Článek

Na post 1. místopředsedy KSČM jsou tři kandidáti

 
První místopředseda KSČM Petr Šimůnek bude chtít na květnovém sjezdu strany obhájit funkci. Jeho protikandidáty budou europoslanec Jaromír Kohlíček a jihočeský zastupitel Petr Braný. Do funkce dalších dvou místopředsedů je podáno 13 návrhů, sdělil ČTK po svém dnešním zasedání ústřední výbor strany. Současně potvrdil dřívější informace o kandidátech na předsedu. O post se bude znovu ucházet předseda Vojtěch Filip. Kandidovat budou i pražský zastupitel Ivan Hrůza a bývalý místopředseda ÚV KSČM Josef Skála.
09.04.2016 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (811 článků) , Petr Braný (15 článků) , Jaromír Kohlíček (38 článků) , Ivan Skála (8 článků) , Ivan Ivan (424 článků)
Podobné články

Změna, změna, změna... Pozor na to slovo, píše mladý zemanovec

 
Volby se blíží každým dnem a všichni slibují změny, ať už kandidáti krajských voleb, kandidáti na post prezidenta republiky či dokonce kandidáti politických stran, kteří jsou zrovna u moci. Podle Vladimíra Höniga, pedagoga na České zemědělské univerzitě v Praze a člena Strany práv občanů – zemanovců, se však nejedná o nic jiného než čistý populismus.
25.09.2012 13:50 |

podobné články

Haškovec Tejc přiznává: Bylo mi nabídnuto místo řadového místopředsedy, když nepůjdu proti Chovancovi

 
Poslanec Jeroným Tejc, který se na pátečním sjezdu ČSSD nestal ani řadovým místopředsedou strany, jím mohl být, pokud by vzdal kandidaturu na post statutárního místopředsedy strany. Uvádí to server Aktuálně.cz, který s Tejcem přináší rozhovor. Poslanec, který je považován za představitele haškovského křídla sociální demokracie, ale toho, že se kandidatury na post statutárního místopředsedy nevzdal, nelituje.
14.03.2015 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (601 článků)

Hašek obhájil post prvního místopředsedy ČSSD

 
Prvním místopředsedou ČSSD byl v pátek na sjezdu strany opět zvolen Michal Hašek. Hlas mu dalo 473 delegátů z 582 platných odevzdaných hlasů. Soupeře neměl, Lubomír Zaorálek se kandidatury na tento post vzdal, ovšem zůstává ve hře o post řadového místopředsedy.
15.03.2013 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (1839 článků) , Michal Hašek (2249 článků)

Dolejš a Vostrá jsou dalšími místopředsedy KSČM

 
Sjezd KSČM v Liberci si zvolil zbývající dva místopředsedy. Předsedu a prvního místopředsedu, který bude statutárním zástupcem šéfa strany, delegáti zvolili již v sobotu. Dnes se stal místopředsedou pro odborné zázemí Jiří Dolejš a místopředsedkyní pro ekonomiku Miloslava Vostrá. Oba byli zvoleni hned v prvním kole a oba navíc ještě zastávají i poslanecký post. "Chápu to jako ocenění své dosavadní práce a toho, čeho se držím nejvíc, tedy rozumu plus slušnosti plus pracovitosti," sdělil Dolejš ke svému zvolení ParlamentnímListům.cz.
20.05.2012 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloslava Vostrá (136 článků) , Jiří Dolejš (414 článků)

Lidovečtí kandidáti ve Zlínském kraji zaplatí straně 200 tisíc na volby

 
Lidovce trápí nedostatek sponzorů. Na předvolební kampaň si proto půjčí 25 miliónů korun, dalšími statisíci by měli přispět kandidáti, kteří mají reálnou šanci na úspěch v říjnovém boji o Sněmovnu. Krajská organizace ve Zlínském kraji si odhlasovala, že žhaví kandidáti na poslanecké křeslo přispějí 200 tisíci korun, členové vedení celé strany navíc dali do stranické kasy každý po 50 tisících korun.
10.08.2009 09:40 |

podobné články

Kandidáti ČSSD do Senátu se musí zříci přeběhlictví

 
Kandidáti, které ČSSD pošle do boje o senátorská křesla, budou muset podepsat kodex, který je zaváže ke vstupu do senátorského klubu strany a zapoví jim přestup k politické konkurenci. Kandidáti se v materiálu rovněž zavazují plnit program senátorského klubu ČSSD.
26.09.2011 11:05 |

podobné články

Poslancům se na slyšení přišli představit kandidáti do Rady ČT

 
Na veřejné slyšení do Poslanecké sněmovny se dnes přišli představit kandidáti do Rady České televize. Kandidáti mají pět minut na to říct něco o sobě a deset minut na zodpovězení dotazů ze strany poslanců. Poslanci se jich ptají například na to, jaké zájmy chtějí v radě hájit a na co se chtějí zaměřit.
25.02.2014 12:25 |

podobné články

Kandidáti na senátory budou znát po dnešku svá čísla do voleb

 
Kandidáti na senátory dostanou nejpozději dnes svá volební čísla, kterými budou označeny jejich hlasovací lístky. Čísla hlavně poslouží, stejně jako u jiných typů voleb, ke snadnějšímu rozlišení kandidátů při zjišťování výsledků voleb. Kandidáti je ale budou moci využít tradičně i ve svých volebních kampaních.
26.08.2014 06:30 |

podobné články

Do čela Sněmovny míří ženy, komunisté o místopředsedu přijdou

 
Zástupci rodící se trojkoalice se shodli, že post předsedy Sněmovny obsadí nominant ODS. Tři místopředsednické posty si rozeberou kandidáti TOP 09, VV a ČSSD. KSČM ve vedení Sněmovny nebude mít zastoupení. Nečas řekl, že jeho kandidátkou na post předsedkyně Sněmovny je Miroslava Němcová. Předseda VV Radek John potvrdil, že jeho stranu bude zastupovat Kateřina Klasnová.
21.06.2010 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2457 článků) , Miroslava Němcová (1300 článků) , Kateřina Klasnová (514 článků)

Nesouhlasíme s cestou místopředsedy Filipa do Moskvy, usnesli se poslanci

 
Poslanci ve středu nakonec přijali usnesení k cestě místopředsedy Sněmovny a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa do Ruska. Filip odcestoval na pozvání místopředsedy Dumy Sergeje Železňaka, který patří mezi osoby, jež EU i USA zařadily na seznam nežádoucích osob v souvislosti s ruskou anexí Krymu. Sněmovna se usnesla, že s cestou nesouhlasí a že Filip na své cestě nereprezentuje její postoje.
05.11.2014 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (811 článků)

Místopředsedy budou Zaorálek, Klasnová a Parkanová, rozhodli poslanci

 
Sněmovna ve čtvrtek rozhodla, že bude mít tři místopředsedy. Prosadili to po delší místy bouřlivé diskusi poslanci vznikající koalice ODS, TOP 09 a Věcí veřejných (VV). Nakonec byli zvoleni očekávaní kandidáti.
24.06.2010 15:45 |

podobné články

Bendl bude kandidovat na post místopředsedy ODS

 
Předseda středočeské ODS Petr Bendl chce na červnovém kongresu strany kandidovat na post místopředsedy.
02.06.2010 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (485 článků)

Šťovíček položil post místopředsedy VV. Chce hlasovat s vládou

 
Milan Šťovíček rezignoval na post místopředsedy Věcí veřejných. O tom, zda se připojí k nově vzniklému politickému uskupení Karolíny Peake a "odpadlíků" z VV, se chce poradit se stranickým sdružením v domovském Litvínově VV. Je připraven hlasovat s vládou, pokud bude naplňovat své programové prohlášení. Novinářům to řekl při svém odchodu z jednání grémia VV.
18.04.2012 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1598 článků) , Milan Šťovíček (95 článků)

Dienstbier přišel o post místopředsedy ČSSD, nováčkem je Chovanec

 
Prezidentský kandidát ČSSD Jiří Dienstbier, jehož zvolení do vedení strany si přál i staronový předseda Bohuslav Sobotka, dnes na sjezdu v Ostravě post místopředsedy neobhájil. Vedle Zdeňka Škromacha, Lubomíra Zaorálka a Milana Chovance se do předsednictva nakonec o jediný hlas dostal i dosavadní místopředseda pro hospodaření Martin Starec.
17.03.2013 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (1839 článků) , Bohuslav Sobotka (7840 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Martin Sobotka (182 článků)

Škromach v přímém přenosu rezignoval na post místopředsedy ČSSD

 
Zdeněk Škromach ve čtvrtek večer oznámil, že rezignuje na post místopředsedy ČSSD. V pořadu Hyde Park České televize přečetl prohlášení.
07.11.2013 20:21 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (552 článků)

Škromach rezignoval na post místopředsedy ČSSD!

 
Zdeněk Škromach, jeden z lánských pučistů, oznámil, že rezignuje na post místopředsedy ČSSD. Uvedl to v pořadu České televize Hyde Park. Škromach je první z "Haškovců", který rezignoval na funkci ve vedení sociálních demokratů.
07.11.2013 20:41 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (552 článků)

Polčáka rozezlilo vydání Svobody, rezignoval na post místopředsedy imunitního výboru

 
Poslanec Stanislav Polčák (TOP 09) se rozhodl rezignovat na post místopředsedy mandátového a imunitního výboru. Ten podle něj ztratil smysl poté, co byl přes pochyby členů výboru ve středu k trestnímu stíhání vydán exprimátor Prahy Bohuslav Svoboda.
05.02.2014 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Polčák (220 článků) , Bohuslav Svoboda (687 článků)

Zimola o post místopředsedy ČSSD usilovat nebude

 
Jeden z nejpopulárnějších hejtmanů, a staronový šéf jihočeské krajské organizace ČSSD Jiří Zimola, který má blízko k prezidentu Miloši Zemanovi, se o post místopředsedy na sjezdu ČSSD ucházet nebude. A to i přes výraznou podporu okresních organizací v regionu.
31.01.2015 15:11 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zeman (771 článků)

Na sjezdu KSČM došlo k důležitému rozstřelu. Ukázal, jak si stojí kandidáti na předsedu

 
AKTUALIZOVÁNO O víkendu 14. až 15. května 2016 se v Praze koná IX. sjezd KSČM. Na jeho programu budou volby předsedy a místopředsedů ÚV KSČM a také předsedů rozhodčí a revizní komise KSČM. Rozhodovat se má podle tiskového sdělení strany rovněž o programovém zaměření strany pro další období. Došlo již k prvnímu měření sil.
14.05.2016 12:45 |

podobné články