Článek

Moravané: Stanovisko k demografickému vývoji na Moravě a ve Slezsku

 
Říká se, že emigrace je tím nejspolehlivějším ukazatelem toho, jak jsou občané spokojeni se stavem své země. Ti, kdo ji opustí, takzvaně hlasují nohama. Odhad demografického vývoje Moravy a Slezska, se kterým přišel Český statistický úřad, je alarmující.
21.08.2016 07:40 |

podobné články

Podobné články

Moravané: Stanovisko strany Moravané k volbám v Evropě i ČR

 
Politická strana Moravané pozorně sleduje současný vývoj v Evropě a s jistým zadostiučiněním konstatuje, že občané evropských zemí odmítli snahu svých vlád o zachování eurozóny v současné podobě. To potvrzují výsledky voleb ve Francii a Řecku.
20.05.2012 18:45 |

podobné články

Moravané mobilizují. Mluví se o Zemanovi, Okamurovi a "čechizaci"

 
ROZHOVOR Moravané zvažují společnou volební kandidátku s hnutím Úsvit. Důvod? Morava prý zažívá nejhorší období za posledních dvacet let. Centralismus se prohlubuje a ze slova Morava se stává tabu. Pomoct v předvolební kampani by mohl senátor Tomio Okamura i prezident Miloš Zeman. I o tom mluvil předseda strany Moravané Milan Trnka v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
29.08.2013 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (1563 článků) , Miloš Zeman (16441 článků)

Strana Moravané zveřejnila kandidátku pro říjnové volby do krajského zastupitelstva

 
Volební zmocněnec strany Moravané v pátek 15. července na krajském úřadě v Brně podal kandidátku strany Moravané pro říjnové volby do zastupitelstva Jihomoravského kraje.
16.07.2016 21:15 |

podobné články

Pryč s politickou korektností, vyzývá senátní kandidát Pernes (Moravané)

 
Kapři si rybník nevypustí, říká v reakci na stávající uspořádání v českém státě Jiří Pernes (Moravané). S cílem, aby byl hlas Moravy v Parlamentu více slyšet, se uchází o post senátora ve volebním obvodu č. 58. Jde také o jediný okres, kde Moravané kandidují společně s ODS. Co bylo impulsem spolupráce? Čím je charakteristická moravská identita? A z čeho pramení rivalita mezi Pražáky a Moraváky? I na to se ptaly ParlamentníListy.cz.
02.10.2016 13:35 |

podobné články

Na Moravu přijde silný déšť, hrozí vzestup hladin řek

 
Vydatných srážek, které rozvodnily v pátek menší toky na jihu Čech, se v sobotu dočkají také lidé na Moravě a ve Slezsku. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v této souvislosti vydal na sobotu výstrahu před povodňovým ohrožením. Hladiny řek na Moravě a ve Slezsku začaly stoupat už během pátku.
14.05.2010 14:20 |

podobné články

Na Moravě a ve Slezsku má v noci vydatně pršet. Voda může zatopit sklepy

 
V noci na pátek bude hlavně na Moravě a ve Slezsku vydatně pršet.
29.07.2010 11:20 |

podobné články

Moravě a Slezsku hrozí náledí

 
V souvislosti s poklesem teplot varují ve čtvrtek meteorologové na Moravě a ve Slezsku před tvorbou ledovky a náledí. Výstraha platí až do čtvrtečního večera. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
09.12.2010 09:25 |

podobné články

Hýsek (Moravané): Evropské historické země by měly být slyšet i v evropských strukturách

 
Stanovisko strany Moravané k institucionální struktuře Evropské unie.
18.04.2014 15:35 |

podobné články

Konečná (BPP): Mé členství v politické straně Moravané a stanovisko k tomuto

 
Ač jsem již několikráte uvedla prostřednicvím jak sociálních sítí, tak i osobní komunikací se současnými vrcholnými představiteli politické strany Moravané, že jsem z této strany vystoupila na základě své svobodné vůle a přesvědčení.
26.05.2015 04:41 |

podobné články

Důchodová reforma je nejzávažnější výzvou pro Česko, řekl Nečas

 
Penzijní reforma musí dodržovat základní mezigenerační soudržnost, být odolná proti demografickému vývoji, finančně udržitelná a spravedlivější než současný systém. Kromě toho se musí důchodový systém stát nezávislejším na rozhodování politiků. Takové jsou hlavní cíle chystané penzijní reformy. Na mezinárodní fóru Zlaté koruny je představil premiér Petr Nečas (ODS).
05.10.2010 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9190 článků)

ON-LINE: Ve Slezsku se na několika místech opět sesunula půda

 
Velká voda, která v minulých dnech zasáhla Slezsko, Valašsko a Zlínsko, se přesouvá na jih. Na řece Moravě jsou vyhlášeny třetí stupně povodňové aktivity, voda se ale z koryta výrazněji nevylévá. Brzdí ji to, že se vylévá do polí. Povodně tak region zřejmě nezasáhnou. Rozhodlo se také, že domy v Dolních Domaslavicích na Frýdecko-Místecku, pod nimiž se sesula půda, padnou. Ve Slezsku se půda dál ně několika místech posunuje.
20.05.2010 07:05 |

podobné články

Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost ministerstva životního prostředí ve věci rozšíření letiště Vodochody

 
Ministerstvo životního prostředí vydalo dne 29. 10. 2013 souhlasné stanovisko (dále také „stanovisko EIA“) ve věci záměru „Letiště Vodochody“ k posouzení vlivů záměru na životní prostředí, vydané podle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí. Stanovisko EIA bylo vydáno k záměru rozšířit infrastrukturu stávajícího letiště Vodochody tak, aby odpovídala požadavkům pro civilní leteckou dopravu a aby bylo možné letiště i nadále využívat jako letiště s mezinárodním provozem. Rozšíření letiště předpokládá dostavbu systému pojezdových drah, odbavovacích stání, odbavovacího terminálu a další nezbytné infrastruktury (hangáru, hasičské stanice, věže řídícího provozu, obslužné komunikace atd.). Souhlasné stanovisko EIA bylo podmíněno respektováním stanovených podmínek v následných stupních projektové přípravy a realizace stavby a provozu.
11.03.2017 12:20 |

podobné články

Moravané chtějí vlastní parlament, peníze a zrušit Senát

 
Předseda politické strany Moravané Jiří Svatopluk Novotný popírá, že by záměrem jeho uskupení bylo odtržení Moravy od zbytku České republiky. „Kde se vzala ta chiméra?“ reaguje na dotaz ParlamentníchListů.cz.
25.04.2010 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Novotný (145 článků) , Jiří Novotný (145 článků)

Moravané chtějí vlastní parlament, peníze a zrušit Senát

 
Předseda politické strany Moravané Jiří Svatopluk Novotný popírá, že by záměrem jeho uskupení bylo odtržení Moravy od zbytku České republiky. „Kde se vzala ta chiméra?“ reaguje na dotaz ParlamentníchListů.cz.
25.04.2010 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Novotný (145 článků) , Jiří Novotný (145 článků)

Strana Moravané zvolila své nové vedení. Podstatně se omladilo

 
Strana Moravané, která je nástupcem promoravských stran z 90. let, dnes zvolila na sjezdu své vedení pro další dva roky. Místo předsedy obhájil Milan Trnka a prvního místopředsedy Zdeněk Zbožínek, další část vedení se ale podstatně omladilo. Za místopředsedy byli zvoleni čtyřicátníci - historik a pedagog Ondřej Hýsek, starosta Pasohlávek na Brněnsku Tomáš Ingr a ekologický zemědělec Jiří Novotný, který byl kdysi předsedou strany.
14.04.2013 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Novotný (145 článků) , Jiří Novotný (145 článků) , Jiří Trnka (22 článků) , Zdeněk Ondřej (22 článků) , Tomáš Novotný (45 článků) , Tomáš Novotný (45 článků) , Tomáš Novotný (41 článků)

V zatopeném Česku pomáhají Moravané ze speciální hasičské jednotky

 
Čechům obklíčeným zdrcujícím vodním živlem pomáhají zachraňovat životy zvlášť vycvičení Moravané převážně z Ostravy a jejího okolí. Jsou to muži ze speciální hasičské povodňové jednotky Moravskoslezského kraje. Zasahovali už na Strakonicku, Mělnicku, před Prahou kolem Dobřichovic a chystají se na sever, bude-li jich tam zapotřebí.
05.06.2013 22:15 |

podobné články

Úsvit posiluje. Do voleb půjde Okamura i s Moravany

 
AKTUALIZOVÁNO Těsně, bez předsedy, ale přece. Převahou jednoho hlasu schválili na sobotním sněmu Moravané spojení s hnutím Úsvit v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny. Členové strany Moravané s výjimkou předsedy Milana Trnky se tak vůbec poprvé připojí na kandidátkách k jinému politickému subjektu. Košem přitom dali Straně zelených nebo LEV 21. Ve hře byla chvíli i společná kandidátka s Babišovým ANO 2011.
31.08.2013 17:00 |

podobné články

Tihle jdou s Okamurou. Profil strany, která chce obnovit Moravskoslezskou zemi

 
V poslední srpnový den oznámilo politické uskupení Moravané, že v předčasných volbách spojí síly s hnutím senátora Tomia Okamury Úsvit přímé demokracie. Informovala o tom ČTK. Co ale hodlají Moravané prosazovat v nejvyšších patrech politiky? Hlásají především konec pošlapávání práv Moravanů a zrušení krajů.
01.09.2013 09:30 |

podobné články

Hýsek (Moravané): Proč je důležité vrátit Moravu na mapu Evropy

 
Moravané, člen Evropské svobodné aliance, dlouhodobě usilují o obnovení zemské samosprávy Moravy a Slezska, která byla protiprávně zrušena komunistickým totalitním režimem v roce 1948.
09.02.2014 09:00 |

podobné články