Článek

Mynář, Langer a Háva. Policie prověřuje fotovoltaické elektrárny a narazila na velká jména

 
Policie rozplétá komplikovaný případ spojený se solárním byznysem v Česku. Snaží se mu přijít na kloub, a to už tři roky. Teď vyšetřování rozjela na plné obrátky a na povrch vyplouvají známá jména. V případu se objevuje exministr vnitra Ivan Langer (ODS) a kancléř prezidenta Zemana Vratislav Mynář, ale je možné, že dojde i na rodinu zbrojaře Richarda Hávy.
04.12.2015 07:21 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Langer (658 článků) , Vratislav Mynář (925 článků) , Richard Zeman (7 článků)
Podobné články

ČEZ začal půjčovat baterie pro fotovoltaické elektrárny

 
Společnost ČEZ začala jako první v Česku půjčovat bateriový systém, který akumuluje elektřinu z fotovoltaické elektrárny. Právě systém ukládání energie je jedním z předpokladů dalšího rozšíření výroby energie z fotovoltaik na střechách domů. Moderní baterie sonnen prodává ČEZ od loňského roku.
27.02.2017 09:45 |

podobné články

Nejvyšší správní soud rozhodl ve věci týkající se výroby elektřiny pro provozovnu fotovoltaické elektrárny Tuchlovice

 
Nejvyšší správní soud včera shledal důvodnou kasační stížnost stěžovatelky FVE III Tuchlovice s. r. o. a zrušil rozsudek Krajského soudu v Brně, jímž bylo zrušeno rozhodnutí o udělení licence na výrobu elektřiny na dobu 25 let pro provozovnu fotovoltaické elektrárny FVE III Tuchlovice, a vrátil věc krajskému soudu k dalšímu řízení.
31.03.2017 11:55 |

podobné články

Vyšetřování v cizině, ve hře i Kalouskův Háva. Do Prahy už šel fax

 
Aféra Vlasty Parkanové není jediným případem, ve kterém se objevují jména Omnipol a Richard Háva. V sousedním Rakousku se souběžně s kauzou CASA připravuje řízení s lobbistou Alfonsem Mensdorffem-Pouillym, který s Hávou dříve spolupracoval.
11.07.2012 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (695 článků)

Insider: Policie prověřuje stavbu elektrárny ČEZ za 35 miliard Kč

 
Protikorupční policie prověřuje stavbu elektrárny Ledvice, kterou vlastní společnost ČEZ. Firma za již dvouleté zpoždění stavby dosud neúčtovala pokuty, napsal dnes internetový deník Insider. Nový blok elektrárny za 35 miliard korun o výkonu 660 megawattů se měl do sítě zapojit loni v prosinci. 
12.03.2013 17:40 |

podobné články

Policie prověřuje stavbu elektrárny ČEZu za 35 miliard

 
Protikorupční policie prověřuje stavbu elektrárny Ledvice, kterou vlastní společnost ČEZ. Firma za již dvouleté zpoždění stavby dosud neúčtovala pokuty, napsal dnes internetový deník Insider. Nový blok elektrárny za 35 miliard korun o výkonu 660 megawattů se měl do sítě zapojit loni v prosinci.
12.03.2013 22:25 |

podobné články

Bývalý šéf Omnipolu už zde nemá vliv, tvrdí vedení společnosti

 
Současné vedení společnosti Omnipol popírá, že by na její chod měl vliv bývalý šéf firmy Richard Háva, který je v médiích často označován za blízkého přítele ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09). Háva už před několika lety oznámil, že svůj podíl v Omnipolu převedl na své dva syny Petra a Martina. Kalousek byl ministrem financí v době, kdy ministerstvo obrany vedené Vlastou Parkanovou (TOP 09) uzavřelo s Omnipolem smlouvu na pořízení dopravních letadel CASA, o nichž se v médiích hovoří jako o předražených. Parkanovou chce nyní kvůli spornému nákupu letounů vyšetřovat policie, Kalousek se jí zastává. Informuje ČTK.
19.06.2012 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (695 článků) , Miroslav Kalousek (6373 článků) , Richard Martin (17 článků) , Richard Martin (28 článků)

Zeman: Kancléř Mynář si musí co nejrychleji dodělat prověrku

 
Hradní kancléř Vratislav Mynář si musí co nejrychleji dodělat bezpečnostní prověrku, jinak mu hrozí, že o tento post přijde. V České televizi to řekl prezident Miloš Zeman. Mynář, který žádost o vydání prověrky před volbami pozastavil, nemůže kvůli chybějící prověrce zastupovat hlavu státu na klíčových jednáních. Podle Zemana Mynář předpokládal, že se stane poslancem a nebude prověrku potřebovat. Mynář kandidoval za SPOZ, která ale ve sněmovních volbách propadla.
27.10.2013 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20492 článků) , Vratislav Mynář (925 článků)

Zeman: Kancléř Mynář si musí co nejrychleji dodělat prověrku

 
Hradní kancléř Vratislav Mynář si musí co nejrychleji dodělat bezpečnostní prověrku, jinak mu hrozí, že o tento post přijde. V České televizi to řekl prezident Miloš Zeman. Mynář, který žádost o vydání prověrky před volbami pozastavil, nemůže kvůli chybějící prověrce zastupovat hlavu státu na klíčových jednáních. Podle Zemana Mynář předpokládal, že se stane poslancem, a nebude prověrku potřebovat. Mynář kandidoval za SPOZ, která ale ve sněmovních volbách propadla. 
27.10.2013 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20492 článků) , Vratislav Mynář (925 článků)

ÚPLATKÁŘI V POUTECH! Chtěli dotace na fotovoltaické elektrárny

 
Policisté zadrželi trojici mužů, která se snažila podplatit Energetický regulační úřad. Požadovali udělení licence fotovoltaické elektrárně s platností ještě pro rok 2010. Měli by tak nárok na státní dotaci.
03.02.2011 15:00 |

podobné články

Doubrava: Nevyhnutelná nutnost, znárodnit fotovoltaické přízraky

 
A je to venku. Najednou se dozvídáme o neskutečných miliardách korun, které, za hlasitého mlaskání, dostávají ti, kteří vlastní a provozují fotovoltaické elektrárny (FVE). Dostávají je zbytečně. O to více jsou spokojeni.
05.05.2013 15:30 |

podobné články

Ministr Vondra ovlivňoval armádní zakázky, tvrdí zbrojař Háva

 
Ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) je jeden z lidí zainteresovaných na kontraktech na ministerstvu obrany a jeho současné upozorňování na „chobotnici“ ovlivňující zakázky má odpoutat pozornost od politické reprezentace. Prohlásil to v pondělí Richard Háva, bývalý šéf Omnipolu.
06.09.2010 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1124 článků)

Háva: Vondra podporoval zbrojovky z USA

 
Někdejší šéf zbrojařské firmy Omnipol a přítel ministra financí Miroslava Kalouska Richard Háva uvedl, že nynější ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) preferoval výrobce zbraní ze zámoří.
06.09.2010 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1124 článků) , Miroslav Kalousek (6373 článků)

Někdejší zbrojař Háva se zastal Kalouska proti Vondrovi

 
Do sporu mezi ministrem financí Miroslavem Kalouskem (TOP 09) a ministrem obrany Alexandrem Vondrou (ODS) se v pondělí vmísil i bývalý zbrojař a Kalouskův přítel Richard Háva. Podle něj jsou Vondrovy výroky o tom, že za aférami na ministerstvu obrany stojí chobotnice, jež vznikla v 90. letech, kdy tam byl Kalousek náměstkem, účelová manipulace.
07.09.2010 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1124 článků) , Miroslav Kalousek (6373 článků)

Temné skupiny chtějí zničit excelentního ministra Kalouska, říká Richard Háva

 
Zbrojař Richard Háva, který je spojován s ministrem financí Miroslavem Kalouskem, poskytl rozhovor deníku MF DNES. Mluvil v něm o svém vztahu s Miroslavem Kalouskem, o zásluhách firmy Omnipol, ve které dlouhodobě figuruje, i o nákupu letadel CASA, kvůli kterému v poslední době padají dokonce i obvinění.
26.07.2012 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6373 článků)

Liška kritizoval elektronizaci státu. Jen zaprděnec to neocení, napsal mu Langer

 
Bývalý ministr vnitra Ivan Langer (ODS) se nevybíravě opřel do šéfa zelených Ondřeje Lišky za jeho kritiku projektu elektronizace státní správy, kterou měl v době svého působení v čele resortu na starosti právě Langer. Podle Lišky jsou dílčí projekty nepovedené. Langer se ale proti tomuto výroku ohradil a vmetl mu slova jako „idiot“, „blb“ nebo „zaprděnec“.
16.10.2013 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Langer (658 článků) , Ondřej Liška (365 článků)

Než byl Ivan Langer propuštěn, uniklo z dokumentu: Policisté si o exministrovi povídali, jiní policisté to nahrávali. Nic víc v tom není

 
Ivan Langer by včera nebyl ve svém bytě v pražské Pařížské ulici zadržen, kdyby si několik olomouckých policistů ve svých telefonátech dávalo větší pozor na ústa. Odposlechy ÚOOZ totiž v jejich rozhovorech zachytily, co všechno Ivan Langer zase zařídil nebo za co děkuje a na jejich základě si policisté došli i pro někdejšího ministra vnitra. Píše o tom bývalá šéfredaktorka Mladé fronty Dnes Sabina Slonková na webu Neovlivní.cz. Dnes ráno byl Ivan Langer propuštěn na svobodu.
14.10.2015 08:11 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Langer (658 článků) , Sabina Slonková (133 článků)

U jaderné elektrárny Dukovany začíná cvičení Safeguard. Zapojí se i armáda a policie

 
K dukovanské elektrárně se dnes budou cvičně sjíždět vojáci, aby u přístupových cest vybudovali strážní stanoviště a kontrolní místa. Příslušníci pěší roty pak začnou elektrárnu střežit. Jde o úvodní část cvičení Safeguard Dukovany 2016, jehož úkolem je prověřit zajištění vnější ochrany jaderné elektrárny. Do pátku se do akce kromě armády zapojí policie a pracovníci elektrárny. Vyplývá to ze společné tiskové zprávy armády, policie a elektrárny.
19.09.2016 06:26 |

podobné články

ČEZ prý to se soláry taky pěkně rozpálil. Šetří jej policie

 
Dvě fotovoltaické elektrárny polostátního gigantu ČEZ šetří policie. Podle kontroly totiž elektrárny v Čekanicích a Chýnově dostaly licenci ještě nehotové, píší Lidové noviny.
18.03.2016 07:06 |

podobné články

Langer Kollerovi: S vrahy se nekamarádím. To jste přehnal

 
Místopředseda ODS a šéf volební kampaně Ivan Langer v krátkém videu zareagoval na slova hudebníka Davida Kollera. Ten v rámci iniciativy Vyměňte politiky apeloval na voliče, aby ignorovali jména jako Langer, Kavan, Paroubek, protože se kamarádí s vrahy.
19.05.2010 21:05 |

podobné články

Osobnosti: David Koller (290 článků) , Ivan Langer (658 článků)