Článek

Na Žižkově vzplály barikády: V ulicích umírali vojáci i civilisté, ale naštěstí...

 
Oslavy výročí konce druhé světové války neprobíhaly jen v Moskvě. Také v Praze se slavilo, na Žižkově po 70 letech vyrostly barikády a zněla střelba mezi příslušníky československého odboje, vojáky Ruské osvobozenecké armády, Rudé armády a wehrmachtu. Za  účasti 400 účinkujících z vojenských klubů se zde totiž uskutečnila komentovaná rekonstrukce tehdejších událostí v Prokopově a Sabinově ulici.
09.05.2015 19:30 |

podobné články

Podobné články

Na Ukrajině vzplály barikády. Protesty si vyžádaly další oběť!

 
V ohnivém pekle se ocitli účastníci ukrajinských demonstrací. Střety mezi protestujícími a policisty totiž pořádně nabraly na obrátkách - odpůrci režimu se pokusili obsadit ministerstvo energetiky, na zasahující policisty házeli kameny a zápalné lahve. Dokonce podpálili barikády! O život přišel další protivládní demonstrant.
25.01.2014 14:25 |

podobné články

Ukrajina: Demonstanti obadili sídlo vlády a stavějí barikády. Do Kyjeva míří vojáci z celé země

 
Na Ukrajině to pořádně vře! Demonstranti v pondělí dopoledne obsadili budovu, v níž sídlí ukrajinská vláda. Okolo pak staví barikády. Do Kyjeva pak míří vojáci z celé Ukrajiny.
02.12.2013 09:00 |

podobné články

Velení NATO přiznalo: při pátečním náletu zemřeli civilisté

 
NATO po několika dnech kličkování přiznává barvu, při náletu v pátek Afghánistánu umírali také civilisté.
08.09.2009 15:45 |

podobné články

Pražané v rekonstrukci opět hájili barikády proti Němcům

 
Občané hlavního města v pátek odpoledne opět hájili barikády proti německým okupantům. Formou rekonstrukce historických událostí si totiž poblíž gymnázia na Pražačce připomněli atmosféru bojů Pražského povstání z května 1945. Akce nazvaná Barikáda 2010 se na Žižkově konala u příležitosti oslav konce druhé světové války.
07.05.2010 20:20 |

podobné články

V Praze se znovu bojovalo o barikády

 
V Praze i na mnoha dalších místech si lidé v neděli připomínali konec bojů druhé světové války. Na pražském Žižkově vyrostly barikády a nadšenci z klubů vojenské historie předvedli ukázku bojů povstalců s německými jednotkami.
09.05.2015 15:55 |

podobné články

REVOLUCE NA UKRAJINĚ: Policie se krčí před řetězy demonstrantů! Rozjel se proti nim i bagr

 
Na Ukrajině v posledních dnech vzplály emoce a vyrostly barikády. V ulicích se totiž střetli těžkooděnci s demonstranty proti prezidentu Janukovyčovi, kteří proti policejním jednotkám vytáhli dokonce buldozer! Nespokojené Ukrajince přitom hecuje i opoziční politik a možný adept na hlavu státu, boxer Vitalij Kličko. Své si pak řekly také aktivistky Femen. Šly přímo na věc - pomočily fotku prezidenta!
02.12.2013 11:10 |

podobné články

Demonstranti umírali v ulicích Egypta: Exprezidentovi hrozil trest smrti, dostal 20 let

 
V prosinci 2012 bylo v ulicích Káhiry pořádně vedro. Demonstranti tam umírali ve střetech při protivládních protestech, za krveprolití však má nyní pykat tehdejší prezident Mursí. Dostal 20 let, hrozil mu trest smrti.
21.04.2015 11:20 |

podobné články

Otrávení jeleni z Lán: Umírali v hrozných bolestech!

 
Trpící oči, snaha ochladit hořící těla v rybníce, hrozivě nafouklá břicha. Tak umírali jeleni z prezidentské obory v Lánech. Deset jich otrávil někdo, kdo se podle ředitele Lesní správy Lány Jiřího Jandy chtěl zřejmě pomstít. „Umírali dlouho a ve strašlivých bolestech,“ řekl Janda.
15.10.2010 23:10 |

podobné články

Protesty na Ukrajině: Začal útok na barikády

 
Ukrajinská policie a vojáci ministerstva vnitra začali dnes večer podle opozičních předáků odstraňovat barikády proevropských demonstrantů, blokující přístup k sídlu vlády v Kyjevě. Podle agentury Interfax ke srážkám mezi pořádkovými silami a demonstranty nicméně nedošlo. 
09.12.2013 08:05 |

podobné články

Ženě v kapse náhle vzplály kamínky z pláže a popálily jí nohu

 
Třiačtyřicetiletá žena z kalifornského města San Clemente se stala obětí velmi bizarní nehody. Při výletu na pláž její dvě děti nasbíraly kamínky, které si posléze strčila do kapsy. Na tom by nebylo vůbec nic zvláštního, jenže když dorazila domů, kamínky v její kapse najednou vzplály a přivodily jí popáleniny druhého až třetího stupně.
21.05.2012 20:30 |

podobné články

Ženě v kapse vzplály podivné kamínky z pláže a popálily jí nohu

 
Třiačtyřicetiletá žena z kalifornského města San Clemente se stala obětí velmi bizarní nehody. Při výletu na pláž její dvě děti nasbíraly kamínky, které si posléze strčila do kapsy. Na tom by nebylo vůbec nic zvláštního, jenže když dorazila domů, kamínky v její kapse najednou vzplály a přivodily jí popáleniny druhého až třetího stupně.
21.05.2012 20:45 |

podobné články

Andrea Verešová jako ohnivá nevěsta: Na těle jí vzplály šaty za 45 000 Kč!

 
Plameny šlehající půl metru vysoko! Děs v očích a křik o pomoc z plných plic! Andrea Verešová (33) hořela! Ne touhou, na těle jí vzplály svatební šaty!
28.06.2014 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrea Verešová (1170 článků)

Ohnivé tornádo v Kentucky! Vzplály 3 miliony litrů Jima Beama...

 
Na jednu stranu obrovská škoda, na druhou úchvatná podívaná! Skladiště nejprodávanější bourbon whiskey Jim Beam v Kentucky zasáhl blesk a změnil ho v ohnivé peklo. Více než 3 miliony litrů legendárního destilátu v okamžiku vzplály!
07.09.2015 05:10 |

podobné články

Na Donbasu prý opět vzplály boje. Ukrajinská armáda měla spustit tvrdé operace

 
V Donbasu opět vzplály boje. Za posledních 24 hodin na východě Ukrajiny padlo osm vojáků a jedenáct jich bylo zraněno. Nejvíce se bojuje v oblastech okolo Doněcku a Horlivky, informuje ukrajinské ministerstvo obrany.
20.06.2016 17:40 |

podobné články

Na ulicích se povalují mrtvoly civilistů: Hororové snímky z válečné Ukrajiny!

 
Krvavý konflikt na východní Ukrajině pokračuje, umírají vojáci, ale i civilisté. V nejnovějších bojích bylo zabito na dvacet lidí z řad běžných občanů, 12 v boji sužovaném Doněcku. Fotky světových agentur jsou děsivé. Ukazují mrtvoly v doněckých ulicích, kterých bohužel přibývá.
30.01.2015 21:00 |

podobné články

Video: V ulicích venezuelského Caracasu se střílí! Je 22 MRTVÝCH

 
Venezuelská policie zahájila akci namířenou proti opozičním demonstrantům, kteří již čtvrtý týden budují v ulicích velkých měst barikády a požadují odstoupení prezidenta Nicoláse Madura. Na ulicích se střílí, hlášeno je 22 mrtvých.
11.03.2014 22:40 |

podobné články

Masakr: Rusko a Asad drtí Aleppo. Utrpení civilistů je nezměrné, zaznívají výčitky vůči Putinovi

 
Syrské město Aleppo je již několik let symbolem utrpení válčící země. V poslední době ale o město rozdělené mezi provládní síly a rebely vzplály ještě tvrdší boje než doposud. Lidskoprávní pozorovatelé bijí na poplach, po útocích totiž prý začínají čím dál častěji umírat i civilisté.
23.11.2016 12:20 |

podobné články

Divocí Turci si dali prvomájové Molotovy: Slzný plyn a vodní děla v ulicích Istanbulu

 
Turecký první máj je zkrátka jiný. Žádný lásky čas, ale střety s demonstranty v ulicích Istanbulu, házení kamenů, Molotovových koktejlů, střílení slzným plynem... Horkou krev dnes Turci rozhodně nezapřeli. Vzplály ohně, řada demonstrantů však skončila v poutech.
01.05.2015 14:40 |

podobné články

Exkluzivně: Na Primě hoří barikády! Šéfku zpráv žaluje vyhozený redaktor a na zprávy z kamionu se nikdo nedíval!

 
Uvnitř TV Prima už zase hoří barikády. Pozná se to tak, že nám píší novináři od konkurence, že by rádi něco psali, ale nemohou. A když se k tomu ještě přidá fiasko s kamionem, ze kterého jdou vysílat zprávy jen pro neslyšící, už nás nemohlo nic zastavit. Snad jen to, že autor textu pracuje souběžně externě v sekci zpravodajství TV Nova a je tedy jasně zaujatý, ale nejen že tento článek nechtěl napsat nikdo jiný v redakci, on ho nechtěl napsat nikdo jiný v oboru, a když chtěl, tak nemohl, takže nebylo zbytí.
12.08.2014 18:40 |

podobné články