Článek

Na Hradě svítily protičínské nápisy. Aktivistický spektákl, komentoval Ovčáček

 
Na budovu Pražského hradu v noci aktivisté promítali nápisy kritizující návštěvu čínského prezidenta. Mezi nápisy se objevila například hesla "prezident na prodej". Policie nikoho nezadržela a Pražský hrad podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka věc řešit nebude. Podle něj jde jen o aktivistický spektákl, za kterým stojí předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.
30.03.2016 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (5804 článků)
Podobné články

Klaus k rozhodnutí ÚS: je to aktivistický a bezprecedentní krok

 
Jako první přišla reakce na úterní rozhodnutí Ústavního soudu, který odložil konání mimořádných voleb, z Hradu. Prezidenta Václava Klause krok ústavních soudců zjevně zaskočil. „Jde o aktivistický a bezprecedentní krok, který bude mít zásadní dopad na politický systém,“ zhrozil se Klaus bezprostředně po vyřknutí verdiktu.
01.09.2009 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8256 článků)

Organizátoři protičínské demonstrace podali ústavní stížnost na postup policie

 
Organizátoři březnové protičínské demonstrace nesouhlasí s postupem policie a magistrátu, který neumožnil demonstraci na Hradčanském náměstí během návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga. Podali kvůli tomu dvě správní žaloby na 13 lidí, ústavní stížnost a návrh 18 senátorů na zrušení paragrafu z dopravního zákona.
27.05.2016 15:20 |

podobné články

Pravomoci mluvčího nepřekračuji, řekl Ovčáček a přijal na Hradě zástupce německé AfD

 
Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček přijal v pondělí na Hradě bavorského šéfa protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD) Petra Bystroně. Setkáním pověřil mluvčího prezident Miloš Zeman, který se s Bystroněm nemohl setkat z časových důvodů. Ačkoli se odborníci pozastavovali nad tím, že není obvyklé, aby prezidenta zastupoval mluvčí, Ovčáček tvrdí, že své kompetence nepřekračuje.
16.05.2016 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (15178 článků)

Přemysl Sobotka: Aktivistický Zeman zasahuje do věcí, kterým nerozumí

 
Prezident Miloš Zeman si rozhněval pravicové politiky. Důvodem se stal jeho projev před budovou Českého rozhlasu na pietním aktu u příležitosti 68. výročí Květnového povstání českého lidu, což komentoval v Lidových novinách Daniel Kaiser slovy, že šlo o „prozatím nejšílenější výrok“ Miloše Zemana. Senátor Jaroslav Kubera se ale tomu směje.
07.05.2013 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (494 článků) , Přemysl Sobotka (448 článků) , Miloš Zeman (15178 článků)

Sobotka: Aktivistický Zeman zasahuje do věcí, kterým nerozumí

 
Prezident Miloš Zeman si rozhněval pravicové politiky. Důvodem se stal jeho projev před budovou Českého rozhlasu na pietním aktu u příležitosti 68. výročí Květnového povstání českého lidu, což komentoval v Lidových novinách Daniel Kaiser slovy, že šlo o „prozatím nejšílenější výrok“ Miloše Zemana. Senátor Jaroslav Kubera se ale tomu směje.
07.05.2013 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (494 článků) , Miloš Zeman (15178 článků)

Zeman na Hradě, to je peklo pro Kalouska a Nečase. A nejen je...

 
POLITOLOGOVÉ Někteří politologové souhlasí s názorem expředsedy ČSSD a expremiéra Vladimíra Špidly, že prezidentský kandidát Miloš Zeman má koncept přejít k prezidentskému nebo poloprezidentskému systému, pokud se stane hlavou státu. Jako aktivistický prezident by mohl Miloš Zeman (SPOZ) vyvolat vážné střety s dosud vládnoucím kabinetem premiéra Petra Nečase (ODS).
25.01.2013 11:17 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (226 článků) , Petr Nečas (9162 článků) , Miloš Zeman (15178 článků)

Profesor Krejčí varuje před dalším "pučem" na Sobotku. Možná již brzy

 
ROZHOVOR Politolog Oskar Krejčí se zamýšlí nad situací v sociální demokracii a opakovanými ostrými výpady šéfa ČSSD vůči prezidentu Miloši Zemanovi. Kdyby byl prý na Hradě Sobotkův kamarád, aktivistický prezident by se mu naopak líbil. Podle profesora Krejčího Bohuslav Sobotka zůstane ve velmi slabé pozici a ČSSD může skončit i s pouhými deseti procenty.
15.01.2014 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (7363 článků)

Ovčáček se vyznamenal! Prezidentův mluvčí zdravil odpůrce červeným pouzdrem!

 
Pískotem, červenými kartami a nápisy bolševik a hulvát reagovala včera hrstka obyvatel Dobrušky na Rychnovsku na návštěvu prezidenta Miloše Zemana. Proti nim se ale pohotově postavil jeho mluvčí Jiří Ovčáček.
18.02.2015 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (15178 článků)

Zásah policie místo televize. Ovčáček tleská akci proti „narušiteli“ na Hradě

 
Dva dny poté, co skupina Ztohoven vyvěsila na Pražském hradě místo prezidentské standarty červené trenýrky, se jeden z umělců chtěl na střechy vydat znovu. Aspoň to tvrdí policie, která ho za zadržela dříve, než se mu to podařilo. Skupina Ztohoven odmítá tvrzení, že se její člen snažil o stejný kousek jako v sobotu. Prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček při té příležitosti připomněl slovník komunistické pohraniční stráže.
21.09.2015 16:20 |

podobné články

Policie zakázala skautům zpívat na Hradě českou hymnu. Ovčáček se omlouvá

 
Mladí skauti nesměli v neděli uctít svého patrona sv. Jiří zapěním státní hymny před bazilikou sv. Jiří na Pražském hradě. Zabránila jim v tom policie. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se za to nyní omlouvá. Podle něj policie zasahovala zbytečně horlivě.
25.04.2016 11:45 |

podobné články

„Německo uprchlíky nezvládá.“ Ovčáček si na Hradě notoval s kritikem Merkelové

 
Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček z pověření prezidenta přijal na Hradě Petra Bystroně, českého rodáka a šéfa bavorské Alternativy pro Německo. Ta ostře vystupuje proti politice Angely Merkelové. Sám Bystroň upozorňuje, že Německo uprchlíky, které kancléřka pozvala, nezvládá. Politologové však označili schůzku mluvčího s německým politikem za nestandardní. A do setkání si rýpl i opoziční lídr Miroslav Kalousek (TOP 09).
16.05.2016 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (1479 článků) , Miroslav Kalousek (5804 článků)

Skupina Ztohoven rozstříhala prezidentskou standartu a ještě se tím pochlubila. Jsou na úrovni nacistů, komentoval to Ovčáček

 
Recesistická skupina Ztohoven na svých internetových stránkách prozradila, co se stalo se standartou prezidenta republiky, jež je jedním ze státních symbolů České republiky. Rozstříhali ji na malé díly a ty rozdají lidem – ve jménu decentralizace moci. Na počin recesistů důrazně zareagoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.
27.06.2016 15:45 |

podobné články

Lístek za 8 000 korun, divočák a Verešová. Zeman pořádá na Hradě další ples

 
Prezidentský pár Miloš a Ivana Zemanovi v pátek uspořádá na Pražském hradě reprezentační ples. Stejně jako loni i letos mohou hosté v tombole vyhrát společnou večeři se Zemanovými na Pražském hradě. Uvedl to hradní mluvčí Jiří Ovčáček, který mezi dalšími cenami zmínil také divočáka z Lán.
19.01.2016 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zeman (683 článků) , Miloš Zeman (15178 článků)

Hrubky úředníků: Ulice označují chybnými nápisy!

 
Úředníci na některých radnicích v Plzni mají problém s pravopisem. Některé nápisy na cedulích s názvy ulic a náměstí jsou totiž chybné. Velikou ostudu si například udělaly obvodní radnice Plzeň 2 a Plzeň 4.
01.02.2010 05:20 |

podobné články

Kalousek musí před prací trpět karavan s nápisy ´úřednická mafie´

 
Přímo před vchodem do budovy ministerstva financí stojí už týdny bílý karavan polepený nápisy. Přestože hanobí právě tento resort, úředníci proti němu zasáhnout nemohou.
30.07.2010 15:10 |

podobné články

Odporné nápisy velebí šíleného střelce: Lidé jsou v šoku!

 
Lidé ze sídliště v Devínské Nové Vsi na Slovensku se ještě nevzpamatovali z nedávného krvavého masakru a už musí sledovat další ohavnosti ve svém okolí. Někdo o víkendu nastříkal na budovu, kde se celý děsivý incident odehrál, skandální nápisy: "P.Harman, děkujeme, občané DNV" a "Harman hrdina"!
21.09.2010 13:05 |

podobné články

VANDALISMUS! Kříž u Dobronína hyzdí hanlivé nápisy!

 
Na pietní kříž k uctění památky třinácti povražděných Němců na louce u Budínky nedaleko Dobronína, někdo umístil tabulky s hanlivými nápisy.
14.03.2011 14:15 |

podobné články

Protivládní nápisy na Václavském náměstí budou v sobotu odstraněny

 
Velké nápisy vyvedené bílou barvou na chodníku před sochou svatého Václava na pražském Václavském náměstí odstraní technická správa komunikací zřejmě v sobotu, náklady budou následně vymáhány po autorech. Řekla to mluvčí prvního pražského obvodu Veronika Blažková.
27.07.2012 17:05 |

podobné články

Václavské náměstí pokryly bílé nápisy. Policie má spadeno na vandala

 
Na chodníku pod sochou svatého Václava na Václavském náměstí v Praze se dnes opět objevily velké bílé nápisy. Policie případ předá úřadu Prahy 1, který jej bude řešit v přestupkovém řízení, řekla mluvčí policie Jana Rösslerová. Vandal podle mluvčí porušil vyhlášku hlavního města o čistotě. Hrozí mu pokuta až 30.000 korun. Podobný případ se odehrál už před týdnem.
03.08.2012 13:50 |

podobné články