Článek

Mossack Fonseca působila i v ČR, podle TI měla vazby na firmy z korupčních kauz

 
V Česku v minulosti působila společnost s ručením omezeným Mossack Fonseca & Co. CZ, jejíž dva zakladatelé působili v řadě firem vlastněných společností WPB Holding. V podnikatelském impériu tohoto holdingu přitom končily vlastnické vazby dvou firem, díky nimž vznikla řada anonymních firem v daňových rájích, které v korupčních kauzách sloužily k zakrytí finančních toků, sdělila ve čtvrtek česká pobočka protikorupční organizace Transparency International (TI).
07.04.2016 12:20 |

podobné články

Podobné články

Naše data byla mylně interpretovaná, tvrdí právníci Mossack Fonseca

 
Panamská právní firma Mossack Fonseca trvá na tom, že všechny její postupy byly legální a nikomu s daňovými úniky nepomáhala. Interní data, která podle ní novináři vytrhli z kontextu, jí prý ukradli hackeři. Podala proto trestní oznámení, řekl jeden ze zakladatelů společnosti Ramón Fonseca Mora.
06.04.2016 09:50 |

podobné články

Vyšetřování velkých kauz neutichne, hlásá Lessyho nástupce Červíček

 
I pod mým velením se policie bude věnovat vyšetřování závažných korupčních kauz, slibuje nově jmenovaný policejní prezident Martin Červíček. Reaguje tak na výroky opozice, že za pádem Lessyho mohl stát i strach z odhalení nových korupčních kauz.
30.08.2012 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Martin Červíček (301 článků)

Kauza Panama Papers: Data nám ukradli hackeři, tvrdí firma a chce trest

 
Panamská právní firma Mossack Fonseca, z níž unikla data o klientech ukrývajících svůj majetek v daňových rájích, se stala obětí hackerského útoku zvenčí. V rozhovoru poskytnutém agentuře Reuters to dnes řekl jeden ze zakladatelů společnosti Ramón Fonseca Mora. Firma už prý podala trestní oznámení.
06.04.2016 08:00 |

podobné články

Policejní razie kvůli kauze Panama Papers: Jdou po drogách a „vypraných“ penězích?

 
Panamská policie v úterý provedla razii v sídle právní firmy Mossack Fonseca, která pomáhala lidem po celém světě s převody peněz do daňových rájů. Podle informací panamského listu La Prensa se zásahu zúčastnili agenti nedávno vytvořeného zvláštního oddělení místní prokuratury pro boj s organizovaným zločinem. Personál firmy prý s policií odmítl spolupracovat.
13.04.2016 07:45 |

podobné články

Kauza Panama Papers: Co je to offshore společnost a jak fungují daňové ráje?

 
Kauza Panama Papers se týká milionů uniklých dokumentů právní firmy Mossack Fonseca. Ty dokazují, že desítky prominentních politiků a byznysmenů z řady světových zemí ukrývají své bohatství v daňových rájích. Obvykle skrz offshorové firmy. Jak to přesně funguje? Na to jsme se zeptali Lukáše Kovandy (35), hlavního ekonoma finanční skupiny Roklen.
05.04.2016 12:25 |

podobné články

Dividenda z daňového ráje. Tajuplná cesta 1,7 miliard korun z firmy českého miliardáře

 
Dokumenty uniklé z panamské právnické firmy Mossack Fonseca odhalují skryté angažmá Michala Koreckého, klíčového manažera plzeňské Škody, jejíž ovládnutí prošetřovala česká i švýcarská policie.
06.05.2016 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Michal Škoda (8 článků)

Firmu v daňovém ráji měl podle ČRo i spolumajitel Škody Transportation Korecký

 
Mezi Čechy, jejichž jméno se objevilo v dokumentech společnosti Mossack Fonseca, která spravuje firmy v daňových rájích, byl i spolumajitel plzeňské Škody Transportation Michal Korecký. Ve čtvrtek o tom informoval Český rozhlas Radiožurnál, podle něhož měl v minulých letech firmu na ostrově Samoa.
05.05.2016 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Michal Škoda (8 článků)

Cameron, Putin, Si Ťin-pching: Obří únik dokumentů odhaluje podvody elit

 
Desítky prominentních politiků a byznysmenů z řady světových zemí ukrývají své bohatství v daňových rájích, aby předešli jeho zdanění úřady svých vlastních států. Vyplývá to z dokumentů uniklých z právní firmy Mossack Fonseca, jejichž část v neděli zveřejnilo několik předních světových médií. Podle Českého centra pro investigativní žurnalistiku je mezi nimi i 283 Čechů.
03.04.2016 21:40 |

podobné články

Historický únik informací: Daňové ráje využívaly světové špičky. Nechybí ani Češi

 
Bývalí i současní prezidenti, vysocí politici a byznysmani ukrývají svá miliardová bohatství v daňových rájích. Odhadují to dokumenty, které unikly z právní firmy Mossack Fonseca a rok je analyzovalo více než 370 investigativních novinářů z celého světa. Českou skupinu byznysmanů zastupuje podle Českého centra pro investigativní žurnalistiku 283 lidí, včetně miliardářů Petra Kellnera či Daniela Křetínského.
04.04.2016 09:55 |

podobné články

Daňové podvody bohatých vnímáme jako samozřejmost. Panamský skandál nikoho nebere

 
Největší a šokující odhalení, které změní přístup států k daňovým rájům. Když vyšly první zprávy o úniku dat ze advokátní firmy Mossack Fonseca, podle prvních reakcí se zdálo, že budou všude padat hlavy a že následující dny a týdny dění týkající se Panama Papers nezmizí z titulních stran. Po dvou měsících je ve většině zemí ticho.
03.06.2016 14:30 |

podobné články

A teď čeští „páni na holení“: Kdo prý uléval peníze do Panamy. Jsou to velká, velká jména

 
„Nejoblíbenější destinací, kam čeští klienti schovávají své firmy, jsou bezkonkurenčně Seychely, kde pro ně Mossack Fonseca založila přes 800 firem,“ uvádí server investigace.cz. Aféra spojená s včera zveřejněnými „Panama Papers“ nabývá zajímavých obrátek – Čechů, kteří drží akcie firem zřízených panamskou společností, je 283. Nejčastěji se jedná o lobbisty, odsouzené zločince, známé „krále privatizace“, lidi pohybující se ve zbraňovém průmyslu a obchodníky se solárními elektrárnami.
04.04.2016 08:40 |

podobné články

Jako kovbojka: Jak se zrodil skandál s ulitými penězi. Podrobný průběh

 
Za jedním z nejmasovějších úniků dat v historii stojí více než rok tvrdé práce 400 novinářů z 80 zemí světa. Od toho momentu, kdy anonymní zdroj předal německým žurnalistům Süddeutsche Zeitung 11,5 milionů dokumentů z databáze právní firmy Mossack Fonseca, uplynulo již více než 12 měsíců. Mezinárodní kooperace, která stála za zveřejněním usvědčujících materiálů, se odehrávala v měřítku, které nemá v historii obdoby.
05.04.2016 09:00 |

podobné články

Pohřbí Panama Papers premiéra? Na Islandu demonstrovaly desítky tisíc lidí

 
Desítky tisíc lidí protestovaly na Islandu proti premiérovi Sigmundurovi Davidovi Gunnlaugssonovi (41), žádají jeho odstoupení v souvislosti s kauzou Panama papers. Vyšlo totiž najevo, že premiér Gunnlaugsson využíval služeb právní firmy Mossack Fonseca, která spravovala účty tisíců vlivných lidí v daňovém ráji.
05.04.2016 11:55 |

podobné články

Panamský prezident: Finanční praktiky prověříme, chceme být transparentní

 
Panama ustaví nezávislou komisi na prověření praktik ve svém finančním sektoru. V komisi budou zastoupeni domácí i zahraniční experti, oznámil ve středu v televizním prohlášení panamský prezident. Země tak reaguje na úniky informací z databáze panamské právní firmy Mossack Fonseca o utajených převodech peněz do daňových rájů. Skandál mimo jiné pošramotil pověst středoamerické země.
07.04.2016 07:50 |

podobné články

Do kauzy Panama Papers je prý zapleteno minimum Američanů. A zde je vysvětlení

 
Mossack Fonseca objevilo tak málo občanů USA. Je to jednodušší, než by se mohlo zdát, prostě se americkým klientům snaží vyhnout. A jediné porušení zákona, ke kterému zatím v kauze došlo, je samotný zásah do soukromí firmy v podobě úniku dokumentů. Informuje agentura AP.
08.04.2016 09:35 |

podobné články

Panamské dobrodružství může přijít Messiho pořádně draho

 
V červenci letošního roku se Lionel Messi dostaví k soudu ve španělské Barceloně. Držitel pěti Zlatých míčů čelí obvinění z daňových podvodů a kromě finančních postihů mu hrozí i dva roky vězení. V letech 2007 až 2009 totiž ošidil státní kasu o čtyři miliony eur, a přestože nedoplatek zpětně uhradil, soudní stíhání tím nezastavil. Jak navíc prozrazují dokumenty, které unikly z právní firmy Mossack Fonseca , Messiho daňové úlety tím ani zdaleka neskončily.
06.04.2016 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Lionel Messi (394 článků)

Panama Papers: Každý devátý na českém seznamu má ruské jméno

 
Uniklá data z právnické firmy Mossack Fonseca vydávají svědectví i o českých rezidentech. HlídacíPes.org se společně se zástupci dalších médií nyní snaží českou stopu v Panama Papers rozkrýt. Než  Panama tým  projde klíčové dokumenty, přinášíme přehled, co vlastně obsahuje tuzemská větev kauzy, která nyní hýbe celým světem.
14.04.2016 11:20 |

podobné články

Čechy z panamského seznamu už prověřují analytici z financí

 
Na seznamu lidí, který unikl z panamské právní firmy Mossack Fonseca, pracuje Finanční analytický útvar ministerstva financí (FAÚ). Jedná se o zhruba 200 jmen, která jsou v kauze známé jako Panama Papers spojena s Českem.
21.04.2016 06:05 |

podobné články

Kauza Panama Papers ukazuje i na stovky českých jmen

 
V dokumentech společnosti Mossack Fonseca, která měla společnostem i jednotlivcům pomáhat obcházet daňové zákony, případně legalizovat výnosy z trestné činnosti, se objevují i jména českých podnikatelů. Podle webu Investigace.cz v seznamech figurují i nejbohatších Čech Petr Kellner či spolumajitel EPH, fotbalové Sparty i řady médií Daniel Křetínský. Ten již obcházení zákona odmítl. Na seznamu je podle webu 283 lidí, jejichž aktivity směřují do ČR.
04.04.2016 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1059 článků) , Petr Kellner (224 článků) , Daniel Čech (56 článků)