Článek

Na Berounsku údajně do senátu za ANO kandiduje podnikatel odsouzený za neplacení pojistného

 
Za Hnutí ANO 2011 na Berounsku prý kandiduje člověk, který byl v minulosti odsouzen k osmi měsícům podmíněně. Informace o podnikateli, bývalém starostovi Všeradic na Berounsku a politikovi ANO Bohumilu Stibalovi se objevila na Facebooku s anonymizovaným rozsudkem berounského soudu z roku 2000.
06.10.2016 18:25 |

podobné články

Podobné články

Lidé se budou moci bránit proti neplacení penále. Zasáhl ÚS

 
Občané dostanou šanci se bránit žalobami proti penále za neplacení pojistného na sociální zabezpečení. ÚS zrušil část zákona, jež to znemožňovala.
09.06.2011 11:20 |

podobné články

Nejvyšší kontrolní úřad: Ambiciózní projekt JIM na zjednodušení výběru daní a pojistného stál téměř 3,5 miliardy. Jeho dokončení je v nedohlednu

 
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil projekt jednoho inkasního místa (JIM), který měl zjednodušit a zefektivnit výběr daní, cel a sociálního a zdravotního pojistného. Jejich plátce je měl nově odvádět na jediné místo a prostřednictvím jediného formuláře a fakticky tak komunikovat s jedinou institucí namísto pěti1. Projekt JIM vláda schválila v roce 2008 a do ostrého provozu mělo JIM naběhnout původně od začátku roku 2014, pak vláda termín spuštění ještě o rok posunula. Přestože Generální finanční ředitelství (GFŘ), Ministerstvo financí (MF) a Generální ředitelství cel (GŘC) dosud na projekt vyčerpaly téměř 3,5 miliardy korun, JIM neexistuje a správa daní a pojistného se nezjednodušila. Vláda projekt neukončila, jen zrušila termín dokončení a o novém nerozhodla.
11.07.2016 13:15 |

podobné články

Za ANO kandiduje do Senátu podnikatel roku Hlavatý a ředitelka nadace Naše dítě

 
Hnutí ANO zveřejnilo své kandidátky pro podzimní volby do Senátu a obecních zastupitelstev. O místo v horní parlamentní komoře se bude ucházet například ředitelka nadace Naše dítě nebo úspěšný podnikatel a majitel společnosti Juta Jiří Hlavatý.
05.08.2014 18:30 |

podobné články

Za TOPku bude do Senátu kandidovat Bursík

 
Bývalý ministr životního prostředí kandiduje do Senátu. Martin Bursík, který jednu dobu vedl Stranu zelených kandiduje na senátora za TOP 09. V Senátu by za Prahu 1 vystřídal Zdeňka Schwarze.
18.07.2014 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Bursík (282 článků)

ČSSD a ODS se vzájemně viní z chyby u výběru pojistného

 
ČSSD a ODS se vzájemně viní z údajně chybné úpravy výběru pojistného na sociální zabezpečení. Podle sociálních demokratů může stát kvůli chybě přijít až o 130 miliard korun.
21.12.2009 18:05 |

podobné články

Věci veřejné dostaly nápad: Nekouříš, zaplatíš státu méně

 
V souvislosti s očekávanou zdravotnickou reformou se debatuje o různých návrzích, jak nově stanovit výši pojistného. Delší dobu se například hovoří o tom, že by se výše pojistného pro jednotlivé poplatníky odvíjela částečně od jejich přístupu k prevenci. Nejčastěji navrhovaným principem bylo rozlišení skupiny kuřáků a nekuřáků. I proto se nyní na webu Věcí veřejných intezívně hlasuje o tom, zda nekuřáky při pojištění zvýhodňovat. Pokud převáží názor, že ano, chce strana tento návrh zohlednit a případně navrhnout k projednání vládě. Podle odborníků jsou však podobné návrhy v praxi nemožné.
07.07.2011 21:45 |

podobné články

Penále za neplacení sociálního pojištění lze řešit soudně, rozhodl Ústavní soud

 
AKTUALIZOVÁNO. Lidé dostanou šanci bránit se žalobami proti rozhodnutím úředníků o penále za neplacení sociálního pojištění. Ústavní soud dnes zrušil ustanovení zákona o organizaci a provádění sociálního zabezpečení, které soudní přezkum znemožňovalo.
09.06.2011 10:35 |

podobné články

Zpěvačce Věře Bílé odpojili kvůli neplacení elektřinu. Za pár měsíců skončí na ulici

 
Romská zpěvačka Věra Bílá  (57) si dál zahrává s úřady. Poté, co se jí město Rokycany kvůli neplacení nájemného rozhodlo vystěhovat do holobytu, přestala platit také elektřinu a plyn. "Napojila se načerno na společné prostory. To jsme jí okamžitě zarazili. Ještě byla tak drzá, že si nás objednala na opravu, že jí nefunguje elektřina," řekl Super.cz majitel správcovské firmy Zdeněk Smejkal.
02.08.2011 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Věra Bílá (104 článků)

Neplacení alimentů dostává za mříže stovky Čechů ročně

 
Za neplacení výživného na děti jsou ročně souzeny tisíce Čechů, z devadesáti procent otcové. Právě kvůli dlužným alimentům jdou každoročně stovky z nich do vězení. V těchto případech už pak bývá výživné reálně jen těžko vymahatelné.
14.04.2014 18:50 |

podobné články

Kvůli neplacení alimentů byl v base, ale s novou partnerkou mu to klape: Řanda si užívá lásku s bývalou rosničkou

 
Herec Čestmír Řanda  (56) za sebou nemá zrovna vydařené vztahy. Kvůli neplacení výživného na syna z manželství s herečkou Reginou Řandovou skončil ve vězení. Nevyšel mu ani další vztah se zpěvačkou Terezou Sloukovou, s níž má také syna.
10.04.2016 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Slouková (7 článků) , Regina Řandová (10 článků)

Druhý nejčastější trestný čin? Neplacení výživného. Češi dluží 13 miliard

 
V Česku je druhým nejrozšířenějším trestným činem neplacení výživného. Odborníci se domnívají, že na vině je zákon a také vysoké náklady na vymáhání, které si rodič, který pečuje o dítě sám, nemůže dovolit. Pokud dojde na exekuci, vymáhání trvá roky, než dítě dostane to, co mu podle zákona patří.
24.05.2016 12:15 |

podobné články

Roman Vaškůj z kauzy »Čunek«: Odsouzený podnikatel zmizel!

 
To je vážně výsměch. Odsouzený zlínský podnikatel Roman Vaškůj, který v minulosti figuroval i v korupční aféře někdejšího předsedy lidovců Jiřího Čunka, je zřejmě na útěku.
27.02.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (449 článků)

Hvězda Primy promluvila o své další exekuci. Neuvěříte, jak hloupě se dostala do problémů!

 
Jak Super.cz již informoval, reportér primáckých VIP zpráv Tomáš Kraus má před sebou hned dvě nepříjemná jednání s exekutory. První se týká neplacení pojistného za auto (televizní hvězda tvrdí, že auto měl odhlásit bazar), druhá zase dluhu na zdravotním pojištění .
11.12.2013 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Kraus (82 článků) , Tomáš Kraus (82 článků)

Spisovatel Jáchym Topol kandiduje za zelené do Senátu

 
Spisovatel Jáchym Topol bude na podzim kandidovat za Stranu zelených do Senátu, informoval v neděli zpravodajský server Týden.cz. Do horní komory parlamentu Topol kandiduje v senátním obvodu Mladá Boleslav.
02.07.2012 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Jáchym Topol (22 článků)

Za KSČM kandiduje do Senátu komunistický špion

 
Do Senátu se chystá usednout vojenský špión, který se ke spolupráci rozhodl dobrovolně v dobách tuhé normalizace. Jde o Jaroslava Šlambora, který do horní komory kandiduje za KSČM. Spolupráci s vojenskou kontrarozvědkou dodnes otevřeně přiznává a hájí se tím, že zkrátka byla taková doba a on na rozdíl od jiných nepřevlékl ideologický kabát.
01.09.2012 13:40 |

podobné články

Za Českou suverenitu do Senátu na Praze 10 kandiduje Pavel Jánský

 
VÍME PRVNÍ Za stranu Česká suverenita, jejíž předsedkyní je Jana Volfová, kandiduje do Senátu ve volebním obvodu číslo 22, což je Praha 10, bývalý sociální demokrat Pavel Jánský.
24.07.2014 14:05 |

podobné články

Do Senátu kandiduje úředník spojovaný s nevýhodnými tendry pro stát

 
Bývalý státní úředník Ivan Noveský kandiduje do Senátu za stranu Domov v Praze 9. Server Aktuálně.cz připomíná, že je spojený s firmou, jejíž obchody se státem skončily obrovskými pokutami od antimonopolního úřadu.
06.08.2014 17:25 |

podobné články

Známý pražský advokát a bývalý lidovec kandiduje do Senátu za ODS. Už se prý očistila a půjde nahoru

 
ROZHOVOR Známý advokát Oldřich Choděra kandiduje ve volbách do Senátu v obvodu č. 22 – Praha 10 za ODS. Tato strana ale má volební preference nyní hodně nízké. Třeba podle posledního průzkumu společnosti SANEP se drží těsně nad pětiprocentní hranicí. „Je to zaviněno funkcionáři, kteří spíše hleděli na svůj zájem než na zájem spoluobčanů. Jsem přesvědčen, že ke katarzi ODS již došlo, strana se očistila od nejrůznějších kariéristů a nyní bude opět získávat hlasy občanů,” říká ale Choděra v rozhovoru ParlamentníchListů.cz.
08.08.2014 20:20 |

podobné články

Jihočeský lékař chce léčit zemi. Kandiduje za Topku do Senátu

 
Je profesionál, který zachraňuje a léčí děti. Teď chce řešit i potíže jejich rodičů a zastupovat je ve vysoké politice. Lékař, autor mnoha knih i umělec Martin Gregora kandiduje do Senátu na Strakonicku za TOP 09 a Starostové. Není politický nováček, byl tři roky poslancem Parlamentu.
15.10.2014 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Gregor (7 článků) , Martin Gregora (7 článků)