Článek

Momentka neznámého doktora vyvolala celosvětovou vlnu solidarity! Co se stalo?

 
Neznámý doktor vyběhl ven z nemocnice jen okamžik poté, co navždy ztratil jednoho ze svých pacientů. Devatenáctiletý muž zemřel pod rukama tohoto lékaře na jednotce intenzivní péče v nespecifikované americké nemocnici.
20.03.2015 19:31 |

podobné články

Podobné články

Případ muže v nouzi prodávajícího vlastní ledvinu vyvolal vlnu solidarity

 
Příběh 39letého Petra z Ústecka, o kterém Novinky v pátek ráno informovaly, vyvolal u čtenářů vlnu zájmu a solidarity. Lidé většinou nabízeli otci tří dětí menší finanční pomoc, ale na redakční e-mail přišlo i několik nabídek na práci. Veškeré nabídky pomoci Novinky muži předaly.
12.03.2012 06:10 |

podobné články

Po vlně solidarity se Polsko vrací k negativnímu postoji vůči Rusům

 
Tragické úmrtí prezidenta Lecha Kaczyńského a dalších polských představitelů při dubnové letecké katastrofě u Smolensku vyvolalo v Polácích a Rusech vlnu vzájemné solidarity. Ta ale po pár měsících polevila a Polsko se vrací k negativnímu postoji vůči svým sousedům, píše agentura Reuters.
25.09.2010 02:30 |

podobné články

Paříž zaplavila vlna solidarity: Taxikáři vozí zdarma a u nemocnic stojí fronty dárců krve

 
Pařížské útoky vyvolaly nebývalou vlnu občanské solidarity mezi samotnými Pařížany. Twitter je zaplaven nabídkami pomoci pro všechny, jež neměli kde přespat, taxikáři rozváželi zákazníky zdarma. A ráno se všichni společně vydali, aby darovali krev.
14.11.2015 16:11 |

podobné články

Miss World Kuchařová boduje: získala celosvětovou kampaň za statisíce

 
Taťána Kuchařová přiletěla na skok do Čech, aby zde natočila celosvětovou kampaň na vlasovou kosmetiku. Za lukrativní kšeft inkasovala honorář v řádech statisíců. Kuchařová přiznala, že pro české klienty prakticky nepracuje, nedokáží ji zaplatit.
17.03.2010 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Taťána Kuchařová (918 článků)

Šestiletý Čech vyhrál celosvětovou výtvarnou soutěž v Japonsku!

 
Neuvěřitelného úspěchu dosáhl teprve šestiletý Oldřich Poul z Nového Jičína - u nohou mu leží celý výtvarný svět, když před několika dny vyhrál celosvětovou výtvarnou soutěž v japonské Kanagawě!
15.04.2011 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Nový (72 článků)

MŽP: Náměstek Munzar podpořil celosvětovou akci „Zasaď strom pro mír“

 
Náměstek ministra životního prostředí pro sekci úřadu ministerstva Vojtěch Munzar včera navštívil 7. ZŠ Kladno. Spolu s jejími žáky podpořil vysazením stromu celosvětovou akci, do které se v rámci Mezinárodního dne míru zapojily tisíce škol z celého světa.
24.09.2013 19:30 |

podobné články

Ředitele Petrnouška se v kauze sexuální výchovy zastali učitelé, žáci i rodiče

 
Kauza sexuální výchovy na pražské Základní škole Kuncova vyvolala mezi učiteli, žáky a rodiči žáků této školy nespokojenost a spustila velkou vlnu solidarity s jejím ředitelem Pavlem Petrnouškem.
21.11.2011 18:45 |

podobné články

Okradeného "zvířecího tátu" Váňu dojala solidarita lidí

 
Neuvěřitelnou vlnu solidarity vyvolala reportáž o okradeném zvířecím tátovi Ladislavu Váňovi, který se stará o stovky opuštěných nebo zraněných zvířat.
01.07.2012 22:10 |

podobné články

Stařenku podvedla firma. Pomohli jí diváci TV Nova. A firmu vyšetřuje inspekce

 
Obrovskou vlnu solidarity vyvolala včerejší reportáž TV Nova o osmasedmdesátileté Vlastě Pospíchalové. Ta naletěla společnosti poskytující půjčky a teď dluží 35 000 za telefonní účet.
20.09.2013 21:10 |

podobné články

Moře svíček pro mrtvého syrského kuchaře: Jedl u něj i Horváth, obyvatelé Domažlic vybírají peníze pro vdovu

 
Náhlá smrt syrského kuchaře Maziho, na jehož kebab v Domažlicích s oblibou chodili místní i přespolní, vyvolala zármutek i vlnu solidarity v době, kdy celá Evropa neřeší nic jiného než uprchlíky...
24.10.2015 17:55 |

podobné články

Poláci jsou naštvaní na Merkelovou a někteří to dali pořádně najevo na internetu

 
Polsko má svého nového národního hrdinu. Je jím sedmatřicetiletý řidič kamionu Łukasz Urban, který se stal první obětí tuniského teroristy Anise Amriho. Vlnu solidarity vyvolala jeho smrt také v zahraničí. Lidé se skládají na peníze pro jeho rodinu.
23.12.2016 08:00 |

podobné články

V Národní technické knihovně bude zahájena Mezinárodní putovní výstava Strach z neznámého

 
Během posledních dvou let byly miliony lidí nuceny opustit své domovy v důsledku válečných konfliktů nebo extrémních klimatických podmínek, chudoby a dalších tragédií. Evropa se tak dostala do nejisté situace, která vyvolala mnoho otázek. Výstava Strach z neznámého (Fear of the Unknown), která bude 1. února zahájena v Galerii Národní technické knihovny v Praze, reflektuje tuto situaci očima umělců z České republiky i ze zahraničí.
31.01.2017 16:55 |

podobné články

Odstranit škody po povodních v roce 2013 Praze pomohl Fond solidarity EU

 
Povodně, které hlavní město Prahu potrápily v roce 2013, výrazně poškodily některé mosty a lávky nad vodními toky a také komunikace. Uvést vše do pořádku stálo hlavní město nemalé finanční prostředky. Nyní bude část vynaložených peněz Praze kompenzována z Fondu solidarity Evropské unie. Celkem jde v rámci 3. dotačního kola o částku 89 050 552,03 Kč.
16.04.2015 10:46 |

podobné články

Surfař sjel vlnu vysokou jako je polovina Petřínské rozhledny

 
Surfař Garrett McNamara byl oficiálně uznán v Guinnessově knize světových rekordů jako muž, který sjel nejvyšší vlnu v tomto sportovním odvětví. Vlnu vysokou 24 metrů pokořil loni v listopadu v portugalském Nazare.
13.05.2012 14:40 |

podobné články

Síla fotografie. Lidé vybírají na muže prodávajícího propisky

 
Jen naprosto mizivé promile z milionů uprchlíků má šanci vyvolat takovou vlnu solidarity, jako se to stalo Abdalovi a jeho dvěma dětem. Stačila k tomu jedna jediná fotografie na Twitteru. Muž, který s dětmi utekl do Libanonu z palestinského uprchlického tábora Jarmúk u syrské metropole Damašku, na ní prodává propisky. Během jediného dne lidé na jeho pomoc přispěli více než 1,6 milionu korun. 
29.08.2015 10:56 |

podobné články

Fischer a Buzek: ČR by mohla využít peníze z Fondu solidarity EU

 
Premiér Jan Fischer a předseda Evropského parlamentu Jerzy Buzek se dnes na návštěvě v záplavami postižených oblastech severní Moravy shodli, že by se česká vláda měla pokusit získat na obnovu po povodních prostředky z Fondu solidarity EU, pokud to vzhledem k výši škod bude možné. Fischer to řekl novinářům. S Buzkem se dnes setkal v Karviné.
22.05.2010 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Jerzy Buzek (19 článků) , Jan Fischer (1743 článků)

PAKT SOLIDARITY může ohrozit stažení výpovědí lékařů

 
Pakt solidarity podepsala naprostá většina lékařů, kteří se zapojili do odborové akce Děkujeme, odcházíme. Na základě dohody lékaři nyní nemusí vzít zpět své výpovědi, řekl v pátek člen předsednictva Lékařského odborového klubu (LOK) Michal Sojka.
18.02.2011 19:55 |

podobné články

Engel se zřejmě solidarity dožadovat nebude

 
Šéf lékařských odborů a hybatel protestní akce Děkujeme, odcházíme Martin Engel, kterého nechce vzít pražská vinohradská nemocnice zpátky do práce, se s největší pravděpodobností nebude dožadovat solidarity od ostatních lékařů.
20.02.2011 14:10 |

podobné články

Rouček (ČSSD): EP schválil České republice pomoc z Fondu solidarity

 
Europoslanci definitivně schválili pomoc z evropského Fondu solidarity pro ČR, kterou v květnu a červnu loňského roku zasáhly prudké přívalové deště a následně ničivé povodně. K nejpostiženějším regionům tehdy patřil zejména Libererecký kraj.
09.04.2011 13:40 |

podobné články