Článek

Modrava, Vraždy v kruhu, Kriminálka Anděl: České detektivky hodnotí emeritní policejní rada

 
Co si počít, když klesá sledovanost? Naše televizní stanice mají jednoznačný recept – nasadit českou detektivku! Naposledy se o tom přesvědčila Nova s Policií Modrava.
14.03.2015 16:35 |

podobné články

Podobné články

Nová kriminálka na ČT: Trojan zmlátí vozíčkáře Krajča! Kvůli manželce

 
Televize svedou další boj o sledovanost kriminálních seriálů. Zatímco TV Nova zatím s novým seriálem Policie Modrava nespěchá, Česká televize odvysílá první díl detektivky Vraždy v kruhu už dnes večer. Vsadila na majora Ivana Trojana (50) a detektiva na vozíku Richarda Krajča (37).
05.01.2015 15:26 |

podobné články

Osobnosti: Richard Krajčo (290 článků) , Ivan Trojan (217 článků)

Policie Modrava s koňákem Vydrou roznesla konkurenci na kopytech: Viděly ji 2 miliony diváků

 
Nečekaný úspěch zaznamenala nová kriminálka Policie Modrava, která si získala nadprůměrný počet diváků. Pilotní díl, který Nova v sobotu reprízovala, přilákal k obrazovkám 1,8 milionu diváků, o den později se sledovanost detektivky přiblížila 2 milionům.
02.03.2015 11:00 |

podobné články

Příběh největší rozkrádačky ve východním bloku. Velezkušený novinář Syruček představoval svou knihu o Ukrajině. Třeba s Krymem to bylo úplně jinak, než se u nás píše

 
REPORTÁŽ V pravý čas a v pravé době – tak hodnotili hosté novou knihu novinářského nestora Milana Syručka „Rusko-ukrajinské vztahy – mýty a skutečnost“. Na křest více než třistastránkové publikace dorazili například ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček, emeritní ministr zahraničních věcí ČR a emeritní předseda Valného shromáždění OSN v jedné osobě Jan Kavan, emeritní ministr průmyslu a obchodu Miroslav Grégr, vydavatel Literárních novin Miroslav Pavel či zástupci ukrajinského a ruského velvyslanectví.
05.12.2015 09:56 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kavan (124 článků)

Vraždy v kruhu vraždí konkurenci: Doktoři z Počátků ostrouhali

 
Že by se Čechům už začaly zajídat nekonečné seriály z lékařského prostředí? Detektivky momentálně táhnou víc. Po Případech 1. oddělení nyní u diváků bodují Vraždy v kruhu, které také pocházejí z dílny ČT.
13.01.2015 11:21 |

podobné články

Kriminálka Anděl se vrací s novými díly, hvězdu střeží ochranka

 
Už tuto neděli pokračuje na obrazovkách televize Nova premiérová čtvrtá řada seriálu Kriminálka Anděl. O bezpečnost ministra obrany Martina Stropnického, který v seriálu hraje plukovníka Ivana Tomečka, je postaráno na výbornou.
05.09.2014 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1690 článků)

Nedělní dilema: Na co koukat! Vinaři, Kriminálka Anděl, či Nevinné lži?

 
To je opravdu lítý boj o diváka! Největší české televizní stanice tasí o nedělním večeru jednu novinku vedle druhé. Seriály Nevinné lži, Kriminálka Anděl a Vinaři tak budou mezi sebou každý týden válčit o přízeň.
07.09.2014 06:05 |

podobné články

Patláme se ve sračkách, fňukání a nadávání. Cinkání klíči, Havel... Emeritní biskupka Šilerová otevřeně hodnotí dobu po listopadu '89

 
V listopadu uplyne 25 let od sametové revoluce. Emeritní biskupka olomoucké diecéze Církve československé husitské Jana Šilerová pro ParlamentníListy.cz zhodnotila polistopadový vývoj. Podle ní je v nás příliš zakořeněné bolševické myšlení. Dnešní výčitky, že jsme klíči zvonili nadarmo, považuje za dětinské. „Nadávat na Havla dnes může jen frustrovaný jedinec bez paměti,“ doplnila. A vyjádřila se i k tomu, co jsme měli po revoluci udělat jinak a lépe.
08.09.2014 12:15 |

podobné články

Kriminalistický expert hodnotí současné české kriminálky: Co je dobré a co blbost?

 
V televizi jasně válcuje ostatní pořady nová česká kriminálka Případy 1. oddělení. Každé pondělí přitáhne k obrazovkám okolo 1,5 milionu diváků. Pánové Vetchý, Polívka či Blažek jsou v rolích detektivů skvělí, naprosto profesionální, věrní a správně otrlí. Vlastně pokračují v trendu špičkových českých detektivek. A že jich v posledních letech bylo… Pojďte se schválně podívat na pět nejlepších. Nabízíme velký přehled a speciál a průvodcem je nám emeritní rada Dočekal!
02.02.2014 12:10 |

podobné články

Reportáž ze šumavské služebny: Jak vypadá skutečná Policie Modrava!

 
Televizní seriál Policie Modrava přitáhl k obrazovkám miliony diváků, kteří možná ani netušili, že Modrava své policisty nemá. Ve skutečnosti je jejich Obvodní oddělení v Kašperských Horách.
02.08.2015 18:10 |

podobné články

Kriminálka Anděl vyráží řešit další případy. Točí se další díly

 
Začalo natáčení druhé řady oblíbeného seriálu Kriminálka Anděl. Znovu se můžete těšit na Martina Stropnického a Marka Taclíka.
29.04.2009 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Marek Taclík (160 článků) , Martin Stropnický (1690 článků)

Kriminálka Anděl sype hercům miliony

 
Blesk vypátral sumy, které dostali na konta hlavní představitelé televizního seriálu Kriminálka Anděl. Nejlépe placenými herci jsou David Švehlík coby Tomáš Benkovský a Marek Taclík alias Oliver Hajn. Oba si za účinkování v TV Nova shodně vydělali jeden a půl milionu korun.
09.05.2011 19:10 |

podobné články

Osobnosti: David Švehlík (80 článků) , Marek Taclík (160 článků) , Tomáš Marek (73 článků) , Tomáš Marek (73 článků)

Kriminálka Anděl se LOUČILA rekordem! Dívalo se 1 175 tisíc lidí

 
Jeden z klenotů původní tvorby televize Nova, seriál Kriminálka Anděl, opět dokázal svou diváckou oblibu.
31.05.2011 14:15 |

podobné články

Nová Kriminálka Anděl už dnes! Koho uvidíte ve čtvrté sérii?

 
TV Nova uvede na obrazovky premiérové díly čtvrté řady akčního kriminálního seriálu Kriminálka Anděl. Na nové epizody se mohou fanoušci vyšetřování případů podle skutečných událostí těšit vždy v neděli od 20.20.
31.08.2014 06:25 |

podobné články

Přešlapy v seriálu Kriminálka Anděl: Švehlík v ohrožení života, stejné mrtvoly a zraněný kaskadér!

 
I mistr tesař se někdy utne! Tvůrcům seriálu Kriminálka Anděl se to povedlo hned třikrát. Poprvé se při natáčení akční scény s autem zranil kaskadér. Ve dvou dílech použili téměř identické mrtvoly a ve včerejším dílu málem zmrzačili hvězdu Davida Švehlíka (42), který hraje vyšetřovatele Tomáše Benkovského.
04.11.2014 05:05 |

podobné články

Osobnosti: David Švehlík (80 článků)

Doktoři z Počátků šlapou Vraždám v kruhu na paty: Prvenství Nově uteklo o 287 tisíc diváků!

 
Zatímco premiérový díl detektivního seriálu České televize Vraždy v kruhu sledovalo 1,7 milionu diváků, třetí díl nalákal k televizním obrazovkám o půl milionů diváků méně. Kriminálka svedla boj s konkurenční Novou, která vysílala Doktory z Počátků. Těm uniklo vítězství jen o 287 tisíc diváků.
20.01.2015 10:36 |

podobné články

Mrtvoly vs. romantika? Policie Modrava přeskočila konkurenci o 1,3 milionu diváků

 
Na obrazovce se objevil teprve třetí z premiérových dílů Policie Modrava a ostatní seriály blednou závistí. Šumavská kriminálka přilákala 1,85 milionu diváků, zatímco oblíbené Všechny moje lásky a seriál ČT Škoda lásky sledovalo kolem půl milionu televizních nadšenců.
09.03.2015 11:00 |

podobné články

Hvězda Policie Modrava Norisová v šoku: Podala si ji kriminálka! Měla vykrást hotelový pokoj...

 
Zoufalství a bezmoc obětí zločinů si vyzkoušela na vlastní kůži! V seriálu Policie Modrava stojí Soňa Norisová (41) jako kapitánka Jana Vinická na straně zákona, v reálném životě se dostala do opačné situace. Ale ne svojí vinou.
27.04.2015 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Soňa Norisová (70 článků)

Vzpomínka na pana profesora Adolfa Melezínka

 
Se smutkem v srdci jsem přijal zprávu, že dne 23. ledna 2015 zemřel ve věku nedožitých osmdesáti tří let profesor Adolf Melezínek, emeritní člen vědecké rady naší univerzity, její doktor honoris causa, emeritní člen akreditační komise vlády České republiky a můj spolužák z fakulty.
05.02.2015 20:56 |

podobné články

Policejní rada Miloslav Dočekal vzpomíná: Galerka bývala férovější, pedofila jsme chytili za 4 hodiny...

 
Svět detektivních seriálů současnosti se od příběhů z dob minulých často podstatně liší, stejně tak zaznamenala změny i skutečná kriminální práce. I když vyšetřovací postupy zůstávají většinou stejné, technický pokrok je nezadržitelný. O rozdílech policejní práce dnes i v nedávné historii si s redaktory Nedělního Aha! povídal emeritní policejní rada, plukovník Miloslav Dočekal.
26.01.2014 12:05 |

podobné články