Článek

Mohl dělat velkou kariéru. Místo toho zvelebuje rodnou ves

 
Rozhovor s Davidem Šebestou, jenž si prošel cestou od lokálního patriota přes občanského aktivistu po komunálního politika.
27.08.2015 12:45 |

podobné články

Podobné články

Obama navštívil Keňu, rodnou zemi svého otce

 
Prezident Barack Obama je na návštěvě Keni. Jedná zde o bezpečnostní a ekonomické spolupráci. Setká se s keňským prezidentem Uhurem Kenyattou, který je kritizovaný za porušování lidských práv. Americký prezident má k africkému státu blízký vztah, jde totiž o rodnou zemi jeho otce. Na konferenci v Nairobi prohlásil, že ženy jsou "hybnou silou" podnikání. 
25.07.2015 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2367 článků)

Za Rodenem na zámek přijede Hollywood!

 
Karel Roden (49) je nejúspěšnější český herec. O jeho herecké umění je zájem i v zahraničí, a čím více filmů natočí, tím více vydělá peněz. Vydělané finance ale neinvestuje do zbytečného luxusu, kterého by si mohl užívat plnými doušky. Naopak. Sobě a svým blízkým kupuje nemovitosti a ty pak zvelebuje. Jednu má v Bořanovicích, další ve Dvorech nad Lužnicí, ale jeho srdcovou záležitostí je barokní zámek v malebné vesničce Skrýšov, kde se svou životní partnerkou Janou Krausovou (57) i bydlí.
03.07.2011 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Roden (375 článků) , Jana Krausová (125 článků) , Karel Roden (375 článků) , Jana Krausová (125 článků)

Bílé už patří kulturák za 10 milionů, kvůli kterému prosila u Zemana

 
Skupuje rodnou ves. Lucie Bílá (50) už je majitelkou chátrajícího kulturního domu v Otvovicích.
01.11.2016 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2122 článků)

Výzva Převol ves chce zabránit vítězství KSČM na venkově

 
Na internetu se objevil pokus, jak zmenšit sílu hlasů odevzdaných v nadcházejících volbách pro KSČM. Sdružení Dekomunizace prostřednictvím projektu Převol ves chce zmobilizovat lidi, aby pomohli snížit sílu levice na vesnici.
18.05.2010 20:05 |

podobné články

Advokát Kolja Kubíček označil Kláru Samkovou za veš. A toto napsal o Okamurovi

 
Politické uskupení osob, které si do názvu dalo Úsvit, nevzbuzuje u advokáta Kolji Kubíčka žádné sympatie. Naopak cítí spíše obezřetnou nedůvěru. Ta je dle jeho mínění zesílena i tím, že v čele stojí potomek neevropské kultury. Tomio Okamura si navíc před volbami do Evropského parlamentu nasadil do kožichu veš v podobě advokátky Kláry Samkové. Advokát Kubíček to uvádí ve svém vyjádření, které zaslal ParlamentnímListům.cz.
14.05.2014 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (1583 článků)

Hasiče v Ostravě zaměstnal požár střechy rodinného domu

 
Do okrajové ostravské části Proskovice vyjelo k požáru krátce po půl osmé večer sedm jednotek hasičů. Dvě jednotky byly z ostravských stanic HZS MSK Zábřeh a Fifejdy, s nimi přijelo 5 jednotek SDH – Stará Bělá, Pustkovec, Zábřeh, Stará Ves nad Ondřejnicí a Stará Ves nad Ondřejnicí-Košutka. Zasahovalo celkem deset cisteren, 4 dopravní automobily a jeden protiplynový automobil.
26.10.2014 11:35 |

podobné články

Falešný lékař nakazil virem HIV celou ves: Sám je ovšem zdráv...

 
Když se před dvaceti lety přistěhoval do chudé kambodžské vesnice Roka lékař Yem Chrin, všichni byli nadšení. Pomáhal bez ohledu na to, zda tamní lidé měli, či neměli peníze. „Zaplatíte později,“ říkal velkoryse těm nejchudším. Ti tenkrát zdaleka netušili, jak vysoká to bude cena – že zaplatí životem! Felčar totiž celou ves, celkem 212 lidí, nakazil virem HIV!
23.01.2015 12:11 |

podobné články

Taylor Swift si staví v obýváku rybník

 
Country zpěvačka Taylor Swift si užívá svého úspěchu a zvelebuje svůj dům. Rozhodla se, že si z něj vybuduje pohádkovou říši a tak se nesmí nikdo divit, že u ní v domě v Nashvillu uvidí rybník uprostřed obýváku. Zatímco jiní chtějí mít v této místnosti krb, obří plazmovou televizi a zlaté sochy, ona touží po leknínech se zlatými rybičkami.
23.01.2010 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Taylor Swift (277 článků)

Přízrak Kellner na Berounsku: Místní se ho obávají, starosta chválí

 
Nejbohatší Čech Petr Kellner zvelebuje malou vesničku Podkozí na Berounsku. Rozhodl se v ní totiž vybudovat sídlo. Starosta Miloš Dvorský si podnikatelovu přítomnost chválí, místí se ho spíše obávají.
01.12.2011 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1032 článků) , Petr Kellner (208 článků)

Lesy ČR v Klánovickém lese rekonstruují dětská hřiště a staví hřiště pro seniory

 
V pražském Klánovickém lese, v katastrech pražských městských částí Praha – Klánovice a Praha 21 - Újezd nad Lesy, státní podnik Lesy České republiky postupně rekonstruuje a zvelebuje pět lesních dětských hřišť, která se rozprostírají v celé oblasti Klánovického lesa.
28.11.2013 19:55 |

podobné články

Libuška Šafránková (63) opět v jednom kole: Víme, co chystá!

 
Herečka Libuše Šafránková (63) loni podstoupila velmi náročnou léčbu rakoviny plic. Zákeřnou nemoc ale přemohla a teď se opět raduje ze života. V současnosti s rodinou zvelebuje bydlení.
29.07.2016 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Libuše Šafránková (183 článků)

Modelka zohavená kyselinou povstala jako Fénix: Na její upravené tváři opět září dokonalý úsměv

 
Tragický příběh modelky Katie Piper šokoval nejen její rodnou Velkou Británii. Kariéru krásky s nadějnou budoucností totiž v roce 2009 zničil útok jejího žárlivého expřítele.
08.10.2014 11:25 |

podobné články

Byl jsem ještě dítě, když do Afghánistánu jezdili turisté z Británie i USA. Pak přijely ruské tanky, začala válka proti teroru... Silný příběh afghánského lékaře žijícího na Slovensku

 
PŘÍBĚH Obaidullah Mir je ze Slovenska, přesněji řečeno, je to Afghánec žijící už téměř 30 let na Slovensku. Pracuje jako lékař ve vlastní soukromé ambulanci, kromě toho i podniká. Přečtěte si příběh člověka, který opustil svou rodnou zemi kvůli tomu, aby mohl žít důstojně svůj život.
29.08.2015 12:56 |

podobné články

VIDEO: Podívejte se, jak Koller střílel góly za Smetanovu Lhotu

 
Osmatřicetiletý fotbalista Jan Koller, který v polovině srpna ukončil svou aktivní kariéru, si poprvé zahrál 2. třídu okresního přeboru na Písecku za rodnou Smetanovu Lhotu.
03.09.2011 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Koller (79 článků)

Je tohle normální? Miro Šmajdu šéfka slovenské televize obvinila ze satanismu

 
Slovenská rocková hvězda Miroslav Šmajda  (23) , který si nechal narůst svaly, opustil dosavadní kariéru a říká si Max Jason Mai , jen bezradně kroutí hlavou. Jeho rodnou zemí nyní otřásá skandál, protože podle důvěryhodných informací šéfka slovenské veřejnoprávní televize Miloslava Zemková nazvala svého černého koně pro mezinárodní hudební show Eurovize ostudou národa. „Stydím se za něho, chová se jako satanista,“ prohlásila prý na poradě vedení.
04.04.2012 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Šmajda (33 článků)

Vši se letos přemnožily. Poradíme, co dělat se zavšiveným dítětem z tábora

 
Prázdniny končí, děti se vrací z táborů a s sebou si mohou přinést nepříjemného parazita. Veš dětskou. Nepropadejte panice, takových dětí je teď mnoho, letos se totiž vši přemnožily. Navíc nemusíte přistupovat k radikálním řešením, jako je stříhání vlasů. Existuje už řada dostupných metod a pomůcek, které vši spolehlivě odstraní.
19.08.2015 20:05 |

podobné články

Vzal Francii na milost? Odulý ruský občan Gérard Depardieu se objevil v Cannes

 
Že by mu už živobytí v Rusku nevonělo jako před dvěma a půl lety, kdy do země s velkou pompou odcházel? S ruským pasem a občanstvím předaným z rukou samotného Vladimira Putina svou novou domovinu a prezidenta opěvoval a se svou rodnou Francií se rozešel ve zlém. Gérard Depardieu je muž činu, ale asi ne vždy dobře promyšleného...
25.05.2015 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Gérard Depardieu (164 článků) , Vladimir Putin (2728 článků)

Brno, třes se! Do nočních ulic vyrážejí dvě tenisové divošky Lucka Šafářová a Beth Mattek Sands

 
Naše opera tenisové reprezentace Lucka Šafářová (30) má velkou radost, konečně se jí podařilo na rodnou Moravu dotáhnout svou deblovou parťačku Bethany Mattek-Sands!
19.05.2017 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Šafářová (473 článků)

Školák ze Srbska přes noc zapomněl svou mateřštinu a plynně mluví anglicky

 
Příběh jedenáctiletého školáka Dmitrije Mitroviče se zdá být natolik neuvěřitelný, že by se mohl stát leda ve filmu. Rodina chlapce však tvrdí, že když se jako malý jednoho dne chlapec probudil, zapomněl svou rodnou řeč. Naopak na svou matku začal plynně mluvit anglicky, a to i přesto, že se tento jazyk nikdy neučil, uvedl deník Mirror.
15.10.2010 10:00 |

podobné články