Článek

Moravskoslezský kraj: Mladí cyklisté porovnají své dovednosti a znalosti ve Frenštátu pod Radhoštěm

 
Krajské finále dopravního klání BESIP – Dopravní soutěž mladých cyklistů, bude ve dnech 26. a 27. května hostit dětské dopravní hřiště v autokempu Frenštátu pod Radhoštěm.
22.05.2016 16:50 |

podobné články

Podobné články

České podnikatelky porovnají v soutěži své úspěchy

 
České podnikatelky porovnají své úspěchy dosažené v posledních čtyřech letech, začíná soutěž Ocenění českých podnikatelek - OCP.
06.06.2012 12:55 |

podobné články

Vítr utrhl střechu ve Frenštátu pod Radhoštěm

 
Vítr utrhl střechu ve Frenštátu pod Radhoštěm
11.11.2012 11:55 |

podobné články

Dvě základní školy ve Frenštátu pod Radhoštěm se učí pro budoucnost

 
Dvě základní školy ve Frenštátu pod Radhoštěm získaly nové vybavení pro zlepšení výuky.
19.11.2014 21:22 |

podobné články

Starostka Frenštátu pod Radhoštěm: Tomáš Garrigue Masaryk byl osobnost a vzor

 
Jakým motem se starostka Zdeňka Leščišinová (SNK Naše Beskydy) řídí? A jak vzpomíná na prvního Československého prezidenta? S tím, ale také s novinkami, na něž se mohou těšit občané Frenštátu pod Radhoštěm, se svěřila naší redakci. A nejen s tím…
03.11.2015 14:11 |

podobné články

Vrah z Frenštátu zřejmě podpálil i hájovnu. Nikdo v ní ale neuhořel

 
Antonín Blažek (57) z Frenštátu pod Radhoštěm, který s největší pravděpodobností záměrně vyhodil do vzduchu dům plný lidí, možná už před lety udělal něco podobného v Čeladné – ve vesnici nedaleko Frenštátu. Zapálil tam prý hájovnu, která dřív sloužila jako ubytovna pro dělníky. Tenkrát se ale naštěstí nikomu nic nestalo.
22.02.2013 21:20 |

podobné články

Hejtman Novák: Moravskoslezský kraj získá po rozhodnutí vlády jen 470 milionů korun navíc

 
Moravskoslezský kraj získá po rozhodnutí Vlády České republiky jen 470 milionů korun z evropských fondů navíc. Vláda původně v květnu rozhodla o přesunu prostředků z pomaleji čerpajících programů v Česku. Jednotlivé kraje si měly rozdělit 3,1 miliardy korun z Regionálního operačního programu Severozápad a 0,5 miliardy korun z Operačního programu Technická pomoc. Moravskoslezský kraj měl získat 800 milionů korun.
10.10.2013 17:15 |

podobné články

Kraj mého srdce 2015 - polovina hlavních cen pro Jihomoravský kraj

 
Polovina z osmi hlavních cen každoročně vyhlašované ankety Kraj mého srdce za rok 2015 putovala do Jihomoravského kraje. Na letošním 25. veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze ceny převzala ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava Zuzana Vojtová. Po jednom prvenství pak získal Jihočeský kraj, Liberecký kraj, Karlovarský kraj a Praha. Jihomoravský kraj získal ocenění ve všech kategoriích kromě kategorie Zimní dovolená. Anketu Kraj mého srdce vyhlašuje každoročně vydavatelství KAM po Česku a veletržní společnost Incheba Expo Praha. Pro svůj oblíbený turistický kraj letos v osmi kategoriích hlasovalo celkem 10 745 osob.
22.02.2016 16:55 |

podobné články

Znalosti českých žáků se zhoršily nejvíc ze všech zemí, ukázal výzkum OECD

 
Čtenářské dovednosti českých žáků jsou podprůměrné, v matematice a přírodních vědách jsou děti průměrné. Ukázaly to v úterý zveřejněné výsledky mezinárodního srovnání znalostí žáků PISA (Programme for International Student Assessment), do něhož se zapojili patnáctiletí žáci ze 65 zemí světa. Z průzkumu vyplynulo, že znalosti českých dětí se v posledních letech zhoršily nejvíc ze všech zemí.
07.12.2010 14:35 |

podobné články

Znalosti českých žáků se zhoršily nejvíc ze všech sledovaných zemí

 
Čtenářské dovednosti českých žáků jsou podprůměrné, v matematice a přírodních vědách jsou děti průměrné. Ukázaly to v úterý zveřejněné výsledky mezinárodního srovnání znalostí žáků PISA (Programme for International Student Assessment), do něhož se zapojili patnáctiletí žáci ze 65 zemí světa. Z průzkumu vyplynulo, že znalosti českých dětí se v posledních letech zhoršily nejvíc ze všech zemí.
07.12.2010 15:00 |

podobné články

Moravskoslezský kraj: Školáci převzali Hejtmanův pohár za sportovní dovednosti

 
Žáci základních škol v Bruntále, Studénce a v Nýdku získali ocenění za své sportovní aktivity v soutěži Hejtmanův pohár. Do letošního druhého ročníku celostátní soutěže, ve které školy zápolí v překonávání dráhy sportovních dovedností, se v Moravskoslezském kraji zapojilo 10 445 žáků ze 37 škol.
21.09.2016 17:35 |

podobné články

Starostka Frenštátu: Z tragédie se město hned tak nevzpamatuje

 
Starostka Frenštátu pod Radhoštěm Zdeňka Leščišinová (Naše Beskydy) má za sebou nejnáročnější týden ve své funkci. V rozhovoru pro Novinky.cz a deník Právo hovoří o prvních chvílích po noční explozi v domě, u kterého byla během deseti minut, ale také o dobročinné sbírce, kterou radnice vyhlásila, a o současné ponuré atmosféře v jedenáctitisícovém městě.
22.02.2013 18:50 |

podobné články

Lidé z Frenštátu se bouří: Iveta nás zklamala!

 
Zpěvačka Iveta Bartošová (46), která má již dnes po dlouhé odmlce vystoupit na frenštátském plesu, opět rozčílila místní obyvatele a své fanoušky, když před pár dny váhala, jestli do Frenštátu pod Radhoštěm vůbec přijede a jestli si za vystoupení nechá zaplatit.
15.03.2013 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6593 článků)

Zásluhou Lesů ČR odstraněny následky povodní ve Frenštátě pod Radhoštěm

 
Následky povodní z let 2009 a 2010 na vodním toku Lomná ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku v Moravskoslezském kraji jsou díky úsilí státního podniku Lesy České republiky minulostí. Lesy ČR v místě nedávno dokončily důležité rekonstrukční práce za skoro 17 milionů korun. Opravy probíhaly přímo ve Frenštátě pod Radhoštěm v téměř čtyřkilometrovém úseku začínajícím u soutoku Lomné s Bystrým potokem.
05.12.2013 16:45 |

podobné články

Starostka Frenštátu: kdo je a bude vzorem dalším generacím?

 
ROZHOVOR Současná politická situace přináší deziluzi. Kultura, morálka, odpovědnost, jsou to ještě nějaké hodnoty? Konstatuje starostka Frenštátu pod Radhoštěm Zdeňka Leščišinová (SNK Naše Beskydy).
31.07.2012 20:05 |

podobné články

HROZIVÉ VIDEO: Výbuch plynu udělal z bytovky ve Frenštátu ruinu

 
Při výbuchu panelového domu ve Frenštátu pod Radhoštěm zemřelo pět lidí včetně tří dětí. Dva bojují v nemocnici o život a dalších šest lidí je zraněno. Jeden člověk je stále pohřešovaný
17.02.2013 14:55 |

podobné články

Hasiči našli v sutinách vybuchlého domu ve Frenštátu těla tří mrtvých dětí

 
Hasiči našli v noci na pondělí při prohledávání sutin čtyři oběti výbuchu panelového domu ve Frenštátu pod Radhoštěm. Tři z mrtvých byly děti.
18.02.2013 02:20 |

podobné články

Exkluzivní foto z Frenštátu: Tady bydlel muž, co odpálil dům i se sousedy

 
Exploze ve Frenštátu pod Radhoštěm byla způsobena úmyslně. Kvůli strachu z exekuce nechal dům vyhodit do povětří zřejmě úmyslně dvaašedesátiletý Antonín B.
18.02.2013 08:50 |

podobné články

Lidí z evakuovaného domu ve Frenštátu se ujali obyvatelé města

 
Ani jeden z obyvatel domu ve Frenštátu pod Radhoštěm, který musel být evakuován po zřícení sousedního domu, nevyužil možnosti náhradního ubytování, jež připravila radnice. Lidé si všechny evakuované vzali k sobě domů, řekla dnes frenštátská starostka Zdeňka Leščišinová. Svědčí to podle ní o velké solidaritě, které po neštěstí panuje.
18.02.2013 13:15 |

podobné články

Hrůza ve Frenštátu: Hoď mi děti z okna, volal na manželku! V tu chvíli přišel další výbuch!

 
Lidé ve Frenštátu pod Radhoštěm popisují hrůzu, která nastala, když důchodce Antonín Blažek nechal do vzduchu vyhodit dům, ve kterém bydlel. Reportéři TV Nova přináší tragický příběh jedné z rodin.
18.02.2013 15:20 |

podobné články