Článek

Mše k 17.listopadu - letos u Pražského Jezulátka

 
Mše svatá na poděkování Bohu a sv. Anežce české za dar svobody k uctění památky 17.listopadu - tento rok již po sedmé!
11.11.2015 19:31 |

podobné články

Podobné články

Rocky Balboa jde za mříže! V kostele u Jezulátka terorizoval duchovní. Řval, že je podřeže

 
Trest odnětí svobody si od soudu odnesl známý pražský bezdomovec a výtržník Rocky Balboa. Ve vězení si odsedí 18 měsíců, a to za vyhrožování duchovním a návštěvníkům kostela Panny Marie Vítězné a Pražského Jezulátka a narušování mší. Tam rok a půl od svého posledního propuštění z vězení denně trávil svůj čas a žebral.
28.12.2016 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Rocky Balboa (15 článků) , Rocky Balboa (5 článků)

Silvestrovské a novoroční mše: Víme, kam můžete jít!

 
Nechte se prostoupit sváteční a tajemnou atmosférou Vánoc, nechejte za sebou celoroční problémy i shon nákupních center. Zajděte do kostela, na půlnoční a další sváteční mše. Jsou pro rozjímání jak stvořené. Přinášíme přehled kostelů v jednotlivých diecézích, kde se mše konají.
23.12.2013 13:52 |

podobné články

Za mrtvé na Ukrajině proběhne dnes mše v katedrále sv. Víta

 
Konflikt na Ukrajině dnes v Praze připomene mše, demonstrace a koncert. Dopolední mše v katedrále sv. Víta na Pražském hradě se bude konat za oběti pouličních bojů. K modlitbám za mírové řešení už dříve vyzvali čeští a moravští biskupové.
23.02.2014 08:40 |

podobné články

Kam na půlnoční v Praze? Koná se na více než 50 místech

 
Do »příchodu Ježíška« zbývá už jen jeden den. A co by to bylo za Štědrý večer bez poslechu a návštěvy tradiční půlnoční mše, též vigilie. Tu slouží v kostelech v předvečer svátku Narození Páně – Božího hodu vánočního. V Praze hned v pěti desítkách pražských římskokatolických kostelů. V dalších mohou lidé navštívit štědrovečerní bohoslužbu v dřívějším čase. Někde bude mše spojena se zpěvem vánočních koled, jinde bude sloužena v cizím jazyce. V několika kostelech na půlnoční zazní Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby.
23.12.2017 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Ryba (27 článků)

Pražští lidovci oslaví 17. listopad již po sedmé Velkou mší za svobodu

 
V pořadí již šestá Mše svatá na poděkování Bohu a Sv. Anežce české za 25 let svobody letos připomene události 17. listopadu na Národní třídě. Letošní vzpomínková a děkovná mše se uskuteční 17. listopadu v Kostele sv. Voršily, Národní 8, Praha 1, od 10.00 hodin.
11.11.2014 20:26 |

podobné články

Ve svatovítské katedrále bude mše k osmdesátinám kardinála Vlka

 
Pražské arcibiskupství si v pátek připomene osmdesáté narozeniny kardinála Miloslava Vlka. Slavil je ve čtvrtek. K připomínce životního jubilea se bude konat večerní mše v katedrále sv. Víta, na kterou zve Vlkův nástupce v čele pražského arcibiskupství Dominik Duka. Napsala ČTK.
18.05.2012 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (817 článků)

Jezulátko se kvůli papeži převlékne do královského

 
Známou sošku Pražského Jezulátka, kterou lidé z celého světa prosí o pomoc a u níž se v sobotu pomodlí také papež Benedikt XVI., převléknou v pátek sestry karmelitánky ze zeleného oblečku do nejslavnostnějšího v červené barvě s královským pláštěm z pravého hermelínu.
24.09.2009 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Benedikt XVI. (215 článků)

Papeže v Praze přivítaly davy lidí, promluvil k nim česky

 
Návštěvu papeže v Praze v sobotu neprovázely žádné problémy, vítali ho politici i davy věřících, z nichž velká část pocházela ze zahraničí. Papež se pomodlil u Pražského Jezulátka a věnoval mu zlatou korunku. Letadlo s papežem Benediktem XVI. přistálo v 11:18 na ruzyňském letišti v Praze.
26.09.2009 15:15 |

podobné články

Pod krásou Prahy jsou ukryty rakve s mumiemi a záhadné krypty

 
Dav turistů i místních proudí denně do kostela Panny Marie Vítězné na Malé Straně hlavně kvůli proslulé sošce Pražského Jezulátka. Málokdo už ale ví, že pod budovou kostela se nachází karmelitánské pohřebiště a krypta z poloviny 17. století. Sklepení s mumifikovanými ostatky a rakvemi bylo, je a bude veřejnosti nepřístupné. Novinky se ale na místo dostaly.
26.08.2011 07:25 |

podobné články

Pod krásou Prahy jsou ukryty rakve s mumiemi a záhadné hroby

 
Dav turistů i místních proudí denně do kostela Panny Marie Vítězné na Malé Straně hlavně kvůli proslulé sošce Pražského Jezulátka. Málokdo už ale ví, že pod budovou kostela se nachází karmelitánské pohřebiště a krypta z poloviny 17. století. Sklepení s mumifikovanými ostatky a rakvemi bylo, je a bude veřejnosti nepřístupné. Novinky se ale na místo dostaly.
26.08.2011 09:45 |

podobné články

Na úvod školního roku se bude demonstrovat pro i proti Bátorovi

 
Na webu akce D.O.S.T., které šéfuje kontroverzní úředník Ladislav Bátora, se v pondělí objevila informace, že ve čtvrtek 1. září, tedy v první školní den, se koná před kostelem Panny Marie Vítězné (u Pražského Jezulátka) Happening pro Bátoru. Na týž den se chystá i demonstrace proti tomuto aktivnímu úředníkovi.
29.08.2011 14:00 |

podobné články

Boj o Bátoru. Kulka v dopise a ďábel Dobeš vs. Černý Kníže a Mirousek

 
DOPIS UVNITŘ Předseda konzervativní Akce D.O.S.T. Ladislav Bátora by měl odejít ze všech veřejných funkcí. Za to přišlo protestovat zhruba tři sta přívrženců Strany zelených k budově ministerstva školství na Maltézském náměstí v Praze. Před ministerstvem u Pražského Jezulátka se naopak po sedmnácté hodině sešli Bátorovi příznivci.
01.09.2011 19:30 |

podobné články

Prahou prošel pochod romské hrdosti Roma Pride

 
Prahou v sobotu prošel pochod romské hrdosti Roma Pride 2014. S Romy se ho účastnily jejich přátelé z většinového etnika. Zhruba dvě stovky lidí došlo ze Staroměstského náměstí přes Karlův most do kostela Pražského Jezulátka, kde se společně pomodlili za smíření.
04.10.2014 19:20 |

podobné články

Prahou prošel průvod romské hrdosti. Je tu anticiganismus, vidí to celá Evropa, vykládala organizátorka

 
Pochod romské hrdosti Roma Pride 2014 dnes prošel hlavním městem. Ze Staroměstského náměstí se průvod asi dvou set Romů odebral do kostela Pražského Jezulátka, kde se účastníci pomodlili za mír. Akci pořádalo sdružení Konexe.
04.10.2014 21:36 |

podobné články

Vzkřísí Zemanovo Jezulátko vztahy mezi Českem a Vatikánem?

 
Vztahy mezi papežským státem a Českem poznamenala jak druhá světová válka, tak období totalitního temna, kdy katoličtí duchovní čelili pronásledování a perzekucím. V roce 1990 byly sice mezi oběma státy obnoveny diplomatické styky, ale doposud nebyla ratifikovaná smlouva, která upřesňuje postavení katolické církve v zemi. Vatikán v pátek navštíví prezident Miloš Zeman. Papežovi veze kopii Pražského Jezulátka. 
22.04.2015 14:56 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20457 článků)

Exministr Pospíšil byl u papeže. Víme, čím udělal Františkovi radost

 
Papež František přijal českého europoslance Jiřího Pospíšila (za TOP 09). Jako dárek Pospíšil předal Svatému otci sošku Pražského Jezulátka. Podle europoslance je to symbol hodnot, které papež hlásá, tedy rodiny, lásky a odpuštění. A František z něj měl prý radost.
04.11.2015 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1832 článků) , Jiří Pospíšil (1832 článků) , Jiří Papež (16 článků)

Pobožný český poslanec jel na olympiádu. Takto to dopadlo

 
Členem poslanecké delegace, jež jela zjišťovat podnikatelské možnosti do Jižní Ameriky, byl i poslanec Úsvitu Augustin Karel Andrle Sylor. Muž, jehož největším jihoamerickým zážitkem nebyly olympijské hry, ale to, že mohl předat farnímu kostelu Panny Marie ze Soccory novou sošku Pražského Jezulátka. Píše o něm časopis Týden.
29.08.2016 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Maria Karel (46 článků)

Štěstí najdete v tříkrálovém koláči!

 
Oslavte dnes s námi svátek Tří králů a upečte si skvělý francouzský tříkrálový koláč. Kdo v něm najde figurku Jezulátka nebo drobnou minci, toho letos čeká velká dávka štěstí.
06.01.2014 15:55 |

podobné články

Mše s papežem se zúčastnilo 120 tisíc věřících

 
Přibližně 120 tisíc lidí se v neděli dopoledne v Brně zúčastnilo mše, kterou sloužil papež Benedikt XVI. Kromě věřících z Moravy a Čech přijeli poutníci ze zahraničí - především ze Slovenska, Polska, Rakouska či Německa.
27.09.2009 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Benedikt XVI. (215 článků)