Článek

Mubaraka čeká další proces. Prokurátor uspěl s odvoláním

 
Egyptský exprezident Husní Mubarak půjde znovu k soudu v případu zabití demonstrantů v roce 2011. Nejvyšší soud vyhověl prokuratuře, která se odvolala proti rozsudku nižší instance, jež zprostila bývalou hlavu státy obvinění. Proces začne znovu 5. listopadu. 
04.06.2015 11:31 |

podobné články

Podobné články

Američané a egyptská vláda zvažují přesun Mubaraka do Německa

 
Egyptský ministerský předseda Ahmad Šafík se sešel se zástupci opozice ohledně možnosti transferu prezidenta Husního Mubaraka. Američané zvažují urychlený přesun Mubaraka do Německa, informuje v sobotu server deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung.
05.02.2011 16:45 |

podobné články

Mubarakovi zvoní hrana, prokurátor žádá smrt pro něj i jeho syny!

 
Egyptský prokurátor ve čtvrtek podle očekávání požádal o trest smrti oběšením pro exprezidenta Husního Mubaraka za jeho podíl na potlačování protivládních nepokojů. Informují o tom agentury AFP a Reuters
05.01.2012 14:55 |

podobné články

Švýcarský prokurátor: Mostecká uhelná je jedna z nejsložitějších kauz

 
České úřady prý od loňska lépe spolupracují v souvislosti s kauzou Mostecké uhelné společnosti (MUS). Řekl to švýcarský generální prokurátor Michael Lauber. Proces začne v pondělí ve švýcarském městě Bellinzona. V rozhovoru švýcarského listu Le Temps, Lauber naznačil, že případ patří k nejsložitějším, jaké švýcarská prokuratura kdy řešila. Informuje o tom server E15.cz.
08.05.2013 22:00 |

podobné články

Romário uspěl s odvoláním, do vězení nepůjde

 
Bývalý slavný brazilský fotbalista Romário uspěl se svým odvoláním proti třem a půl roku vězení, ke kterým byl odsouzen v červenci za daňové úniky.
13.12.2009 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Romário (11 článků)

Žalobce uspěl s odvoláním v případu syna exposlance Bílého

 
Státní zástupce uspěl s odvoláním proti loňskému rozsudku klatovského soudu, který zprostil obžaloby Davida Bílého (33). Ten je synem bývalého poslance za ODS Jiřího Bílého, a právě otce měl po krachu své firmy nezákonně zvýhodnit před ostatními věřiteli, a způsobit jim tak škodu přes tři milióny korun.
27.08.2012 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Bílý (17 článků)

Sobotka uspěl s odvoláním, nemusí platit pokutu za navržení Babiše na ministra

 
Premiér Bohuslav Sobotka nemusí platit pokutu 10 tisíc korun za to, že navrhl Andreje Babiše na post ministra financí, aniž by měl jeho negativní lustrační osvědčení. Podle informací Novinek uspěl s odvoláním proti údajnému přestupku.
25.06.2014 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12378 článků) , Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Advokát označil znalce za žida. A uspěl s odvoláním proti pokutě 100 tisíc

 
Advokát Petr Kočí uspěl s odvoláním proti pokutě, kterou dostal za to, že při obhajobě členky ultrapravicové strany upozornil na údajný židovský původ soudního znalce Michala Mazla. O rozhodnutí Městského soudu v Praze informují středeční Lidové noviny. Pokutu 100 tisíc korun dostal Kočí od České advokátní komory (ČAK) před třemi lety. Částku už uhradil, současný verdikt mu ale podle deníku otevírá možnost, aby peníze získal zpátky.
07.12.2016 07:20 |

podobné články

Sobotka uspěl u Zemana s odvoláním Mládka. Resort průmyslu bude zatím řídit sám

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) uspěl na Hradě u prezidenta Miloše Zemana s návrhem na odvoláním Jana Mládka (ČSSD) z čela resortu průmyslu a obchodu. Zároveň za něj ale zatím nemá nástupce. Zemanovi navrhl, aby pověřil řízením ministerstva jeho samotného. Prezident to podle Sobotky akceptoval, formálně ale ještě nic nepodepsal. Jméno nového ministra průmyslu a obchodu chce Sobotka řešit až po sjezdu sociální demokracie, který je 10. a 11. března. Opozice ho kritizuje za slabost.
23.02.2017 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Miloš Zeman (20436 článků)

Vývoj v Egyptě: Izrael vyzval USA a EU k podpoře Mubaraka

 
Izrael zaslal Spojeným státům a evropským zemím důvěrnou žádost, aby podpořily stabilitu egyptského režimu Husního Mubaraka, který čelí masovým protestům. Napsal to v pondělí izraelský deník Haarec.
31.01.2011 09:00 |

podobné články

Při střetech mezi příznivci a odpůrci Mubaraka desítky zraněných

 
Na káhirském náměstí Tahrír spolu bojují tisíce příznivců egyptského prezidenta Husního Mubaraka s jeho odpůrci. Podle agentury Reuters desítky lidí utrpěly zranění.
02.02.2011 16:00 |

podobné články

USA jednají s Egyptem o KONCI Mubaraka

 
Americká vláda jedná s egyptskými představiteli o okamžitém odchodu egyptského prezidenta Husního Mubaraka z čela země a předání moci do rukou přechodné vlády vedené viceprezidentem Umarem Sulejmanem.
04.02.2011 10:30 |

podobné články

Desetitisíce lidí v městech Egypta vyzývají Mubaraka k odchodu

 
V centru Káhiry ve slavnostní atmosféře, za zpěvu hymny a s vlajkami v rukách protestují desetitisíce lidí za odstoupení egyptského prezidenta Husního Mubaraka. Desetitisíce lidí se podle televize Al-Džazíra sešly i v druhém největším městě Alexandrii. Dnešnímu dni přezdívají "den odchodu", protože vyprší ultimátum, které Mubarakovi dala opozice k opuštění úřadu.
04.02.2011 15:05 |

podobné články

WIKILEAKS: Sulajmán jako náhradník Mubaraka je pro Izrael přijatelný...

 
Izrael už v minulosti považoval současného egyptského viceprezidenta Umara Sulajmána za nejvhodnějšího nástupce prezidenta Husního Mubaraka. Vyplývá to z amerických diplomatických depeší, které zveřejňuje server WikiLeaks.
08.02.2011 12:10 |

podobné články

Egyptská armáda se postavila za Mubaraka, ten odjel z Káhiry

 
Egyptská armáda v pátek podpořila prezidenta Husního Mubaraka v záměru setrvat v úřadu do prezidentských voleb a předat část pravomocí viceprezidentovi. Mubarak prý v pátek během dne opustil Káhiru a odjel neznámo kam.
11.02.2011 13:40 |

podobné články

CENA ROPY výrazně KLESLA, může za to ODSTOUPENÍ MUBARAKA

 
Světové ceny ropy po odstoupení egyptského prezidenta Husního Mubaraka výrazně oslabily a americká ropa WTI se propadla až na desetitýdenní minimum k 85 dolarům za barel. Na ropném trhu se díky vývoji v Egyptě zmírnily obavy z narušení dodávek z Blízkého východu a z šíření nepokojů v regionu bohatém na ropu.
11.02.2011 21:45 |

podobné články

Egypt: Tisíce lidí slaví v ulicích abdikaci Mubaraka

 
Tisíce lidí v Káhiře i v dalších egyptských městech veřejně slavily abdikaci prezidenta Husního Mubaraka. Prezident v pátek po osmnácti dnech masových protestů a po téměř třiceti letech v úřadu odstoupil z funkce.
12.02.2011 08:45 |

podobné články

Egypťané po svržení Mubaraka stále nevěří médiím

 
Odchod prezidenta Husního Mubaraka nebyl jedinou změnou, kterou místní obyvatelé v těchto dnech zažívají. Jako na obrtlíku se změnilo i zpravodajství státních sdělovacích prostředků, které byly až do poslední chvíle hlásnou troubou Mubarakova režimu.
13.02.2011 11:10 |

podobné články

Směřuje Egypt po pádu Mubaraka k demokracii?

 
V Egyptě dnes soud schválil ustavení první politické strany od pádu autokratického prezidenta Husního Mubaraka z 11. února. Umírněná islámská Strana středu se snažila získat povolení k činnosti 15 let.
19.02.2011 19:30 |

podobné články

V Egyptě schválili PRVNÍ politickou stranu od pádu MUBARAKA

 
V Egyptě dnes soud schválil ustavení první politické strany od pádu autokratického prezidenta Husního Mubaraka z 11. února. Umírněná islámská Strana středu se snažila získat povolení k činnosti 15 let.
19.02.2011 19:45 |

podobné články