Článek

Na Ministerstvu vnitra se hovořilo o genderu a vyhlašovaly se výsledky soutěže Úřad roku „Půl na půl“

 
Rovné příležitosti. Tak se jmenovala konference, kterou ve čtvrtek 4. června 2015, pořádalo Ministerstvo vnitra.
05.06.2015 14:36 |

podobné články

Podobné články

Stateční kluci Zachránili lidské životy:

 
Tohle jsou hrdinové! Na Staroměstské radnici v Praze se včera už po sedmé vyhlašovaly výsledky soutěže Dětský čin roku. Porota volila z 541 příběhů o hrdinství a statečnosti. Deník Aha! přináší dva nejsilnější příběhy se šťastným koncem.
02.12.2011 12:05 |

podobné články

Antimonopolní úřad zrušil Ťokovu zakázku na poradenství o mýtném

 
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil kontroverzní zakázku ministerstva dopravy na poradenství při přípravě veřejné soutěže na výběr provozovatele mýtného systému po skončení letošního roku. Informaci serveru Týden.cz ČTK potvrdil mluvčí ÚOHS Martin Švanda. Zakázku za 52 milionů korun zadal začátkem loňského října ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) bez soutěže společnosti Deloitte. V zatím nepravomocném rozhodnutí úřad ministerstvu nařídil zaplatit pokutu 250.000 korun.
07.01.2016 17:01 |

podobné články

Osobnosti: Dan Martin (103 článků) , Daniel Martin (104 článků) , Daniel Martin (41 článků)

EPT Awards: Češi nejlepší!

 
Po ukončení šesté série European Poker Tour se opět vyhlašovaly výsledky již obligátní soutěže EPT awards, přičemž Češi zásluhou Škampy a Kabrhela skončili v žebříčku zemí na skvělém prvním místě!
05.05.2010 16:50 |

podobné články

Bílá nesměla na Slavíkovi zpívat, přesto zvítězila

 
Zpěvačka Lucie Bílá sice kvůli účinkování v porotě konkurenční primácké soutěže nesměla vystoupit na pódiu ve Státní opeře Praha, kde se vyhlašovaly výsledky Český slavík Mattoni, přesto si ale odnesla v pořadí třinácté ocenění.
28.11.2010 00:00 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2079 článků)

Že by Rusové chtěli být ctnostní a konzervativní? Vždyť se podle toho nechovají. Jen trápí ženy a homosexuály, píše akademik z USA

 
Marko Dumančić z Western Kentucky Univesity porovnává výsledky průzkumů veřejného mínění v oblasti genderu a sexuality s reálnou statistikou. Rusové chtějí být ctnostní, ale potratovost a rozvodovost zde prý patří k nejvyšším na světě.
08.09.2014 09:50 |

podobné články

Zvrácenost a záhuba. Nelituji svých slov o gayích. Mediální šikana. Islám je velká hrozba. Propaganda, že za vše může Putin. A Chovancův úřad… Poslankyně, která odešla z ČSSD, hovoří

 
ROZHOVOR Poslankyně Pavlína Nytrová, která nedávno vystoupila z ČSSD a vzbudila pozornost zmíněním souvislosti mezi homosexualitou a pedofilií, svých slov nelituje a občané jí vyjadřují podporu. Teorie genderu je podle ní zvrácenost, která podporuje záhubu společnosti. Islám považuje za velkou hrozbu. „Za komunistů jsme byli krmeni ruskou propagandou a vše na západ bylo špatné, dnes je dobré jen to, co jde ze západu a z Ameriky, a společnost je denně ujišťována o tom, že za vše může Vladimir Putin,“ říká.
13.01.2017 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (2653 článků)

MV: Další ročník soutěže Úřad roku „Půl na půl“ – respekt k rovným příležitostem

 
Soutěž o nejlepší úřad s rovnými příležitostmi pro ženy a muže organizuje Ministerstvo vnitra od roku 2007, letos tedy již posedmé. Jejím cílem je monitoring a podpora zavádění politiky rovnosti žen a mužů a principů gender mainstreamingu do práce úřadů veřejné správy v České republice. V letošním roce jsou partnery soutěže Alternativa 50+, o.p.s., a Fórum 50 %, o.p.s., mediálním partnerem je časopis Veřejná správa.
07.04.2013 07:50 |

podobné články

Bývalý náměstek Radka Johna opsal diplomku. Titul mu sebrali, na ministerstvu ale zůstává

 
Policejní akademie zrušila vysokoškolský diplom Františku Vaverovi. Muži, který stále zastává vysoký post na Ministerstvu vnitra a o kterém se hovořilo i v souvislosti s funkcí superúředníka. iDnes.cz má k dispozici usnesení, z něhož vyplývá, že diplomovou práci Vavery lze označit za plagiát a jeho jednání za nejhrubší případ porušení publikační etiky.
25.10.2014 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2458 článků)

Skandál Simony Krainové: Vyhodila Hanychovou!

 
PRAHA – Modelky Simona Krainová (36) a Agáta Hanychová (24) se umějí postarat o pořádný rozruch na večírku. Jen několik vteřin stačilo na to, aby Krainová nechala Hanychovou vyvést z klubu SaSaZu, kde se vyhlašovaly výsledky prestižní ankety Česká hvězda 2009.
23.05.2009 02:20 |

podobné články

Osobnosti: Agáta Prachařová (2324 článků) , Simona Krainová (1757 článků)

Ceny Anděl ovládl David Koller. Zemana označil za soudruha, prezidenta kritizovala i Dusilová

 
V pražském Hudebním divadle Karlín se vyhlašovaly výsledky 25. ročníku Cen Akademie populární hudby Anděl.
09.04.2016 18:50 |

podobné články

Ministerstvům práce a vnitra hrozila za chyby v zakázce pokuta 23 miliónů

 
Ministerstvu práce a sociálních věcí a ministerstvu vnitra hrozila za chyby v zakázce související se systémem výplaty sociálních dávek pokuta až do výše 23 miliónů korun. Vyplývá to z rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), které na svých stránkách zveřejnil Nadační fond proti korupci. Oba resorty nakonec dostaly pokutu pouze půl miliónu korun.
26.02.2013 11:30 |

podobné články

Úřad práce ČR chyboval ve více než stomilionovém tendru

 
Úřad práce ČR chyboval ve více než stomilionovém tendru na zlepšení politiky zaměstnanosti v projektu Absolventi a praxe. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil výběr vítěze, Úřad práce musí nabídky firem posoudit znovu. Vyplývá to z informací na webu ÚOHS. Rozhodnutí je pravomocné, Úřad práce se proti němu neodvolal.
17.07.2013 10:35 |

podobné články

Úřad práce chyboval ve více než stomilionovém tendru

 
Úřad práce ČR chyboval ve více než stomilionovém tendru na zlepšení politiky zaměstnanosti v projektu Absolventi a praxe. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil výběr vítěze, Úřad práce musí nabídky firem posoudit znovu. ČTK to zjistila z webu ÚOHS. Rozhodnutí je pravomocné, Úřad práce se proti němu neodvolal. 
17.07.2013 10:45 |

podobné články

Zkaženost a obludnosti z USA a EU a naděje a světlo přicházející z Ruska. Aktivisté za lidská práva diskutovali...

 
REPORTÁŽ V pondělí proběhla debata pořádaná konzervativní Akcí D.O.S.T., která se týkala útoku západní nové levice proti rodině, její podpoře homosexualismu a šíření zvrácené sexuální morálky pro děti ve školkách a školách v rámci teorie genderu.
18.02.2015 12:36 |

podobné články

Neziskovky a Marksová: Začíná křik kvůli tomu, že si prý ministryně hlavně „honí to svoje“

 
„Paní ministryně si všímá genderu na úkor ostatních problémů týkajících se ministerstva práce a sociálních věcí. Jsou tam témata, která nikdo nezvedá,“ stěžuje si pro ParlamentníListy.cz na Michaelu Marksovou expertka pro sociální oblast ODS Lenka Kohoutová. Další kritici poukazují na její „vstřícný“ postoj k takzvaným Norským fondům. Ale manažer programu Prosazování genderové rovnosti Tomáš Pavlas k tomu namítá: „V případě Norských fondů se spojily hned dva značně rozšířené a iracionální hněvy. Vůči feminismu a na nevládní neziskové organizace. První bychom mohli popsat jako iracionální obavu z uskutečnění dívčí války, druhý jako iracionální představu o luxusně slastném životě lidí zaměstnaných v nevládkách,“ konstatuje.
02.06.2016 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Kohoutová (104 článků)

Spojení mezi homosexuály a pedofily se najít dá. Nytrová nic skandálního neřekla. A 80procentní výskyt AIDS mezi gayi… Obránkyně rodiny Jochová promlouvá o dost choulostivých věcech

 
ROZHOVOR Výbor na obranu rodičovských práv a Mladí křesťanští demokraté pořádají pod záštitou kardinála Dominika Duky a předsedy Ekumenické rady církví v ČR Daniela Fajfra Den pro rodinu. Předsedkyně Výboru na obranu rodičovských práv (VORP) Jana Jochová vysvětlila smysl celé akce. Má bránit tradiční rodinu proti homosexualismu a požadavkům genderu. Jochová upozorňuje na věci, o kterých se na veřejnosti moc nemluví…
06.08.2016 04:55 |

podobné články

Konvička: GL, GLB, GLBT, GLBTI…

 
Dozvídám se z facebooku – vzdělanec se dnes vše podstatné dozvídá z facebooku – že EU má novou starost, péči o GLBTI lidi v Mongolsku. To „I“ na konci jsou prý intersexové. Nevím, čím se „I“ liší od trans-sexuálů (T) a trans-genderů (taky T), ...
16.02.2017 18:40 |

podobné články

Technologická agentura České republiky hodlá podporovat odpovědný výzkum a inovace

 
Technologická agentura ČR pořádala dne 28. března 2017 třetí setkání Platformy žen ve výzkumu a podnikání, kterou zahájila nová předsedkyně Akademie věd České republiky, paní prof. RNDr. Eva Zažímalová, CSc a ministr pro lidská práva a rovné příležitosti ČR JUDr. Jan Chvojka. Letošní setkání neslo podtitul Gender v kontextu odpovědného výzkumu a inovací, včetně problematiky genderu z perspektivy mužů.
30.03.2017 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Chvojka (122 článků)

Výsledky soutěže Výrobní družstvo roku vyhlášeny

 
V rámci 24. valného shromáždění Svazu českých a moravských výrobních družstev, které se konalo v pondělí 22. června v Nymburku, byly vyhlášeny výsledky 4. ročníku soutěže Výrobní družstvo roku. První místo v kategorii družstev s nejlepšími ekonomickými výsledky obsadilo Dřevozpracující družstvo Lukavec. V kategorii družstev zaměstnávajících osoby se zdravotním postižením se na první pozici umístilo výrobní družstvo Otava Písek.
23.06.2015 16:17 |

podobné články