Článek

Mystické Česko okem dronu!

 
Ať se v České republice vydáte kamkoliv, můžete si být jisti, že narazíte na úžasné dílo přírody či lidí. Při výpravě na severovýchod naší země si užijete jak přírodu, tak kulturu, samozřejmě v kombinaci s notnou dávkou tajemna.
05.09.2016 05:10 |

podobné články

Podobné články

Mystické Česko OKEM DRONU!

 
S dronem jsme se tentokrát vydali na místa, která vyhoví celé rodině. Máte v tom vše: kulturu, poznání, relaxaci a samozřejmě potřebný pohyb ve formě výletu po svých.
20.09.2016 11:30 |

podobné články

CESTY ZA VODOU 1. díl: ČESKO OKEM DRONU!

 
Seriál fotografií tajemných míst z ptačí perspektivy o minulých prázdninách vás natolik oslovil, že jsme se po roce rozhodli pro pokračování. Opět jsme roztočili vrtulky dronu našeho fotografa Davida Malíka, také jsme ho posadili do letadla či horkovzdušného balónu a vyslali na další objevitelskou misi. Výsledkem je opět kolekce unikátních snímků Česka; tentokrát vodstva…
08.07.2017 05:05 |

podobné články

GeoPost testuje technologii dronů pro přepravu zásilek

 
Mezinárodní poskytovatel zásilkových služeb, skupina GeoPost, do které patří i přepravní společnost DPD, nyní testuje používání bezpilotních letounů - dronů. Test, který se konal loni v září v Centru pro studium a testování autonomních modelů* (CEEMA) v jižní Francii, prokázal možné využití dronů v reálných podmínkách. V rámci testů dron úspěšně provedl kompletní automatizovaný let s balíkem zahrnující vzlet, samotný let, přistání a návrat zpět.
29.12.2014 12:19 |

podobné články

Armáda bez bitevních dronů nebude podle Zemana zcela plnohodnotná

 
Česká armáda by podle prezidenta Miloše Zemana neměla příliš váhat s pořízením dronů. Po pozorovacích bezpilotních letounech by měla ve druhé vlně pořídit bojové letouny, bez nichž v budoucnosti nebude zcela plnohodnotná. Zeman to dnes řekl na velitelském shromáždění. Širší využívání dronů Zeman české armádě opakovaně doporučuje.
29.11.2016 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20493 článků)

Česko okem dronu II.: Rybníky, řeky,potoky, prameny nebo plovárny!

 
V druhém díle našeho putování po vodních krásách České republiky si připomeneme výsledky snažení lidí i přírody, opět z ptačí perspektivy. Touláme se po místech slavných i skrytých, rozhodně ale všechna stojí za návštěvu.
09.07.2017 12:15 |

podobné články

CESTY ZA VODOU VI. díl: ČESKO OKEM DRONU!

 
Zdánlivě běžné a nezajímavé věci v sobě mnohdy skrývají mnohem víc, než si myslíme. A stejně tak to je i s některými místy, která jsme v rámci putování za krásami vody navštívili. Objevili jsme je z výšky, ovšem když se dozvíte ještě něco o jejich historii, získáte na ně nový pohled. Jako na opuštěný kostel, jemuž stavba přehrady odřízla přístupovou cestu nebo rybník Vražda, který svůj strašidelný název nedostal jen tak náhodou.
06.08.2017 12:15 |

podobné články

Cesty za vodou - Česko okem dronu VII. díl: Vodní nádrž Džbán a mnoho dalšího!

 
I když je Česká republika v porovnání s ostatními zeměmi brána za malou a zdá se být prozkoumána, pořád je co objevovat. I ti největší dobrodruzi co projeli naši vlast křížem krážem, mohou zjistit, že se jim skrývá něco nového přímo pod nosem. Třeba že most, který míjíte každý den, je slavný z pohádek, nebo že pár kilometrů od Chebu se skrývá nádherná vodní divočina.
13.08.2017 05:10 |

podobné články

CESTY ZA VODOU X. díl: ČESKO OKEM DRONU!

 
Voda je živel, umí být nevypočitatelná, nemilosrdná, zničující. Ovšem také ochraňující a spásná. V minulosti mnohdy definovala zemské hranice, hradům díky vodním příkopům zajistila nedobytnost. V moderní době zaceluje rány, které do krajiny člověk bezohledně vrývá. Zahlazuje průšvihy průmyslového vandalismu, jako jsou třeba díry v zemi po ukončené těžbě nerostných surovin. Když zalijete »měsíční krajinu« vodou, bude z toho jednou možná krásný park nebo rezervace. Ještěže nás alespoň tohle napadlo…
03.09.2017 05:05 |

podobné články

Inovativní pizzerie doručuje jídlo pomocí dronů

 
„Rozvoz“ pizzy pomocí bezpilotních dronů je realitou. Tedy alespoň v ruském městě Syktyvkar, které tento letecký způsob doručování spustilo v sobotu, napsala agentura Reuters.
24.06.2014 07:20 |

podobné články

Dronů je na českém nebi stále víc. Zlevňují a získávají na popularitě

 
Malá bezpilotní letadélka už dávno nejsou výmyslem autorů sci-fi literatury nebo tvůrců počítačových her. Běžně dnes pomáhají policistům, hasičům a pomalu se stávají oblíbenou hračkou dětí i dospělých. V Česku se z dronů stává výnosný kšeft. Jako houby po dešti tady vznikají firmy, které svým zákazníkům pořizují záběry z ptačí perspektivy právě za pomoci bezpilotních letadélek. 
13.03.2015 17:45 |

podobné články

VIDEO Češi natočili pomocí dronu GTA ve skutečném životě

 
Krátkého videa si všimly i zahraniční servery, které jsou nadšené především z pilota dronu, jenž video snímal.
04.05.2015 15:55 |

podobné články

Pekárna bude jako první na světě doručovat rohlíky pomocí dronů

 
Pekárna ze španělské Kantábrie je přesvědčena, že bude jako první podnik tohoto druhu doručovat čerstvé výrobky zákazníkům pomocí dronů. Světovou jedničkou se má stát pekařství Currus & Co z kantábrijského města Somo na severu země.
21.07.2015 08:00 |

podobné články

Nový rozměr brutality! Islámský stát natáčí popravy z dronu

 
Fanatici z Islámského státu (ISIS) rádi světu předvádějí, jak brutální dokážou být. Dokazuje to i nové video, které zachycuje popravu mladého muže v iráckém Ramádí. Islamisté natočili svůj bestiální čin poprvé z dronu.
19.10.2015 11:50 |

podobné články

Telička (ANO): Přehledná legislativa - první krok k bezpečnému používání dronů

 
Obliba malých bezpilotních letounů, tzv. dronů, v poslední rychle roste a stejně dynamicky se vyvíjejí jejich technologie. Drony, až už se používají profesionálně nebo pro zábavu, také představují velkou příležitost pro evropské hospodářství, kterou však omezuje neexistence harmonizovaných pravidel na celoevropské úrovni. Ten také brání dalšímu technickému rozvoji a inovacím.
08.11.2015 16:36 |

podobné články

Objeví se na českých hranicích kvůli uprchlíkům drony? Armáda to nevylučuje

 
Dočkáme se nasazení armádních dronů při ochraně českých hranic? Vojáci jsou na tuto variantu připraveni. Loni česká armáda získala pět amerických dronů, všechny mohou nést jak klasické, tak infračervené kamery, žádný však není vybaven zbraněmi. Armáda zároveň zkoumá možnosti včasné výstrahy před cizími drony a připravuje se dokonce na zavedení průzkumných vozidel bez řidiče.
15.03.2016 06:05 |

podobné články

Češi kvůli obavám z dronů kontaktovali i americkou NASA

 
Rozmach bezpilotních letounů alias dronů a ohrožení, která mohou způsobit, řeší i české úřady a bezpečnostní složky. A sondují, jak se s drony potýkají v cizině.
24.04.2016 19:55 |

podobné články

Česká pošta chce svou „balíkoptéru“. Rozvážku pomocí dronů brzdí zákony

 
Doručování balíků s pomocí dronů už zkouší německá či švýcarská pošta a jejich využívání plánuje také internetový obchod Amazon. Mezi pionýry této služby by mohla být i Česká pošta, jenže její snahu zatím komplikuje nedostatek peněz i složité zákony. V Česku by například létající stroje nemohly létat mezi domy, aby neohrozily lidi.
23.08.2016 19:15 |

podobné články

Drony jsou bezpečnostní riziko. Expert: Nad cíl se dostanou nepozorovaně

 
Internetový obchod Amazon v Británii testuje provoz dronů na dopravu zboží. Řada bezpečnostních expertů se ale bojí jejich zneužití. Kvůli chybějící regulaci provozu mluví o možnosti vzniku nových typů teroristických útoků. Podle tuzemského odborníka na bezpečnost Andora Šándora může potencionální útočník na konstrukci dronu umístit výbušninu a nepozorovaně jej dostat nad cíl.
11.10.2016 06:30 |

podobné články

Eurosport inovuje a chce nabídnout nový druh sportovní zábavy: Program obohatí atraktivní závody dronů!

 
Ve snaze nabídnout divákům novou a inovativní sportovní zábavu Eurosport oznámil své partnerství s DR1 Racing, špičkovou mezinárodní sérií závodů dronů!
19.10.2016 21:35 |

podobné články