Článek

Na obloze rotovala obří supercela

 
Obří supercelu natočil minulý týden lovec bouří v americkém státě Illinois. Z bouře následně vzniklo tornádo a oblast zasáhlo také silné krupobití.
21.03.2016 12:40 |

podobné články

Podobné články

Nad Texasem se vytvořila děsivá supercela jako z apokalyptického filmu

 
Na obloze nad regionem Panhandle v americkém Texasu se koncem května zformovala oblačnost připomínající scénu z apokalyptického velkofilmu, zkázu s sebou ale naštěstí nepřinesla. Takzvaná supercela, kterou provázely blesky a hromy, vzbudila neskrývaný údiv mnoha lidí.
04.06.2012 13:15 |

podobné články

Slováci se děsili tornáda, Komárno uvrhla supercela do tmy

 
Minulý čtvrtek si slovenské Komárno prožilo krušné chvilky. Zatímco v České republice opravdu řádilo tornádo, tam "jen" stovky lidí vyděsila tzv. supercela, která ve zrychleném videu nápadně připomíná pohyb tornáda. Celkem 11minutový záběr zrychlený do 20 vteřin pořídil a Novinkám poskytl Miroslav Hráček, který v Komárnu žije.
28.06.2011 16:10 |

podobné články

Slovenské Komárno uvrhla supercela do tmy

 
Minulý čtvrtek si slovenské Komárno prožilo krušné chvilky. Zatímco v České republice opravdu řádilo tornádo, tam "jen" stovky lidí vyděsila tzv. supercela, která ve zrychleném videu nápadně připomíná pohyb tornáda. Celkem 11minutový záběr zrychlený do 20 vteřin pořídil a Novinkám poskytl Miroslav Hráček, který v Komárnu žije.
28.06.2011 16:30 |

podobné články

Hlavu vzhůru! Na noční obloze nyní můžete pozorovat NOVÝ OBJEKT

 
Máte rádi hvězdy a různé jevy na noční obloze? Nyní si přijdete na své. V těchto dnech je podle odborníků na obloze co pozorovat.
04.03.2014 08:30 |

podobné články

Záhadný objekt na obloze: Lidé volali na tísňovou linku, viděli totiž UFO

 
V šoku byli řidiči jedoucí po dálnici mezi Miami a Orlandem na Floridě. Nad hlavami totiž uviděli něco, na co jen tak nezapomenou. Po obloze letěl záhadný světelný objekt. Všichni hned volali na tísňovou linku 911, která zaznamenala tisíce hovorů právě kvůli bílému oblaku na setmělé obloze.
14.12.2015 11:36 |

podobné články

Podivný úkaz na obloze: Je to brána do jiné dimenze?

 
Na internetu se objevilo video, které vědcům nedá spát. Je na něm totiž vidět velmi podivný úkaz na obloze. A vznikají tak konspirační teorie, co by to asi tak mohlo být. Někteří si myslí, že jde o bránu do jiné dimenze. Podivný vír z mraků se objevil na obloze u urychlovače částic CERN nedaleko Ženevy.
12.01.2016 18:56 |

podobné články

Tuhle krásu bylo možné vidět na obloze na Šumavě: To není duha, to je hal!

 
Myslíte, že je tohle obyčejná duha? Omyl! Na obloze totiž můžete díky inverzi pozorovat »halové jevy«, které se duze podobají. Nyní byly vidět na obloze v Churáňově na Prachaticku.
27.10.2016 05:10 |

podobné články

Filipínce vyděsil podivný objekt na obloze. Nikdo neví, co to je

 
Mimozemské plavidlo, nebo obyčejný mrak? Takové otázky si pokládají Filipínci poté, co turista při cestách po zemi natočil ze svého auta podivný útvar na obloze. Video rozvířilo diskuzi na populárním YouTube kanále SecureTeam10, který se neidentifikovatelným jevům na obloze věnuje. Jeho provozovatelé si jsou jisti, že jde o návštěvu z jiné planety. Někteří diváci ale klidnili nadšení, podle nich jde spíše o vrchol hory.
22.08.2017 14:05 |

podobné články

Hořící formule rotovala vzduchem. Pilot přesto přežil

 
Podívejte se na VIDEO z incidentu
02.08.2010 22:42 |

podobné články

Slovensko zasáhlo MEGAKRUPOBITÍ: Lidé se báli vycházet z domů

 
Záběry z postapokalyptického filmu? Ale kdeže, jde o video, které pochází od našich sousedů ze Slovenska. Přehnala se nad ním totiž supercela, bouře obřích rozměrů, která s sebou přinesla i nehorázné krupobití. Slováci se kvůli němu báli vycházet i z domovů. Při pohledu na obří kroupy se jim ani nedivíme.
07.05.2015 12:40 |

podobné články

APOKALYPSA NA OBLOZE: Tohle se řítilo na městečko v podhůří!

 
Neskutečný útvar na obloze se před několika týdny objevil nad kanadským ostrovem Newfoundland. Z hor se vyvalil obří mrak, který připomínal na první pohled sněhovou lavinu nebo vlnu tsunami.
31.08.2013 13:30 |

podobné články

FOTO: Vysočinu vyděsil záhadný kruh na obloze!

 
Na obloze nad západní část kraje Vysočina se v úterý kolem poledne objevil obří bílý kruh. Co přesně ho vytvořilo, je velkou záhadou.
14.08.2014 18:05 |

podobné články

Děsivá spirála na norské obloze: Rusové přišli s neuvěřitelným vysvětlením!

 
Před pěti lety se na obloze v Norsku "objevilo něco velmi záhadného":http://www.extra.cz/desiva-hesla-z-wikipedie-4-dil-flatwoodska-prisera-strasi-i-po-sedesati-letech-bylo-to-ufo-nebo-dalsi-podvod. Obří spirála lomcovala noční oblohou a nikdo nevěděl, kde se tam vzala. Teď však Rusové případ rozlouskli.
31.12.2014 08:47 |

podobné články

Také už nevěříte meteorologům? Odhadněte počasí sami! Předpověď podle mraků!

 
Předpověď počasí meteorologům v posledních dnech příliš nevychází. Kde mají být bouřky a zima, jsou tropy a naopak. Meteorologové jsou v tom tentokrát nevinně, jejich počítače totiž překvapila tzv. supercela, bouře, která je typická pro jižní Ameriku, a proto s ní předpovědní modely nepočítají.
21.06.2012 12:15 |

podobné články

V Evropě hrozí výskyt supercel, jedna málem vznikla i v Praze

 
Meteorologický výraz supercela má respekt po celém světě, zejména pak ve Spojených státech amerických. Tam jsou totiž supercely spojeny se vznikem extrémně ničivých tornád, které si vybírají často daň nejen na majetku, ale i na životech. V Evropě je výskyt supercel poměrně výjimečný.
22.08.2012 16:30 |

podobné články

Pondělní bouřky ukázaly i supercelu

 
V bouřkách, které se v pondělí vyskytovaly ve středních Čechách, se pravděpodobně objevila i supercela. Specifická bouře je tvořena jednou dominantní bouřkou, kolem níž tzv. mezocyklóna.
13.05.2014 11:25 |

podobné články

U Oblasti 51 se objevila obrovská supercela

 
Lovkyně bouří Jody Millerová zachytila v Novém Mexiku působivou supercelu, která se objevila u přísně střežené americké základny vzdušných sil, jíž se nejčastěji říká Area 51 (Oblast 51). Kvůli tajnostem okolo základny se toto místo stalo předmětem mnoha konspiračních teorií.
17.07.2014 18:55 |

podobné články

Muž natočil bouři připomínající loď mimozemšťanů

 
Dech beroucí podívaná se naskytla lovci bouří Benu Jurkovichovi. Podařilo se mu v Kansasu natočit bouři zvanou supercela, která s trochou představivosti připomíná mimozemskou kosmickou loď.
17.05.2015 05:00 |

podobné články

Šílená bouřka v Austrálii: Vichr si hrál s trampolínou, jako by to byl kus hadru

 
Australskou provincii Queensland zasáhla nebývale intenzivní bouře. Supercela s sebou přinesla vítr tak silný, že kácel stromy, což následně způsobilo rozsáhlé výpadky proudu. Některé oblasti navíc zasáhlo krupobití.
28.10.2015 19:25 |

podobné články