Článek

Na Ukrajině se píše o České republice. To musíte číst

 
Internetový server Euromaidanpress informuje o protestech proti hudebnímu tělesu Alexandrovci v Praze. Tyto protesty jsou prý důkazem, že navzdory „proputinovské“ politice prezidenta Miloše Zemana mají obyvatelé České republiky opačný názor.
10.11.2015 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (17323 článků)
Podobné články

Musíte číst: Anne Applebaumová se rozepsala o České republice, Zemanovi a o tom, co jí řekl jeden z ministrů Nečasovy vlády

 
Vlivná americká publicistka Anne Applebaumová je přesvědčena, že je ohrožena budoucnost Evropské unie. Ruský prezident Vladimir Putin se prý snaží zavázat si zejména státy bývalého východního bloku, aby mohl jednotu EU rozklížit. Jasně viditelné to je prý v České republice a Maďarsku.
19.02.2015 13:31 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (2768 článků)

MAPA STRACHU: Bojíte se dovolené? Letos půjde o život snad i na tom Lipně!

 
Pokud plánujete dovolenou na Šumavě, tak tenhle článek číst nemusíte. Tam chytnete maximálně klíště. Pokud ale chcete jet do zahraničí, tak tohle varování číst musíte. Francie, Španělsko nebo Tunisko už nikdy nebudou tak bezpečné země, jakými byly dříve.
02.07.2015 07:46 |

podobné články

Jsou dávno dospělí, ale učí se znovu číst a psát

 
Hledat práci a neumět psát ani číst, to je vskutku problém. Jen na Mostecku je tzv. funkčně negramotných dospělých občanů na 1200. A jejich počet dále roste, a to v celé republice. „Ani číslo nenapíšete?“ obrací se lektorka k jedné z žen v místnosti Litvínovské vzdělávací společnosti. Tady se snaží nedobrý stav alespoň zastavit.
14.06.2010 04:35 |

podobné články

Hynku, Viléme, Jarmilo! V Česku začíná festival milovníků poezie

 
V šesti desítkách měst po celé republice se příštích 14 dní bude číst, přednášet, zpívat i hrát poezie ve všech možných podobách. Nedělí začíná festival Den poezie, letos je jeho tématem Poezie pod proudem. Festival, který vznikl zdola díky nadšení milovníků poezie, je příležitostí setkat se se známými básníky a spisovateli, ale také možností potkávat se navzájem a společně číst a poslouchat verše.
08.11.2015 08:45 |

podobné články

V Kurišových obrazech je možné číst jako v poutavé knize

 
Výrazná figura české zobrazivé malby, sedmatřicetiletý Martin Kuriš, nezatracuje vyprávěcí funkci obrazu. Jeho díla jsou plná mezilidských příběhů a přírodních i pohádkových scenérií. Romantická tradice je na jeho dílech jasně patrná a děti, které má rád, v nich mohou číst jako v obrazových knihách.
29.11.2010 13:45 |

podobné články

Vyhrajte u Chevroletu výlet do New Yorku

 
Máte 24 dní na to, aby jste zkusili štěstí v nové výherní soutěži, kterou pořádá české zastoupení Chevroletu. Nejprve se musíte zaregistrovat na facebooku, na profilu face book.com/chevrolet.ceska.republika už najdete aplikaci, do které se musíte přihlásit. Co pak? Musíte napsat příběh....
03.05.2012 11:15 |

podobné články

R. Kelly: Neumím číst

 
LOS ANGELES (Famous) – R. Kelly patří k jedněm z nejoblíbenějších amerických rapperů. A přestože jeho písničky zná kdejaký školák, on sám se je musí učit s cizí pomocí. Neumí totiž číst a sotva se podepíše. Že je téměř analfabetem přiznal bez pocitu zahanbení.
14.10.2009 15:20 |

podobné články

Osobnosti: R. Kelly (7 článků)

PÁTRÁNÍ: Ztratil se postižený Stefan. Neumí číst

 
Z auta rodičů odešel vyvenčit psa a už se nevrátil. Muž neumí číst ani psát.
03.01.2010 09:50 |

podobné články

Číst to určitě nebudeme, říkají politici o Rathově připravované knize

 
Kniha Davida Ratha nazvaná "Významní čeští pravicoví politici" vyjde ještě před volbami, začátkem května. Politici, o nichž se v publikaci Rath ostře vyjadřuje, už mají jasno. Číst ji nebudou.
21.04.2010 06:05 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4313 článků)

Začnou nám brzy stroje číst myšlenky?

 
Zařízení schopné číst lidské myšlenky a zobrazovat je jako obrázky na monitoru je zas o krůček blíže k realitě. Vědcům se totiž podařilo...
06.06.2011 11:05 |

podobné články

Auta budou číst myšlenky

 
Jednou nebudeme muset v autě používat volant, řadicí páku ani pedály. Auto nám bude číst myšlenky.
06.10.2011 00:10 |

podobné články

Na Novu jde další modelka, Iveta Vítová bude číst zprávy

 
Česká Miss 2009 Iveta Vítová, rozená Lutovská, dostala po neúspěšném konkurzu do VIP zpráv na Primě prostor na Nově. Ve Snídani s Novou bude číst Ranní Televizní noviny. Splnil se jí tak sen, o němž mluvila už delší dobu. Další články k tématu: Iveta Vítová: Zatím patřím na molo, pak snad mateřská nebo moderování Miss Iveta Vítová vypadá po svatbě skvěle a uvažuje o miminku Miss Iveta Lutovská se vdala na zámku, je z ní paní Vítová
02.08.2012 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Lutovská-Vítová (387 článků)

Dvouletý génius umí číst a na mapě rozezná všechny státy světa

 
Rodiče dvouletého Sherwyna Sarabiho se mohou chlubit tím, že mají doma malého génia. Chlapec umí číst, používat iPad a na mapě dokáže rozeznat všechny státy světa. Díky svému talentu se už ocitl v hledáčku odborníků a dětských psychologů. Informuje o tom Chronicle Online.
05.08.2012 17:45 |

podobné články

Pozor na šizené potraviny! Poradíme vám, jak správně číst etikety!

 
POZOR NA PODVODY! Co skutečně stojí na etiketě vaší oblíbené potraviny a jak je správně číst? Poradíme vám, jak se nenechat podvést.
19.02.2013 19:15 |

podobné články

Japonští vědci prý našli způsob, jak číst lidské sny

 
Japonští vědci oznámili, že nalezli způsob, jak číst lidské sny. K rozluštění jejich tajemství použili metodu magnetické rezonance. Úspěšní byli přitom v 60 procentech případů. Experti z laboratoře počítačové neurovědy v západojaponském Kjótu uvedli, že se jim "poprvé v historii podařilo dekódovat" noční vize člověka. Své poznatky zveřejnili v časopise Science.
05.04.2013 13:40 |

podobné články

V Praze budou lidé číst jména obětí holokaustu

 
Na pražském náměstí Míru se dnes opět bude vzpomínat na oběti holokaustu. Dobrovolníci zde budou číst jejich jména. Předčítáním stručných osudů tak vyjádří svoje postoje k zachovávání kulturní a historické paměti a k porušování lidských práv etnických i náboženských menšin v současné společnosti.
08.04.2013 06:35 |

podobné články

Jak číst erotický inzerát?Z toho vám pánové spadne brada

 
Téma pouze pro pány a téma, které je nutné znát, když se jde za lehkou holkou. Jak správně číst erotické inzeráty? Přečtěte si tipy zkuešené lehké holky.
18.05.2013 14:55 |

podobné články

Paterčata rozdělila Facebook: Polovina se dojímá, druhá nechutně útočí na rasu celé rodiny!

 
Daniel, Tereza, Michael, Martin a Alex, historicky první česká paterčata, mají velké štěstí, že zatím neumějí číst a nemají Facebook, jinak by asi zírali, co o sobě musejí číst jejich matka Alexandra Kiňová (23) a její manžel Antonín Kroščen (36)
02.06.2013 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Dan Martin (107 článků) , Daniel Martin (108 článků) , Michael Martin (36 článků) , Alex Alex (369 článků)

Jak vtipně představit americké diplomaty v Česku? Nechali je číst naše jazykolamy!

 
Pro velmi originální představení svých diplomatů se rozhodla americká ambasáda "v Praze":http://www.extra.cz/tema/praha, která je vyhnala včetně pana velvyslance do ulic a tam museli z cedule číst na první pokus těžké jazykolamy.
13.11.2013 11:01 |

podobné články