Článek

Moje účast byla velmi zajímavá, prozradil Zeman po jednání tripartity

 
Jednání tripartity se dnes zúčastnil i prezident Miloš Zeman. „Moje účast na zasedání tripartity byla velmi zajímavá a velmi přínosná,“ řekl úvodem Zeman s tím, že by chtěl ocenit věcnou a přátelskou diskusi, která byla vedena o všech otázkách.
12.09.2016 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20974 článků)
Podobné články

Jednání tripartity o rozpočtu se zúčastní i prezident Zeman

 
Jednání odborů, zaměstnavatelů a zástupců vlády se dnes odpoledne ve Strakově akademii zúčastní prezident Miloš Zeman. Na programu jednání tripartity bude rozpočet pro příští rok, jak ho navrhuje ministerstvo financí. Zprávu přinesla ČTK.
12.09.2016 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20974 článků)

Odboráři už nebudou chodit na společné jednání tripartity

 
Odboráři se rozhodli, že nebudou dál chodit na tripartitu na jednání s vládou a zaměstnavateli. Kabinet totiž nevyšel vstříc požadavkům, jejichž splněním podmiňovali svou účast na zasedáních. Důchodovou reformu se vláda odložit nechystá a nezastaví ani přípravy zákona o stávce. Dál se o něm ale bude jednat. Novinářům to v pondělí po mimořádném předsednictvu tripartity řekl předák Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Jaroslav Zavadil.
04.06.2012 16:40 |

podobné články

Zeman potvrdil, že chce úřednickou vládu

 
Prezident Miloš Zeman na tiskové konferenci po jednání tripartity potvrdil, že chce jmenovat úřednickou vládu. V případě předčasných voleb podle něj bude vládnout asi tři měsíce. V novém kabinetu, jehož předsedu Zeman jmenuje v úterý, by podle něj měli zasednout i zástupci tripartity.
24.06.2013 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20974 článků)

Odboráři odešli z jednání tripartity, chystají velkou demonstraci

 
Odbory ve čtvrtek přerušily jednání tripartity o reformách. Odborářům vadí, že kabinet již některé reformy bez konzultací schválil. Odbory budou žádat mimořádné jednání předsednictva, vládě však podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Jaroslava Zavadila nedůvěřují.
21.04.2011 11:35 |

podobné články

Jednání tripartity: Zaměstnavatelé odmítli vládní penzijní reformu

 
Zaměstnavatelé na pátečním jednání tripartity odmítli návrh penzijní reformy předložené vládou. Kabinet při jednání připustil změny v sociální reformě.
20.05.2011 15:25 |

podobné články

Pražská tripartita ustavila pracovní komise

 
Včerejší jednání Pražské rady hospodářské a sociální dohody (krajské tripartity), které se konalo v Rezidenci primátora hl. m. Prahy, mělo jako hlavní bod jednání ustavení pracovních komisí. Statut a jednací řád schválili členové rady na zasedání v dubnu. Termín příštího jednání pražské tripartity je předběžně přelom října a listopadu 2011.
21.06.2011 11:40 |

podobné články

Kalousek kvůli nevolnosti opustil jednání tripartity

 
Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) ve čtvrtek kvůli nevolnosti předčasně opustil jednání tripartity. Ministr to potvrdil a mluvčí resortu Ondřej Jakob dodal, že problémy má Kalousek celý týden. Dokonce kvůli nim musel upravovat svůj program. Jednání bylo poté přerušeno, neboť tripartita nebyla usnášeníschopná.
15.09.2011 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6424 článků)

Ministr dopravy Dobeš svolává jednání tripartity

 
Ministr dopravy Pavel Dobeš (VV) je nespokojen s tím, že bylo přerušeno jednání tripartity a rozhodl se ji v pátek z vlastní iniciativy svolat na úterý znovu. Podle něj je nutné, aby se jednání uskutečnila ještě před dalším jednáním vlády o rozpočtu.
16.09.2011 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (511 článků)

Ministr dopravy Dobeš svolává jednání tripartity

 
Ministr dopravy Pavel Dobeš je nespokojen s přerušením jednání tripartity a rozhodl se ji dnes z vlastní iniciativy svolat na úterý znovu. Dobeš trvá na tom, že jednání je nutné uskutečnit ještě před dalším jednáním vlády o rozpočtu.
16.09.2011 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (511 článků)

Na sociální služby má jít příští rok 6,1 miliardy korun, slibuje Drábek

 
Na sociální služby by příští rok mělo jít 6,1 miliardy korun. Na jednání tripartity to dnes řekl ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09). Považuje to prý za úspěch. O způsobu rozdělení prostředků se jedná, sdělil ČTK zdroj z jednání tripartity. Poskytovatelé sociálních služeb přitom podle podkladových materiálů pro jednání požadují 10,26 miliardy korun.
13.10.2011 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1074 článků)

Nečas zrušil jednání tripartity, odboráři prý nechtěli přijít

 
Plánované jednání tripartity, na němž měli zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů 19. dubna jednat o rozpočtu či čerpání peněz z evropských fondů, se neuskuteční. Premiér Petr Nečas ve středu rozhodl o zrušení zasedání poté, co odboráři sdělili, že nedorazí. Předáci přitom na protest opustili už minulé tripartitní jednání koncem března.
11.04.2012 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9268 článků)

Chystá se společné jednání české a slovenské tripartity. Marksová si od toho leccos slibuje

 
Na zámku Štiřín v Kamenici u Prahy se ve čtvrtek sejdou zástupci české a slovenské tripartity. Na druhém jednání v tomto formátu budou probírat chystaný evropský pilíř sociálních práv, návrh evropské směrnice o vysílání pracovníků či digitální ekonomiku, uvedl český Úřad vlády. Premiéři Bohuslav Sobotka (ČSSD) a Robert Fico využijí zasedání zástupců vlád, odborů a zaměstnavatelů i k vlastnímu bilaterálnímu jednání o aktuálních zahraničněpolitických otázkách.
26.03.2017 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9488 článků) , Robert Fico (859 článků)

Zeman potvrdil, že chce úřednickou vládu. Zřejmě na tři měsíce

 
Prezident Miloš Zeman na brífinku po jednání tripartity zopakoval, že podporuje vznik úřednické vlády. Podle něj by měla vládnout přibližně tři měsíce a zasedli by v ní přímo či nepřímo zástupci tripartity.
24.06.2013 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20974 článků)

Zeman potvrdil touhu po úřednické vládě. Nečas žertoval o své mrtvole

 
Prezident Miloš Zeman na brífinku po jednání tripartity zopakoval, že podporuje vznik úřednické vlády. Podle něj by měla vládnout přibližně tři měsíce a zasedli by v ní přímo či nepřímo zástupci tripartity.
24.06.2013 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20974 článků)

Už je to tady. Odboráři zvou Zemana na jednání tripartity

 
Předseda Asociace samostatných odborů (ASO) Bohumír Dufek pozval zvoleného prezidenta Miloše Zemana na květnové jednání tripartity. Informoval ho i o dnešním zasedání zástupců odborů, vlády a zaměstnavatelů. Podle něj byla situace na dnešní tripartitě velice špatná. 
26.02.2013 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20974 článků)

Odbory opustily jednání tripartity, proti reformám budou protestovat

 
Odboráři opustili dnešní jednání tripartity o reformách. S kabinetem se nedohodli na změnách vládních reformních zákonů. Novinářům to řekl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Zavadil. První protest proti vládě zorganizují 21. května.
21.04.2011 11:10 |

podobné články

ODBORY ODEŠLY z jednání tripartity! BUDOU DEMONSTROVAT!

 
Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) přerušila čtvrteční jednání tripartity. Vláda podle odborářů nepřihlédla k jejich připomínkám, navíc kvůli vládní krizi ztratila morální právo zásadní reformy prosazovat, řekl dopoledne předseda svazů Jaroslav Zavadil.
21.04.2011 12:10 |

podobné články

Odbory pátečnímu jednání tripartity nevěří. Posun prý nepřinese

 
Odbory se staví k pátečnímu jednání tripartity skepticky. Zástupci vlády podle nich zřejmě v navržené podobě reforem ústupky neučiní. Standardním postupem vlády je prý odmítání jakéhokoli kompromisu.
19.05.2011 16:10 |

podobné články

JEDNÁNÍ TRIPARTITY KRACHLO! Stávka bude...

 
Stávka ničemu nepomůže a nepřinese absolutně nic pozitivního, uvedl po středečním jednání tripartity předseda vlády Petr Nečas (ODS). Zdůraznil, že stávka napáchá škody v hodnotě miliard korun.
15.06.2011 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9268 článků)