Článek

Náctiletá modelka dala přednost kariéře před vzděláním, opustila školu

 
Šestnáctiletá Aleyna Fitzgeraldová vyhrála australskou odnož soutěže Next Top Model 2016 a od té doby jí přicházejí nabídky na focení ze všech stran. Kvůli práci by zanedbávala školu, tak se raději rozhodla, že studium ukončí. Kariéra jí je přednější než vzdělání.
24.11.2016 09:25 |

podobné články

Podobné články

Bučková kašle na školu: Chci prachy!

 
Eliška Bučková (22) je na tom se vzděláním na štíru. Letos měla modelka skládat zkoušku z dospělosti, ale dala přednost kariéře. „Možná to zní blně, ale pro mě jsou teď důležitější peníze než nějaká maturita,“ přiznala Blesku Eliška s tím, že nedokázala skloubit školu s pracovními zakázkami.
04.04.2012 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Eliška Bučková (1007 článků)

Růst vzdělanosti žen je podle aktuálních statistik rychlý

 
V České republice rapidně roste úroveň formálního vzdělání. Ve věkové skupině 25-64letých v průběhu posledních deseti let počet obyvatel stagnoval, ale počet osob s terciárním vzděláním se zvýšil o více než půl miliónu. Přitom výrazně poklesl počet osob této věkové kategorie se základním vzděláním a zvláště se středním vzděláním bez maturity (vyučených). To se odráží v současné situaci v oblasti nabídky a poptávky v řadě profesí.
05.11.2016 12:10 |

podobné články

Megan Fox opustila manžela: Je posedlá rolemi, dala přednost kariéře

 
Mají spolu dvě krásné děti a společně tvořili jeden z nejvíc sexy párů Hollywoodu. Společně spolu byli dlouhých 11 let, pět z nich jako manželé. Teď je ale pohádce konec. Sexbomba Megan Fox (29) opustila svého manžela Briana Austina Greena (42). Kvůli kariéře!
19.08.2015 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Megan Fox (300 článků) , Megan Fox (299 článků)

Miss Bučková se vykašlala na školu

 
Modelka Eliška Bučková (22) se rozhodla dát přednost kariéře před vzděláním. Sama se nechala slyšet, že jsou pro ni mnohem důležitější peníze než maturita. Proto ukončila studium, ke kterému se chce vrátit až za dva roky.  
17.04.2012 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Eliška Bučková (1007 článků)

'Náctiletá máma' z reality show doplatila na touhu po kráse. Tohle s ní udělaly injekce do rtů

 
Američanku Farrah Abraham jistě nelze považovat za odpůrkyni plastických operací, ve svých třiadvaceti jich má za sebou už několik. Začalo to nosem a bradou, pokračovalo přes opakované zvětšení ňader a zatím skončilo napícháním rtů. Právě to se ale mladé slavomance, která o sobě dala poprvé vědět v reality show stanice MTV 16 a těhotná a následně v pokračování Náctiletá máma, nepěkně vymstilo.
09.01.2015 09:01 |

podobné články

Modelka a přítelkyně zpěváka z One Direction kvůli kariéře a slávě opustila syna

 
Pětadvacetiletá přítelkyně Nialla Horana ze skupiny One Direction Jessica Serfaty zřejmě nebude ideální partie. Na svůj věk toho má za sebou požehnaně, ale se závazky z divokého mládí se vypořádat nedokázala. Podle bývalého manžela dala přednost kariéře, slávě a penězům, a když se jí začalo dařit v modelingu, nenechala si kvůli dítěti ujet vlak...
09.04.2016 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Niall Horan (37 článků) , One Direction (112 článků)

Dvě pětiny nezaměstnaných mají výuční list, 27 % základní školu

 
Nejpočetnější skupinu mezi nezaměstnanými tvoří lidé se středním odborným vzděláním s výučním listem, v evidencích pracovních úřadů mají dvoupětinový podíl. Další silnou skupinou jsou lidé se základním vzděláním, které má zhruba každý čtvrtý nezaměstnaný. 
10.02.2014 16:30 |

podobné články

Americký student plánoval vyhodit do povětří školu, byl zadržen

 
Americký student, který chtěl vyhodit do povětří svou školu, byl obviněn z vraždy s přitěžujícími okolnostmi, oznámil v sobotu večer státní zástupce John Haroldson. Sedmnáctiletý Grant Acord plánoval zaútočit na školu v Oregonu a údajně se přitom inspiroval útokem na střední školu Columbine v roce 1999, při kterém zemřelo 13 lidí. Policisté nalezli v Acordově ložnici schovaných šest výbušnin, napsala agentura AP.
26.05.2013 11:10 |

podobné články

Osobnosti: John Grant (4 články)

Pozor na kruhových objezdech. Někde bude platit i pravidlo pravé ruky

 
Přednost v jízdě na kruhovém objezdu byla do letošního roku pro většinu řidičů samozřejmostí. Od ledna se pravidla ale změnila. Tam, kde před kruhovým objezdem není značka „Dej přednost v jízdě“, už nemají vozidla jedoucí po kruhovém objezdu automaticky přednost, ale naopak musí dát přednost řidičům, kteří na kruhový objezd vjíždějí. A to může být nebezpečné.
24.03.2016 15:05 |

podobné články

Celebrity bez vzdělání: Kdo ze slavných se vykašlal na školu?

 
Vzdělání je základem úspěchu? Ne v případě některých českých celebrit, které mají ukončenou pouze základní školu. Nebyly ovšem líné ani hloupé, jen daly přednost vysněné kariéře.
30.09.2013 06:10 |

podobné články

Ti pomohou Fischerovi, ti prý kopou za Zemana. Jestlipak to víte...

 
POLITOLOGOVÉ Vyhrají ženy v domácnosti nebo mladí voliči se základním vzděláním? To se ukáže až v lednu, kdy se uskuteční přímá volba prezidenta. Podporu zejména u žen v domácnosti má totiž podle některých průzkumů kandidát Jan Fischer, mladší generaci se základním vzděláním prý zase přitahují jednoduché a populistické názory Tomia Okamury. Nejpestřejší skladbou voličů se může pochlubit Miloš Zeman – má podporu od prezidenta Václava Klause, části voličů ODS a ČSSD až po komunisty.
19.11.2012 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9095 článků) , Jan Fischer (1743 článků) , Miloš Zeman (20924 článků)

Mezi zaměstnanými se zvýšil počet vzdělaných lidí

 
Mezi zaměstnanými v Česku přibylo v uplynulých letech vzdělaných lidí. Zatímco v roce 1995 převažovali pracující se základním nebo středoškolským vzděláním bez maturity, o 15 let později bylo více zaměstnaných s maturitním a vysokoškolským vzděláním. Ukázala to studie Národního ústavu pro vzdělávání o uplatnění absolventů na pracovním trhu, kterou má ČTK k dispozici.
26.05.2013 12:15 |

podobné články

Typický český závistivec? Mladý Moravák se středoškolským vzděláním

 
Více než polovina Čechů někdy ostatním lidem závidí. Touží hlavně po penězích, majetku, úspěchu ale i štěstí druhých. Podle průzkumu agentury Confess Research a Stem/Mark je typickým českým závistivcem muž ve věku 18 až 29 let se středoškolským vzděláním, který žije v krajském městě na Moravě.
23.04.2014 14:50 |

podobné články

Nevěsty začínají být starší a vzdělanější než ženiši

 
Tradiční obrázek českých snoubenců – o dva roky starší muž s vyšším vzděláním si bere o dva roky mladší manželku s nižším vzděláním – bere za své. Starší partner se už nyní vyskytuje jen u 63,1 procenta manželských párů. Zato podíl svateb, kde je starší nevěsta, představuje již 8,3 procenta ze všech sňatků.
11.08.2014 04:20 |

podobné články

Turecko prý posílá do EU nemocné migranty. Vzdělané Syřany si nechává

 
Řada unijních zemí je rozladěná z přístupu Turecka, které sice na základě dohody s EU posílá do Evropy syrské uprchlíky, nenechává ale vycestovat ty s dobrým vzděláním a kvalifikací. Napsal o tom německý týdeník Der Spiegel, který se odvolává na informace evropských diplomatů. Podle časopisu Ankara vybírá pro cestu do Evropy zejména lidi, kteří mají vážné zdravotní problémy, a ty s nízkým nebo žádným vzděláním.
21.05.2016 17:15 |

podobné články

Ve všech krajích podstatně vzrostl počet pracujících s vyšším stupněm vzdělání

 
V průběhu dvaceti let rychle rostl počet pracujících v krajích ČR s terciárním vzděláním. Zároveň se výrazně snížil počet pracujících se základním vzděláním a prakticky ve všech krajích i počet pracujících se středním stupněm vzdělání bez maturity. Struktura zaměstnanosti podle stupně dokončeného formálního vzdělání se však mezikrajsky významně liší.
02.02.2017 09:40 |

podobné články

Povídačky pro dušičky s chatrným vzděláním. Bývalé Československo patřilo v rámci RVHP k nejvyspělejším ekonomikám! Schwarzenberg rozpoutal střet s komunisty

 
ANKETA Karel Schwarzenberg se na blogu serveru Aktuálně.cz rozepsal o 21. srpnu 1968. „To opravdu trapné bylo, že po těch různých čistkách během padesátých let byla i komunistická strana zbavena valné většiny svých inteligentnějších členů a vůdců. To, co nastalo, byla diktatura domovních důvěrníků. Mnohem nižší úroveň průměrných funkcionářů. Byla to pouze trapná jedenadvacetiletá dohra toho, co komunistický převrat v roce 1948 napáchal,“ uvedl mimo jiné. „To je povídačka schopná zmámit jen dušičky s chatrným vzděláním a mizivou odvahou myslet vlastní hlavou! Socialismus skoncoval s nouzí a ponížením milionů lidí!“ reaguje ale na to místopředseda KSČM Josef Skála. „Speciálně bývalé Československo patřilo v rámci RVHP k nejvyspělejším ekonomikám!“ nandává knížeti i Jiří Dolejš (KSČM).
25.08.2017 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3727 článků) , Jiří Dolejš (471 článků) , Karel Schwarzenberg (523 článků) , Jiří Skála (12 článků)

NE levné jízdě za horším vzděláním!

 
Studenti vyzvali premiéra v demisi Andreje Babiše (63, na snímku): Nechceme levnou jízdu za horším vzděláním! Reagují tak na tabulku, která koluje na internetu.
10.04.2018 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13041 článků)

BESIP: Tunu kovu tělem nezastavíš

 
Chodec má na přechodu pro chodce přednost. Řidiči, dej chodci při přecházení přednost. Takové a další věty slýcháme od roku 2001, kdy byla přednost chodců u nás zavedena. Mnohdy je mylně interpretována jako přednost absolutní, a mnozí se podle toho chovají – bez rozmyslu vstupují do silnice, kdykoliv se jim zachce a bez toho, aby mysleli především na své zdraví a život. Jenže, i pro chodce platí jasná pravidla.
22.05.2016 17:50 |

podobné články