MS v judu: Krpálek senzačně vybojoval BRONZ!

Judista Lukáš Krpálek vyhrál v sobotu na mistrovství světa v Paříži boj o bronz ve hmotnostní kategorii do 100 kilogramů. Krpálek udolal Belgičana Elco Van der Elsta po pětiminutovém boji na waza-ari.
27.08.2011 14:05 |

Lukáš Krpálek je prvním českým mistrem světa v judu

Lukáš Krpálek vybojoval historicky první titul mistra světa pro české judo. Na šampionátu v Čeljabinsku dnes vyhrál v kategorii do 100 kilogramů všech pět zápasů včetně semifinále s domácím favoritem a mistrem světa z roku 2011 Tagirem Chajbulajevem a finále s Kubáncem Josém Armenterosem. Ke dvěma titulům mistra Evropy a dvěma bronzům ze světových šampionátů přidal i kov nejcennější a stal se definitivně nejúspěšnějším českým judistou všech dob, i když mu je teprve 23 let.
30.08.2014 14:20 |

Osobnosti: Lukáš Krpálek (64 článků)

Krpálek získal na mistrovství světa v judu bronz

Krpálek získal medaili pro Česko po 12 letech
27.08.2011 18:10 |

MŠMT: Vláda schválila finanční podporu Mistrovství Evropy v judu

Kabinet dnes rozhodl o finanční podpoře Mistrovství Evropy v judu, o kterou žádal MŠMT Český svaz juda. Ten se bude na základě garance vlády ucházet o kandidaturu na pořádání ME v judu pro rok 2020 nebo 2021.
21.03.2018 19:30 |

Krpálek: Medaile z MS tady nebyla dvacet let

Judista Lukáš Krpálek vybojoval v Paříži po dvaceti letech pro české mužské judo medaili z mistrovství světa, v kategorii do 100 kilogramů získal bronz.
29.08.2011 18:15 |

Krpálek přivezl bronz, jeho děda s novým účesem oběhne vesnici

Judista Lukáš Krpálek si plnými doušky užívá zisku historické bronzové medaile na mistrovství světa v Paříži. Hlavní oslavy přijdou ve středu, přesto už dostal mnoho gratulací k tomu, že vybojoval pro české judo první mužskou medaili z MS po 20 letech. Blahopřáli mu dokonce i Francouzi, kteří ho zastavovali na pařížských ulicích. Už se také těší na to, že bude moci naplnit vyhranou sázku a upravit účes svému dědovi.
30.08.2011 21:55 |

Zlatý judista Krpálek dvojnásobným otcem: Narodila se mu dcera!

Olympijský vítěz v judu Lukáš Krpálek (27) je štěstím bez sebe. Ve čtvrtek odpoledne se podruhé stal otcem, manželka Eva mu porodila dceru. Úspěšný sportovec už má syna Antonína.
10.05.2018 20:20 |

Judista Krpálek je mistrem Evropy

Český judista Lukáš Krpálek se stal mistrem Evropy ve váze do 100 kg. Na šampionátu v Budapešti dnes porazil ve finále Nizozemce Henka Grola. Krpálek navázal na evropské tituly Jiřího Sosny z roku 1988 a Zdeňka Písaříka z roku 1954. Dvaadvacetiletý český reprezentant dosáhl dalšího velkého úspěchu po předloňském třetím místě na mistrovství světa.
27.04.2013 14:05 |

Skvělý úspěch biatlonisty Soukupa. Na MS vybojoval bronz

Jaroslav Soukup vybojoval na mistrovství světa biatlonistů v německém Ruhpoldingu bronzovou medaili ve vytrvalostním závodě na 20 kilometrů, v němž zvítězil Slovinec Jakov Fak a stříbro vybojoval Simon Fourcade z Francie. Michal Šlesingr skončil šestý.
06.03.2012 17:25 |

Osobnosti: Jaroslav Soukup (96 článků) , Michal Šlesingr (61 článků) , Jaroslav Soukup (96 článků) , Simon Fourcade (3 články)

Judista Krpálek dosáhl životního úspěchu mezi seniory

Krpálek vybojoval třetí místo na Grand Slamu v Tokiu
13.12.2009 14:55 |

FANTAZIE! Judista Krpálek je mistrem světa

Lukáš Krpálek vybojoval historicky první titul mistra světa pro české judo.
30.08.2014 15:00 |

Judista Krpálek obhajoval na ME bronz, ale vypadl ve 2. kole

Český judista Lukáš Krpálek vypadl na mistrovství Evropy v ruském Čeljabinsku už ve druhém kole, když mu stopku vystavil Rus Zafar Machmadov.
28.04.2012 15:05 |

Lukáš Krpálek: Judo bolí, je to masakr!

Letos už Lukáš Krpálek vyhrál jeden závod Světového poháru, loni získal bronz na MS. Londýn je jeho první olympiádou. „Určitě by bylo hezký být na bedně. Když podám nejlepší výkon, může z toho být dobrý výsledek,“ říká.
24.07.2012 12:10 |

Krpálek veze z univerziády druhé zlato

Judista Lukáš Krpálek získal na Světové letní univerziádě v Kazani druhé zlato. Po nedělním vítězství v kategorii do 100 kilogramů triumfoval i v soutěži bez rozdílu vah a stal se nejúspěšnějším judistou univerziády. Bronz přidal další judista Pavel Petřikov, třetí v kategorii do 60 kg.
10.07.2013 21:20 |

Krpálek světový titul neobhájil, na MS skončil pátý

Poprvé od roku 2010 nezískal Lukáš Krpálek na světovém šampionátu žádný z cenných kovů. Český judista se dnes v Astaně od úvodních kol trápil a po prohraném semifinále s Němcem Karlem-Richardem Freyem podlehl v boji o bronz dalšímu Němci Dimitrimu Petersovi.
29.08.2015 15:16 |

Desetiletá nadvláda žen je u konce. Sportovcem roku se stal Lukáš Krpálek

Judista Lukáš Krpálek se podle očekávání stal vítězem ankety o nejlepšího sportovce České republiky za rok 2016. Zlatý medailista z Ria tak ukončil desetiletou nadvládu žen na tuzemské scéně. V hlasování novinářů obsadil druhé místo kanoista Josef Dostál, který si z Brazílie přivezl stříbro a bronz, třetí místo pak připadlo biatlonistce Gabriele Koukalové, vítězce minulého ročníku Světového poháru.
22.12.2016 20:00 |

Osobnosti: Lukáš Krpálek (64 článků) , Gabriela Koukalová (272 článků) , Josef Dostál (32 článků)

Olympijský vítěz v judu je kvůli sexuálnímu obtěžování ve vazbě

Dvojnásobný olympijský vítěz v judu Masato Učišiba je ve vazbě kvůli podezření ze sexuálního obtěžování. Třiatřicetiletý Japonec, který pracoval jako trenér na univerzitě na ostrově Kjúšú, v září podle policie v hotelu obtěžoval studentku.
06.12.2011 11:15 |

Premiér Sobotka pogratuloval Lukáši Krpálkovi k zlaté medaili v judu

Premiér Bohuslav Sobotka telegramem pogratuloval Lukášovi Krpálkovi k získání zlaté medaile na mistrovství Evropy v judu.
27.04.2014 18:00 |

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9482 článků) , Lukáš Krpálek (64 článků)

Bývalý reprezentant v judu chtěl rozsekat kamaráda mačetou: Od soudu dostal 16 let!

Za pokus o vraždu spolubydlícího mačetou si popelář Petr Zvonař odpyká ve vězení 16 let. Původní trest mu dnes o dva roky zpřísnil odvolací Vrchní soud v Praze. Verdikt je pravomocný. Někdejší juniorský reprezentant ČR v judu Zvonař útočil sečnou zbraní na ulici v Praze 4. Spolubydlícímu trvale zhyzdil obličej a vážně poranil ruku.
03.02.2015 11:00 |

Karel Šíp má rande s Leonou Machálkovou. A „popere“ se i s mistrem světa v judu

Dva čerství ženáči a jedna nezadaná svobodná matka. To jsou dnešní hosté Karla Šípa v jeho večerní talkshow Všechnopárty. Před kamery České televize si totiž pozval mistra světa v judu z roku 2014 Lukáše Krpálka, zpěvačku Leonu Machálkovou a herce Karla Heřmánka mladšího.
29.01.2016 09:15 |

Osobnosti: Leona Machálková (441 článků) , Karel Šíp (307 článků) , Karel Heřmánek (175 článků) , Lukáš Krpálek (64 článků)