Článek

Na lipenských sjezdovkách je už přes půl metru sněhu

 
Návštěvníci Skiareálu Lipno se mohou těšit na první letošní lyžovačku ve velmi dobrých podmínkách. Nejdříve se v pondělí dětem otevře výukové hřiště Fox park se třemi pojízdnými koberci a lyžařskou školou a o den později se lyžaři vydají na sjezdovky Jezerní, Spojovací, Lišáka Foxe a Dámskou.
03.01.2016 18:01 |

podobné články

Podobné články

Na Lysé hoře napadlo půl metru sněhu

 
Téměř v půl metru sněhu se brodí lidé na Lysé hoře. „Máme tady 46 centimetrů sněhu a stále sněží. Občas sníh vystřídá déšť či déšť se sněhem,“ řekl v úterý Právu meteorolog z Lysé hory Stanislav Ondruch. Jak dodal, tolik sněhu v květnu nepamatuje.
19.05.2010 03:10 |

podobné články

Na horách bude řádit orkán Xaver: napadne až půl metru sněhu, hrozí bílá tma

 
Do České republiky míří studená fronta, která s sebou přinese jednak chladné počasí a větrno, jednak sněhové srážky. Na horách může přes víkend napadnout až téměř půl metru sněhu. Silný vítr tam navíc může dosahovat rychlosti orkánu. V nížinách bude příval sněhu nižší. Novinkám to řekla Dagmar Honsová z Meteopressu.
05.12.2013 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (710 článků)

Ski areál SYNOT Kyčerka hlásí až půl metru sněhu!

 
Ski areál SYNOT Kyčerka láká malé i velké lyžaře na skvělé lyžařské podmínky. Na sjezdovkách leží 30-50 cm sněhu. Sněžná děla jedou naplno ve dne i v noci. Na své si tak už přijdou všichni – dětem je určen pohyblivý pás a dvě dětské sjezdovky, zkušenějším lyžařům pak červená a modrá sjezdovka. V sobotu si navíc návštěvníci mohou užít také večerní lyžování.
08.01.2016 17:10 |

podobné články

Jablonec hlásí kalamitu, nasadil „Stalinovy ruce“: Přibylo půl metru sněhu

 
V Jablonci nad Nisou vyhlásili v pondělí v 11:00 kvůli sněhu kalamitní stav. Za víkend napadlo v podhorském městě více než půl metru sněhu. Nedaří se ho odklízet ve lhůtách daných plánem zimní údržby, řekla mluvčí magistrátu Markéta Hozová. V souvislosti s kalamitou jsou ve městě vypnuté parkovací automaty a parkování je tak zdarma. Radnice žádá řidiče o ohleduplnost.
16.01.2017 13:10 |

podobné články

Na lipenských svazích si užívají celé rodiny

 
Služby na nejvyšší úrovni a 9640 metrů sjezdovek nabízí lyžařům Skiareál Lipno. Vyhledávají jej především rodiny s dětmi všech věkových kategorií. Jediné pětihvězdičkové zimní středisko na jihu Čech je vyhlášené nejen lyžařskými možnostmi, ale také další nabídkou a atrakcemi, jakými jsou například Stezka korunami stromů, místní Aquapark, nebo Hopsárium.
22.01.2015 13:07 |

podobné články

Ski areál SYNOT: Sobota na Kyčerce bude ve znamení masek!

 
Ski areál SYNOT Kyčerka stále hlásí výborné podmínky pro lyžování. Lyžaři si užívají počasím již téměř jarní lyžovačku – na sjezdovkách je přibližně půl metru sněhu a v noci mrzne, ale přes den je většinou azurová obloha a svítí sluníčko.
11.03.2015 14:11 |

podobné články

Chraňte si hlavu na sjezdovkách! Nezapomeňte na přilbu

 
Na sjezdovkách v Česku nejsou zatím povinné přilby. Podle našich odhadů lyžuje bez helmy stále ještě tak padesát procent lyžařů. Co se týče dětí, tak tam je to spíše výjimka.
10.01.2011 22:20 |

podobné články

VIDEO Pomóóóc! Spása přijede za pár minut!

 
Tisíce lyžařů v těchto dnech brázdí české sjezdovky, právě po svátcích jsou hory doslova přecpané turisty a svátečními lyžaři. Přestože počet úrazů na sjezdovkách již řadu let roste, málokdo ví, co se stane, když si zraněného lyžaře ze svahu vezmou do parády záchranáři z horské služby. Aha! strávilo na šumavských sjezdovkách celý den...
27.12.2011 12:05 |

podobné články

Na horách pozor! Po dešti se na sjezdovkách vytvořily ledové krunýře

 
Horská služba varuje - v Beskydech se na sjezdovkách po dešti vytvořil ledový krunýř. Pro lyžaře může být velice nebezpečný, způsobit si na něm mohou i smrtelná zranění.
13.03.2012 08:35 |

podobné články

Poslanci chtějí pro mladé lyžaře povinnou přilbu a jasná pravidla na sjezdovkách

 
Poslanci v úterý poslali do druhého čtení návrh zákona, kterým by předkladatelé chtěli upravit pravidla chování na sjezdovkách. Lyžaři a snowboardisté mladší 18 let by na sjezdovce museli mít ochrannou přilbu. Stejnou povinnost by měli i mladí cyklisté při jízdě mimo komunikace. Poslanci propustili normu dál navzdory nesouhlasnému stanovisku vlády i odpůrcům, kteří považují návrh za nadbytečný.
26.03.2013 18:45 |

podobné články

Závidíte? Takhle si Adamcovi s roztomilými dětmi užívají sluníčka na rakouských sjezdovkách

 
Zatímco všichni ostatní už se v české kotlině psychicky připravují na jaro, manželé Adamcovi si se svými dětmi a dalšími rodinnými příslušníky užívají slunečného počasí na rakouských sjezdovkách v Zillertalu.
02.03.2014 16:05 |

podobné články

Na slovenské sjezdovky mohou děti už jen s helmou

 
Už během letošní sezony budou na slovenských sjezdovkách lyžaři a snowboardisté do 15 let muset nosit ochrannou přilbu. Od novely, kterou dnes schválili slovenští poslanci, si ministerstvo vnitra slibuje snížení počtu úrazů. V zákoně mimo jiné upravuje také obecná pravidla chování lyžařů na sjezdovkách.
30.09.2015 20:05 |

podobné články

Eko-kom: Barevné koše na tříděný odpad budou i na sjezdovkách

 
Třídění odpadů míří i v letošní zimní sezóně do českých hor. Díky unikátnímu projektu najdou lidé barevné koše také na sjezdovkách.
14.12.2017 15:25 |

podobné články

Obleva dělá vrásky vlekařům. Zlom má přijít v pátek, napadne až 40 cm sněhu

 
Teplé počasí s deštěm se na řadě míst České republiky promítlo do nižší návštěvnosti skiareálů. Výše položená střediska ale mají na sjezdovkách sněhu dostatek, a na své si na horách přijdou i běžkaři. Vlekaři navíc doufají, že se ještě v pátek a v sobotu přes noc ochladí tak, že budou moci spustit sněžná děla. V Čechách, na Českomoravské vrchovině a na Blanensku se může od čtvrtečního odpoledne do pátečního rána tvořit náledí. Na východě Moravy a Slezska bude v noci na pátek vydatně sněžit, na některých místech může napadnout i 40 centimetrů.
28.12.2017 16:40 |

podobné články

Hurá na hory! O víkendu je zavalí až půl metru sněhu

 
Víkend přinese do hor vydatné sněžení, do nedělního večera napadne i přes půl metru sněhu. Maximální denní teploty se budou v sobotu pohybovat mezi 0 až 4 °C, v neděli se o stupeň ochladí, v nižších polohách bude sníh většinou odtávat, řekla v pátek agentuře Mediafax meteoroložka Dagmar Honsová.
16.12.2011 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (710 článků)

Na Lipně se protáhne sezóna až do Velikonoc

 
Díky velmi příznivým podmínkám se lyžařská sezóna ve Skiareálu Lipno protáhne až do velikonočních svátků. Na sjezdovkách je stále až půl metru sněhu a lyžaři se mohou těšit na mimosezónní slevy i hlavní hit sezóny sjezdovku Vyhlídku s atraktivním terénem.
10.03.2016 08:55 |

podobné články

O víkendu zahrnou Česko přívaly sněhu, může napadnout i půl metru

 
Do Česka se valí od jihu mohutná vlna sněžení, přes víkend by mohlo napadnout místy až 50 centimetrů nového sněhu a meteorologové varují před kalamitou. Do toho bude foukat silný vítr, na horách se budou tvořit sněhové závěje, na silnicích v nížinách jazyky, a na jihu Moravy i ledovka. Český hydrometeorologický ústav vydal kvůli množství sněhu výstražnou informaci.
07.01.2010 10:35 |

podobné články

České hory praskaly ve švech, v Krkonoších nejvíc sněhu za pět let

 
Krkonoše o víkendu zaplnily tisíce lyžařů, Špindlerův Mlýn dokonce v sobotu zaznamenal rekordní návštěvu probíhající sezóny – 10 000 lyžařů. Sněhu je na sjezdovkách díky bílé nadílce v minulých dnech nejvíce za posledních pět let. Rekord hlásí areál Mísečky-Medvědín, až 150 centimetrů.
08.01.2012 21:50 |

podobné články

Lyžovačka na Kyčerce: 60 centimetrů sněhu!

 
Skvělé podmínky pro lyžování v těchto dnech nabízí Ski areál SYNOT Kyčerka. Na sjezdovkách leží přibližně 60 centimetrů prachového sněhu a v provozu jsou 2 velké a 2 malé sjezdovky, včetně parku pro nejmenší lyžaře. Zájemci mohou využít také jedinečné atmosféry večerních lyžování.
09.01.2015 15:37 |

podobné články