tým odborníků z University of Cambridge přináší jiskru naděje – nemoc by mohli zneškodnit hned na začátku příznaků!
18.02.2015 05:05 |

podobné články

Vědci hlásí převratný objev: Víme, jak zastavit alzheimera!

 
Alzheimerova choroba je zatím nevyléčitelná, avšak mezinárodní tým odborníků z University of Cambridge přináší jiskru naděje – nemoc by mohli zablokovat dřív, než dojde k poškození mozku!
18.02.2015 12:35 |

podobné články

VIDEO: Mladík sestrojil unikátní ŽIVÉ SVĚTLO

 
Mladík v rámci své diplomové práce stvořil unikátní vynález. Pojmenoval ho "Tvor".
12.12.2010 07:40 |

podobné články

Fotograf Matthew Seed: Každý kůň je osobnost

 
Na první pohled možná zaváháte, zda jde o malbu, nebo fotografii. Angličan Matthew Seed (38) po dlouhém zkoušení vyvinul unikátní technologii, díky níž umí zachytit koně tak jako nikdo jiný.
07.07.2011 03:50 |

podobné články

Unikátní dveře nového Fordu B-MAX

 
Ford vyvinul jedinečné řešení dveří, které se vyznačuje velmi snadným přístupem do interiéru. Z předností této novátorské koncepce těží připravovaný nový model B-MAX.
14.02.2012 14:30 |

podobné články

Optix vyvinul za podpory EU revoluční systém pro odhalování výbušnin

 
Konsorcium Optix vyvinulo unikátní přenosné řešení, které pomocí optické technologie dokáže objevit i extrémně malé množství výbušniny na vzdálenost 20 metrů.
26.04.2013 10:05 |

podobné články

Volby do europarlamentu: Nejracionálněji komunikují TOP 09, ANO a Zelení

 
Komunikace politických stran mimo jiné vypovídá o jejich postojích a chování. Na základě článků publikovaných nejvýznamnějšími politickými stranami na jejich vlastních internetových stránkách v období od ledna do dubna letošního roku nejracionálněji komunikovaly TOP 09, ANO a Strana zelených, zatímco Svobodní, Úsvit a Piráti komunikovali nejméně racionálně. Většina stran analyzovaných v loňském roce, před parlamentními volbami, svoji rétoriku zmírnila. Informace vyplývají ze studie analytika poradenské společnosti Bisnode Milana Petráka a čerpají z unikátní metodiky analýzy skupinové iracionality, kterou vyvinul.
14.05.2014 10:40 |

podobné články

Program, vyvinutý na Fakultě elektrotechnické ČVUT, dokáže automaticky vykouzlit realistické ruční malby

 
Tým vědců pod vedením doc. Daniela Sýkory z katedry počítačové grafiky a interakce Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze vyvinul nový nástroj pro automatickou stylizaci 3D obrazu StyLit. Ten dokáže věrně reprodukovat výtvarníkův styl a vytvořit tak syntetické malby, které svou realističností zmatou i odborníka. Unikátní software je sofistikovanější než současné dostupné komerční nástroje.
24.08.2016 11:15 |

podobné články

Jak komunikují mravenci? Pomocí zvratků, které si předávají z úst do úst

 
Představte si, že se po delší době potkáte s příbuzným. A na šťastnou shledanou mu uštědříte francouzský polibek, během něhož se mu vyvrhnete do úst. V lidské společnosti něco naprosto odporného. A v mravenčí každodenní realita. Tento sociální hmyz si vyvinul unikátní proces komunikace, který zároveň propojuje všechny členy kolonie a udržuje je neustále v dokonalé souhře. Když se některý z dělníků vrátí do hnízda, a pokud byl déle mimo něj, jeho příbuzný, který ho přivítá, mu vyvrhne do úst směs zvratků. V nich jsou bílkoviny, hormony a jiné látky, které ho nakrmí, ale také mu předají mnoho důležitých informací.
13.12.2016 16:00 |

podobné články