Článek

Molvar: Spojíme nordické a jamajské cesty

 
Jedním z mimořádných hudebních projektů, které nabídnou letošní Colours of Ostrava (16. - 19. července), bude setkání norského jazzového vizionáře Nilse Pettera Molvara s legendární jamajskou rytmikou Sly & Robbie, která proslula v reggae kapele Black Uhuru a ve službách Boba Dylana či Micka Jaggera. Molvara jsme zastihli v Praze v rámci festivalu Punkt meets Music Infinity.
13.05.2015 08:43 |

podobné články

Osobnosti: Bob Dylan (208 článků) , Mick Jagger (231 článků)
Podobné články

Bolt byl v jamajské kvalifikaci "až" druhý. Porazil ho fantastický Blake

 
Trojnásobný olympijský vítěz a světový rekordman Usain Bolt prohrál při jamajské kvalifikaci na OH 2012 v běhu na sto metrů, když jej předstihl Yohan Blake. Ten dosáhl času 9,75 a je tak čtvrtým nejrychlejším mužem na této trati.
30.06.2012 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Usain Bolt (366 článků) , Yohan Blake (17 článků)

Kteří muži se trápí svým tělem více než penězi

 
Skandinávci patří k nejkrásnějším lidem planety. Nordické rysy a vytříbený vkus z nich dělá nejstylovější národy a mohlo by se zdát, že sebevědomí tamním lidem nechybí. Jenže muži žijící ve Švédsku a Norsku se svým tělem trápí více než třeba penězi a vztahy.
11.09.2015 09:40 |

podobné články

Nečas: Důchodovou reformu spojíme s hlasováním o důvěře

 
Vláda v červnu spojí část důchodové reformy s žádostí o vyslovení důvěry. Poslanci budou hlasovat pouze o té části reformy, kterou má na starosti ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) - o zdravotní reformě a reformě sociálních výdajů.
22.04.2011 10:45 |

podobné články

Zákon o veřejných zakázkách spojíme s hlasováním o důvěře, hrozí VV

 
Věci veřejné chtějí spojit hlasování o zákonu o veřejných zakázkách s hlasováním o důvěře vládě, řekl dnes na tiskové konferenci předseda VV Radek John. Zákon je podle něj klíčový kvůli boji s korupcí, k němuž se vládní koalice ODS, TOP 09 a VV zavázala.
09.05.2011 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků)

Vstup Chorvatska do EU spojíme s českou výjimkou Lisabonu, plánuje Nečas

 
Premiér Petr Nečas (ODS) počítá nadále s tím, že smlouvu o přijetí Chorvatska do EU bude v Česku parlament schvalovat společně s vyjednanou českou výjimkou k lisabonské smlouvě.
22.06.2011 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9235 článků)

Ministr Kalousek: Hospodaření státu spojíme s výhodným spořením pro občany

 
Spořicí státní dluhopisy přinesou pro občany možnost bezpečné investice.
15.09.2011 22:35 |

podobné články

ČSSD: Krajské volby spojíme s krajskými referendy k vládě. Kromě Prahy

 
Sociální demokracie plánuje v den krajských voleb příští rok v třinácti krajích s výjimkou Prahy vyhlásit krajská referenda. Hlasování se má týkat problémů v regionech, ale i celostátních témat. Píšou to dnešní Hospodářské noviny (HN).
09.11.2011 07:55 |

podobné články

Potápějící se TOPka šokovala: Spojíme se s ČSSD

 
TOP 09 se ve stylu tonoucího chytajícího se stébla snaží opět získat důvěru svých voličů. Třeba kontroverzním návrhem na snížení platů politiků, kteří vykonávají víc funkcí. Ten její představili liduprázdnému sálu. A slíbili, že jej protlačí. I za cenu spojenectví s ČSSD.
20.07.2012 07:55 |

podobné články

Volič musí chápat, že se po volbách spojíme s ČSSD, říká Dolejš

 
Poslanec KSČM Jiří Dolejš poskytl rozhovor serveru iDNES.cz. Uvedl, že jeho strana by ráda vyhrála krajské volby ve více krajích, rostoucí preference ho příliš nepřekvapují. Logická je podle něj další spolupráce s ČSSD.
08.10.2012 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (443 článků)

BU-FU: Když to bude dobře znít, spojíme hard core s dechovkou

 
Východočeské hardcore kapele BU-FU vyšlo aktuálně druhé album Buy Us Fuck You. Předsevzala si i jeho prostřednictvím přiblížit tvrdou muziku širšímu publiku a bořit stylové bariéry. Producentem desky je Ecson Waldes.
01.02.2014 15:25 |

podobné články

Zdechovský (KDU-ČSL): V boji proti střídání času se spojíme s bavorskou CSU

 
KDU-ČSL má za jednu ze svých priorit pro evropské volby zrušení střídání časů a ve svém úsilí není strana osamocená.
06.04.2014 11:05 |

podobné články

Německý ministr Schäuble pronesl v Babišových novinách výzvu celé Evropě

 
„Ve stále více globalizovaném světě můžeme my Evropané obstát a udržet si svůj vysoký životní standard pouze tehdy, pokud spojíme síly,“ uvedl v rozhovoru, který poskytl dnešním Lidovým novinám, německý ministr financí Wolfgang Schäuble. List jej označuje za jednoho z nejvlivnějších evropských politiků.
05.08.2016 09:10 |

podobné články

Rozpustíme NATO a spojíme se s Ruskem, navrhla šéfka německé opozice

 
Mnoho evropských politiků zřejmě zvedlo ze židle prohlášení předsedkyně největší německé opoziční strany. Ta totiž v reakci na nedělní Trumpův projev navrhuje rozpuštění NATO a vytvoření nové obranné aliance, která by zahrnovala také Rusko. S informací přišla německá stanice Deutsche Welle.
17.01.2017 18:40 |

podobné články

Volební finále vysíláme živě: Výsledky, komentáře, zákulisí volebních štábů

 
Buďte s námi při tom. Blesk Zprávy vám od sobotních 14 hodin nabízejí živé kontinuální vysílání z volebního studia. Sledujete dění ve štábech, spojíme se s našimi reportéry na místě, průběžně aktualizujeme sečtené hlasy a nabídneme komentáře zajímavých hostů.
13.09.2017 06:10 |

podobné články

Dovolená na firmu? Finanční úřad kontroluje služební cesty během prázdnin mnohem důkladněji

 
Podezřelé zahraniční cesty zahrnuté v daních? To je pro finanční úřad jako pro býka červená barva. Speciálně letní období dovolených sledují kontroloři velmi bedlivě. Daňoví poradci proto varují: Vykazování rodinné dovolené jako pracovní cesty je více než rizikové, skutečné služební cesty během prázdnin je vhodné doložit o to pečlivěji.
11.06.2014 12:00 |

podobné články

Úřad, který fackuje Zemana za cesty do krajů, si posvítil i na miliardáře Dědka

 
Úřad pro dohled nad financováním politických stran kritizuje Miloše Zemana za jeho cesty do krajů. Má totiž za to, že v předvolebním období lze tyto cesty chápat jako součást volební kampaně. Jan Outlý ze zmíněného úřadu proto vyzval prezidenta Zemana, aby své cesty do krajů napříště zvážil. Teď Outlý poslal jasný vzkaz také miliardáři Daliboru Dědkovi. Informuje o tom páteční deník Právo.
04.08.2017 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (17939 článků)

Jamajka zrušila narozeninový koncert Boba Marleyho kvůli hluku

 
Jamajské úřady zrušily koncert konaný každoročně u příležitosti narozenin legendárního zpěváka reggae Boba Marleyho. Důvodem k odvolání akce, která pravidelně 6. února přitahovala davy turistů, byly stížnosti na její hlučnost. Informovala o tom agentura AP, podle níž jde od založení tradice těchto koncertů v roce 1992 o první případ, kdy se akce neuskuteční.
05.02.2010 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Bob Marley (55 článků)

V ČR konečně zahrají Toots & the Maytals, "Rolling Stones reggae hudby"

 
Na festivalu RealBeat Reggae Ethnic Session (1.-3.7. 2010) v Žizníkově u České Lípy zahrají jamajské legendy Toots & the Maytals, na které čeští fandové čekali hodně dlouho a jejichž koncert byl už jednou zrušen. Skupina, která je na scéně zhruba půl století, by se dala označit za Rolling Stones reggae hudby. Ovlivnili řadu slavných muzikantů od Erika Claptona po Amy Winehousovou a díky jejich hitu Do They Reggay! získalo reggae jméno.
09.03.2010 16:30 |

podobné články

Nepokoje na Jamajce kvůli narkobaronovi už mají 27 obětí

 
Nejméně 27 životů si v jamajské metropoli Kingstonu vyžádaly střety vojáků a policistů se vzbouřenci stojícími za drogovým bossem Christopherem "Dudusem" Cokem. Lidé protestují proti jeho zatčení.
25.05.2010 18:45 |

podobné články