Článek

MŠMT k aktuální situaci v DD a VÚ v Chrastavě

 
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy řešilo urgentně situaci v Chrastavě, ústavu, který patří mezi školská zařízení pro výkon ústavní a ochranné výchovy zřizovaná právě resortem školství. Na základě informace z Kanceláře veřejného ochránce práv provedlo i vlastní šetření, která vedla ke změně na postu ředitelky tohoto zařízení.
28.05.2016 21:40 |

podobné články

Podobné články

V účetnictví ministerstva školství za minulý rok nejsou podle Nejvyššího kontrolního úřadu významné nedostatky

 
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil vedení účetnictví, sestavení závěrečného účtu a účetní závěrky Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) a údaje, které byly předkládány pro hodnocení plnění rozpočtu za rok 2015. Kontroloři se zaměřili na správnost, úplnost a průkaznost údajů. Podle kontrolorů účetní závěrka MŠMT za rok 2015 podává věrný a poctivý obraz předmětu účetnictví. NKÚ prověřil vedení účetnictví MŠMT už v minulosti. Z výsledků aktuální kontroly vyplynulo, že MŠMT většinu nedostatků, které mu kontroloři vytkli v minulých kontrolách, odstranilo.
08.08.2016 17:45 |

podobné články

Z výběrového řízení vzešel nový ředitel zařízení v Chrastavě

 
Na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy se konalo výběrové řízení na nového ředitele přímo řízené organizace MŠMT v Chrastavě. Ze tří uchazečů nakonec komise vybrala vystudovaného pedagoga se sedmnáctiletou praxí v oboru Miloslava Hlubučka. MŠMT rozhodnutí komise akceptovalo.
23.07.2016 20:20 |

podobné články

V Chrastavě spustili provoz samoobslužné lávky

 
Lidem ve vytopené Chrastavě pomůže přes řeku transbordér. Unikátní lanovka, jediná svého druhu v Česku, nahradila v Chrastavě – Andělské Hoře na Liberecku lávku, kterou strhla v srpnu blesková povodeň. Provoz byl slavnostně zahájen v neděli dopoledne.
10.10.2010 17:45 |

podobné články

Výchovný ústav v Chrastavě končí, řekla Valachová. Zeman: Naletěla ombudsmance

 
Výchovný ústav v Chrastavě bude zrušen, oznámila na středeční tiskové konferenci ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD). Ve městě zůstane jen dětský domov se školou. Chlapci starší 15 let se přestěhují do jiných výchovných ústavů, kde budou pokračovat ve vzdělávání. Podle prezidenta Miloše Zemana ale nejde o dobré rozhodnutí a Valachová pouze naletěla ombudsmance Anně Šabatové, která podmínky v Chrastavě kritizovala.
08.06.2016 16:15 |

podobné články

MŠMT dostalo od ÚOHS pokutu 70 000Kč za chyby v miliónové zakázce

 
Ministerstvo školství (MŠMT) dostalo od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 70 000 korun. Důvodem byly chyby ministerstva v tendru za více než pět miliónů korun, v němž ministerstvo hledalo firmu právě na organizování veřejných zakázek pro MŠMT. Uvedl to místopředseda ÚOHS Kamil Rudolecký.
30.03.2010 08:05 |

podobné články

Svaz měst a obcí: Pokud by ministerstvo samosprávám naslouchalo ohledně dvouletých dětí, nemusel by novelu školského zákona vetovat prezident

 
Svaz měst a obcí ČR (SMO ČR) vnímá, že je třeba zlepšit situaci v tuzemském školství. Snahou samospráv pak rozhodně není sabotovat práci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT), ani otázku společného vzdělávání. Nelze však mlčet v případě, že návrh na změnu vzdělávacího systému nebyl předem projednán s magistráty a radnicemi a neodpovídá reálným možnostem všech měst a obcí. Tak tomu bohužel bylo u záměru zajistit nárokové předškolní vzdělávání pro dvouleté děti. Do novely školského zákona se dostal poslaneckou iniciativou a MŠMT si situaci nenechalo vysvětlit. Prezident Miloš Zeman naštěstí ano, a tak normu na základě dopisu SMO ČR vetoval.
08.05.2016 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (16437 článků)

Ve výchovném ústavu v Chrastavě omezovali práva dětí, ředitelka rezignovala

 
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy řešilo urgentně situaci ve výchovném ústavu v Chrastavě na Liberecku. Poslalo tam kontrolu, která zjistila porušování práv dětí a neadekvátní systém jejich hodnocení. Vedení ústavu je například omezovalo v jídle, když si chtěly přidat, případně jim omezovalo kontakt s rodinou. Ředitelka Markéta Sochorová v úterý rezignovala.
26.05.2016 12:10 |

podobné články

Hasiči prohledávají rybník v Chrastavě, hledají utonulého

 
V rybníku v Chrástavě se utopil člověk. Hasičům se zatím nepodařilo najít jeho tělo, proto přizvali potapěče.
09.07.2010 19:40 |

podobné články

První rabování: policie zatkla v Chrastavě a Raspenavě pět cizinců

 
Při nočních kontrolách zatkli policisté v Chrastavě u Liberce a v Raspenavě u Frýdlantu pět rabujících cizinců.
10.08.2010 08:35 |

podobné články

Další případ rabování? V Chrastavě zadrženi tři lidé

 
V Chrastavě na Liberecku, která se pomalu vzpamatovává z ničivých záplav, zadržela v noci na dnešek policie tři lidi při krádeži.
11.08.2010 08:20 |

podobné články

VIDEO: V Chrastavě strhli symbol povodní

 
Video: Týden po bleskové povodni se jen velice pozvolna vrací život na poničeném severu Čech do svých kolejí. V sobotu byl v Chrastavě na Liberecku stržen symbol ničivé smršti, která se o minulém víkendu severem prohnala.
14.08.2010 18:40 |

podobné články

Zrůdný doktor Mengele řádil i v Chrastavě

 
Historik libereckého Severočeského muzea Ivan Rous se podrobně zabývá obdobím druhé světové války. „Našel jsem historickou díru na trhu,“ říká na otázku proč tak činí. Napsal knihu Tábory a válečná výroba. V ní popisuje různé druhy táborů, včetně koncentračních na severu Čech. Největší z nich byl podle Rouse ženský koncentrační tábor v Chrastavě. Tady se na konci války několikrát objevil i obávaný vražedný doktor Mengele.
11.07.2012 17:35 |

podobné články

Kopie zmizelého mostu jako pomník propagandisty Canova

 
Slavnostní otevření kopie povodněmi zničeného secesního mostu v Chrastavě připadne z vůle starosty Michaela Canova na den státního svátku, na den české státnosti. Načasování celé akce dává tušit, že zde nepůjde o oslavu znovupostaveného mostu, který se stal pro média symbolem nejen Chrastavy, ale i bleskových povodní. Daleko pravděpodobnější je, že budeme svědky volebního šturmu vedení hnutí Starostové pro liberecký kraj, které staví svou popularitu na permanentní kritice všeho, co krajský úřad v Chrastavě v dalších obcích vybudoval nebo právě buduje.
19.07.2012 10:35 |

podobné články

Čtěte PŘEPIS KOMUNIKACE ochranky při střelbě v Chrastavě. Je to ostudný zmatek

 
Televize Nova exkluzivně získala přepis komunikace prezidentovy ochranky během střelby v Chrastavě. Záznam dokazuje, že bodyguardi jednali naprosto neprofesionálně.
30.09.2012 18:30 |

podobné články

Na prezidenta se nestřílí ani z dětské pistolky, říká muž, který zastoupil ochranku

 
Na rozdíl od prezidentské ochranky zareagoval při střelbě na hlavu státu v Chrastavě okamžitě. Dvaašedesátiletý Václav Krček patřil do týmu, který zajišťoval technické zázemí při návštěvě prezidenta republiky minulý týden v Chrastavě. Byl to on, kdo chytil střelci Pavlu Vondroušovi ruku s pistolí a odstrčil ho od prezidenta.
02.10.2012 12:25 |

podobné články

Ne v Chrastavě, ale... Tady je prezident nejohroženější!

 
Poté, co se prezident Václav Klaus (71) stal terčem atentátu v Chrastavě, se hodně mluví o nedostatečné ochraně hlavy státu. Ke střelbě kuličkovou pistolí přitom došlo v momentě, kdy měl kolem sebe několik bodyguardů, byť zoufale neschopných. Jenže deníku Aha! se ozvali lidé, kteří tvrdí, že na své chalupě v jižních Čechách je Klaus ještě bezbrannější. K dispozici má prý jen jednoho osobního strážce! A někdy dokonce ani to ne...
03.10.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8477 článků)

Kubice po Chrastavě řekl vládě, že ochranky změní taktiku

 
Ochranky ústavních činitelů po nedávném útoku změní svou taktiku a začnou nacvičovat situace podobné té, při které se terčem útoku v pátek při návštěvě v Chrastavě na Liberecku stal prezident Václav Klaus.
03.10.2012 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8477 článků)

Osobním strážcům Klause hrozí deset let! Kvůli selhání v Chrastavě

 
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhá dva členy ochranky v souvislosti se střelbou na prezidenta v Chrastavě na Liberecku.
07.11.2012 10:05 |

podobné články

Klaus zastavil stíhání svých ochránců kvůli napadení v Chrastavě

 
Prezident Václav Klaus zastavil trestní stíhání dvou členů své ochranky. Ti čelili obvinění kvůli chybám při mítinku v Chrastavě, kde na prezidenta střílel muž z airsoftové pistole.
08.11.2012 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8477 článků)