Článek

Na obloze rotovala obří supercela

 
Obří supercelu natočil minulý týden lovec bouří v americkém státě Illinois. Z bouře následně vzniklo tornádo a oblast zasáhlo také silné krupobití.
21.03.2016 12:40 |

podobné články

Podobné články

Nad Texasem se vytvořila děsivá supercela jako z apokalyptického filmu

 
Na obloze nad regionem Panhandle v americkém Texasu se koncem května zformovala oblačnost připomínající scénu z apokalyptického velkofilmu, zkázu s sebou ale naštěstí nepřinesla. Takzvaná supercela, kterou provázely blesky a hromy, vzbudila neskrývaný údiv mnoha lidí.
04.06.2012 13:15 |

podobné články

Slováci se děsili tornáda, Komárno uvrhla supercela do tmy

 
Minulý čtvrtek si slovenské Komárno prožilo krušné chvilky. Zatímco v České republice opravdu řádilo tornádo, tam "jen" stovky lidí vyděsila tzv. supercela, která ve zrychleném videu nápadně připomíná pohyb tornáda. Celkem 11minutový záběr zrychlený do 20 vteřin pořídil a Novinkám poskytl Miroslav Hráček, který v Komárnu žije.
28.06.2011 16:10 |

podobné články

Slovenské Komárno uvrhla supercela do tmy

 
Minulý čtvrtek si slovenské Komárno prožilo krušné chvilky. Zatímco v České republice opravdu řádilo tornádo, tam "jen" stovky lidí vyděsila tzv. supercela, která ve zrychleném videu nápadně připomíná pohyb tornáda. Celkem 11minutový záběr zrychlený do 20 vteřin pořídil a Novinkám poskytl Miroslav Hráček, který v Komárnu žije.
28.06.2011 16:30 |

podobné články

Hlavu vzhůru! Na noční obloze nyní můžete pozorovat NOVÝ OBJEKT

 
Máte rádi hvězdy a různé jevy na noční obloze? Nyní si přijdete na své. V těchto dnech je podle odborníků na obloze co pozorovat.
04.03.2014 08:30 |

podobné články

Záhadný objekt na obloze: Lidé volali na tísňovou linku, viděli totiž UFO

 
V šoku byli řidiči jedoucí po dálnici mezi Miami a Orlandem na Floridě. Nad hlavami totiž uviděli něco, na co jen tak nezapomenou. Po obloze letěl záhadný světelný objekt. Všichni hned volali na tísňovou linku 911, která zaznamenala tisíce hovorů právě kvůli bílému oblaku na setmělé obloze.
14.12.2015 11:36 |

podobné články

Podivný úkaz na obloze: Je to brána do jiné dimenze?

 
Na internetu se objevilo video, které vědcům nedá spát. Je na něm totiž vidět velmi podivný úkaz na obloze. A vznikají tak konspirační teorie, co by to asi tak mohlo být. Někteří si myslí, že jde o bránu do jiné dimenze. Podivný vír z mraků se objevil na obloze u urychlovače částic CERN nedaleko Ženevy.
12.01.2016 18:56 |

podobné články

Tuhle krásu bylo možné vidět na obloze na Šumavě: To není duha, to je hal!

 
Myslíte, že je tohle obyčejná duha? Omyl! Na obloze totiž můžete díky inverzi pozorovat »halové jevy«, které se duze podobají. Nyní byly vidět na obloze v Churáňově na Prachaticku.
27.10.2016 05:10 |

podobné články

Filipínce vyděsil podivný objekt na obloze. Nikdo neví, co to je

 
Mimozemské plavidlo, nebo obyčejný mrak? Takové otázky si pokládají Filipínci poté, co turista při cestách po zemi natočil ze svého auta podivný útvar na obloze. Video rozvířilo diskuzi na populárním YouTube kanále SecureTeam10, který se neidentifikovatelným jevům na obloze věnuje. Jeho provozovatelé si jsou jisti, že jde o návštěvu z jiné planety. Někteří diváci ale klidnili nadšení, podle nich jde spíše o vrchol hory.
22.08.2017 14:05 |

podobné články

Hořící formule rotovala vzduchem. Pilot přesto přežil

 
Podívejte se na VIDEO z incidentu
02.08.2010 22:42 |

podobné články

APOKALYPSA NA OBLOZE: Tohle se řítilo na městečko v podhůří!

 
Neskutečný útvar na obloze se před několika týdny objevil nad kanadským ostrovem Newfoundland. Z hor se vyvalil obří mrak, který připomínal na první pohled sněhovou lavinu nebo vlnu tsunami.
31.08.2013 13:30 |

podobné články

FOTO: Vysočinu vyděsil záhadný kruh na obloze!

 
Na obloze nad západní část kraje Vysočina se v úterý kolem poledne objevil obří bílý kruh. Co přesně ho vytvořilo, je velkou záhadou.
14.08.2014 18:05 |

podobné články

Děsivá spirála na norské obloze: Rusové přišli s neuvěřitelným vysvětlením!

 
Před pěti lety se na obloze v Norsku "objevilo něco velmi záhadného":http://www.extra.cz/desiva-hesla-z-wikipedie-4-dil-flatwoodska-prisera-strasi-i-po-sedesati-letech-bylo-to-ufo-nebo-dalsi-podvod. Obří spirála lomcovala noční oblohou a nikdo nevěděl, kde se tam vzala. Teď však Rusové případ rozlouskli.
31.12.2014 08:47 |

podobné články

Slovensko zasáhlo MEGAKRUPOBITÍ: Lidé se báli vycházet z domů

 
Záběry z postapokalyptického filmu? Ale kdeže, jde o video, které pochází od našich sousedů ze Slovenska. Přehnala se nad ním totiž supercela, bouře obřích rozměrů, která s sebou přinesla i nehorázné krupobití. Slováci se kvůli němu báli vycházet i z domovů. Při pohledu na obří kroupy se jim ani nedivíme.
07.05.2015 12:40 |

podobné články

Záhadný objekt na noční obloze: Bylo to UFO?

 
VIDEO: Paní Jaroslava z Jičína nám do redakce poslala zajímavé video, na kterém je záhadný úkaz. Není to poprvé, co se něco podobného objevilo na obloze. Za bezvětří se údajně otáčí, mění směr nebo jednoduše stojí. Jedná se o UFO?
08.10.2009 13:20 |

podobné články

Čtenář Blesk.cz vyfotil na obloze tři slunce najednou

 
Brána do jiné dimenze? Díra v časoprostoru? Rozpad slunce? Kdepak! U Mariánských Lázní se neotevřelo nebe, na obloze se pouze objevil atmosférický optický jev, zvaný haló efekt!
14.02.2011 14:45 |

podobné články

Když peklo čaruje...Sopka v Chile kouzlí na obloze

 
VELKÁ FOTOGALERIE - Mystické divadlo předvádí sopka Puyehue v Chile. Magické blesky běhají po obloze a proplétají se popelem, který vulkán nepřetržitě chrlí. Hotové peklo v jihoamerickém ráji!
06.06.2011 17:25 |

podobné články

Na obloze se zjevila záhadná světelná formace

 
Záznamů neidentifikovatelných létajících předmětů stále přibývá. V tomto týdnu se UFO objevilo také nad Ruskem. Natočili ho dva muži ve stepní oblasti v Krasnodarském kraji nad řekou Kubáň. Snímek zachycuje něco velmi podivného, shluk jasně zářících světel na temné noční obloze, které se různě formují.
25.11.2011 19:45 |

podobné články

V příštích dnech můžete na obloze vidět Merkur, Venuši, Jupiter, Mars i Saturn

 
Koncem února a v první polovině března bude na večerní obloze zcela mimořádně vidět postupně pět nejjasnějších planet sluneční soustavy známých už starověkým hvězdářům. Zvečera se objeví Merkur, Venuše, Jupiter a Mars a později po západu Merkuru se přidá Saturn.
28.02.2012 15:45 |

podobné články

Na obloze je superměsíc! Pořádně potrápí naše zdraví! Je o 30 % jasnější!

 
Česko prožilo neobyčejně světlou noc. Měsíc v úplňku se totiž rekordně přiblížil k Zemi a byl o 30 % jasnější než kdy jindy! Parádní podívaná na lunu bude i v noci na pondělí, ba dokonce lepší. Po obloze by se nemělo honit tolik mraků.
06.05.2012 12:10 |

podobné články