Článek

Mravenci demonstrovali za záchranu deštného pralesa

 
Zhruba půl miliónu mravenců se zapojilo do protestu za záchranu Amazonského pralesa. Mravenci nosili listové transparenty s hesly jako „Zachraňme Amazonii“ nebo „Pomoc“, aby projevili nesouhlas s kácením deštného pralesa. Informovala o tom agentura Reuters.
22.08.2015 17:51 |

podobné články

Podobné články

Black Eyed Peas vyžadují nápoj z bobulí z amazonského pralesa

 
Americká skupina Black Eyed Peas vystoupí v Praze už v neděli. V šatně je čeká speciální občerstvení, které si sami vyžádali. "Na stolech chtějí mít především přírodní antioxidanty, např. nápoj z bobulí z amazonského deštného pralesa," řekl iDNES.cz mluvčí O2 areny Jan Tuna.
11.05.2010 14:35 |

podobné články

Příběh, který má varovat: Opici Green vzala těžba pralesa domov a nakonec i život. VIDEO

 
Opice Green přišla o domov kvůli kácení deštného pralesa. Dostala se do smrtící pasti a umírala v bolestech jen kvůli tomu, že lidé chtějí víc dřeva.
22.03.2012 19:25 |

podobné články

Čech nelegálně kácí deštný prales, útočí ekologové na kakaového krále

 
Žije na Kajmanských ostrovech, zbohatl na palmovém oleji a vede úspěšnou společnost, která se zaměřuje na kakao. Český podnikatel Dennis Melka se však během jejího rozmachu dostal pod silnou palbu kritiky. Podílí se prý na ničení deštného pralesa v Peru. Podle ekologů firma nelegálně vykácela tisíce hektarů pralesa, aby získala prostor na plantáže. Melka se nařčení brání.
07.05.2015 18:10 |

podobné články

Klaus a Paroubek budou mravenčí králové, píše komentátor

 
Mravenci se dokáží k potenciální kořisti dokáží dostat jen pár okamžiků poté, co se někde objeví. A to nemají ani mobil, iPad, PR nebo Petra Hájka a Ladislava Jakla, kteří by svému patronovi připravovali vhodnou půdu. Komentátor Práva Alexandr Mitrofanov přirovnává mravenčí srocení k současnému zájmu o hypotetické politické strany.
23.08.2011 10:55 |

podobné články

Vítězslav Fischer a jeho dřevěný svět malých pracantů: Mravenci se nedají...

 
Někdo sbírá známky, jiný slepuje letadélka, Vítězslav Fischer (52) z Neštědic u Ústí nad Labem vyrábí dřevěné mravence. Má jich desítky a nejsou ledajací. Jeho mravenci jsou pracovití, ani jeden z nich se nefláká. Většina z nich staví obrovskou loď a podobně jako legendární Ferda zvládnou práce všeho druhu. Však znáte knížku Mravenci se nedají...
02.09.2012 12:10 |

podobné články

Gigantičtí mravenci se vrátili do Zoo Praha: Opět hlídají nedaleko vstupu

 
Do Zoologické zahrady hlavního města Prahy se vrátili obří mravenci, kteří k místu neodmyslitelně patří už přes 40 let. Jejich modely potřebovaly neodkladnou údržbu, a tak návštěvníkům zoo až do druhé poloviny srpna zmizely z očí. Jejich oprava byla časově náročná, mravenci na místo dostali také novou sirku.
26.08.2016 15:10 |

podobné články

Exotické sprchování aneb Zahalte se do vůně tropů

 
Přeneste se do ráje. Sáhněte při sprchování po něčem, co vás nejen osvěží, ale i navodí atmosféru jižních zemí, deštného pralesa, horkého léta a nádherných květin.
27.08.2009 10:05 |

podobné články

Václav Klaus, zápisník z cest. Uprostřed deštného pralesa

 
Přinášíme pátý díl zápisků prezidenta Václava Klause, které z cesty po Peru a Brazílii píše pro Novinky.cz a deník Právo.
23.11.2009 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)

Svět lahodných chutí stvořených přírodou

 
Jakou chuť si představíte, když se v myšlenkách ocitnete uprostřed krásy deštného pralesa? Svěží byliny… a tropické ovoce! Chuť exotické maracuji z tropických oblastí Ameriky jsme nechali vyniknout ve společnosti voňavé citronové trávy a jemné zklidňující meduňky.
11.01.2010 02:05 |

podobné články

Nejdražší žabky na světě

 
Nejdražší flip-flopy světa s názvem "David Palmer Chipkos" navrhl a ručně namaloval současný americký umělec David Palmer. Za prodej si inkasuje přes 306 tisíc korun. Vězte však, že zakoupením páru zachráníte 100 000 čtveřecních stop deštného pralesa.
22.08.2011 11:10 |

podobné články

V deštném pralese našli vzácnou rostlinu, vyrobí z ní speciální edici ginu

 
Skupina dobrodruhů a nadšenců se před několika dny vrátila z nitra venezuelského deštného pralesa, kde se jim povedlo najít vzácnou rostlinu známou jako otočník malokvětý (Heliotropium angiospermum). Tu hodlají využít jako speciální přísadu do limitované edice ginu.
12.06.2013 04:25 |

podobné články

Vzhůru na spáleniště v amazonském deštném pralese! Tady se večer utkají mocnosti Anglie s Itálií

 
Jejich zápas patří k fotbalové klasice. Dnes od půlnoci ovšem dostane duel mocností Anglie a Itálie nepochybně nový rozměr. Bude se totiž hrát v nesnesitelném vedru a vlhku deštného pralesa a na stadionu, jehož trávník je místy pouhým spáleništěm. Sami pořadatelé mistrovství světa v Brazílii přiznávají, že jej stříkají umělými barvivy, aby v televizi vypadal svěže zeleně! Absurdní…
14.06.2014 17:35 |

podobné články

Bylo takové vedro, že jsem měl halucinace, přiznal po tropickém duelu italský střelec Marchisio

 
Obavy ze zápasu v Manausu, městě uprostřed amazonského deštného pralesa, se vyplnily. Hráči si po něm na světovém šampionátu v Brazílii stěžovali na obrovské vedro, navíc nedostali pauzy na pití! Italové proti Anglii zvolili prý takovou taktiku, která extrémním klimatickým podmínkám vyhovovala nejvíc – a nakonec se radovali z výhry.
15.06.2014 16:11 |

podobné články

Slovák postavil soběstačný hotel na stromě. Noc stojí tisíce

 
Peter Gorčár pochází ze Slovenska, ale už 14 let žije v Kostarice. Oženil se tu, postavil unikátní dům na stromě a koupil spolu s manželkou pár hektarů deštného pralesa.
30.03.2015 16:20 |

podobné články

Amazonka Jirešová: Výpravu do nebezpečí odstartovaly hrátky s chlupatým monstrem!

 
Vypadá jako křehká dívka, jenže Ivana Jirešová (38) má pro strach uděláno. Odjíždí do amazonského deštného pralesa, kde na ni číhají různá nebezpečí. Třeba jedovatí pavouci. Herečka se ale místo jekotu s chlupatou potvorou pomazlila!
05.10.2015 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Jirešová (349 článků)

Amazonka Jirešová: Výpravu do nebezpečí odstartovaly hrátky s chlupatým monstrem!

 
Vypadá jako křehká dívka, jenže Ivana Jirešová (38) má pro strach uděláno. Odjíždí do amazonského deštného pralesa, kde na ni číhají různá nebezpečí. Třeba jedovatí pavouci. Herečka se ale místo jekotu s chlupatou potvorou pomazlila!
07.10.2015 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Jirešová (349 článků)

Čech ničí deštné pralesy. Jeho firmy kácí tisíce hektarů vzácné flóry

 
Za úbytkem deštného pralesa v Peru stojí mimo jiné český občan. Jmenuje Dennis Melka a vlastní řadu společností, jež se zabývají produkcí kakaa a palmového oleje. Tvrdí to několik ekologických organizací, podle kterých má podnikatel na svědomí nelegální vykácení tisíců hektarů deštných pralesů. Informuje o tom Český rozhlas.
08.08.2016 15:10 |

podobné články

Turista se ztratil v džungli: Zachránily mě opice. Házely mi ovoce a vodily mě k vodě

 
Mladý Chilan Maykool Coroseo Acuña (25) na svůj výlet do amazonského deštného pralesa nejspíš jen tak nezapomene. Ztratil se a zůstal tam celých devět dní! Co mu zachránilo život? Podle jeho slov opice...
28.03.2017 10:35 |

podobné články

Poc (ČSSD): Europoslanci požadují omezení palmového oleje v biopalivech

 
Za posledních dvacet let dochází v jihozápadní Asii v důsledku zvýšené poptávky po palmovém oleji k ničení deštného pralesa. Odlesňování, vyhubení mnoha místních druhů rostlin a živočichů a devastace životního prostředí je tragédií pro celé komunity, které musí ve zničených oblastech dál existovat. Europoslanci požadují, aby se situace co nejrychleji změnila a tlačí na Evropskou unii, aby se více zabývala dopady na životní prostředí v souvislosti s pěstováním a výrobou palmového oleje.
04.04.2017 14:50 |

podobné články