Článek

Mumford & Sons: Cítíme se jako docela nová kapela

 
Wilder Mind, tak se jmenuje v pořadí třetí album, které u nás již v pátek vydali britští Mumford & Sons. Po folkových deskách Sigh No More (2009) a Babel (2012) se dvojnásobní držitelé Grammy rozhodli změnit svůj zvuk a vyjít vstříc rocku. Poprvé při nahrávání použili elektrické kytary, syntetizéry i rockové bicí. Vydavatelská společnost Universal Music poskytla Právu exkluzivně rozhovor, v němž na otázky odpovídají zpěvák a baskytarista Ted Dwane a zpěvák a klávesista Ben Lovett.
05.05.2015 12:21 |

podobné články

Osobnosti: Ben Lovett (1 článek) , Ben Lovett (1 článek) , Ted Dwane (1 článek)
Podobné články

Mumford & Sons se po třech letech vrátí do Prahy, v květnu zahrají v O2 areně

 
Britská kapela Mumford & Sons vystoupí 20. května příštího roku v pražské O2 areně. Mumford & Sons se do Prahy vrátí po třech letech. Poprvé se zde představili v roce 2013, kdy při prvním vystoupení v České republice zazpívali vyprodanému Velkému sálu pražské Lucerny. Koncert se měl původně konat v Lucerna Music Baru, vzhledem k velkému zájmu posluchačů však byl přesunut do větších prostor. "To znamená, že se vrátíme. Rychle si uvědomujeme, že v České republice a dál na východ máme velký divácký potenciál," uvedl tehdy lídr kapely Marcus Mumford. Oficiální předprodej vstupenek v cenách 1290 až 1590 korun bude zahájen 3. listopadu.
30.10.2015 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Marcus Mumford (6 článků)

Mumford & Sons: Robert Plant řekl, že jsme rock’n’roll

 
Britská skupina Mumford & Sons získala v únoru cenu Grammy za album roku. Nejprestižnější světovou hudební cenu obdržela v Los Angeles za loňskou desku Babel. Ve středu zahraje ve vyprodaném Velkém sále pražské Lucerny. Na otázky Práva před vystoupením odpovídali zpěvák a kytarista Marcus Mumford a banjista a zpěvák Winston Marshall.
06.03.2013 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Robert Plant (44 článků) , Marcus Mumford (6 článků)

Česká premiéra Mumford & Sons: Kapela rozezpívala vyprodanou Lucernu

 
Britská kapela Mumford & Sons při prvním vystoupení v České republice nabídla vyprodanému Velkému sálu pražské Lucerny své písně často vycházející z literárních textů. Nadšené publikum se například dočkalo skladby Roll Away Your Stone, jejíž inspirací byl Shakespearův Macbeth, nebo Dust Bowl Dance ovlivněné romány Johna Steinbecka. 
06.03.2013 15:10 |

podobné články

Osobnosti: John Steinbeck (2 články)

Nová alba: Mumford & Sons, Ciara i Karel Kryl

 
Mumford & Sons a jejich novinka, to byl největší otazník tohoto týdne. Nyní, když už je deska na trhu, se potvrdilo, že se tato kapela skutečně více přiklonila k rockovému vyznění, jak se spekulovalo a ona sama napovídala. Dále je už víceméně klid: reedice slavné kolekce Karla Kryla nahrávku nezměnila, Ciara je pořád zpěvačka z oblasti r’n’b a deathmetaloví Unleashed dělají nadále dobře svou práci.
06.05.2015 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (129 článků)

Nová alba: Mumford & Sons, Ciara i Karel Kryl

 
Mumford & Sons a jejich novinka, to byl největší otazník tohoto týdne. Nyní, když už je deska na trhu, se potvrdilo, že se tato kapela skutečně více přiklonila k rockovému vyznění, jak se spekulovalo a ona sama napovídala. Dále je už víceméně klid: reedice slavné kolekce Karla Kryla nahrávku nezměnila, Ciara je pořád zpěvačka z oblasti r’n’b a deathmetaloví Unleashed dělají nadále dobře svou práci.
06.05.2015 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (129 článků)

RECENZE: Mumford & Sons jsou pro rock moc obyčejní

 
Mumford & Sons je londýnská kapela, které se v posledních šesti letech podařilo něco úžasného. Vedle tradičních ostrovních motivů, zvuků a nálad přijala do své tvorby vliv amerického country a folku a namíchala tak hudební koktejl, který uspěl. Líbil se v Evropě i za oceánem a zamilovali si ho zejména fanoušci, pro které muzika nepředstavuje pouze zábavu, ale hledají v ní i kus umění a tvůrčího kumštu.
04.05.2015 13:35 |

podobné články

Britští Mumford & Sons poprvé v Praze

 
Aktuálně velmi populární a uznávaná britská folk-rocková skupina Mumford & Sons míří do Prahy. V Lucerna Music Baru je uvidíme 6. března 2013.
06.11.2012 12:40 |

podobné články

Grammy za album roku získali Mumford & Sons, "gramofónek" putuje i do Česka

 
V americkém Los Angeles byly rozdány prestižní americké hudební ceny Grammy v hlavních kategoriích. V nejprestižnější kategorii album roku byla úspěšná skupina Mumford & Sons, která si Grammy odnesla za album Babel.
11.02.2013 15:50 |

podobné články

Mumford & Sons, Sandéová a Howard obdrželi ceny Brit Awards

 
Na středečním udílení britských hudebních cen Brit Awards byla vyhlášena nejlepší skupinou folk-rocková čtveřice Mumford & Sons, nejlepší zpěvačkou Emeli Sandéová a nejlepším zpěvákem Ben Howard.
21.02.2013 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Ben Howard (4 články)

Brit Awards kralovali Mumford & Sons, debutanti Emeli Sandé a Ben Howard

 
Na dnešním udílení britských hudebních cenBrit Awards byla vyhlášena nejlepší skupinou folk-rocková čtveřice Mumford & Sons, nejlepší zpěvačkou Emeli Sandéová a nejlepším zpěvákem Ben Howard. Sandéová získala také cenu za album roku se svou debutovou deskou Our Version of Events. Howard byl označen i za britský objev roku. 
21.02.2013 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Ben Howard (4 články) , Emeli Sandé (11 článků)

Mumford & Sons a geniální koncert s pauzami

 
Světový střední poprockový proud, tak jak ho známe z tradičního rádiového vysílání, neprožívá zrovna šťastnou dobu. Zajímavých jmen je v něm sice spousta, leč vpravdě generačních umělců a skupin aby pohledal. Situace tedy nahrává kapelám typu Mumford & Sons.
07.03.2013 11:00 |

podobné články

Mumford & Sons se vracejí do Prahy

 
Britští folk-rockoví Mumford & Sons, které už čeští příznivci měli možnost v Praze vidět, se vracejí s novým albem. V O2 Aréně vystoupí 20. května 2016.
30.10.2015 11:10 |

podobné články

Mumford & Sons odehráli i v hale strhující koncert

 
Teprve podruhé zavítali britští Mumford & Sons do Prahy (poprvé to bylo v roce 2013, kdy hráli ve Velkém sále Lucerny). V pátek večer vystoupili v téměř zaplněné O2 areně, a jestliže před začátkem koncertu mohla její folkrocková hudební tvorba zavdávat příčinu k obavám, že ve velkém prostoru to nebude ono, byla rozmetána během prvních dvou skladeb.
21.05.2016 10:10 |

podobné články

Hansard s Irglovou získali konkurenci, když Mumforda ovládl splín

 
Dobrého folk-rocku je jako šafránu. Většinou přichází odněkud z Velké Británie a Irska, tak jako deska Sigh No More mladé londýnské party Mumford and Sons, jež servíruje deštivé melancholično s pihovatým anglánským šmrncem.
29.03.2010 15:35 |

podobné články

Nejvíce šancí na Grammy mají Jay-Z, Mumford & Sons či The Black Keys

 
V Los Angeles budou v pondělí ráno (středoevropského času) vyhlášeni nositelé amerických hudebních cen Grammy. Letošnímu 55. ročníku udělování nejprestižnějších ocenění ve světě populární hudby budou zřejmě dominovat mužští hudebníci, kteří mají nejvíc hlavních nominací. Minulý ročník ovládla britská zpěvačka Adele a její album 21.
09.02.2013 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Jay-Z (173 článků)

Rolling Stones zahrají na Glastonbury

 
Skupina Rolling Stones bude jednou z hlavních hvězd letošního ročníku letního festivalu Glastonbury. Bude to současně poprvé, kdy na této akci vystoupí. Dalšími headlinery festivalu budou v letošním roce kapely Arctic Monkeys a Mumford & Sons.
28.03.2013 13:55 |

podobné články

Policisté zvládli bezpečnostní opatření v Liberci, koncertovala tam skupina Sons of Bohemia

 
V noci na neděli se v Rock Pub klubu v Liberci uskutečnil koncert skupiny Sons of Bohemia. Před konáním této akce měli policisté získané informace o tom, že by ze strany příznivců a odpůrců hudební produkce uvedené skupiny mohlo dojít k narušení veřejného pořádku.
02.02.2014 12:40 |

podobné články

Pryč se špekem – 3 body, které nepřehlížet!

 
Obáváte se, že cesta za vysněnou postavou bude pořádná fuška? Možná ano, možná také ne. Záleží na tom, kolik kilogramů nadváhy máte. Pokud potřebujete zhubnout jen pár kilo, stačí změnit stravovací zlozvyky a změna bude brzy viditelná. Vždy to chce pevnou vůli, trpělivost a odhodlání. Nedávno jsem viděla na facebooku příspěvek, který mě docela pobavil. Žena stojící u zrcadla říká, myslela jsem si, že mám perfektní postavu, až do doby než jsem si sedla. Je pravda, že pokud stojíme, ležíme, není to tak nejhorší, ale nedej bože, že si sedneme a špek se vyvalí z kalhot ven. No co si budeme povídat, mnohdy za to skutečně mohou špatně zvolené kalhoty. Tedy jejich velikost. I když to možná zní, jako výmluva, ale není. Jestli se narveme do kalhot o číslo menší a jsme, jako jitrnice, bude to mít opačný efekt, než být sexy v obepnutém oblečení. Následující rady vám pomohou zbavit se pár kil a cítit se lépe. Pamatujte na to, že nejde o to být, jako Twiggy. Ale určitě záleží na tom, jak se cítíte a být především v pohodě! Připravte se – jdeme na to. Nepodceňujte pitný režim Hlad je mnohdy převlečená žízeň. Pijte během dne dostatek tekutin: voda, neslazené čaje, ovocné šťávy. Dva litry tekutin je minimum, které byste měly milé dámy přijmout. Nejlépe rozložené po menších dávkách na celý den. Pít tehdy, až cítíme žízeň je zásadní chyba. Voda jednak pomůže odplavit toxiny z těla a tělo si jí ze stresu nebude ukládat na horší časy. Pravidelnost ve stravě Nejspíš proto je krabičková dieta nejúspěšnější ze všech, protože učí člověka přijímat potravu v pravidelných a přiměřených dávkách. Jíst ve chvíli, kdy cítíme hlad už je pozdě a naopak jíst, když hlad nemáme také. Co tedy s tím? Naučte své tělo pravidelnosti. Když budete jíst ve stejný čas, nebudete mít tendence se z hladu... Čtěte více Příspěvek Pryč se špekem – 3 body, které nepřehlížet! pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.09.2015 19:56 |

podobné články

Klub přátel červenobílé hole: Výstava „Nevidíme, neslyšíme, ale cítíme…“

 
Klub přátel červenobílé hole o. s. pořádá výstavu „Nevidíme, neslyšíme, ale cítíme…“, která je věnována problematice hluchoslepoty, životu lidí s tímto vážným postižením a také jejich výtvarné tvorbě. Výstava se koná v Městské knihovně v Mostě, Moskevská 12, ve dnech 4. 3. - 29. 3. 2013.
09.11.2012 11:45 |

podobné články