Článek

Na Praze 10 řádí vykradači bytů. Jsou fikaní, na kukátka lepí žluté štítky

 
Jen co vysvitlo sluníčko a venku se oteplilo, do terénu vyrazili i bytoví zloději. V pondělí odpoledne se pokoušeli vloupat do dvou bytů v činžovním domě ve Vršovické ulici na Praze 10. Zřejmě spoléhali na to, že je většina lidí v práci. Aby se pojistili, tak na kukátka nalepili žluté štítky. Vyrušila je místní obyvatelka, která vloupání ohlásila na policii.
19.04.2016 21:30 |

podobné články

Podobné články

Digitální kukátka šmírují i sousedy

 
K bezpečnostním kamerám, jejichž oku na ulicích už nelze uniknout, se přidává další elektronický hlídač. Stále víc lidí si pořizuje digitální dveřní kukátka, pomocí kterých vidíme, kdo zrovna zvoní na náš zvonek. Tohle kukátko může navíc pomocí čidla fotit nebo zaznamenávat pohyb na domovní chodbě před vašimi dveřmi.
10.11.2014 04:15 |

podobné články

Policistům se ztratily vízové štítky, Číňané už je zneužili

 
Z pracoviště jihomoravské cizinecké policie se loni v červenci ztratily vízové štítky, které cizincům potvrzují dlouhodobé pobyty. Česká televize (ČT) v pondělí informovala, že štítky už byly zneužity v Číně. V rukách lidí, kteří organizují nelegální migraci, přitom znamenají obrovské bezpečnostní riziko. Případem se zabývá policejní inspekce.
01.02.2010 19:50 |

podobné články

Povinné energetické štítky: Budou stát majlant!

 
Už jen na podpis prezidenta Václava Klause čeká novela zákona o hospodaření energií, kvůli které budou muset být budovy označeny energetickými štítky s detaily o jejich spotřebě. Od příštího roku by tak musely mít štítky všechny domy určené k prodeji či pronájmu!
26.07.2012 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)

Energetické štítky k prodejům nemovitosti prozatím vyžaduje jen 20 procent prodávajících a kupujících

 
Od ledna 2013 si mohou zájemci pořídit energetický štítek na budovu, od dubna je jeho pořízení při transakcích s nemovitostmi povinné. Zájem o tyto štítky je však zatím malý. Aktuální statistiky jedné z největších realitních kanceláří v Česku, M&M; reality, ukazují, že v současné době má o tyto štítky zájem pouhých 20 procent klientů.
06.03.2013 14:50 |

podobné články

VIDEO: Vykradači chat mají žně. Jak se ubránit? RADY

 
Vykradači chat jsou ve svém živlu. Opuštěné chaty je doslova lákají k návštěvě.
19.10.2010 23:00 |

podobné články

Energetické štítky na domech: Na kolik vás vyjdou?

 
Sněmovna včera schválila novelu zákona, podle které jsou majitelé povinni označovat nemovitosti energetickými štítky. Na kolik tenhle "výmysl" z EU Čechy vyjde? A týká se úplně všech?
20.09.2012 18:45 |

podobné články

Energetické štítky u starých budov jsou nesmysl, kritizují realitky. Proč?

 
Asociaci realitních kanceláří kritizují to, že by energetické štítky měli být i na starých stavbách. Podle představitelů organizace by průkaz energetické náročnosti budovy měl být jen na stavbách mladších deseti let.
04.02.2013 16:05 |

podobné články

Štítky a pneumatiky

 
Všichni jsme už slyšeli o štítcích vyjadřujících energetickou úspornost pneumatiky v určitých oblastech tak, jako to známe u ledniček nebo praček. Od kdy se se štítky setkáme, kde je najdeme, co na nich bude uvedeno se dozvíte právě teď v našem článku.
28.06.2012 13:45 |

podobné články

Pneumatiky vyberete snadněji, nově musí být označovány štítky

 
Pro výrobce pneumatik platí od neděle 1. července 2012 nová povinnost značit vyrobené pneumatiky informačními štítky. Ty budou sledovat hodnocení tří důležitých parametrů pneumatik, které mají pomoci nakupujícím při výběru.
01.07.2012 20:10 |

podobné články

Pneumatiky vyberete snadněji, nově musí být označovány štítky

 
Pro výrobce pneumatik platí od neděle 1. července 2012 nová povinnost značit vyrobené pneumatiky informačními štítky. Ty budou sledovat hodnocení tří důležitých parametrů pneumatik, které mají pomoci nakupujícím při výběru.
02.07.2012 06:05 |

podobné články

Klaus vetoval novelu, která zavádí energetické štítky pro budovy

 
Prezident Václav Klaus vetoval novelu zákona o hospodaření energií, která zavádí povinnost označovat budovy energetickými štítky podobně jako u elektrospotřebičů.
09.08.2012 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)

Klaus vetoval novelu zavádějící energetické štítky na budovy

 
Prezident Václav Klaus vetoval novelu zákona o hospodaření energií, která zavádí povinnost označovat budovy energetickými štítky podobně jako u elektrospotřebičů. V odůvodnění uvedl, že na základě nejasné terminologie stavebníkům novela ukládá řadu zákonem vynutitelných povinností. Směrnice EU, kterou novela do české legislativy zavádí, podle Klause nutí k zateplování i soukromé subjekty, jako kdyby stát a EU lépe než majitelé domů věděli, co je pro ně dobré. O prezidentově vetu dnes informoval jeho mluvčí Radim Ochvat.
09.08.2012 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)

Poslanci dnes budou jednat o energetických štítcích na domech

 
Poslanci dnes budou jednat o prezidentem vetované novele zákona, která zavádí označování budov energetickými štítky. Štítky mají informovat zájemce o spotřebě energií a mají tak vést k jejich úsporám. Sloužit mají zejména zájemcům o koupi nebo pronájem nemovitosti.
07.09.2012 06:35 |

podobné články

Poslanci přehlasovali Klause, domy budou muset mít energetické štítky

 
Poslanci trvají na novele zákona o hospodaření s energií, která zavádí povinné energetické štítky na budovách. Potvrdili to na středečním jednání Sněmovny, kdy přehlasovali veto prezidenta Václava Klause.
19.09.2012 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)

Nová povinnost: Energetické štítky na obytných domech. Co to obnáší?

 
Od začátku letošního roku přibyla majitelům obytných budov nová povinnost: Musí je mít opatřeny tzv. energetickými štítky. Zatím to platí pro případ, že stavíme nový objekt k bydlení, popřípadě chceme svůj dům prodat nebo pronajmout. Pamatujete ale na to, že od roku 2016 budou muset mít své energetické průkazy všechny nemovitosti!
07.03.2013 18:10 |

podobné články

MAPA ZLOČINU: Sem raději nechoďte

 
V centru metropole řádí kapsáři i vykradači bytů. Zaparkovaná auta jsou nejméně v bezpečí ve Lhotce.
08.02.2010 16:45 |

podobné články

Fikaní Chorvati vzkazují: Nevozte si na dovolenou jídlo!

 
Éra »paštikářů« je u konce! Známá přezdívka Čechů, kteří vozí ve velkém vlastní jídlo do Chorvatska na dovolenou, aby ušetřili, bude zřejmě už definitivně minulostí. Chorvati totiž začali v obchodech nabízet české jídlo! A ceny? Jsou obdobné jako u nás.
20.07.2013 12:05 |

podobné články

V Praze 4 řádí vykradači aut: Během dvou nocí jich vykradli několik, policii však neunikli

 
Během nedělní a středeční noci se podařilo policistům přímo při činu zadržet hned několik zlodějů. V obou případech v Praze 4. Už o víkendu takto zpacifikovali policisté muže, který před nimi utíkal a nehodlal zastavit ani po několika varovných výstřelech. Následně v noci na středu městští policisté zatkli další tři zloděje, kteří se vloupali do aut v Bělehradské ulici. Všichni skončili na policejních služebnách v poutech.
08.11.2017 14:15 |

podobné články

U Prahy řádí vykradači hrobů: Jdou po urnách!

 
Hostivický hřbitov se stal terčem útoku zlodějů. Nejedná se ale o klasické vykradače hrobů. Jediné po čem tito nenechavci jdou jsou měděné obaly uren, které jsou vystavené ve vitrínkách na hrobech.
13.04.2012 05:05 |

podobné články