Článek

Mlich (Svobodní): Další kolečko salámu

 
Implementuji do účetního software volbu pro odeslání Kontrolního Hlášení k DPH. O tom, jaké to způsobuje komplikace podnikatelům nejen tím, že účetní se nezastaví, ale i tím, jaké jsou krátké opravné termíny a vysoké sankce, se už popsalo dost.
02.12.2015 21:41 |

podobné články

Podobné články

Jak velké budou ztráty pro Babišovu Masnu Studenou za koninu v salámu?

 
Masně Studená, která ve čtvrtek přerušila výrobu trvanlivých salámů kvůli obsahu koniny v mase z Itálie, vzniknou statisícové ztráty, navíc část zaměstnanců si musela vzít dovolenou. Dnes to řekl mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka. Nepřiznané koňské maso v masném výrobku Masny Studená, jež spadá do skupiny Krahulík podnikatele Andreje Babiše, zjistil obchodní řetězec Tesco v baleném salámu Herkules prodávaném pod privátní značkou řetězce. 
22.03.2013 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12412 článků)

TEST LOVECKÝCH SALÁMŮ: Který je opravdu ten nejlepší?

 
Lovečák je v Česku jeden z nejoblíbenějších salámů. Tentokrát je otestoval šéfkuchař školy vaření Chefparade Radkem Jakubcem. Podle něho žádný ze salámů vyloženě nepropadl, ale našly se mezi nimi takové, které byly přece jen lepší než ostatní.
23.06.2014 08:50 |

podobné články

Mlich (Svobodní): Číslování dětí – legislativní paskvil tisíciletí?

 
Pracuji ve vývoji ekonomického software. V naší branži právě skončily "žně", protože nejvíc práce máme na přelomu roku.
06.02.2015 19:41 |

podobné články

Mlich (Svobodní): Číslování dětí podruhé aneb Všetci kradnů, i rodiče

 
Před rokem vstoupila v platnost úprava daňového zvýhodnění na dítě s výškou závislou od počtu dětí. Deklarovaný úmysl byl povzbudit rodiny, aby měly víc dětí. I když každý ví, že zásadní rozhodnutí je ze stavu být svobodný a bezdětný do stavu založit rodinu. A taky to, že když už je jedno dítě, tak jednak s dalším dítětem náklady už tak nestoupají, ale hlavně pro to dítě je důležité mít sourozence, aby mělo pořádné dětství.
25.01.2016 21:35 |

podobné články

Červinka (ODS): Kino Varšava – další kolečko salámu za 400 tisíc korun

 
Tak se nám na prosincovém zastupitelstvu opět jako bumerang vrátil projekt záchrany objektu kina Varšava.
06.01.2015 12:18 |

podobné články

Fuj! Do oblíbené Vysočiny melou výrobci salámu i kosti a šlachy

 
Pět z deseti salámů Vysočina v obchodech v Jihomoravském kraji nevyhovělo požadavkům na kvalitu stanovenou potravinářskou vyhláškou. Agentuře Mediafax to ve středu řekl mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Michal Spáčil.
30.11.2011 15:00 |

podobné články

V salámu je kostní drť!

 
Máte rádi salám Vysočina? Teď vás možná chuť přejde! Státní zemědělská a potravinářská inspekce koupila 10 těchto salámů. A pět z nich v testech totálně propadlo, čtyři dokonce obsahovaly kostní drť!
01.12.2011 12:10 |

podobné články

Šizených a nebezpečných potravin přibývá! Víme, na co si dát pozor! VELKÝ PŘEHLED

 
Médii nedávno proběhla informace o šizení salámů Poličan. Test časopisu dTest prokázal, že minimálně v polovině salámů typu Poličan není množství masa odpovídající potravinářským normám. A podobných případů jsou desítky, ne-li stovky. Jak nás výrobci šidí?
22.07.2013 14:50 |

podobné články

Andrej Babiš ohromuje Němce taškou plnou salámů

 
Miliardář a šéf hnutí ANO Andrej Babiš ve středu přes Twitter vzkázal, že po Německu vláčí plnou tašku salámů z Kostelce, aby je nabídl velkým řetězcům. O den později se pochlubil, že globální hráči vnímají Agrofert jako seriózního partnera.
05.09.2013 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12412 článků)

Novinář odvysílal večerní chvilku poezie o Babišově salámu

 
Kontroverzní novinář Jiří X. Doležal se zaměřil na "žhavou, angažovanou a bojující poezii 21. století". Po dlouhých úvahách prý zjistil, že jediný skutečný magický realismus lze najít v popisech složení výrobku. Ve spotu na stránkách serveru Reflex.cz se "recituje" ze složení kuřecího šunkového salámu, který vyrábí společnost spadající do koncernu šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.
27.01.2014 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12412 článků) , Jirka Doležal (244 článků) , Jiří Doležal (244 článků)

Krajská veterinární správa pozastavila salám s úlomky kovu

 
Státní veterinární správa přijala systémem rychlého varování RASFF oznámení, jehož předmětem je upozornění na výskyt kovových úlomků v uzenině (jemném salámu) z Německa. Oznámení zaslalo Německo na základě stížnosti spotřebitele, který našel kovové úlomky v salámu. Tento nález následně potvrdilo i laboratorní vyšetření. Jedná se o produkt výrobce Bell Deutschland GmbH.
17.01.2015 08:57 |

podobné články

Důchodkyně z lazaretu hrůzy: K obědu jsme dostávali dvě kolečka salámu nebo čínskou polévku!

 
Trpěli hladem! Alena Volejníková (62) z Brna ještě před časem bydlela v přerovském lazaretu hrůzy. Nyní promluvila o strašlivých praktikách na ubytovně – žádné skříně na osobní věci a k obědu pouze čínská polévka nebo dvě kolečka salámu!
20.02.2015 06:10 |

podobné články

Stát vypíše výběrové řízení na dodávky salámů za 20,3 milionu korun

 
Správa státních hmotných rezerv (SSHR) vypíše výběrové řízení na dodání 200 tun salámů. Cena za dodání, skladování a obměňování potravin během tří let a dvanáct měsíců nemá přesáhnout 20,3 milionu korun. 
31.07.2015 18:11 |

podobné články

Hádka u Jílkové kvůli zavírání obchodů. „Bez 10 deka salámu v neděli nezemřeme“

 
Mají mít velké supermarkety a hypermarkety o svátcích zavřeno? Jak by to v Česku vypadalo, kdyby se zavřelo i o nedělích? „Když si nekoupíte 10 deka salámu, tak si myslím, že nikdo neumře,“ bouřila v pořadu u Michaely Jílkové odborářka Renáta Burianová. Vystoupili však i odpůrci toho, aby stát určoval, kdy si lidé mohou a kdy si nemohou jít nakoupit. Strhla se kolem toho hádka, kdy jeden překřikoval druhého.
18.03.2016 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Jílková (438 článků)

dTest: Třetina šunkových salámů nedodržela deklaraci masa z obalu

 
Šunkový salám není šunka – oba výrobky však spojuje použití vepřové kýty, jejíž kousky na řezu salámu vytvářejí charakteristickou mozaiku. Nejedná se o ryze českou specialitu, šunkový salám má své místo v jídelníčku Čechů, ale i Němců a Rakušanů. V laboratorních testech dTestu se ale zjistilo, že výrobci občas slibují více masa, než které ve skutečnosti nabízejí.
06.09.2016 10:50 |

podobné články

Kalousek si vychutnal Bártu: Chlapče, peníze nejsou

 
AKTUALIZOVÁNO S velkou oblibou se ministr financí Miroslav Kalousek trefuje v posledních dnech do menšího koaličního partnera. V rozhovoru pro MF Dnes zopakoval metaforu, že Věci veřejné ukrajují každodenně kolečko ze šišky salámu a nakonec se diví, že žádný nemají. A podobné je to prý i se státním rozpočtem. VV jsou pro něj stranou, která nemá žádný program, jen každé ráno jiný nápad.
26.07.2011 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6372 článků)

Rath už dojel do Prahy. Veze si chléb s paštikou

 
Obviněný poslanec David Rath už dojel s policejní eskortou do Prahy, kde vystoupí se svým projevem před poslanci. Do budovy Poslanecké sněmovny přijela Rathova kolona čtvrt hodiny před polednem, ovšem jiným vchodem, než byla očekávána novináři. Rath si na dlouhé sněmovní jednání veze z věznice s sebou balíček s jídlem - chléb, sýr, paštiku, kolečko salámu, ovoce a litr a půl vody. V budově sněmovny ho hlídají policejní psi.
05.06.2012 10:55 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4394 článků)

Módní trend z Japonska: Klobásky na krk a špagety do ucha

 
Zatímco většina žen sní o briliantech a špercích od Cartiera, najdou se i takové, které si do vlasů chtějí dát čelenku s uzenou slaninou, na krk dvě opečené klobásky a do ucha třeba kolečko salámu.
26.03.2013 07:20 |

podobné články

Zedníček oslavil šedesátiny, Gott mu dal kolečko s nářadím

 
Pavel Zedníček slavnostně oslavil své jubilejní šedesáté narozeniny. Sám si k nim nadělil novou divadelní hru. Od Karla Gotta (70) a jeho manželky Ivanky pak překvapivě dostal kolečko s nářadím.
02.11.2009 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (4649 článků) , Pavel Zedníček (202 článků)