Článek

Na slovenské sjezdovky mohou děti už jen s helmou

 
Už během letošní sezony budou na slovenských sjezdovkách lyžaři a snowboardisté do 15 let muset nosit ochrannou přilbu. Od novely, kterou dnes schválili slovenští poslanci, si ministerstvo vnitra slibuje snížení počtu úrazů. V zákoně mimo jiné upravuje také obecná pravidla chování lyžařů na sjezdovkách.
30.09.2015 20:05 |

podobné články

Podobné články

Mladá dívka zmizela ze sjezdovky: Zbyl po ní snowboard

 
Za záhadných okolností zmizela ze sjezdovky Andrea Hronzová (21) z České Lípy. Už pátý den ji marně hledá rodina i policie! Dívka se v neděli vydala na svou oblíbenou sjezdovku v Horním Podluží na Děčínsku. Dokonce tam byla s kamarádem! Policie u sjezdovky našla jen její snowboard a helmu, po Andree se ale slehla zem.
19.02.2010 05:10 |

podobné články

Lyžaři se konečně dočkali! V Krkonoších otevřeli první sjezdovky

 
V Krkonoších se v sobotu poprvé v nové lyžařské sezoně otevřely sjezdovky. Lyžaři mají k dispozici zatím zhruba 300 metrů sjezdovky Anděl na vrcholu Černé hory u Janských Lázní a vlek v Horních Mísečkách. Další by měly následovat s přibývajícím zasněžováním a sněžením, řekl šéf černohorského areálu Petr Hynek.
29.11.2010 13:45 |

podobné články

V Jeseníkách zasněžují! Sjezdovky chtějí spustit už příští týden

 
V Jeseníkách s příchodem chladného počasí začala první sněhová děla chrlit umělý sníh na zdejší sjezdovky. Technický sníh pokryje sjezdovky v Koutech a v Branné. Ostatní střediska ještě očekávají teplotní výkyvy, takže děla zatím nerozjela.
14.11.2017 15:20 |

podobné články

Kdo se skrývá pod helmou?

 
Dneska trochu z lehčího soudku, každopádně poznáte jaká celebrita se schovávala pod svojí zlatou helmou? foto: Profimedia.cz
17.07.2009 10:55 |

podobné články

Kdo se skrývá pod helmou?

 
Dneska trochu z lehčího soudku, každopádně poznáte jaká celebrita se schovávala pod svojí zlatou helmou? foto: Profimedia.cz
23.07.2009 17:20 |

podobné články

Sněhu dostatek, lyžařů málo

 
Ani příjemné teploty kolem nuly a upravené sjezdovky s ideálními lyžařskými podmínkami nepřilákaly o víkendu do lyžařských areálů na Vysočině větší počet lyžařů. Lyžovalo jich jen několik stovek. V polovině února už lidé z Vysočiny jezdí za lyžováním spíš do hor, řekl provozovatel sjezdovky na kopci Šacberk u Jihlavy Pavel Havlíček.
19.02.2012 12:40 |

podobné články

Krkonoše hlásí 5 zraněných, sjezdovky jsou přeplněné!

 
Úrazů v horách stále přibývá. Vzhledem k prázdninám jsou sjezdovky přeplněné. Navíc se počasí postaralo o umrzlý sníh. Jen v pondělí se v Krkonoších zranilo 5 lidí!
05.03.2012 17:20 |

podobné články

Mráz v Krkonoších nebezpečně zrychlil sjezdovky

 
Teploty pod bodem mrazu na Štěpána nebezpečně zrychlily krkonošské sjezdovky. Úrazů však záchranáři kupodivu zaznamenali minimum.
27.12.2009 08:15 |

podobné články

Krkonoše: Nejdelší sjezdovky, ale drahé skipasy

 
Pro lyžování na horách v Čechách nenajdete lepší lokalitu než v Krkonoších. Jsou právem považovány za lyžařský ráj. Ve většině lyžařských areálů jsou samozřejmostí upravené sjezdovky, školy lyžování, půjčovny lyží, skibusy a večerní lyžování.
14.11.2010 05:05 |

podobné články

Krkonošské sjezdovky vyzkoušeli první lyžaři

 
Nedočkavost panovala sobotní ráno před spuštěním prvního lyžařského vleku nadcházející zimní sezóny na krkonošských Horních Mísečkách. Povel „Tak jedem“ nedočkavě očekávali i lyžaři u sjezdovky Anděl na úbočí janskolázeňské Černé hory.
29.11.2010 13:45 |

podobné články

V Krkonoších otevřeli první sjezdovky

 
V Krkonoších se v sobotu poprvé v nové lyžařské sezoně otevřely sjezdovky. Lyžaři mají k dispozici zatím zhruba 300 metrů na Andělu na vrcholu Černé hory u Janských Lázní a vlek v Horních Mísečkách. Další by měly následovat s přibývajícím zasněžováním a sněžením, řekl šéf černohorského areálu Petr Hynek.
29.11.2010 13:45 |

podobné články

Nejdrsnější sjezdovky světa: svištíte zde rychlostí 160 km/h!

 
Strmé svahy, skály a děsivá rychlosti – to jsou vlastnosti, kterými se vyznačují ty nejnebezpečnější sjezdovky světa.
09.01.2011 00:50 |

podobné články

ZLODĚJI NA LYŽÍCH! Ukradli kabel ze sjezdovky...

 
Vlekaře z lyžařského střediska Zadní Telnice na Ústecku potrápili zloději kabelů. Přímo ze sjezdovky jim ukradli přívodní kabel ke sněžným dělům.
13.03.2011 17:55 |

podobné články

Zapomeňte na Alpy – lyžařské vleky bez lidí najdete v Andoře

 
Ani Alpy, ani Krkonoše – pro letošní lyžování zvolte ty nejlepší sjezdovky v Pyrenejích – na svazích malé země jménem Andorra. Vleky bez front, dlouhé sjezdovky perfektně upravené a spousty barů a restaurací. V nadmořské výšce 2500 m n.m. je lyžařská sezóna extrémně dlouhá, pobyt tady vám ale uteče jako nic.
26.09.2011 10:50 |

podobné články

Z kryté sjezdovky na ledovec! Sjezdaři Krýzl a Trejbal finišují přípravu na SP

 
Sjezdovka Landgraaf v holandském SnowWorldu - největším světovém lyžařském indoor komplexu - posloužila k slalomovému tréninku českých reprezentantů Kryštofa Krýzl a Filip Trejbala. Pro trénink před začátkem závodů Světového poháru jsou tam ideální podmínky. V hale je dostatek sněhu, vnitřní stabilní teplota je udržována na hodnotě -5 ˚C a délka sjezdovky je více než půl kilometru.
06.10.2011 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Kryštof Krýzl (32 článků) , Filip Trejbal (10 článků)

Schildová kvůli obavám ze sjezdovky nepojede úvodní závod SP

 
Rakouská lyžařka Marlies Schildová vynechá příští víkend úvodní závod nové sezony Světového poháru v Söldenu. Na start obřího slalomu se nepostaví kvůli obavám ze sjezdovky, na které si při pádu před třemi lety zlomila nohu.
14.10.2011 10:20 |

podobné články

Michael Schumacher doplatil nejspíš na to, že chtěl pomoci zraněné dívce, kvůli ní sjel ze sjezdovky!

 
Proč vlastně sjel "Michael Schumacher":http://www.extra.cz/tema/michael-schumacher (44) ve francouzském Méribelu ze sjezdovky? Dosud se mělo za to, že to byl hazard a milovník adrenalinu si chtěl jenom opepřit jízdu, německý deník Bild ale přišel nyní se zajímavým tvrzením.
02.01.2014 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Michael Schumacher (467 článků)

Musí nosit ortézu: Podívejte se, jak kráska Verešová po loňském hrozivém pádu na lyžích opět brázdí sjezdovky

 
Modelka Andrea Verešová se po roce konečně opět postavila na lyže a brázdila sjezdovky v Alpách. Lyžování patří mezi největší koníčky krásné modelky, ale kvůli loňskému nebezpečnému pádu, po němž si přetrhala vazy v koleni a natáhla šlachy , si musela dát s lyžováním na čas pauzu a na horách maximálně sáňkovat a stavět sněhuláky.
18.01.2014 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrea Verešová (1178 článků)

Desetiletý chlapec se po pádu v uzavřené části sjezdovky na Kramolíně těžce zranil

 
V lyžařském areálu Lipno se dnes odpoledne na Kramolíně těžce zranil desetiletý chlapec. Spadl, když v uzavřené části sjezdovky přejížděl kupu technického sněhu. ČTK to sdělil mluvčí horských záchranářů Radek Zeman. 
31.01.2014 21:10 |

podobné články