Článek

Mrazivé počasí vydrží až do poloviny února, předpovídají meteorologové

 
Mrazivé počasí by mělo trvat až do poloviny února, předpovídají meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu ve svém měsíčním výhledu počasí. Nejchladněji, s teplotami, které klesnou až na minus 17 °C, bude nadcházející týden. Na konci ledna a v prvních týdnech února by se mělo lehce oteplit, mrznout bude i nadále. Vydatně sněžit by mělo první únorový týden.
16.01.2016 15:20 |

podobné články

Podobné články

Teplejší počasí vydrží do konce září. V říjnu se ochladí a bude víc pršet

 
Nadprůměrné počasí končícího léta začíná polevovat. Meteorologové ve svém měsíčním výhledu předpovídají ochlazení se začátkem října a stejně tak i příchod vydatnějších přeháněk. Lehce nad průměrem teploty vydrží jen do konce září, kdy by se mohly dostat ještě ke 20 °C.
17.09.2016 15:20 |

podobné články

Se začátkem školního roku se do Česka vrátí léto

 
Sluníčko a teploty kolem 26 stupňů zpříjemní dětem poslední týden prázdnin. Letní počasí ovšem vydrží i první dva týdny v září. Nejchladnější a nejdeštivější počasí by mělo být v týdnu od 15. do 21. září, předpovídají meteorologové v dlouhodobém výhledu počasí.
23.08.2014 14:50 |

podobné články

PŘEDPOVĚĎ: Husté sněžení už o víkendu! Až 15 cm prašanu

 
Mrazivé počasí a sněhová nadílka bude provázet obyvatele Čech i během února, předpovídají meteorologové. V noci by mělo mrznout, denní teploty se budou pohybovat v rozmezí 0 až 5 °C, sdělila ve čtvrtek Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
10.02.2011 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (710 článků)

Lyžaři obsadili české hory. Je tu nejvíc sněhu za poslední čtyři roky

 
České skiareály zaznamenaly o tomto víkendu vysokou návštěvnost, v mnoha případech zatím nejvyšší v sezoně. Do hor vyrazily tisíce lidí, příliš je neodradilo ani horší sobotní počasí. Podmínky na horách jsou nyní ideální, připadly desítky centimetrů přírodního sněhu. Využívají toho ve velké míře i běžkaři, kteří mají k dispozici dlouhé kilometry upravených stop. Pro příští týden předpovídají meteorologové mrazivé počasí, podmínky by tak měly vydržet.
15.01.2017 19:00 |

podobné články

Hurikánová sezona bude pekelná, předpovídají meteorologové

 
Meteorologové z Coloradské státní univerzity (CSU) předpovídají, že letošní hurikánová sezona v Atlantském oceánu bude mimořádně rušná.
27.05.2010 08:35 |

podobné články

Začátek prázdnin bude teplý a suchý, předpovídají meteorologové

 
Slunce, letní teploty a minimum srážek, předpovídají meteorologové pro následující čtyři týdny. Prázdniny by se měly odstartovat s nadprůměrnými teplotami. Přetrvávat bude sucho, plyne z měsíčního výhledu, který v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.
06.06.2015 14:51 |

podobné články

Sychravé počasí vydrží do čtvrtka, pak se oteplí až na 25 stupňů

 
Jestliže v dubnu převažovalo jasno až polojasno, v prvním květnovém týdnu se zatáhne a bude ho provázet spíše aprílové počasí. Meteorologové předpovídají střídání jednoho frontálního systému za druhým. Deště a bouřky se očekávají i o prodlouženém víkendu.
04.05.2009 12:05 |

podobné články

VELKÁ PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Bouřky vydrží celý týden!

 
Désť a bouřky! Takové počasí předpovídají meteorologové zbytek týdne. Na některých místech však hrozí i krupobití.
25.04.2011 06:00 |

podobné články

Teplo potrvá minimálně do poloviny února

 
Teplé počasí bude pokračovat, oznámil v sobotu na svých internetových stránkách Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Meteorologové očekávají, že teplo potrvá minimálně do poloviny února. Ani pak ale neočekávají právě rekordní mrazy.
30.01.2016 14:55 |

podobné články

Teplé počasí naruší lehké ochlazení o víkendu, babí léto se ale hned vrátí

 
Pranostika Po teplém září, říjen se zle tváří letos rozhodně platit nebude. Meteorologové předpovídají neobvykle vysoké teploty, očekávají, že budou padat rekordy, a teplo by mělo být i po mírném ochlazení, které předpovídají na neděli a pondělí.
09.10.2014 13:35 |

podobné články

V Jizerce naměřili teplotu 28 stupňů pod nulou. Mrazivé počasí vydrží

 
Na českých horách dnes ráno klesla teplota až pod minus 20 stupňů Celsia. Nejnižší teplotu meteorologové naměřili v Jizerce v Jizerských horách, kde bylo minus 28 stupňů Celsia. Studené počasí podle meteorologů potrvá nejméně do prvních únorových dnů.
27.01.2012 05:30 |

podobné články

Mrazy poleví zřejmě už příští týden, meteorologové i příroda čekají oblevu

 
Mrazivé počasí, které nyní svírá prakticky celou Evropu, by mohlo skončit již příští týden. Navzdory původním předpovědím, že by velmi chladno mohlo být až do poloviny února, by teplejší vzduch z Atlantiku mohl přinést oteplení již dříve.
01.02.2012 11:40 |

podobné články

Jaké budou poslední únorové dny a přinese březen teplo?

 
Tímto čtvrtkem končí únor. Únorové počasí v České republice bylo mrazivé a plné sněhu. Dočkáme se alespoň na jeho konci změny? A jaký bude začátek března, měsíce, v němž oficiálně začne jaro? Meteorologové předpovídají přelom těchto dvou měsíců ve znamení stupňů nad nulou, ale noční náledí se stále udrží.
26.02.2013 11:15 |

podobné články

Ledová vlna dál děsí jih USA, zemřelo 13 lidí

 
Nejméně 13 úmrtí již zapříčinilo mrazivé počasí, které ve středu vládlo druhý den po sobě na většině amerického Jihu. Na rozsáhlém území od východního Arkansasu po větší část atlantského pobřeží mráz a sníh ochromily dopravu a odřízly od elektřiny statisíce domácností a firem. Meteorologové dnes čekají další sněžení a nové sněhové bouře předpovídají v nadcházejících dvou dnech na severovýchodě země.
13.02.2014 08:35 |

podobné články

Pomůže počasí při volbách levici nebo pravici?

 
Na pátek a sobotu, kdy budou volby, meteorologové předpovídají proměnlivé počasí s občasným deštěm a odpoledními teplotami mezi 15 až 19 stupni Celsia. Počasí přitom může ovlivnit účast voličů.
25.05.2010 07:05 |

podobné články

Meteorologové varují před silnými bouřkami a vydatným deštěm

 
Česko čeká opět sychravý víkend, předpovídají meteorologové. Obloha bude zatažená, občas skropí zem dešťové přeháňky a teploty se vyšplhají maximálně k 17 stupňům Celsia. S tropickými vedry se mohou Češi nejméně do konce měsíce rozloučit. Meteorologové varují před bouřkami na Moravě a vydatným deštěm na východě Čech, které mohou zvednout hladiny řek.
17.06.2010 09:25 |

podobné články

Plavky ještě neschovávejte. Vysoké teploty v Česku vydrží do konce září

 
Meteorologové předpovídají, že až do konce září budou nadprůměrné teploty. Moc nezaprší, takže bude sucho a na území Česka tak stoupne riziko požárů. Počasí na příští týden ale dlouhodobé předpovědi příliš neodpovídá. V pondělí bude pršet, výrazněji se oteplí až ve čtvrtek.
03.09.2016 15:20 |

podobné články

Na horách bude slunečno, v nížinách inverze

 
Tento týden bude převážně zatažená obloha, odpolední teploty se mohou vyšplhat až ke čtyřem stupňům nad nulou. Pod mlhavou pokličkou však skončí jen níže položené oblasti, na horách bude slunečné a mrazivé počasí. Meteorologové však upozorňují, že noci zůstanou i nadále mrazivé, může přituhnout až na minus 18 stupňů Celsia.
15.02.2010 16:10 |

podobné články

Počasí bylo o Velikonocích rekordně mrazivé! Brrr, zmrzlé svátky!

 
Takhle mrazivé Velikonoce tu už dlouho nebyly. Teploty na mnoha místech padaly až k –20 °C. V některých lokalitách dokonce meteorologové zaznamenali rekordní teplotní hodnoty! Brzy by se ale mělo oteplit.
10.04.2012 12:12 |

podobné články